Skocz do zawartości

Al Jazeera Sport


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak jest z rozgrywkami południowo-amerykańskimi na JSC? Patrząc na rozkład to widzę jeden mecz z argentyńskiej (plus drugi na JSC 2, którego u nas nie złapię) oraz dwa z brazylijskiej, ale oba chyba przez internet. Do tego jakiś tam mecz Copa Libertadores.

 

Czy czasem puszczają tego więcej na kanałach +1 do +8? Ewentualnie czy w Polsce da się oglądać transmisje przez neta, jeśli ma się kupioną kartę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekpolek

liga brazylijska i argentyńska idzie przeważnie na 1 i 2, jak są inne wydarzenia na 1 i 2 (np. turnieje tenisowe) przenoszą mecze na kanały + ... na necie się nie da oglądać z polskim IP, jeżeli masz arabskie IP to tak ale musisz wykupić ekstra abonament na sieć, jeżeli masz kartę to nie ma w tym neta.. Copa Libertadores i inne rozgrywki zawsze idą na +..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytanie odnosnie zakupu dekodera do odbioru als-2 opcje do wyboru:

1 - http://allegro.pl/ferguson-ariva-150-co ... 49562.html

2 - http://allegro.pl/ferguson-252-combo-dv ... 71757.html

 

wzialbym ten tanszy ale nie znalazlem w jego opisie "Czytnik kart i gniazdo na moduł CAM/ Gniazdo CI" a tylko "Czytnik kart dla płatnych telewizji " ?

chyba,ze to to samo ?- wybaczcie ale jestem laikiem

chodzi mi oto,ze biorac tansza opcje nie musial pozniej inwestowac jakis dodatkowych funduszy na zakup czytnika do dekodera by mi czytal karte ajs

 

jeszcze zapytam o odbior bezplatnej naziemnej tv-rozumiem,ze majac oba dekodery moge ja odbierac-ale jak to wygalad w praktyce?

ma telewizor hd i wystarczy,ze podlacze dekoder hd (bez wlozonej karty) i naciskaajc na pilocie 1 bede mial pare bezplatynych kanalow?

slyszlaem tez cos,ze musze miec jakas specjalna antene satelitarna ? obecnie mamy duzy (chyba najwiekszy mozliwy) talerz od cyfry

musze jakos ja ustawiac by odbierac tv czy wystarcza obecne ustawienia dla cyfry ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekpolek

rzeczywiście widać, że nie do końca to ogarniasz, więc uporządkujmy:

- antena satelitarna = telewizja satelitarna

- antena pokojowa lub zewnętrzna = telewizja cyfrowa naziemna

 

oba tunery odbierają tel. satelitarną (podłączasz do tunera kabel z konwertera przy czaszy) i cyfr. tv naziemną (podłączasz do tunera kabel z anteny pokojowej lub innej na której ogladałeś dotychczas tv naziemną analogową). Wyszukujesz kanały w tunerze i oglądasz.

 

Ariva 150 ma tylko czytnik kart - wkładasz bezpośrednio do czytnika np. kartę al jazeera sport i oglądasz

Ariva 252 ma czytnik kart (jak powyżej) oraz dodatkowo wejście na moduł czyli dodatkowe urządzenie do którego wkłada się kartę a sam moduł do tunera. W tym przypadku masz możliwość włożenia do tunera 2 karty (jedna bezpośrednio do czytnika a druga w module) lub nawet 3 karty (moduł diablo obsługuje 2 karty na raz).

 

mam nadzieję, że to zrozumiałe..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli roznica miedzy tymi dwoma dekoderami jest taka ,ze w tym drozszym modelu moge wlozyc dwie karty (np cyfry i ajs) na raz ?

ale nawet kupujac tanszy model wystarczy,ze nabede karte ajs i po wlozeniu do dekodera bedzie dzialac (nie wymagajac juz zadnego czytnika/gniazda ) ?

