Skocz do zawartości

Dekodery ITI


_MICHAL_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Bardzo jestem ciekaw jaki sprzecik beda oferowac klientom i napewno nie bedzie to taki szajs jaki dzisiaj daje CP za 199 zeta jeszcze dwa miesiace i zobaczymy :)

pozdrawiam

 

Zapewniam Ciebie, że do interesu nie będą dopłacać. Więc sprzecik będzie na miarę potrzeb platformy ITI - a nie do celów orbitalnych !!.

Ach, te marzenia. Ja też lubię marzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodze sie wydać te 399zł ale wiem że sprzęt ma byc dobry! Skoro 199zł na Samsunga ludzie wydają, który nic w sobie niema to równie dobrze wydadza za dobry dekoder 399zł

 

Sam twardziel 250GB w detalu kosztuje ok 300zl. ITI bardzo mocno musialoby subsydiowac sprzet. Wiec chyba trzeba sie nastawic na wyzsza kwote. I sadze ze nie ma co narzekac na sprzet bo z zapowiedzi wynika ze bedzie na poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale powiedzcie juz cos konkretnego, co, gdzie i za ile. Tuner na obrazku wcale nie musi byc tym, ktory bedzie w ofercie. Ile za abo itd. Pojechac na wycieczke czy nastawic sie na ITI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli chca pozyskac sporo nowych klientów i przejąć część pozostałych platform to ceny muszą byc niezbyt wysokie! najlepiej jak by wprowadzili umowy na 3lata z dekoderem od 1zł, tak by było najlepiej! im i tak się to wzróci

Nie wkurzaj mnie.Mimo poparcia dla ITI nie mam zamiaru wiazac sie z nikim na 3 lata.To nie zona,ze ma to byc zwiazek dlugofalowy.Nawet dwuletniej umowy nie podpisze,koniec z takimi praktykami,wystarcza juz komorki z takimi umowami.Swiat idzie do przodu i nie zamierzam byc uwiazany glupia umowa,kiedy oferta zmarnieje.Wole jednorazowo wydac nawet 2 tys,niz to co proponujesz.Dla tych co ich nie stac,jest rozwiazanie-kredyt,najlepiej w Providencie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michal218, w pełni rozumiem to, że stać cię wydać większą sumę na ITI. Ale bez urazy. Nie wszyscy jednak mają 2tys. ot tak do wydania więc prosiłbym zmienić trochę ton swych wypowiedzi. Naprawdę możesz kogoś urazić.

Prawda jest okrutna. Polska to nie Wielka Brytania. Główną i nadrzędną rolę gra cena. Tak będzie jeszcze przez baaardzo długi czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry,moze bylo ciut przyostro,ale tylko ciut.To jest platna telewizja,w dodatku ma byc HD,vod i tak dalej,czyli wiadomo-nie tak jak CP....Niech najwyzej beda 2 opcje zakupu/wynajmu.Ja tez nie mam 2 tys ot tak do wydania,zwlaszcza,ze tez musze dopiero kupic telewizor do HD,ale nie robmy sobie jaj i nie miejmy najwyzszych wymagan za najnizsza cene.A kredyty powszechna rzecz,skoro ludzie je biora na wakacyjne wyjazdy,to czemu nie na dekoder.Zgoda-Provident byl zartem w zlym smaku :oops: .Z Cyfry tez zwiewam,bo nie podoba sie cena w stosunku do oferty,a zwlaszcza do jakosci,tak wiec posrednio przez kase.Zadnym krezusem nie jestem,ale robic z siebie dziada piszac o towarach niemal luksusowych to robienie z siebie wariata.To tak jak budowac dom o powierzchni np 300m i robic to z najtanszych elementow i wykanczac zamiast na wypas,to jak w latach 70-ych z wykladzinami pcv etc.Reasumujac powinni podzielic wszystko na 2 opcje:same rozprowadzanie sprzetu,sam sprzet,pakiety i opcja z HD lub bez.To wszystko dla 2 grup:brzydko nazywajac bogatszej i biedniejszej.Wtedy juz wiekszosc powinna sie zadowolic,nawet taki malkontent jak ja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziału pakietów na dwa z HD i bez nie będzie. To już oficjalnie potwierdzone. Będzie podział na dwa tunery i taki jest według mnie optymalny.

Michal218, ok. Można traktować nadchodzącą platformę jako pewnego rodzaju luksus. Ja jej tak nie traktuję. Uważam ją za nadchodzącą NORMALNOŚĆ. Tak powinno być już dwa lata temu, jeśli nie wcześniej.

Naprawdę chcę wierzyć, że II się uda. Cyfra+ padnie na pysk za te wszystkie szwindle lub chociaż mocno po[beep]adnie i zacznie końcu traktować klientów jak należy.

