Skocz do zawartości

Nagrywanie streamingu na DVD


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym móc nagrywać kanały w streamingu z aplikacji UPC TV GO (interesuje mnie głównie MTV 90s) na płyty DVD, dlatego zastanawiam się nad kupnem nagrywarki DVD.(podłączenie tv boxa z aplikacją pod nagrywarkę).  Dlatego chciałbym zapytać osobę zorientowaną:

Czy taki sygnał jest kodowany w streamingu? Bo jeśli tak to pomysł diabli wezmą. Proszę o poradę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Zuzia napisał:

@samiel2009 strumień jest zabezpieczony DRM.

 

Poza tym sama jakość MTV 90s pozostawia wiele do życzenia zarówno pod względem wizualnym jak i dźwiękowym.

Zrzut z UPC TV Go właściwie mówi wszystko.

 

mtv90.jpg

A czy można zastosować jakiś filtr (jakąś przejściówkę) na takie zabezpieczenie (DRM)?

Edytowane przez samiel2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dziś test. Podłączyłem TV BOX z androidem do magnetowidu kablem EURO/SCART. Uruchomiłem aplikację UPC TV GO. Wszystkie kanały (rozdzielczość 576) nagrywają się na VHSie bez śladu zakodowania. Ciekaw jestem czy podłączając EURO/SCARTem TV BOX do nagrywarki DVD również będe mógł nagrywać bez kodowania sygnału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcesz zrzucać bezpośrednio streamu w formie pliku, tylko zgrać to analogowo, to na nagrywarce DVD tak samo nagrasz sobie w SD rzeczy z UPC TV GO.

Kiedyś stosowano zabezpieczenia typu macrovision dla analogowych treści, ale to już raczej dawno i nieprawda ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, samiel2009 napisał:

Zrobiłem dziś test. Podłączyłem TV BOX z androidem do magnetowidu kablem EURO/SCART.

 

Mydelniczka z TNK HD była tak u mnie podłączona i zgrywałem nagrania z dysku HDD do niej podłączonego na nagrywarkę DVD jednak po jednej z aktualizacji mydelniczki pojawił się komunikat przy próbie nagrywania o zabezpieczeniu  przed kopiowaniem. W ten sam sposób nagrywanie z dekodera HD3000 CP nadal było możliwe więc różnie bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macrovision to zdaje się rozwiązanie sprzętowe więc jak chip w boxie go nie ma to żadna aktualizacja tego nie włączy. Poza tym to żadne zabezpieczenie tylko de facto flaga że sygnału nie wolno nagrywać i urządzenia nagrywające (magnetowidy, nagrywarki DVD, karty telewizyjne) mają obowiązek tą flagę respektować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...