Skocz do zawartości

nBox i nBox Recorder - problemy, oceny, komentarze


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To zjawisko co opisuje kolega Oliver S-c to reakcja jest jak najbardziej prawidłowa jeśli nbox jest połączony z telewizorem kablem HDMI to uruchamia automatycznie telewizor , a polega to na tym że w momencie uruchamiania nbox wysyła zapytanie do odbiornika telewizora dzieje się to dzięki temu że nbox jest wyposażony w tak zwany protokół HDCP i działa to w obie strony, jak włączymy nbox pilotem to włączy się też telewizor, a jeśli wyłączymy telewizor a n box będzie włączony to też się wyłączy. Ale podczas gdy wybieramy kanał w nboxie i telewizor się sam poogłasza lub ścisza to to już nie jest normalne i kody do tego nic nie mają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie nazywa się HDCP tylko HDMI/CEC, jest to funkcja kontroli urządzeń przez urządzenia sprzężone. Wtedy np. jak mamy amplituner to pogłośnienie pilotem dekodera lub TV pogłośni amplituner. Ale sytuacja taka że zmiana kanałów zmienia głośność nie jest w tym przypadku przewidziana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem i to chyba z box-em mianowicie problem polega na tym, że telewizor nie wyłapuje sygnału z dekodera pojawia sie komunikat "brak sygnału sprawdź przewód itp...miał ktoś cos podobnego

Może przestawiła się rozdzielczość ?Naciśnij kilka razy RES na płycie czołowej odbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,dziś mam zamiar podpisać umowę z n (pakiet świat HD) mam pytanie co do dekodera.Powiedźcie mi coś o tym dekoderze za 0 zł (ten z DVB-T) wiem że nie posiada on dysku,niewiem jak się on sprawuje ogółem.

 

Myslę też o nboxie i niewiem czym różnią się te 2 wersje (tzn zwykły i turbo) oprócz że turbo ma większy dysk.

 

Słyszałem że nboxy głośno chodzą,prawda to ?

 

Czy do dekodera dostane kabel HDMI ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

maniek2007-Niestety o dekoderze za zero zł nic nie wiem, ale jeśli chodzi Ci o nboxa to sprawuję się bardzo cicho praktycznie go nie słychać (nbox250Gb),nbox i nbox turbo różnią się również oprogramowaniem co za tym idzie menu jest całkiem inne niż w nboxie ponoć bardziej intuicyjne, ale to rzecz gustu,posiada również wejście ethernet dzięki któremu po podłączeniu skorzystasz z You Tube czy Allegro. Jeśli bierzesz N-ke w salonie to nie dostaniesz kabla hdmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bierzesz N-ke w salonie to nie dostaniesz kabla hdmi.

Jeśli zamawiasz przez kuriera, to też kabla HDMI nie dostaniesz. Chyba żadna platforma poza okazjonalnymi promocjami nie daje kabla HDMI.

Widzisz, ja jak zamawiałem przez kuriera w sierpniu to dostałem kabel HDMI. Co prawda nie potrzebny on mi bo mam swój 5 metrowy a od nich dostałem chyba metrowy. Pewnie dłuższych nie dają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zjawisko co opisuje kolega Oliver S-c to reakcja jest jak najbardziej prawidłowa jeśli nbox jest połączony z telewizorem kablem HDMI to uruchamia automatycznie telewizor , a polega to na tym że w momencie uruchamiania nbox wysyła zapytanie do odbiornika telewizora dzieje się to dzięki temu że nbox jest wyposażony w tak zwany protokół HDCP i działa to w obie strony, jak włączymy nbox pilotem to włączy się też telewizor, a jeśli wyłączymy telewizor a n box będzie włączony to też się wyłączy. Ale podczas gdy wybieramy kanał w nboxie i telewizor się sam poogłasza lub ścisza to to już nie jest normalne i kody do tego nic nie mają

W życiu takiego czegoś nie dokonasz na kablu HDMI.

