Skocz do zawartości

Telewizja Nowej Generacji N w roku 2009


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Fajny koncert życzeń, ale zauważ, że w Polsce nie ma nawet 13th Street w SD, a Ty chcesz w HD. Nie wiem skąd pomysł na Next HD. A Brava HD? Na co Ci taki kanał w polskiej platformie? Fashion HD? Żartujesz, czy piszesz serio, bo to jest śmieszne, a Sex View HD nie ma i nie licz na to, HQ się nie utrzymało, bo za drogie to co dopiero HD...

 

Zacznijmy od tego, że ceny pakietów wzrosłyby o niemałe sumki, idźmy dalej i zobaczmy, że nie ma miejsca na satelicie, a zakończmy na tym, że masa kanałów nawet nie jest w Polsce dostępna i nawet nie wiadomo czy i kiedy ruszą.

 

Znając życie ten post poleci do kosza, ale nie mogłem powstrzymać się od komentarza. Marzenia, marzeniami, ale też nie bądźmy tak naiwni, że taka oferta naprawdę powstanie w najbliższym czasie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Najbardziej realne obecnie są 2kanaly hd no w sumie History w HD szansa jakaś tam jest;)Tylko problemem jest wlasnie brak zbytnio miejsca na rozwijanie oferty:(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak miejsca ? Więc czas wydzierżawić następne transpondery...

Szósty i ostatni w tym roku start rakiety Ariane zakończył się sukcesem. Ariane 5 ECA wyniosła na orbitę dwa satelity operatora Eutelsat - Hot Bird 9, który trafi na pozycję 13E i Eutelsat W2M, który znajdzie się na 16E. Obydwa mają spędzić na orbicie na orbicie co najmniej 15 lat. Pierwszy jest wyposażony w 64 transpondery pasma Ku, drugi w zależności od konfiguracji może mieć od 26 do 32 aktywnych transponderów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że gdyby to było takie łatwe to n'ka miałaby tyle miejsca ile ma aktualnie?

A powiedz mi szczerze czy wiesz co dało wyniesienie kolejnego Hot Birda na orbitę? A co da wyniesienie HB 10? Od razu odpowiem za Ciebie, że nie będzie przez to więcej miejsca, całe pasmo jest już wykorzystane do granic możliwości i więcej nie uzyskasz.

 

No to tyle na ten temat.

 

Pozdr. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko to jest bez sensu kazdy wyniesiony HB będzie tylko po to by przejąć pracę już istniejących wysłużonych hb , teraz jak piszą coś o wzniesieniu hb itp to nawet nie czytam bo i tak nic sie nie zmieni , mogą nawet hb 20 wynieść będą się tym szczycić a dla abonentów to żaden pozytywny efekt , by mógł Eutelsat pomyśleć nad hb 11 by nie był znów że przejmie innego tylko np też 64 tr i częstotliwości np 13,000 wzwyż nie da się tego zrobić , nie raz się zastanawiam skoro miejsca nie ma na tych to niech zrobia pasmo wyżej niż 12 znow zmieniłem temat ale zdener sie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tuner N jest przystosowany do odbioru dwóch pozycji ( w ustawieniach jest HOTBIRD , ASTRA ) mogli by wynająć transpondery dodatkowe na innym satelicie , niekoniecznie ASTRA , ale np.z firmy EUTELSAT np. na pozycji 16,0 E lub/I 9,0E . coś na wzór CanalDigitaal .

 

tak się zapytam , pozycje 16,0E i 9,0E , 7,0 E też są już pozajmywane całe ? czy na tych pozycjach dodanie nowego satelity powiększy dodatkową ilość transponderów ?. ( bo wiem że na satelitach HOT BIRD jest już pełno ( chyba że jakiś nadawca przeniesie się na innego satelitę) . czy transponderty na tych satelitach są jeszcze jakieś wolne ?

 

napewno chciał bym żeby był : Multiroom . bo progamów telewizyjnych mi narazie wystarcza , no może żeby te programy co są zaczeły nadawać w 16/9 , i trochę kanałów HD więcej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że są przystosowane nie oznacza, że tak po prostu mogą wynająć sobie miejsce. Nie każdy ma dekoder z konwerterem na innego satelitę.

Jest jeszcze wolne miejsce ;) Ilość miejsca w przyszłości na pewno się zwiększy, ale o ile to już nie mnie wiedzieć :P Wolnych transponderów chyba nie ma - nie sprawdzałem, ale kiedyś, jeśli "wyniosą dodatkowe miejsce" to będą ;)

 

Multiroom miał być i cisza, przed burzą? Coraz więcej kanałów będzie nadawanych w formacie 16:9 - rozwój technologiczny musi być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według moich obliczeń sytuacja byłaby najlepsza gdyby N miała ok. 8-9 częstotliwości. Mogłaby wtedy rzeczywiście zaoferować szeroką ofertę w bardzo dobrej jakości. Tylko, że to dosyć nierealny scenariusz. Przy liczbie pół miliona abonentów każdy kolejny TP to wydatek ok. 3 zł z abonamentu. 9x3 to już 27zł, czyli prawie połowa przychodów ze średniego ARPU, a trzeba jeszcze wziąć po uwagę koszty licencyjne, administrację, reklamę, dekodery i zysk platformy...

