Skocz do zawartości

Telewizja Nowej Generacji N w roku 2009


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Taki Temat związany ze spekulacjami co może pojawić się w "N" w przyszłym roku , może jakieś nowe kanały ,może lepsza jakość,więcej programów HD itd , jeśli komuś coś się obiło o uszy to może się wypowie , jeśli temat nie odpowiada to się usunie.

 

Ja tak zapytam o programy sportowe czy może się jakiś nowy pojawić , albo czy nabędą prawa do transmisji innej ligi niż Bundesliga w sportklubie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sportklub stracił bundeslige i będzie ona nadawana w Eurosporcie 2.

Liga Belgijska to nowość na Sportklubie.

A na co możemy liczyć w przyszłym roku? Zapewne na 2 nowe kanały HD - które to popsuja jeszcze jakość tych kanałów co sa.

Możemy liczyć dalej na to, że jak zadzwonimy do BOK to usłyszymy że to jest nasza wina i na pewno się jakiś kabel wypiął.

Możemy liczyć pewnie na konferencje, na której to prezez będzie dumnie piał co takiego pojawi sie w nboxie. Pomijajac fakt ze zapowiadane ostatnio nowości nadal się nie pojawiły, a mówił ze to kwestia nie miesiecy tylko kilku tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale i tak wole Belgijską Ligę niż Bundesligę , pomijając fakt że trochę sportklub ma marną jakośc ale to pewnie przez to , że mi się kabel wypiął :) Po za tym skąd wiesz o belgijskiej lidze ja takiego info nie wynalazłem , może marnie szukałem . 2 HD wow ale n ma tych programów w HD :) niech dodają ale w pakiety , gorzej jakby wszystkie hd wpakowali w osobny pakiet kicha by była :( ale chyba tak się nie stanie , ja bym odstrzelił te cnn, tv5 i jeszcze tam jakieś co mi przeszkadzają :) i nie wiem po co one są w pakiecie info&rozrywka :crazy: . A bym zapomniał zapytac co to będzie z TVN-ami i Polsatem jakiś polsat sport do n w zamian na tvn-y by było :woot: , ale to i tak nie możliwe ale tv4 czy coś tam , mogli by jakoś skołować od CP :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nowej lidze w SportKlubach mówiło się wcześniej. Także generalnie dla abonentów to plus, bo jest po prostu nowa liga (a Bundesliga nadal będzie na Eurosport2).

 

Dwa kanały filmowe HD - o tym też wiemy.

 

Wiemy też, że w zasadzie n-ka ma dwa nowe transpondery (ten po TVN-ie analogowym i ten jeszcze jeden, satkurier pisał), więc można liczyc że powoli jakość niektórych kanałów się poprawi.

 

nRadioHD - obiecano dwie stacje radiowe. Jest jedna, a jedna się przeciąga już chyba z rok. Ale myślę, że po nowym roku może zostać uruchomiona. W końcu n-ka dostała nawet koncesje na te kanały. Podejrzewam, że się wstrzymywali właśnie z braku miejsca! Jeśli zatem będą te dwa tr. to może i będzie nowa stacja radiowa a ta co jest będzie też oficjalnie już z satelity a nie niby z netu.

 

Co do zapowiedzi Sojki, proponuję przesłuchać jego wypowiedź. O niektórych rzeczach mówił "w ciągu najbliższych tygodni", ale np. o nagrywaniu itp. mówił o "miesiącach". Także tak się nie czepiajmy. Tak samo Sojka nigdy nie mówił na konferencjach o multiroomie czy dwóch stacjach nRadiaHD...

 

Ja też przypuszczam, że po nowym roku wyjaśni się sytuacja polsatów. I ALBO dojdą nam jakieś polsaty, albo znikną TVNy z CP. Co by się nie wydarzyło, niedługo się przekonamy i wydaje mi się, że jakoś to się odbije na platformie n. I każde z tych rozwiązań odbije się raczej pozytywnie.

 

Dzięki Cyfrze+ i ich VOD można również podejrzewać, że w 2009 roku będzie więcej premier HD i 5.1 w VOD n-ki. W końcu będą musieli jakoś konkurować z cyferką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale i tak wole Belgijską Ligę niż Bundesligę , pomijając fakt że trochę sportklub ma marną jakośc ale to pewnie przez to , że mi się kabel wypiął :)

Sportklub jest w marnej jakości, podobnie jak TVP Sport czy ostatnio nTalk i AXN.

