Skocz do zawartości

nBox i nBox Recorder - problemy, oceny, komentarze


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc! Mam kilka pytan w sprawie nbox recordera:

 

1. Czy posiada w menu wlasna regulacje jansosci / kontrastu itp?

2. Czy po wylaczeniu do trybu stand-by dysk rowniesz sie wylacza? Czy chodzi caly czas? (chodzi mi o hałas).

3. Czy jest opcja calkowitego wylaczenia wyswietlacza gdy dekoder jest w trybie stand-by?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Czy po wylaczeniu do trybu stand-by dysk rowniesz sie wylacza? (chodzi mi o hałas)

 

Jak ściągnie VOD to w CLRA dysk się wyłącza.

Na single trwało to jakieś 10 dni.

Dysk jest bardzo cichy i nie przeszkadza w spaniu.

 

Ty i żaden hacker tego softu póki co Ci nie wyśle.

 

Oni to sobie fajnie wymyślili.

Przy zwykłym sofcie mamy 80GB na nagranie (1godz = 2%).

Za turbo trzeba doplacić 149zł i zyskujemy nagle 250GB(w sumie na nagrania 330GB).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie ,mam router adsl TP Link .Ale bez wifi ,czy wystarczy tylko podpiąć kabel lan pod odbiornik .Czy coś więcej ,jak wiadomo laptop ma kartę sieciową .No ale co z Nbox Recorder 250gb,pytam się na przekór by mi się nie połączył standardowo z dostępem z opłatami minutowymi.Bo nie chcę się narażać na koszta ,no i jak będzie laptop zgaszony .Czy będzie internet w Nbox ,no i co można zyskać do jeśli tylko radio to nie warto.A YouTube to chyba tylko na turbo recorderze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy kabel LAN + ustawienia Internetu w opcjach nboxa. Co zyskasz:

- nRadio

- nPortal

- zamawianie usług dodatkowych i VOD pilotem

- YT, ale tylko na turbo i póki co i tak nie działa

Reszty Twego pytania za bardzo nie rozumiem... jakie "minutowe"... z dialup korzystasz czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

peen o co chodzi z tym softem ,mam ten nowszy model .I jeszcze powiecie ze 250gb zrobi się 500gb ,czytałem podobny wątek i coś nie wierzę .

Dobra soft softem ,ale jeśli dysk mam w CLRA 500GB a oni ograniczają do 250gb .To są jaja ,bo po co niby ,by dopłacić za zablokowany obszar na dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez kuriera też dostałem BSLA, pochodził tydzień i korzystając z 10 dni na odstąpienie od umowy oddałem w APS i od razu wziąłem nową umowę na CLRA. Różnica nie do opisania, ten pierwszy głośny, wpadał w rezonans i był słyszalny podczas oglądania. Teraz cisza i komfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę większą ilością opcji (np. kanały pod OK, EPG gazetowe itp.), bajerami w postaci Gier (niepotrzebnych imho), teoretycznie YouTube oraz oczywiście możliwością rozszerzenia o Multiroom.

Dla mnie jedną z jego najlepszych rzeczy w stosunku do Recordera (miałem przed Turbo), jest przeźroczystość tj. w TUBRO gdy wchodzisz w EPG lub menu jakiekolwiek, pod spodem ciągle masz obraz i dźwięk, w Recorderze nie. Niby bzdura ale jak coś oglądasz i chcesz sprawdzić coś innego to dostrzega się zaletę. Ogólnie Turbo jest bardziej rozwojowy tj. nowe rzeczy w n na pewno na Turbo będą się pojawiać, na Recordera już niekoniecznie :) Moi zdaniem jak jest możliwość, lepiej brać Turbo mimo iż jest z nim (podobno) więcej problemów. Lecz to zależy jak trafisz, bo mój od roku chodzi niemal idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to dobry dekoder? Duża różnica pomiędzy CLRA?? Jeżeli tak to jaka?

 

Najlepszy... a różnica między nim, a CLRA to tylko możliwość wgrania softu turbo.

 

@Poetek - nie chcesz wierzyć... nie wierz, ale taka jest prawda.

 

Uściślając kwestię recorderów

BSLA - najstarszy, najgłośniejszy

BZZB - nowszy, cichutki

CLRA - najnowszy, najcichszy, z możliwością wgrania softu turbo (za opłatą oczywiście)

Był jeszcze jeden, rzadko spotykany z opcjami w sofcie umożliwiającymi odbiór TV przez Internet (pojawił się wtedy jak nka próbowała interesy z Netią robić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

peen faktycznie jest ta opcja ,co do VOD to ciekawe ze mi załadował 4 filmy .Dla których mam dostęp za darmo w promocji ,a najwięcej doszło dodatkowo płatnych .Mam takie pytanie ,jeżeli jest kłódeczka przy innych kolekcjach .To czy przypadkowo można włączyć którąś ,sam sprawdzałem ofertę ale kliknąć ok bałem się .Co potem wyskoczy Film czy nowa kolekcja zamówiona ,czy trzeba podać hasło z umowy .Az strach komuś pilot dawać ,a tu pojedynczy film aż od 8zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz wchodzić w kolekcje i premiery, oglądać zwiastuny i czytać opisy. Dopiero kliknięcie na jakikolwiek film w kolekcjach lub w premierach przeniesie Cię na stronę logowania do ICA lub zamawiania filmów (oczywiście jeśli masz nboxa do Internetu podłączonego), gdzie będziesz musiał podać nr umowy oraz hasło i jeszcze ze 2x zatwierdzić, że jesteś świadom tego co robisz.

Więc nie bój się - przez przypadek ciężko jest zamówić jakiś film czy kolekcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś mółby mi logicznie wytłumaczyć od czego zależy, że raz dekoder uruchamia się po włączeniu od razu a innego dnia stoi 10 min na ekranie aktywacyjnym i dopiero po takim długim czasie się uruchomi. Wiem, że gdybym nie wyłączał z prądu to nie miałbym takich problemów, ale w nocy trudno spać przy szumie wetylatora, który niestety mocno słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...