 

A na ile obstawiacie liczbę abonentów N w przyszłym roku? Według mnie rok ten zakończy się:

a) jeśli do oferty wejdzie paczka Polsatu - na poziomie ok. 800 tys. abonentów

B) jeśli sytuacja pozostanie bez zmian - to na poziomie 650-700 tys. abonentów.

 

Przy czym warto zauważyć, że po osiągnięciu progu rentowności platformy zwykle zaczynały bardzo szybko pozyskiwać bazę abonentów. Gdyby liczyć N+TNK to to spostrzeżenie już jest prawdziwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też, ale nie zgadzam się z Twoim zdaniem o Polsacie. Dla mnie ten kanał mógłby nie istnieć - bo nie oglądam go już od 7 czy 8 lat. Jednak spójrz na otoczenie, w którym się N znajduje. Cyfrowy Polsat rośnie głównie dlatego, że ma komplet stacji naziemnych, których obecność jest ważna dla kogoś, kto pierwszy raz kupuje abonament platformy cyfrowej i nie zna oferty. Poza tym jest na pewno spora grupa osób, które ograniczają się tylko do głównych kanałów. A z tą dostępnością też jest różnie. Mieszkam w mieście, gdzie nawet Polsat jeszcze dosyć trudno złapać. Poza tym, jak się ma platformę cyfrową, to na kanał naziemny w zasadzie się nie spogląda, bo i po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kanały Polsatu powinny wejść na N-kę:)niektórzy starsi ludzie przyzwyczaili się niestety do Polsatu czy tv4 noo a PolsaNews too kanał niczym sobie:)ale powinny wejść wszystkie programy polsatu.Zdecydowanie:)))Po drugie too powinni polepszyć jakość kanałów telewizyjnych.Noo i po dodawać kanały do pakietów:)np.paczkę MTV(MTV Dance,MTV HITS,MTV BASE,VH1 Clasics)których nie ma na żadnej platformie cyfrowej i jakiś kanał z muzą klasyczną:) oraz jakieś kanały HD.Powinni zrobić też opcje napisy i orginalny język na kanałach które mogą mieć taką opcję:)a także rozdzielić TCM i Cartoon i wprowadzić nie mówiąc o Superstacji,Polsacie Play czy Polsacie Cafe np. FoX Life i jakieś kanały dokumentalne:))pozdrawiam:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka że jak wchodzi nowy operator tak jak N to stara się być konkurencyjny i przyciąga promocjami, co za tym idzie i cyfra i polsat robią to samo, większa konkurencja = większy wybór i niższe ceny. Czy fuzja wizji była dobra czy nie zyskała na tym głównie cyfra :D. Pożarłwszy konkurencje osłabiła rynek wzmacniając swoja pozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna ta lista życzeń, tylko w takim wypadku platformy różniły by się tylko sposobem kodowania.

Platformy powinny ze sobą konkurować na treści premium, kanały własnej produkcji, na usługi dodatkowe i ceną. Smieszy mnie jak widzę jak to Polsat chce koniecznie ten kanał zatrzymać na wyłączność u siebie, śmieszy mnie konkurowanie na inne tego typu programy, które bez problemu są dostępne nawet w osiedlowych sieciach kablowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby N-ka miała 50 % kanałów HD z platformy Dish byłoby ok.

 

8 kanalów HBO HD + 8 SD

6 kanałów STARZ HD +8 SD

1 kanal SHOWTIME HD + 10 SD

4 kanały CINEMAX HD + 5 SD

 

 

+ HD Gold Channels

A&E HD

ABC Family

Animal Planet HD

Big Ten Network2

Biography Channel

Bravo HD

Cartoon Network

CBS College Sports

CNBC HD

CNN HD

Bravo HD

Discovery Channel HD

DISH Network ON DEMAND1

DISH Network PAY PER VIEW1

Disney Channel HD

Encore

ESPN HD

ESPN2 HD

ESPNEWS HD

Food Network HD

Golf Channel HD

Hallmark Movie Channel

HD Theater

HDNet

HGTV HD

History Channel HD

Lifetime

Lifetime Movie Network

National Geographic

NFL Network HD

Palladia

Planet Green

Science Channel HD

SCI FI Channel HD

TBS in HD

Tennis Channel HD

TLC HD

TNT HD

Toon Disney HD

Travel Channel HD

USA HD

Versus HD

Weather Channel HD

WGN America

 

+ 250 kanałów SD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...