HDCP służy do czegoś innego niż sprzężanie dekodera z TV.

Jest to zabezpieczenie przed kopiowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się wydaje czy ty odpowiedziałeś na post sprzed miesiąca na który już wielokrotnie odpowiedziano? HDCP to nie zabezpieczenie przed kopiowaniem tylko system kontroli przesyłu sygnału wysokiej roździelczości. Nie przeszkadza w kopiowaniu ale wymusza zamknięty obieg między urządzeniami zaufanymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie z tym obiegiem ( i chyba kablem) mam problem, bo po wyłączeniu telewizora ten obieg się u mnie otwiera, i pojawia się napis HDCP na wyświetlaczu. Powoduje to, że nie mogę po włączeniu TV z powrotem cofnąć audycji, bo np musiałem wyjść a prąd oszczędzam i wyłączam telewizor. Jest na to jakaś rada? Tylko nie piszcie, że mam zmienić telewizor na taki z obsługą HDCP, bo ten co mam dobrze mi służy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Anonymous

Mam jedno pytanie do osób bardziej orientujących się w temacie.

Od kilku miesięcy użytkuje w n-ce ten biały mały dekoder HD DVB-T. I niby wszystko jest ok nic nie piszczy i nie zawiesza sie- nie narzekam, ale zastanawiam się ostatnio nad zmianą na ten z cyfrową nagrywarką o pojemności 250GB- większego mi nie potrzeba.

 

I pytanie czy poza oczywistościa taką jak możliwość nagrywania są jakieś inne różnice między tymi dwoma urządzeniami? Chodzi mi głównie o jakość obrazu (na plazmie HD Ready), gdzieś słyszałem że ten dekoder z nagrywarką skaluje zwykłe programy SD do HD, ale nie wiem czy to prawda. Czy będzie jakakolwiek różnica w jakości programów na korzyść nRecordera w stosunku do tego białego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się dobrze przynajmniej cztery razy czy na pewno wystarczy Ci zwykły Recorder. Pamiętaj, że z tych 250 GB dla Ciebie zostaje jedyne 80 GB, a to starczy na zaledwie kilka filmów (szczególnie w jakości HD). Turbo ma dysk 2-krotnie większy, ale dla Ciebie jest 4x więcej miejsca. Zgodnie z zasadą że apetyt rośnie w miarę jedzenia, już po kilku tygodniach będziesz się wkurzał że mogłeś wziąć Turbo i mieć spokój, a tak chciałeś trochę zaoszczędzić i musisz co chwila usuwać coś z dysku bo brakuje miejsca, choć nie zdążyłeś jeszcze tego obejrzeć.

 

- by Tapatalk -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No może to i racja z tym o większej pojemności...a czemu tylko 80 GB zostaje, a co z pozostałą pojemnością dekodera? Ile przeciętnie taki film 1,5-2godzinny zajmuje miejsca na dysku?

 

I najważniejsze w dalszym ciągu nie otrzymałem odpowiedzi czy obraz będzie lepszy niż na tym białym dekoderze czy nie będzie różnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 80 gb na swoje nagrania ponieważ pozostała część dysku (170 gb) przeznaczona jest na VOD.Jedna godzina nagrania w HD, zajmuje ok. 5GB, jedna godzina w SD, zajmuje ok. 1,7GB. Zastanów się jeszcze bo ja wziąłem miesiąc temu nbox recorder`a (250gb) i wczoraj dzwoniłem o zmianę dekodera na TURBO ponieważ cały czas muszę coś kasować z dysku bo nie zdążyłem obejrzeć itp.Ogólnie TURBO ma więcej opcji i rzekomo jest "szybszy" w co wątpię akurat xD.

Obraz na tych dwóch dekoderach nie różni się (HD to HD) jak białego nboxa masz podłączonego kablem HDMI to żadnej różnicy nie będzie

 

@@ teraz za zmianę białego nboxa na turbodekoder zapłacisz 99zł (promocja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...