Skocz do zawartości

CANAL+ BOX 4K (Skyworth HY4001 i HY4001CD)


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Pawel napisał:

Box T-mobile nawet ma ósemkę androida.

 

BTW są na rynku jakieś boxy z wyższą wersją niż 9 ?

Wspomniane Google Chromecast 4.0 oraz Mecool KM2.
Jest jeszcze Nokia Streaming Box 8000. Są sticki od Realme.
Wszystkie TV boxy Nvidia Shield mają zapowiedzianą aktualizację do AndroidTV 11 (aktualnie trwają beta testy) https://twitter.com/AndroidTV_Rumor/status/1468535969766940674 :D
 

Edytowane przez Matheusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, bgmnt napisał:

Allegro ma prawie 30 mln userów miesięcznie i 75% zasięgu w necie, więc pewnie generuje o wiele większy ruch niż serwisik C+ z milionem, czasami półtora RU ;).

Serwis WP (VOD + Pilot) ma natomiast 5 mln użytkowników.

W PLIX i innych punktach wymiany ruchu można dzielić go ze wszystkimi dużymi operatorami, można mieć dowolną ilość portów 10 czy 100 Gbps w razie potrzeby. Ale tak jak napisałem to kosztuje.

Teraz Canal+ tak samo jak to było kilka lat temu za czasów Playera w zupełnie innej rzeczywistości jedzie na Atmanie, który dawno jest cieniem samego siebie plus ma jakieś pojedyncze CDNy np. w Orange.

A jak nie chce się mieć własnej infrastruktury to tak jak Viaplay - trzeba iść np. w AWS. No ale to abonament musiałby urosnąć 2-3 krotnie.

to ta tylko sens w bezpośrednim peeringu, przepychanie ruchu pasywnie przez trzecich nie podoba się adminom, jeśli ktoś niema wpięcia w ten sam punkt i jest zazwyczaj blokowany.  Nie w każdym mieście jest łącze i styk sieci, mali operatorzy maja zawsze pod górkę.

Duzi ruch sobie przepychają własna infrastrukturą do najbliższego punktu.

26 minut temu, Matheusz napisał:

Wspomniane Google Chromecast 4.0 oraz Mecool KM2.
Jest jeszcze Nokia Streaming Box 8000. Są sticki od Realme.
Wszystkie TV boxy Nvidia Shield mają zapowiedzianą aktualizację do AndroidTV 11 (aktualnie trwają beta testy) https://twitter.com/AndroidTV_Rumor/status/1468535969766940674 :D
 

do adka 10 i wyżej dla 4k jest wymagany av1 sprzętowo, ominęli to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LorDx napisał:

skyworth zapytaj, c+ niema nic wspólnego poza brandem

 

Ma więcej wspólnego niż Tobie się wydaje. Po prostu w przyszłości podobnego produktu nie kupię od C+ (oni na tym wiedzą stracą, a nie producent). W interesie C+ powinno być to, aby błędy techniczne, bugi itd. można było sprawnie eliminować.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, grreg2084 napisał:

 

Ma więcej wspólnego niż Tobie się wydaje. Po prostu w przyszłości podobnego produktu nie kupię od C+ (oni na tym wiedzą stracą, a nie producent). W interesie C+ powinno być to, aby błędy techniczne, bugi itd. można było sprawnie eliminować.

to masz pretensje do urządzenia czy do apki ? bo to 2 rożne rzeczy i 2 różne podmioty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytskich. W związku z przejściem z dvb-t na dvb-t2 planuję kupić do mojego tv dekoder(przystawkę) canal+
Moje pytanie czy kanały z naziemnej tv działają płynnie i czy posiadają epg oraz czy odbieracie wszystkie dostępne programy na muxach w tym testowe bcast, tvn, tvp?

ogólnie sprzęt wydaje się ciekawy bo żaden inny nie daje połączenia przystawki smart z dekoderem dvb-t2

chyba że znacie jakieś ciekawe zamienniki? 😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, LUKLUK napisał:

Ale ja pytam o subiektywne opinie użytkowników a nie o opis działania od producenta

Właśnie masz tu opisy od użytkowników. Tu piszą szczęśliwi posiadacze tego cuda. Producent nic tu nie pisze.

Więc jak chcesz się czegoś dowiedzieć to musisz trochę czasu przeznaczyć na przeczytanie postów o tym boxie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doinstalować to można wiele rzeczy ;).

Poza tym to nadal jest proteza, tylko nazwa bieżącej audycji, brak opisów, brak możliwości zrobienia własnej listy itd.

No i z tego co pamiętam sprzętowy brak wsparcia dla AC4 przez sam box C+.

Byle tuner z Allegro za 80 zł sprawdzi się lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.12.2021 o 16:56, grreg2084 napisał:

Poradnik dla osób, u których po ostatniej aktualizacji na boxie od C+ co 10-11 minut wstrzymywane jest oglądanie filmu/serialu lub transmisji LIVE. Po wykonaniu poniższych kroków, problem u mnie zniknął.

 

Na wstępie: domyślnie zainstalowaną aplikacją jest Canal+ Box (zostawiamy ją, nie usuwamy - będzie ona ciągle przydatna do innych celów, np. w celu posiadania dostępu do innych aplikacji).

