Skocz do zawartości

Cyfra+ Multiroom


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@ArtS007: Nie licz na to, że nie będziesz musiał latać co kilka godzin do modułu i naciskać jakiegoś tam przycisku - będziesz musiał tak robić :mrgreen:

 

Oczywiście pod warunkiem, że zamówię sobie taką usługę lub jeśli będę mógł sobie zamówić. Jak już wspomniaem, nie interesuje mnie wariant związany z najdroższym pakietem, ponieważ filmy oglądam na DVD.

 

@Mariusz, te 6 godzin przeplata się w wiadomkościach od początku. 8 godzin, to ostatnia rewelacja. Jak będzie ostatecznie, zobaczymy. Jestem przekonany, że wcześniej, czy później, Cyfra będzie musiała zrewidować ten interwał czasowy, gdyż wątpię, aby przeciętny czowiek płacił za coś, co jest średnio wygodne. I nie chodzi o to, że sport, to zdrowie. :)

 

Mm nadzieję, że sierpień okaże się oficjalną datą wprowadzenia tej usługi, gdyż wówczas będziemy mogli przekonać się o tym, co to jest, za ile i na jakich warunkach można to zamówić. Niestety, wiedziony doświadczeniem, podejrzewam, że brak jakichkolwiek informacji ze strony Cyfry nie jest zachęcający.

 

Gdy po raz pierwszy usłyszaem o możliwości multiroomu, ucieszyłem się. Jednak im dalej w las, tym gorzej.

 

ArtS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy który pracuje w Cyfrze mówił, ze to ma być właśnie te 6 godzin, a co do multiroomu to mówił, że ma kosztować 15zł miesięcznie i, że wszystko ma wejść od 1 sierpnia. Potem dodał, że ręki sobie nie dałby uciąć, że to wszystko tak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy który pracuje w Cyfrze mówił, ze to ma być właśnie te 6 godzin, a co do multiroomu to mówił, że ma kosztować 15zł miesięcznie i, że wszystko ma wejść od 1 sierpnia. Potem dodał, że ręki sobie nie dałby uciąć, że to wszystko tak będzie.

 

Może i Twój znajomy pracuje w cyfrze ale data 1 sierpnia to guzik prawda...

 

data przewidywana to 7 sierpień, z tym, że jest druga data 17 sierpień miało wejść w drugiej połowie sierpnia więc nie liczył bym na tą pierwszą datę chociaż twierdzą co niektórzy, że jest ona pewną datą aczkolwiek dystrybutorzy jeszcze nie otrzymali ani aneksów, ani procedur sprzedaży, ani sprzętu...

 

co do multirooma z pewnych 100% źródeł to 2 ważne sprawy wcześniej ktoś pisał o cenie 35zł tak to prawda ale jest również będzie można mieć go za 15 zł zależne będzie to od promocji i stażu w cyfrze... A co do pakietów to jednak prawda tylko prestiżowy i prestiżowy hd będzie mógł skorzystać z multiroomu. No i działanie trzeba co 6h przykładać do karty matki aby odbierać z tym, że to będzie na zasadzie 6h oglądania a nie 6h zegarowych czy oglądasz czy nie, tzn przykładasz do karty matki na 3s i masz naładowaną kartę na 6h i 6h możesz na niej oglądać po tym czasie musisz ponownie przyłożyć więc wcale nie takie złe jak była o tym słuchy, że będzie trzeba 3razy dziennie kartę zbliżać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i działanie trzeba co 6h przykładać do karty matki aby odbierać z tym, że to będzie na zasadzie 6h oglądania a nie 6h zegarowych czy oglądasz czy nie, tzn przykładasz do karty matki na 3s i masz naładowaną kartę na 6h i 6h możesz na niej oglądać po tym czasie musisz ponownie przyłożyć więc wcale nie takie złe jak była o tym słuchy, że będzie trzeba 3razy dziennie kartę zbliżać.