 

2 HD wow ale n ma tych programów w HD :)

Co z tego skoro ich bitrate jest wręcz żenujący w niektórych przypadkach (TVP HD).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

To i ja dołaczę się do was Moduł N mam ferdka 8900 i bardzo chętnie bym oglądał N na swoim sprzęcie.(brak list narzuconych od operatora)Pozatym wydaje mi się że N mogla by wprowadzić sam pakiet kanałów HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, ludzie... Nie chcę n-ty raz powtarzać, że modułów nie wypuszczą. Zapowiedziano, ze nie będzie to możliwe ze względów licencyjnych. Jak wyobrażacie sobie portal tvn24 czy serwis sportowy na zwykłym odbiorniku? To jest niemożliwe! Zauważcie też całość VOD. To, że jakoś działa na Fergusonie, nie oznacza poprawnego funkcjonowania na innych odbiornikach. EPG? Chyba ktoś na głowę upadł mając nadzieję na EPG n-ki na odbiorniku obsługującym tylko standard DVB. Odbiorników z MHP jest na rynku tyle, że trudno jest dostrzec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Moderator masz rację ale większość tunerow dvbs2 może obsługiwać MHP.Kwestia softu.Odnośnie VOD nie każdemu na tym zależy.Jest dużo abonentow N mających tuner który umożliwi odbiór prawie pełnej oferty N Nie każdemu chodzi o vod..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Prawda ale ja np N bym wziąl gdyby dali moduł bo vod mam gdzieś epg i tak nie korzystam..A na własnym sprzęcie chociaż mi listy nie narzucą...Może zdecydują sie dowolne listy dla abonentow dać z innymi pozycjami jak astra i hot bird:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Racja nie zapomniałem ale dla chcącego nic trudnego..Suma sumą w N sie nie zmieni nic....raczej.Można jedynie mieć nadzieje że polepszą jakosc hd:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbieram ten temat jako koncert życzeń na przyszły rok, więc i ja mam takie życzenie względem N-ki, a mianowicie...

Na N-ce znalazłem to czego brakuje na innych platformach, kanały niszowe...a takim jest niewątpliwie ,,Wojna i Pokój'' świetny kanał z dobrymi serialami i filmami fabularnymi, amerykanizacja Europejskiej TV już się mi przejadła...wolę nowości na ruskim kanale niż amerykańskie hity po raz enty powtarzane do znudzenia...

A swoją drogą to N-ka obrała dobry kierunek na inne kinematografie...powinni to kontynuować...

Chętnie widział bym jeszcze kanały tematyczne takie jak...kino skandynawskie, kino bałkańskie,japońskie, włoskie czy australijskie...filmy te kosztują mniej a wcale nie są gorsze od tych z Hollywood...ale to tylko moje marzenia na rok 2009 :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również potraktuję to trochę jak koncert życzeń. Chciałbym więcej HD - to przede wszystkim. Najlepiej w stylu TVP HD... Chciałbym więcej kanałów niszowych, z których wszyscy się będą śmiali. I mówię to poważnie - im więcej będzie kanałów typu NTalk czy Wojna i Pokój - tym lepiej. To jest prawdziwa tematyczna telewizja! Widzę zresztą pewne pole działania: kanał o IT, kino europejskie, może kino bollywood/azjatyckie. Brakuje też w N kilku kanałów lifestylowych - kulinarnego, dekoratorskiego i o gwiazdach (lub bardziej dokumentalnie - biograficznego). W dokumencie brakuje paczki National Geographic - ale tu brakuje bardziej marki, niż treści. Do tego F&H to także element tej niszowości o której wspomniałem. Dzieciakom już chyba nic nie potrzeba oprócz kanału HD, którego istoty i tak nie zrozumieją ;-) lub bardziej z filmami, a nie kreskówkami. Może też czas na mocno rodzinną telewizję? Filmbox Family to chyba nie to... Brakuje pozycji HD, ale tego zawsze brakuje ;-) Voom HD, History HD, Luxe TV, Sci Fi HD, FOX Life HD - pozycje mam wrażenie godne uwagi.

 

Bardzo bym chciał zmiany w tworzeniu oferty. Już gdzieś wspomniałem, że moim zdaniem rynek DTH idzie w podobiznę do komórkowego i to powinno dać efekt także w ofercie N. Oferta nie musi być wcale prosta, jak mówił dyrektor Zygo. Oferta ma być konkurencyjna i dla mnie - a nie dla każdego. Dlatego czekam, aż któraś z platform, a najlepiej N, wprowadzi 3 równoległe oferty - ofertę pakietów tematycznych, ofertę pakietów mieszanych i, największe marzenie, ofertę kanałów na sztuki. I wszystko jednocześnie z jednym celem - ARPU=60zł, tak by także platforma miała odpowiedni zysk.

 

A jak będzie? Spodziewam się startu kanału o filmie europejskim, bowiem od kilku już miesięcy ITI Neovision poszukuje tłumaczy i korektorów języków europejskich - ostatnio języka katalońskiego. Wydaje mi się, że na darmo tego nie robią, a nie oznacza to wcale pracy nad pakietem NFilmu. Spodziewam się batalii o prawa sportowe - mniejsze o Ligę Mistrzów i ostre o ligę hiszpańską. Co do UEFA Europa League to sam nie wiem, jak będzie nawet wyglądać sprzedaż praw i czy się takowa odbędzie. Rok skończy się z ok. 650 - 700 tys. abonentów N (zależnie od decyzji Polsatu w sprawie umowy z ITI) i zapewne całą masą abonentów TNK - gdzieś tak również na poziomie pół miliona. Spodziewam się, że 1 lutego Polsat, Polsat HD, TV4, Polsat News, Polsat Play, Polsat Cafe, TV Biznes i być może Superstacja trafią do N. Polsat i TV4 dodatkowo zasilą też pewnie TNK. Z oferty TNG być może znikną Sportkluby. Życzę też Grupie TVN S.A., która ma 500 mln na akwizycje przejęcia SPI w regionie. Kto wie, czy nie byłby to dobry przyczynek na ekspansję za granicę, w każdym razie SPI jako producent kanałów filmowych byłby bardzo dobrym urozmaiceniem portfolio Grupy ITI.

