Skocz do zawartości

Ustawienie opcji obrazu po kupnie w Lg, pilna pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

Hej  kupiłem telewizor Lg60up8003LR Z Promocjo media expert. Mam problem jak dostosować obraz żeby był optymalny a konkretnie jak skalibrować domowym sposobem. Tryby ustawione fabrycznie mam wrażenie, że nie są ustawione ok np tryb żywy miał podkręcony głębię i kontrast i murawa aż raziła a koszulki zawodników były tak ostre , że aż się rozmywały. Po zmniejszeniu jest dużo lepiej aczkolwiek po przeczytaniu paru artykułów dowiedziałem się, że tryb kino najlepiej oddaje rzeczywiste kolory a tryb żywy rasuje sztucznie kolory i nadaje i sztucznego blasku. To by się zgadzało bo jak przełączam z trybu żywego, to np woda jest błękitna ana innym niebieska a np liście bordowe a na żywym można powiedzieć czerwone ostre. Npoiszę kilka opcji jakie mam ustawione.

 

Automatyczny kontrast- wył

Gamma 2.2

poziom czerni- auto

 

Głebia kolorów na połowę skali w trybie sport i żywym jest fabrycznie więcej

 Opcja dostrajanie i poprawa koloru wył czyli takie opcje jak odcień nasycenie wyłączone i nie wiem czy dobrze, czy przełączyć na użytkownika i pozmieniać.

 Temperatura barw na wszystkich trybach 50 a kolory pod tą opcją na zero.

Tryb filmarker auto strat nieaktywny.

HDR HDMI ULTRA DEEP Wył

 

Jak dla mnie tryb kino jest mulasty i blady ale rzeczywiście tryby żywy i sport przejaskrawiają sztucznie. Zgupiałem i nie wiem jak to ustawic optymalnie. Pomoże ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącz tryb kino i pooglądaj go przez kilka godzin, aż się wzrok przyzwyczai. Potem dopiero zacznij regulacje. Najpierw wyłącz wszystkie automatyczne poprawiacze i filtry. Ustaw kontrast, jasność, gammę, temperaturę barwy, nasycenie i ostrość. Potem spróbuj włączać dodatkowe opcje, od najniższych wartości. Stopniowo dojdziesz do najlepszego obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tryb Kino to tryb, do którego i ja nie mogę przywyknąć na Sony.

W moim przypadku lekko podkręciłem tryb standardowy.

To najbardziej optymalny dla tego telewizora tryb wg mnie.

Opcja przeszukania Google jest dobrym pomysłem, ale każdy ma swój gust i nie koniecznie to co zalecają inni będzie dobre dla Ciebie.

Metoda prób i błędów.

Ustaw najbardziej optymalny tryb producenta dla Ciebie, zapamiętaj jego ustawienia, potem w trybie własnym ustaw tak samo i modyfikuj stopniowo różne opcje.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie takie nastawy mogę w necie znależć?

 

Jak to jest z tymi ustawieniami fabrycznymi ponieważ są klamry gdzie są ustawione poziomy danych funkcji kontrast i tak dalej dla danego trybu i czy mogę manipulować tym? Kolega mi powiedział,żebym nie patrzył co wolno  a co nie tylko abym ustawił sobie wszytko tak jak mi pasuje i nie sugerował się gdzie są klamry na suwakach w danym trybie ale z drugiej strony po coś one są i ingerowanie w to pewnie nie jest profesjonalnoe, tak na logikę mi się wydaje. Przypuścmy żywy tryb ma wysoką ostroś głębię kolorów i kontrast więc obniżenie go nie jest dobrym pomysłem chyba, czy się mylę?

 

Tryb kino ma troch e kremową biel a tryb żywy i sport powłąkę niebieskawą i skóra ludzka jest różowawa a na kino bardziej naturalna, żółta delikatnie. Co do ustawien jeszcze

 

Mam wył redukcje światła niebieskiego.

