Skocz do zawartości

nBox i nBox Recorder - problemy, oceny, komentarze


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wg moich obserwacji najsłabszym transponderem jest 11508 a więc ten z którego nadawany jest właśnie m.in TVN HD.Na antenie 60cm i dobrej pogodzie mam 82% jakości.Można ustawić jeszcze więcej (86%) ale wtedy zaczyna spadać wyraźnie na 11393 z którego nadaje standardowy TVN czy TVN24 a tak jest 72%.

 

Ja bym proponował małą korektę anteny.Może wystarczy dokręcić jedną czy dwie śruby mocujące antenę do masztu aby ją leciutko skorygować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

No i się spierniczyło to cudo techniki :evil:

PVR ciągle się restartuje, dochodzi do momentu aktywacji i... znowu restart. I tak w kółko. W momencie aktywacji mogę wejść w nagrania, które się odtwarzają bez problemu.

 

 

 

EDIT

Odłączyłem na 10-15 min od prądu i jest dobrze. Zobaczymy na jak długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie moja kablowka nadaje 61 kanalów nie w DVB-C tylko w DVB-T!,Po dokupieniu sticka czy ten dekoder wyszuka mi te 61 kanałów czy ma liste przypisana z góry? I czy potrzebna jest podłączona antena satelitarna do odbioru dvb-t? (nbox recorder)

Lista jest dedykowana i żadnych kanałów z kablówki nie wyszuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się spierniczyło to cudo techniki :evil:

PVR ciągle się restartuje, dochodzi do momentu aktywacji i... znowu restart. I tak w kółko. W momencie aktywacji mogę wejść w nagrania, które się odtwarzają bez problemu.

 

EDIT

Odłączyłem na 10-15 min od prądu i jest dobrze. Zobaczymy na jak długo.

 

Dziś sytuacja się powtórzyła. PVR dopiero przestał wariować jak odłączyłem drugi kabel antenowy (wcześniej odłączyłem dekoder na ok 15 min od prądu). Wtedy dekoder odpalił bez problemu.

Tak samo było za pierwszym razem, odłączyłem na 15 min i odkręciłem drugi kabel antenowy. Myślałem, że to iż PVR wrócił do normy było zasługą odłączenia na dłuższy czas od prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Byc moze gdzies w przewodzie idzie zwarcie, tez tak mialem, gdy podlaczylem druga antene, w takim oto schemacie: antena - sagem c+ wejscie - sagem c+ wyjscie - turbodekoder wejscie 2.

Restartowal sie co ok. 30 min. chcialem isc juz do punktu wymienic, ale po odlaczeniu anteny bylo juz ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Aktualizacja dostepna dla dekoderow z serii: BSLA, BZZB, oznaczona jako 0x31.

Nowe oprogramowanie mi.n dodalo zakladke Wiadomosci w Menu, oraz zostala zmieniona informacja na niewykupionym kanale/pakiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Problem z bialym dekoderem. Sredno raz dziennie w roznych momentach, glownie przy przelanczaniu kanalu nagle ni z tego ni z owego wyskakuje komunikat o braku sygnalu z anteny. Kiedy sprawdzam w diagnostyce pisze ze 63% sily, i 0% tego drugiego. Wystarczy ze odkrece wtyczke anteny i podepne na nowo i wszystko wraca. Pomaga tez restart prądowy tunera. Co to moze byc? Konwerter inverto quad monoblock, mam dwa kable, na obu to samo. Do konwertera podpiety drugi tuner nbox recorder, ktory ma zero problemow tego typu. Sprawdzalem inny bialy dekoder, ktory tez mam, na nim dzieje sie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mój nbox zdechł wczoraj - próbował się w kółko aktualizować, restartował się i znów od początku. Na forum n-ki ludzie żalą się na ten problem na wszystkich dekoderach. Generalnie n-ka wciska ludziom kompletny szmelc - to jest już drugi mój dekoder, pierwszy po zakupie w ogóle się nie uruchomił.

 

Mam też równolegle polsat i n-ka w dziedzinie sprzętu puka w dno od spodu. Nie ma żadnego porównania. Radzę 2x zastanowić się przed wyborem telewizji "nowej generacji".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ipo76, nie to, że bronię N, ale w CP też są problemy ze sprzętem. Poczytaj sobie ile ludzi narzeka na dekodery HD produkcji CPT: HD 5000, Mini HD 2000 i też je wymienia po kilka razy. Zaś dekoder HD PVR Sagemcom ESI 88 ma problem z nagrywaniem pomimo dwóch głowic. W każdej platformie znajdą się wadliwe sztuki dekoderów. Nic na to nie poradzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie odłączam kabla.

Czyli to normalne - wszyscy tak mają i to nie jest wada mojego egzemplarza?

W c+ miałem philipsa i temu nie przeszkadzało wyłączenie tv.

 

On nie przechodzi w standby tylko "blokuje się" ze względu na błąd HDCP (odłączenie HDMI). Rozwiązaniem może być użycie kabla iHDMI (ale głowy nie dam).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączenie tv w Twoim przypadku (i nie tylko) dekoder tak samo traktuje jak odłączenie kabla (po prostu nie ma z kim się "dogadać" przez ten kabel). Podłącz tv i dekoder przez euro i przełącz na dekoderze, żeby korzystał z euro (kombinacja klawiszy na pilocie * 2 albo * 3 nie pamiętam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponujesz oglądanie kanałów HD przez kabel euro? Świetny pomysł...

Nie oglądanie tylko przełączenie dekodera na wyjście euro na czas słuchania muzyki - nie doczytałeś pierwszego postu kol grzech25

Czasem chciało by się posłuchać samej muzy bez wizji ale jak wyłączam tv to mi dekoder przechodzi w stan czuwania:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...