 

PS. Temat o TNG powstał chyba przed moimi ogólnymi, a że teraz wszyscy chcą mieć taki temat to się wkurzył moderator i CP jako, że ostatni - został zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jest całkiem w porządku , można gdybać , a nawet dowiedzieć się czegoś nowego jak i ja na początku tematu o lidze belgijskiej tak tu jakies pogłosy o hiszpańskiej , co do polsatu vs tvn to to jest bardzo interesujące czekam z niecierpliwością co się wydarzy , gorzej jak nic i tvn zostanie w cp może za większą kase kto wie co się święci . Co do nboxa nawet sprawuje sie ok na szczęście scart nie używam po wymianie tv hula przez HDMI , ale sie zastanawiałem bo nbox nie przyjmuje innych kart nie mówię o cp i cyfrze bo po co ale widziałem w sieci jakies karty np do progr ero , to przyklad i to było w syst conax czy jakos i takie coś nie odpali na nboxie ? Jaki syst ma n tak z ciekawości . Sorki za lekkie zejście z tematu tak tylko pytam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

platforma moze byc w roku 2009 nr.1 wystarczy jak poprawi troche pakiety dodoajac kanały SD: viasat explorer/history{sa one bez reklam},spectrum,nat,geo.wild/music,eska tv,mtv dance-hits-base/uk,vh-1 clasic,e!,lady box,zone club a z kanałów HD:history hd,voom hd,disney hd,bebe hd,next hd,fox life hd,fx hd,13th street hd,rush hd,brava hd,fashion hd lub może nawet sex view hd, bogata oferta jest kluczem do sukcesu ....dobrze by było by w końcu rozdzielili kanały cartoon z tcm,dodali itvn do listy kanałow n-ki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja lista marzeń na 2009 rok (ucieszę się, gdyby chociaż kilka z tych punktów się spełniło):

  • poprawa jakości kanałów (zarówno HD jak i SD)
  • zaoferowanie oryginalnej ścieżki językowej wszędzie tam, gdzie jest to możliwe (kanały Discovery, Cinemax, Cartoon, Movies24 -> skoro Cyfra może, to czemu nie N); powinno też naciskać się takich nadawców jak Filmbox, AXN czy Comedy Central a i o sobie samym (filmy na TVN, TVN7 z możliwością wyboru napisów zamiast lektora to byłoby coś) nie zapominając
  • kanał z kinem azjatyckim
  • kanały grupy TVN nadawane w 16:9 (przede wszystkim TVN24)
  • rozbudowa pakietu dokumentalnego (History Channel HD, przydałby się jakiś polski kanał podróżniczy oraz jakaś alternatywa dla Planete -> jakiś dobry kanał dokumentalny z krwi i kości, a nie rozrywkowa papka w rodzaju Discovery)
  • rozbudowa repertuaru kanałów muzycznych (przede wszystkim brak kanałów z muzyką klasyczną i jazzem; marzyłby mi się też kanał z muzyką z całego świata: najnowsze teledyski z Japonii, Francji, Włoch, Ameryki Południowej itd. wkurza mnie, że wszędzie leci tylko i wyłącznie amerykańsko-brytyjska sieczka)
  • kanał Animax
  • Miasto Muzyki RMF FM nadawane satelitarnie (z przyzwoitym bitrate rzędu 256 lub 320 kbps) jako alternatywa dla MusicChoice Cyfry
  • pakiet najważniejszych stacji radiowych (Polskie Radio w tym pakiet wszystkich 17. rozgłośni regionalnych, RMF FM, RadioZet, PiN, Kolor, Wawa, TOK FM, AntyRadio, Złote Przeboje, Eska itd.) również nadawany z satelity w dobrej jakości (256 lub 320) jako alternatywa dla Cyfra+Radio
  • może już czas na NBOX2 (większy dysk - 0,5 lub 1 TB, tuner DVB-T, zmiany konstrukcyjne eliminujące hałas -> podkładki eliminującego drgania dysku; elepszone pasywne chłodzenie zamiast wentylatoram, nowe oprogramowanie: grafika w stylu media center, UPnP, więcej kodeków (np. AAC+,WMA, OGG dla nRadia... w tej chwili wspierane są tylko strumienie MP3), więcej opcji znanych z "normalnych" tunerów salitarnych: skanowanie transponderów, zmiana kolejności kanałów itp.).
  • multiroom (ADB już od dawna ma gotową technologię... tylko wprowadzać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...