Skocz do zawartości

nBox i nBox Recorder - problemy, oceny, komentarze


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

W nocy pojawila sie nowa wersja oprogramowania dla dekoderow z serii BSLA i BZZB.

 

- Rozszerzona kontrola rodzicielska.

- Zmiana rozdzielczosci ekranu za pomoca gwiazdki.

- Zmiana rozdzielczosci ekranu z poziomu Menu 'Rozdzielczosc'.

- Diagonstyka (podobnie jak w serii CLRA).

- Po wlaczeniu zasilania i sprawdzeniu karty, dekoder przechodzi do trybu standby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

W nocy ma byc ponownie wyslane oprogramowanie dla tych nboxow ktore jeszcze nie pobraly nowej wersji oprogramowania, jesli nadal bedzie taki komunikat to jedyne wyjscie - wymiana dekodera. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam konkretne pytanka odnośnie różnic nboxa 250GB i nboxa turbo.

 

1. Biorąc jeden lub drugi ze sklepu - czy różnią się oprogramowaniem? Czy mają te same oprogramowanie blue? Czym się różnią pod względem oprogramowania mając je świeżo ze sklepu?

2. Czy kupując nbox turbo już ma wgrane oprogramowanie carbo?

3. Nie interesują mnie poboczne [beep]oły w dodatkach w nboxie turbo - w samej pojemności dysku jest różnica - to się liczy.

4. Czy mając 250GB to czy przy vod zostaje jeszce trochę miejsca by coś nagrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marek.suski

 

1. Świeżo po kupieniu obydwa dekodery mają soft blue. Po aktywacji turbo, w ciągu 24h powinieneś otrzymać komunikat o tym, że na satelicie pojawiło się oprogramowanie turbo, klikasz ok i Ci się ściąga. Czym się różnią? Kolorystyką po pierwsze. Turbo ma ładną grafikę 3D, a recorder statyczną niebieską. Zobacz zresztą na necie jak to wygląda. Poza tym, na turbo masz jeszcze YouTube, gry, multiroom etc.

2. Nie, odpowiedź masz wyżej.

3. To nie za bardzo przypomina pytanie, więc nie odpowiadam.

4. Mało, bodajże tylko 80 GB. To jest parę filmów HD i dysk zapełniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marek.suski

 

1. Świeżo po kupieniu obydwa dekodery mają soft blue. Po aktywacji turbo, w ciągu 24h powinieneś otrzymać komunikat o tym, że na satelicie pojawiło się oprogramowanie turbo, klikasz ok i Ci się ściąga. Czym się różnią? Kolorystyką po pierwsze. Turbo ma ładną grafikę 3D, a recorder statyczną niebieską. Zobacz zresztą na necie jak to wygląda. Poza tym, na turbo masz jeszcze YouTube, gry, multiroom etc.

2. Nie, odpowiedź masz wyżej.

 

Nie do końca. Faktem, że po zakupie każdy Recorder ma BLUE, ale w CLRA Turbo jest cały czas "zainstalowany" w tunerze. Aktywacja TURBO nie ściąga softu, tylko odblokowuje już istniejący soft :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft turbo (carbo) ściągany jest w momencie pierwszego podłączenia nboxa do satelity (lub jest aktualizowany, bo na HDD jeśli jest to jest najczęściej jego stara wersja) i jest on nakładką na oryginalny (blue) soft. Coś jak Windows 3.1 czy 95 były nakładką na DOS-a. Potem następuje aktywacja na życzenie klienta lub... nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następne więc pytania:

1. Czy mają nbox turbo można pozostać przy oryginalnym sofcie blue i nie zgadzać się na wgranie turbo (carbo).

2. Który soft - blue, czy nakładka turbo (carbo) jest bardziej stabilna jeżeli chodzi o wieszanie się i problemy z dekoderem?

3. Czy to prawda, że jeżeli chce się mieć nboxa recordera i nie chce się mieć wgranego automatycznie softu turbo to trzeba wziąć po prostu tego nboxa 250GB?

4. Po co się pchać w nakładkę turbo (carbo)? tyko dla szybszego przełączania kanałów? dla bajerów, gier internetu? i menu ładniejszego? i to wszystko kosztem większej możliwości, że dekoder będzie się wieszał lub inne bajery z oprogramowaniem będą? Warto? rozumiem dla większego dysku warto - może - ale stabilność oprogramowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli weźmiesz "zwykłego" recordera to zapewne dadzą ci jakiegoś ze starszej serii i później nie będziesz mógł dokonać aktywacji softu turbo (a wymiany chyba dalej wstrzymane). Oczywiście możesz poprosic o recorder z serii CLRA (nawet jak nie zdecydujesz się na aktywację softu turbo) ale czy akurat taki dostaniesz to będzie już zależało od dobrej woli pracownika APSu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 Jeśli nie zapłacisz to softu carbo nie dostaniesz. Jeśli zapłacisz to od softu carbo się nie uwolnisz.