 

a to co mam od cyfry (duzy talerz) po podlaczeniu do dekodera ferguson nie bedzie mi odbierac bezplatnej telewizji ?

czyli musze kupic antene pokojowa/zewnetrzna ? takie cos - http://allegro.pl/pokojowa-antena-dvb-t ... 19858.html ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekpolek

różnic jest trochę więcej ale patrząc na obsługę kart to tak jest, kupując tańszy model wkładasz nabytą kartę do czytnika w tunerze i oglądasz AJS, nie masz żadnych innych wydatków, na talerzu po cyfrze odbierzesz sygnał z satelity, pewnie masz nastawioną na Hotbird, tu właśnie nadaje AJS, jeżeli mieszkasz niedaleko nadajnika cyfrowej tv naziemnej to właśnie taka antena pokojowa posłuży Ci do odbioru sygnału, jeżeli mieszkasz dalej od nadajnika potrzebujesz lepszej anteny zewnętrznej najlepiej ze wzmacniaczem.. kabel od takiej anteny wtykasz do Arivy i oglądasz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, to Al Jazeera Sport może być odbierana zarówno z Hotbirda jak i Badra. W tej drugiej opcji mam dostęp poza kanałami z plusem także do JSC 1 (czyli trochę tej brazylijskiej i argentyńskiej bym mógł zobaczyć).

 

Czy mając antenę 100 cm i mieszkając w okolicy Bielska-Białej jestem w stanie złapać Al Jazeere z Badra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekpolek

tak, Bundesliga leci na kilku kanałach Dubai Sport, przy 100cm też pewnie odbierzesz, proponuję obrócić antenę na 26 i potestować na niekodowanych..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie taki mam plan, na dniach kupuję dekoder uniwersalny (chyba Ferguson Ariva 150 combo), podpinam naziemną żeby mama seriale mogła oglądać, pożyczam od wujka antenę i zobaczymy jak mi idzie to łapanie satelitów :) Jak będzie ok to zamawiam kartę i voila :)

 

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam również jestem z okolic Bielska Białej. Chciałbym oglądać to Al Jazeera Sport. Przed zakupem tej karty aktywacyjnej chciałem zobaczyć kanały niekodowane. Mam antene Cyfry + i dekoder N. Co mam ustawić aby odbierać te kanały. Proszę o pomoc bo jestem w tym laikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekpolek

AJS z Hotbirda - na oryginalnym sofcie z N to nie pójdzie pakiet AJS, trzeba mieć tuner z czytnikiem Viaccess lub Irdeto pod taką kartę

AJS z Badra - antena najlepiej min. 100 cm, najwygodniej z obrotnicą, ew. przestawić antenę ręcznie i znaleźć sygnał, tuner jak wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wykorzystać dekoder z Cyfrowego Polsatu do wyłapania Al Jazeera Sport 1 z Badr'a 4 pod warunkiem, że nie jest zablokowany i chodzą na nim kanały fta.

Transporder JSC Sport 1 jest w DVB-S, więc wystarczy starszy model dekodera ,który odbiera kanały SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

kolega robsat, trochę bezsensowny post umieścił :) Tuner Cyfrowego Polsatu nie nada ci się do odbioru płatnego pakietu Al Jazeery Sport. Musisz zainwestować w jakiś tuner z czytnikiem kart (uniwersalny) plus karta abonencka JSC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do paczki kanałów płatnych Al Jazeera Sports na pewno dekoder Cyfrowego się nie nada, to przecież oczywiste.

Możesz wykorzystać dekoder z Cyfrowego Polsatu do wyłapania Al Jazeera Sport 1 z Badr'a 4 pod warunkiem, że nie jest zablokowany i chodzą na nim kanały fta.

Ale do odbioru niekodowanego kanału JSC Sport 1 z Badra 4 (26 E ) jak najbardziej można wykorzystać taki dekoder .

Sam tak odbierałem ten kanał na dekoderze Echostar DSB 606.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wszystko będzie działało. Sprawdź sobie odbiór z tp 11.013 (kanały HD) i 11.296 (kanały SD), bo z tych nadaje AJS.

 

Jeśli jesteś zainteresowany kanałami 8xSD to ta oferta jest nawet OK. Za to jeśli byłbyś zainteresowany kanałami 10xSD i 2xHD to już na allegro nie kupuj, bo Cię okradną na 150 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...