Dynamiczny kontrast był wł ale wył ponieważ jak mecz oglądałem kontrast szalał a to mi nie odpowiadało zdecydowanie. 

Gama kolorów automatycznie

Poprawa koloru mnie zastanawia czy nie powinieniem mieć aktywnej wł na użytkownika i regulowanej a tak, to nasycenie i kolory są na zero.

 

Mam jeszcze jedno pytanie, czy każdy tryb się różni tym , że ma inne ustawienia, czy sam w sobie jest inny bo mam takie wrażenie, że przy takich samych ustawień tryb np kino i żywy i tak jest inny i jest wyraźniejszy ale nie wiem, czy to moje błędne odczucie. Jak dałem w kinie i żywym taką samą głebię, kontrast temperaturę ostrość, to i tak żywy był rzeczywiście żywszy Tak jak by już był na stałe już i tak do pewnego stopnia skalibrowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jeżeli nie ma nic na temat Twojego telewizora,to porównaj z ustawieniami w i innych. Dlatego podałem przykład mojego Philipsa,abyś poczytał o ustawieniach i kalibracji.W innych telewzorach jest podobnie. Podczas czytania występują bardzo ważne odnośniki ( warto je czytać np.co to jest profesjonalna kalibracja itd,to jest nadal aktualne dla wszystkich odbiorników)   [ Pamiętajmy, że opis kalibracji tyczy się egzemplarza, który trafił do naszych testów. Egzemplarze takich samych telewizorów różnią się między sobą, więc te nabyte przez czytelników mogą mieć inne błędy odwzorowania barw (mogą być one większe lub mniejsze – nie ma reguły). Z tego powodu nie publikuję ustawień kalibracyjnych, bowiem są one indywidualne dla każdego telewizora i toru wideo. Zachęcam natomiast do poczytania o profesjonalnej kalibracji. Więcej informacji zaczerpnąć można w: Czym jest PROFESJONALNA kalibracja telewizora/projektora oraz w temacie: Wielki test kalibracji 
Źródło: https://hdtvpolska.com/philips-pus6561-test-2017-najtanszy-120hz-uhd-4k-android-tv/?showfull=1 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoiśnie kalibracji, to słyszałem różne opinie jedni piszą,że warto a inni,że to wydawanie pieniędzy w brud. Można powiedzieć, że na standardowym trybie ustawiłem w miare ok jak dla mnie, tylko że suwaki, w różnych opcjach są poza zakresem fabrycznym i teraz nie wiem, czy tak mogę sobie zostawić, czy takie ustawienie są błędne i teraz wyświetlam obraz zły  jak dla tego telewizora. Problem w tym ,że ja się kompletnie nie znam i dla mnie może być ok ale jak przyjdzie ktoś kto się bardziej zna może powiedzieć " w co ty chłopie patrzysz" Dla mnoie najbardziej widocznym parametrem, który zmienia obraz, to głebia koloru, 40 a 80 to potężna różnica a inne opcje już dużo mniej zmieniniają w obrazie. Kino tryb faktycznie pokazuje dość zbliżony obraz do prawdziwego, widać to na twarzach gdzie jest ona naturalna ale jest obraz ogólnie bardziej mulasty i ponury a np na żywym jest delikatnie różowa i bardziej żółta jakby w fotohopie była zrobiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Moim zdaniem,ustawienie obrazu jest jak z dzwiękiem.Każdy przekaz nadawania wymagałby korekty.Po to są te suwaki,aby dobrać sobie najkorzystniejsze ustawienia pod siebie.( a nie fabryczne) Nie ma ideału.! Inne ustawienia dla programu ze studia,inne dla przyrodniczych,sportowych itd. Ja z rególy korzystam z ustawień standardowych przy full HD,w 4K z HDR-em z osobistych(fabrycznie przeważała pomarańcz)    Im dłużej patrzę na moją żonę,to widzę u niej co raz więcej niedoskonałości,dlatego ograniczam się i nie zwracam na to już uwagi.(To taki żarcik) Powodzenia.!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...