Ad.2 Problemów z carbo już praktycznie nie ma (ja jeden zauważyłem - czasami EPG Gazetowe po naciśnięciu Info zawisa na kilka sekund).

Ad.3 Patrz Ad. 1

Ad.4 Patrz Ad. 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ad4. to soft turbo to przede wszystkim większy dysk (jeśli komuś nie zależy na innych bajerach). A wież mi że 250GB to naprawdę mało. Ja już nie raz musiałem się głowić co usunąć (bo nie mam czasu obejrzeć) aby nagrać coś innego. A ewentualne dokupienie potem softu turbo wychodzi drożej niż wzięcie od razu turbacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli weźmiesz "zwykłego" recordera to zapewne dadzą ci jakiegoś ze starszej serii i później nie będziesz mógł dokonać aktywacji softu turbo (a wymiany chyba dalej wstrzymane). Oczywiście możesz poprosic o recorder z serii CLRA (nawet jak nie zdecydujesz się na aktywację softu turbo) ale czy akurat taki dostaniesz to będzie już zależało od dobrej woli pracownika APSu.

 

 

Jest już wznowiona.

:arrow:https://satkurier.pl/news/66801/telewizj ... rzetu.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto Ci [beep] naopowiadał że musisz dopłacić?

 

No turbo swoje kosztuje, a bez turbo to funkcjonalność starych recorderów i nowych turbo jest identyczna pod każdym względem i nie ma możliwości, aby blue miał dostęp do 500 GB HDD. I ten soft turbo się tak w 5 min. nie pojawia. Dopiero za kilkadziesiąt minut, a nawet za kilkanaście godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie sytuacja wygląda w ten sposób, że:

Z powodu usunięcia TVN Warszawa rozwiązałem umowę cyfra i chcę przejść do N-ki, ale:

1. Dużo czytałem opinii z roku 2010 i 2011, że białe boxy często piszczą - ludzie wymieniają na nowe i nowe znowu piszczą, np na kanałach HD lub w trybie spoczynku. Poza tym mam meble w kolorze ciemnobrązowym i postawienie takiego kuromesła będzie raziło w oczy - więc to odpada.

2. Chciałem nbox recorder. Ale wiem, że na pewno wyłączam listwę na noc i , że będę go wyłączał na noc w 100% - bo dlaczego ma żreć prąd od 22giej do 16sej- czyli około 17 godzin? Tylko z racji tego, że będą się rożne cuda na vod nagrywały i że dysk twardy cały czas pracuje? Nie ma opcji wyłączania dysku twardego, czy wyłączenia nagrywania vod. Fachowcy dobitnie mówią, że wyłączanie recordera na noc nie jest zalecane i wymieniają konkretne przykłady. Jest dużo ludzi, którzy później mają problemy z recorderem.

 

Postanowiłem jednak, że nie warto ryzykować i jakie by to HD nie było, to mogę prędzej - później nie mieć żadnego zadowolenia z tego - jak będę musiał latać z dekoderami o APS.

W tej chwili mam w cyfrze abo Optimum z dekoderem swoim Opticum 402. Co miesiąc pojawia się nowy soft, to z pendrivera aktualizuje i już. Na noc wyłączam i nikt m nie mówi, że nie wyłączaj na noc z ostatniego dnia miesiąca a pierwszy dzień nowego miesiąca lub z 10 na 11 każdego miesiąca bo są przesyłane uprawnienia jak będziesz miał dekoder wyłączony to na następny dzień będzie problem z odbieraniem niektórych problemów.

Nic nie tracę, bo w cyfrze umowa wygasa 30 czerwca - już 4 miechy bez płacenia oglądam i dziś podpiszę nową umowę i włącznie do października znów nie będę płacił.

Do N-ki chętnie przyjdę jak nie będą parowane karty z dekoderami, albo jak moduły dadzą. Oferty programowej nie mają złej, ale często w samym sprzęcie wynikają takie sprawy, że lepiej nie mieć HD a mieć History SD.

Byłem napalony na Nke - ale podjaranie minęło jak się poczytałem o możliwych problemach. W cyfrze nie ma problemów z aktywacją, bo już w sklepie jak się drukuje umowę to sprzedawca wkłada kartę do swojego dekodera i z karą aktywną się wychodzi - nie będę ryzykował tym, że będę musiał dzwonić do BOK i że ja będę musiał się martwić, czy umowa w systemie jest czy nie..... Czekam na nieparowanie kart i dekoderów lub moduły - wtedy podpiszę umowę z nką a teraz wolę mieć pewność, że to jak chodzi mój dekoder zależy ode mnie i że mam duże pole manewru.