 

No... może nie takie złe... ale realizacja trochę problemowa no i kontrola nad czasem który już przepatrzyliśmy... Przecież nikt nie musi ogladać kodowanych programów non-stop a nikt pewnie ze stoperem w ręce nie będzie siedział przy TV. Więc z tym chodzeniem może być odwrotnie niz przewidujesz... dla świętego spokoju, żeby nie trafić na przerwę w dekodowaniu będzie się chodziło częściej kartę "doładować"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to wszystko jest na zasadzie - jedna baba drugiej babie - nikt nie widział nie używał a wszyscy informacje mają ze źródeł pewnych na 100% tylko że one są na 100% sprzeczne, nie ma się co podniecać, nikt za darmo nam nic nie da a tym bardziej C+, oni są po to aby zarabiać a nie robić prezenty ale wszyscy się ze mną zgodzą że C+ nigdy nie dotrzymuje terminu a jak na razie to w obydwóch tunerach HD oprogramowanie jest kicha, niech najpierw to naprawią bo jak jeszcze jeden cud techniki dołożą to już nikt nic nie będzie w stanie oglądać ani nagrywać. Wiem że za moment ktoś mądrzejszy z czymś wyskoczy ale co tam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak działa CYFRA+ Multiroom?

Aby korzystać z usługi CYFRA+ Multiroom potrzebne są dwa dekodery z dostępem do anteny satelitarnej oraz dwa telewizory. Abonent w zamian za kartę abonencką otrzymuje dwa moduły: główny i dodatkowy oraz kupuje lub wynajmuje dodatkowy dekoder, by następnie umieścić moduły w czytnikach kart obu dekoderów. Moduł dodatkowy należy aktywować co 6 godzin, dlatego zalecane jest umieszczenie go w rzadziej używanym dekoderze. Aby dokonać jego aktywacji, należy do działającego modułu głównego zbliżyć moduł dodatkowy i nacisnąć przycisk.

Wstępnie na skorzystanie z dodatkowego modułu jest limit: 12 godzin na dzień :lol2:

 

To skandal żeby był limit za usługę za która mam zapłacić.

Powinno być tak:

1. Jeżeli korzystam z drugiego dekodera często to powinienem płacić.

2. ---------------||-------------------------- rzadko to powiniem mięć usługę ZA DARMO.

 

Podsumowując to cyfra prubóje zarobić wielkie pieniądze na nas wprowadzając kolejne usługi. Przecież tak samo jest z VOD, HBO Digital, pakietami noi tym wadliwym Philipsem PVR HD do którego nie potrafią zrobić porzadnego oprogramowania oraz płacić co miesiąc 20zł. Co dużo mówić Cyfra uprawia amatorkę ze sprzętem a do profesjonalizmu daleko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to wszystko jest na zasadzie - jedna baba drugiej babie - nikt nie widział nie używał a wszyscy informacje mają ze źródeł pewnych na 100% tylko że one są na 100% sprzeczne, nie ma się co podniecać, nikt za darmo nam nic nie da a tym bardziej C+, oni są po to aby zarabiać a nie robić prezenty ale wszyscy się ze mną zgodzą że C+ nigdy nie dotrzymuje terminu a jak na razie to w obydwóch tunerach HD oprogramowanie jest kicha, niech najpierw to naprawią bo jak jeszcze jeden cud techniki dołożą to już nikt nic nie będzie w stanie oglądać ani nagrywać. Wiem że za moment ktoś mądrzejszy z czymś wyskoczy ale co tam :mrgreen:

 

Nikt się nie podnieca, a co do źródeł to mam kogoś kto pracuje w dziale testowania sprzętu i multiroom widziałem już w styczniu jak wyglądały pierwsze moduły i ten który będzie obecnie jest to jego druga wersja, i oba widziałem w działaniu.