Problem jest jeszcze jeden. Bardzo niski poziom wiedzy AudioVideo u Polaków. Wierz mi, co dzień na swoim forum znajduję tematy typu: "co to jest to CVBS", "jak podłączyć DVD", "co to jest to śmieszne HDMI w mojej nowiutkiej plaźmie za grubą kasę."

Większość nie ma zielonego pojęcia o podstawach. Spróbuj im wytłumaczyć zasadę HDCP, rozdzielczość 720p, przeplot czy upscaling.

Tutaj ITI może napotkać ogromne problemy, aż infolinia rozgrzeje się do czerwoności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje nadzieje sa podobne do Twoich.Samo ITI nie uwazam za luksus,ale juz platna telewizja jest towarem ponadstandardowym,a dekodery z HD w naszym kraju to jednak pod ten luksus podjezdzaja,pomimo ze dla czesci z nas to normalnosc od dawna.Jednak pomimo swoich przemyslen biore poprawke na innych ludzi,mam swiadomosc,jakie maja podejscie do tego tematu,nie mowiac o zasobach finansowych.Nawet w mojej rodzinie i wsrod czesci znajomych jestem z tego powodu "odmiencem".Sporo ludzi ma taka telewizje,aby tylko cos miec i wszystko im jedno jaka jest jakosc,aby bylo co obejrzec.Oni nawet mogliby(to ich wypowiedzi)ogladac na neptunach i rubinach,byle bylo co i jak najtaniej.Fakt jest jeden-Polska to dziwny kraj i jeszcze dziwniejsze spoleczenstwo.

P.S.Jesli jestes tym arsenalem z innych for,zwlaszcza dotyczacych HDTV to tez nie mam startu ze swoja wiedza :wink: ,ale cokolwiek juz jestem zorientowany.Tak wiec z poradami wychylac sie nie zamierzam,ale na wlasny uzytek to juz wystarczy poczytac,a niekoniecznie ciagle pytac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość nie ma zielonego pojęcia o podstawach. Spróbuj im wytłumaczyć zasadę HDCP, rozdzielczość 720p, przeplot czy upscaling.

Tutaj ITI może napotkać ogromne problemy, aż infolinia rozgrzeje się do czerwoności.

 

No tak to prawda, ze wiedza jest skapa na temat HDTV, ale nie wymagajmy od wyszystkich polakow wiedzy na poziomie doktora politechniki. Moim zdaniem edukacja zwiazana z HDTV powinna isc w kierunku jakosci produktu - wyeksponowania jego technologicznych walorow i latwosci obslugi! Czesc ludzi na hasla typu HDMI, CVBS, HDCP moze reagowac alergicznie i wtedy nic z tego nie wyjdzie beda sie bali kontaktu z "tym czyms". Nowa technologia (ktora faktycznie jest technicznie zawila) musi byc przyjazna dla ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie. Dlatego Panasonic i Sony organizują w USA akcje pomocy konsumentom. Panasonic stawia na infolinię pomocową. Każdy kto zakupi od nich telewizor HD lub inny komponent kina domowego dostaje darmową pomoc przez telefon.

Sony postawiło na szkolenie sprzedawców, tak aby mogli łatwo i przystępnie wytłumaczyć i pokazać klientowi wszystkie funkcje i ustawienia telewizora. Klien ma miec nieograniczony czas w sklepie na zapoznanie się ze sprzętem i jego możliwościami.

Obie firmy zgodnie twierdzą, że takie akcje są potrzebne gdyż jest duże zamieszanie w temacie HD. Sami przyznają się do częściowej odpowiedzialności za tą sytuację.

Ciekawe kiedy u nas ktoś zrobi coś takiego. Jak na razie idziesz do dużego sklepu rtv, gdzie sprzedawca, pan Kazio z łapanki wie tylko to co pisze na ulotce pod telewizorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arsenal - w stanach jest dokladnie tak jak piszesz. Tam edukacja idzie szerokim torem, nie tylko w kierunku klientow ale i sprzedawczow, a zadzwonic mozesz nawet do producenta papieru toaletowego z pytaniem jak uzywac "tasiemki" ;-). Nasz rynek jeszcze dlugo bedzie dochodzil do takich standardow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha,czyli tzn. że np.można będzie nagrywać na dysk jakieś programy to w tym chodzi?

not o fajnie,ciekawe ile będzie to kosztować(2-3stówki to jeszcze ok ale nie wiecej mam nadzieje),i ciekawe ile tam bedzie abonament stać oby był gdzies w granicach 50złoty ewetnaulnie 10-20 złoty droższy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...