Polsat został z tyłu, N-ka - dobra - ale dużo traci tym, że jej sprzęt to jej twierdza - a ja nie chcę twierdzy zdobywać..... ja chcę żyć w tej twierdzy a Nka narazie na to nie pozwala. W cyfrze mam spokój i zero problemów - choć mam pakiet Optimum z HD, no ale coś za coś.

W sobotę mija mi termin 3 miesięcznej ważności potwierdzenia przelewu z polsatu, więc dziś muszę podpisać mowę z cyfrą, by kolejne 3 miechy za darmo mieć.

Żałuję, że nie będę miał Nki - bo chętnie bym się przekonał jaka ona jest - ale gra nie warta sieczki - chcesz nowej generacji? - licz się nie z normalnym - ale dużym ryzykiem, że nbox będziesz miał więcej razy w dłoniach - omijając postawienie dekodera podłączenie i ściąganie kurzu:) bo nawet nie możesz z pendivera wgrać oprogramowania - więc ten dotyk odpada:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Chciałem nbox recorder. Ale wiem, że na pewno wyłączam listwę na noc i , że będę go wyłączał na noc w 100% - bo dlaczego ma żreć prąd od 22giej do 16sej- czyli około 17 godzin? Tylko z racji tego, że będą się rożne cuda na vod nagrywały i że dysk twardy cały czas pracuje? Nie ma opcji wyłączania dysku twardego, czy wyłączenia nagrywania vod. Fachowcy dobitnie mówią, że wyłączanie recordera na noc nie jest zalecane i wymieniają konkretne przykłady. Jest dużo ludzi, którzy później mają problemy z recorderem.

Rozumiem że w takim przypadku nie interesuje Cie oferta VOD, a i z opcji nagrywania będziesz korzystał raczej sporadycznie? W takim wypadku brałbym na Twoim miejscu nowego białasa. Standardowo nie ma dysku więc nie odczuje tak jak recorder efektu wyłączania go na noc. Dodatkowo ma już budowany tuner DVB-T. No i zawsze możesz podłączyć zewnętrzny dysk i coś tam sobie nagrać. Minus jest taki że dekoder ten ma jedną głowicę więc można zapomnieć o jednoczesnym oglądaniu jednego programu a nagrywaniu innego. No chyba że w ramach jednego transpondera (np. nagrywasz AXN HD a oglądasz FOX HD).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa kolejne minusy.....

1. Duża białych partia piszczy podczas pracy na kanałach HD bądź w stanie spoczynku - ludzie latają do APS, przynoszą wymieniony sprzęt i nadal to jest, czyli to grubsza sprawa.

2. Ten biały i w ciemnym wystrojeniu pokoju wygląda jak ..... za krzaka.

3. Utworzona własna lista kanałów nie może być ustawiona jako domyślna - zawsze po włączeniu deodera trzeba przyciskami kolorowymi swoją listę włączyć, gdy w optimum 402 własna listapo zatwierdzeniu jest domyślną.

4. Tunel telewizji cyfrowej jak polsat jest w ofercie n nie ma większego znaczenia.

5. Nie można samemu wgrać do białasa softu jest się zdanm tylko na aktualizaje N.

To są minusy, które zniechęciły mnie podpisania umowy z N-ką. i tą są rzeczywiste ich minusy, dobrze, że w czas się zorientowałem.....przed podpisaniem umowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dużo czytałem opinii z roku 2010 i 2011, że białe boxy często piszczą

 

Białe to przeżytek,

 

Nie ma opcji wyłączania dysku twardego, czy wyłączenia nagrywania vod. Fachowcy dobitnie mówią, że wyłączanie recordera na noc nie jest zalecane i wymieniają konkretne przykłady. Jest dużo ludzi, którzy później mają problemy z recorderem.

 

Nie ma bo dysk sam się wyłącza jak nic nie nagrywa/ściąga. Problemy rozwiązuje się bardzo prosto - idzie do APS i wymienia na kolejny. Ja nie wyłączałem, a i tak zdechł ot tak sobie. W sumie przez 2,5 roku raz tylko wymieniałem nboxa.

 

Oferty programowej nie mają złej, ale często w samym sprzęcie wynikają takie sprawy, że lepiej nie mieć HD a mieć History SD.

 

Oglądasz sprzęt, czy kanały? Zresztą co to niby jeden History? Inne kanały są do niego bardzo podobne. Sprzęt nki działa, a jak nie działa to się wymienia i tyle. Aktywacja w APS też jest robiona w momencie podpisywania umowy. Tylko jak zamówisz przez kuriera to aktywacja jest wprowadzana do systemu jak kurier prześle info o podpisaniu umowy.

Soft samodzielnie to do swoich tunerów się wgrywa, a nie do wynajmowanych i nigdy w żadnej platformie nie było takiej możliwości i nigdy nie będzie.

 

Teraz pomyś czego Ci trzeba - History HD, tunera, czy może kanałów HD i to wybierz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...