Skocz do zawartości

Cyfra+ Multiroom


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam problem mam konwerter typu Twin w pokoju głównym dekoder PHILIPS PVR HD w drugim SAGEMCOM DSI83 HD do tego posiadam multiroom z dwoma niezaleznymi kartami. Moj problem jest nastepujacy podczas gdy na dekoderze PHILIPS mam wybrany typ knwertera pojedynczy zasieg siega 4- 4,5 natomiast gdy typ zmienie na Twin to zasieg spada na 2. Co jest przyczyną braku sygnału i brakiem mozliwosc ogladania telewizji na dekoderze PHILIPSA a na dekoderze Sagemcom siła sygnalu i jakosc jest na poziomie zero. co mam zroic zeby moc ogladac na multiroomie.??? prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam problem mam konwerter typu Twin w pokoju głównym dekoder PHILIPS PVR HD w drugim SAGEMCOM DSI83 HD do tego posiadam multiroom z dwoma niezaleznymi kartami. Moj problem jest nastepujacy podczas gdy na dekoderze PHILIPS mam wybrany typ knwertera pojedynczy zasieg siega 4- 4,5 natomiast gdy typ zmienie na Twin to zasieg spada na 2. Co jest przyczyną braku sygnału i brakiem mozliwosc ogladania telewizji na dekoderze PHILIPSA a na dekoderze Sagemcom siła sygnalu i jakosc jest na poziomie zero. co mam zroic zeby moc ogladac na multiroomie.??? prosze o pomoc

Jak masz jednego twina podłączonego do 2 dekoderów, to nie możesz ma Philipsie wybierać podwójny konwerter.

Multiroom nie ma z tym nic wspólnego, jak wyżej napisano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój problem dotyczy tylko instalacji antenowej, żeby dekoder Philips był w pełni funkcjonalny, musisz podłączyć do niego dwa kable od konwertera typu twin, natomiast do dekodera Sagemcom musisz mieć jeden kabel, czyli najlepiej było by wymienić konwerter, który posiada więcej niż dwa wyjścia np. konwerter typu Quad i wszystko powinno działać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mimo ze mam konwerter typu Twin na dekoderze zostawiam w ustawieniach pojedynczy? i po podlaczeniu do dwóch dekoderów dwóch przewodów antenowych będzie multiroom?

Bez zmiany konwertera do phila podłączasz jeden kabel pod główne wejście i drugi do Sagemcoma, na philipsie ustawiasz konwerter pojedynczy i masz 2 niezależne dekodery na multiroomie.

Oczywiście w ten sposób nie wykorzystasz pełni możliwości Philipsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Posiadam 2 dekodery, jeden philips PVR drugi Sagemcom HD, do philipsa mam podłaczoną normalnie cyfre a do Sagemcoma dokupiłem sobie multiroom. Dostałem juz drugą karte, teraz pytanie jak uaktywnić multiroom? Myślałem, ze wystarczy po prostu włożyć kartę którą dostałem i to wszystko, ale niestety nie hula.... Prosze o jakieś porady,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Posiadam 2 dekodery, jeden philips PVR drugi Sagemcom HD, do philipsa mam podłaczoną normalnie cyfre a do Sagemcoma dokupiłem sobie multiroom. Dostałem juz drugą karte, teraz pytanie jak uaktywnić multiroom? Myślałem, ze wystarczy po prostu włożyć kartę którą dostałem i to wszystko, ale niestety nie hula.... Prosze o jakieś porady,

Ja zrobiłem tak:

Przy pierwszym podłączeniu tunera do multiroom (Phil PVR) włożyłem na 1 minutę kartę dodatkową (tą nową). Pokazał się komunikat w stylu "karta nieaktywna" lub coś podobnego (już nie pamiętam). Następnie wyjąłem ta kartę i włożyłem kartę główną. Potem wyszukałem kanały, ustawiałem dekoder i tym podobne. Trwało to około 30 minut. Wyjąłem kartę główną i włożyłem kartę od multiroom i wszystko działało. Uprawnienia przeszły z automatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem tak:

Przy pierwszym podłączeniu tunera do multiroom (Phil PVR) włożyłem na 1 minutę kartę dodatkową (tą nową). Pokazał się komunikat w stylu "karta nieaktywna" lub coś podobnego (już nie pamiętam). Następnie wyjąłem ta kartę i włożyłem kartę główną. Potem wyszukałem kanały, ustawiałem dekoder i tym podobne. Trwało to około 30 minut. Wyjąłem kartę główną i włożyłem kartę od multiroom i wszystko działało. Uprawnienia przeszły z automatu.

 

Z automatu ? A nie lepiej(szybciej) ponowić uprawnienia ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

multiroom czyli druga karta od cyfry+ działa tak samo jak główna karta we wszystkich tunerach z czytnikiem uniwersalnym lub seca i nagra oraz modułami które dekodują seca ale i nagra np nowy moduł cyfry+ ci+ (nagra) i wcale z tym modułem się nie paruje gdyż można ją wyjąć z modułu i włożyć na nowo do innego tunera lub splitera . Sam sprawdzałem zarówno kartę główną jak i tą od multiroom i wszysto działa , oczywiście moduł ten nowy ci+ nie działa ze spliterami , ale są na rynku i u operatora tunery-dekodery , które również nie współpracują ze spliterami i jak się chce zrobić konfigurację tunerów i tv należy wszystko przemyśleć , gdyż na jednej umowie można mieć tylko dwie karty . Np nie należy kupować do domu więcej niż jednego urządzenia , które chodzi tylko z oryginalną kartą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że truję d. trochę ale dopytam :D

 

Mam multiroom, od Cyfry mam tylko dzierżawionego PEACA i nic więcej, czy oni nie mogą mi dać w jakiejś dobrej promocji dekodera? Albo tej dzierżawy za 5 zł.

 

W gruncie rzeczy to mam dwie karty i jeden dekoder. A może jakiś myk z oddaniem i wzięciem jeszcze raz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj gadałem z kobietą w centrum cyfry+ w KRK i według niej nic mi nie przysługuje... Właśnie tak to jest, były tam ogarnięte Panie któe sprzedawały, doradziły, jakieś fajne pomysły podłożyły a ta Cię w błąd wprowadzi. Czyli Phil za 5 zł? Może przez infolinie to załatwiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj gadałem z kobietą w centrum cyfry+ w KRK i według niej nic mi nie przysługuje... Właśnie tak to jest, były tam ogarnięte Panie któe sprzedawały, doradziły, jakieś fajne pomysły podłożyły a ta Cię w błąd wprowadzi. Czyli Phil za 5 zł? Może przez infolinie to załatwiać?

A ile płacisz za MR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...