 

No... może nie takie złe... ale realizacja trochę problemowa no i kontrola nad czasem który już przepatrzyliśmy... Przecież nikt nie musi ogladać kodowanych programów non-stop a nikt pewnie ze stoperem w ręce nie będzie siedział przy TV. Więc z tym chodzeniem może być odwrotnie niz przewidujesz... dla świętego spokoju, żeby nie trafić na przerwę w dekodowaniu będzie się chodziło częściej kartę "doładować"

 

Nie musisz siedzieć ze stoperem... oczywiście niekodowane można odbierać cały czas lecz moduł dodatkowy mimo nawet, że będziesz oglądał niekodowane to jego czas będzie liczony, na nim migać będzie dioda która będzie mówiła Ci że kończy się czas i trzeba zbliżyć go aby naładować na kolejne 6h oglądania. Masz racje, że co niektórzy będą częściej chodzili aby w trakcie oglądania nie przerwało, ale nie sądzę żeby u kogoś non-stop były włączone 2 telewizory...

 

 

To skandal żeby był limit za usługę za która mam zapłacić.

To jest pewnego typu zabezpieczenie, które cyfra wymyśliła... Taka sytuacja bierzesz sobie cyfre i multiroom i z sąsiadem dogadujesz się, że płacicie po połowie a on się na to zgadza. A w tej sytuacji jeśli już ktoś na to się zgodzi to będzie rzadkość bo kto chciałby aby co chwile sąsiad przychodził i ładował sobie moduł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Matimo, ciekawy splitterek ale czy na pewno działa na Philipsie HD i HD PVR? Bo jest to już dość stara konstrukcja. Poza tym z recenzji wynika że bomba, jedyny minus to brak obudowy. Sorry za OT.

 

 

Kumpel ma jednego z tych Philipsow (tylko nie pamietam czy ten pierwszy czy drugi, w kazdym razie HD) i ten splitterek bez problemu mu smiga i obsluguje wszystkie kanaly HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem na infolinie Cyfry+. Konsultant powiedział mi, że Multiroom kosztuje 30zł i dostępny jest z pakietem Prestiżowym+.

35zł dla osób którzy mają umowę poniżej roku czasu i 15zł dla osób z umową dłużej niż rok, Pakiet prestiżowy+ i prestiżowy hd+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety cyfra nie dba o swoich pracowników pod tym względem, że zamiast doświadczonych zatrzymywać to wolą przyjmować ciągle nowych i dlatego poziom obsługi czasem jest tak niski, a mało tego bardzo często wprowadzają w błąd nawet nieświadomie ale cóż może kiedyś zmądrzeją i zaczną dbać o starych dobrych doświadczonych pracowników. Można bardzo łatwo to zauważyć podczas rozmowy z konsultantami jaki poziom prezentują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że na infolinii nie wiedzą co mówią. Kiedyś mi powiedzieli, że jeżeli kupie dekoder na własność i mi się zepsuje to dostaje zastępczy, następnym razem powiedzieli, że dostane zastępczy, ale tylko wtedy, gdy będe miał dekoder na wypożyczenie, ale to już temat na inny wątek... :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie jakieś konkrety

http://www.dvbnews.pl/news/2495/multiro ... 2_sierpnia

 

Gdyby nie ten prestiż to byłoby ogólnie znośnie (mówię o cenie 15 zł), bardziej teraz opłacałoby się przedłużać umowę na promocyjnych warunkach niż podpisywać nową.

 

Ma ktoś jakieś foto? Czy karty są duże? Jest szansa na zamknięcie klapki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakieś foto? Czy karty są duże? Jest szansa na zamknięcie klapki?

 

No tu jest największy problem ponieważ moduły wystają z dekodera więc jak ma się małe dzieci to może się okazać, że dziecko się zainteresuje i zepsuje... a odszkodowanie za to ma być dosyć spore ponad 200zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko ladnie pieknie ALE

 

-nigdzie nie pisze co ze sprzetem ... ani informacji czy " drugi " abonent musi miec swoj dekoder prywatny czy cyfra na 1-glownego abonenta wypozyczy drugi dekoder np PVRa

 

nigdzie o tym nie pisza ... a domyslac sie o co kaman to chyba nie tak cooo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...