 

1) Należy zainstalować aplikację Canal+ w wersji 5.2.1. Można ją pobrać z internetu, przykładowy link: https://m.apkpure.com/pl/mycanal-tv-en-live-et-replay/com.canal.android.canal/download/440021665-APK-e8b956dc21b8ff27a2e41e65e9ddfebe?from=versions%2Fversion (plik APK można zapisać na PenDrivie lub dysku zewnętrznym; następnie urządzenie należy podłączyć do Boxa). 

2) Na Android TV instalujemy dowolną apkę typu File Manager (można ją bezpośrednio zainstalować z Google Play Store). 

3) Za pomocą zainstalowanego programu File Manager odnajdujemy plik APK z Canal+ w wersji 5.2.1 i próbujemy dokonać instalacji (konieczne może być nadanie programowi typu File Manager uprawnień do dokonywania instalacji z nieznanych źródeł - powinien pojawić się odpowiedni komunikat, dalej należy postępować intuicyjnie).

4) Gdy aplikacja C+ w wersji 5.2.1 jest zainstalowana wykonujemy następujące czynności:

a) należy wylogować się z Canal+ Box (można to "olać", jeśli nie będziemy korzystać z większej ilości urządzeń);
b) należy uruchomić aplikację C+ i zalogować się tam.
5) Na wszelki wypadek należy wyłączyć możliwość dokonywania automatycznych aktualizacji

 

Od tego momentu, aby cokolwiek bez problemów obejrzeć z C+, należy wejść do aplikacji Canal+ przez sekcję "Aplikacje" z domyślnej aplikacji Canal+ Box (to w zasadzie jedyna "niedogodność"). Obecnie u mnie wszystko działa jak dawniej (nie ma żadnych przestojów co 10-11 minut).

 

CC: @Pawelgor @Lukasz95 (osoby, które wcześniej zgłaszały podobny problem co ja).

Zrobiłem według Twojej instrukcji, działa tzn. Nie ma przerw, dla mnie wniosek jasny wina leży po stronie wersji aktualizacji. Przypadkowo ostatnio zaktualizowałem tv boxa canal + właśnie z wersji 5.2 do 5.5 i wtedy problemy się zaczęły. Teraz na wersji 5.2.1 śmiga aż miło. Dzięki za wskazówkę bo nie da się cofnąć launchera całego do 5.2 tylko w sposób jako Ty podałeś! 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, LUKLUK napisał:

Witam wszytskich. W związku z przejściem z dvb-t na dvb-t2 planuję kupić do mojego tv dekoder(przystawkę) canal+
Moje pytanie czy kanały z naziemnej tv działają płynnie i czy posiadają epg oraz czy odbieracie wszystkie dostępne programy na muxach w tym testowe bcast, tvn, tvp?

ogólnie sprzęt wydaje się ciekawy bo żaden inny nie daje połączenia przystawki smart z dekoderem dvb-t2

chyba że znacie jakieś ciekawe zamienniki? 😃

 

Kanały działają płynnie, jednak sama ich obsługa nie należy do wygodnych. Kanały są dostępne w formie listy w kształcie kafelków. Po uruchomieniu jednego kanału, aby przejść na następny trzeba się cofnąć do menu wyboru i wybrać inny z listy. Nie ma możliwości przełączania się poprzedni/następny kanał jak w tradycyjnej obsłudze. Brak również EPG. Niedogodności te można zniwelować aplikacją Live Channels.

 

W poprzednim swoim poście pisałem o absurdzie z blokowaniem przez dekoder materiałów o treściach szkodliwych dla nieletnich w paczce Canal+. Niestety okazało się, że problem dotyka również samego odbioru telewizji naziemnej. Nie zauważyłem tego wcześniej, myślałem że dotyczy to tylko treści Canal+ online, ale okazuje się, że ingerencja dekodera w to co możemy oglądać, a co nie, dotyka nawet odbioru tv naziemnej. Jak na naziemnej leci program/film +18 to nie można uruchomić kanału, zamiast tego pokazuje się czarny ekran (bez komunikatu), a w aplikacji Live Channels programy mają założone kłódki. Brak słów.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, darek 65 napisał:

Witam. Miał ktoś taki przypadek że po włączeniu dekodera widać tylko zielony ekran? Box reaguje tylko na przycisk zasilania. Nie pomogła wymiana hdmi, odłączenie kabli, wyjęcie wtyczki itp. Boxa mam od lutego i nie sprawiał żadnych problemów.

 

Poniższe rozwiązanie może Tobie pomóc:

  • wejdź tu: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.webview
  • zaloguj się tym samym kontem, którym jesteś zalogowany na boxie.
  • wybierz: Aktualizuj (lub update, ewentualnie coś innego - w zależności od tego co tam będzie) i wybierz CANAL PLUS BOX

Po wszystkim daj znać czy pomogło czy nie (jeśli TAK, w przyszłości może to pomóc innym osobom).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bartek123x napisał:

Kanały działają płynnie, jednak sama ich obsługa nie należy do wygodnych. Kanały są dostępne w formie listy w kształcie kafelków. Po uruchomieniu jednego kanału, aby przejść na następny trzeba się cofnąć do menu wyboru i wybrać inny z listy. Nie ma możliwości przełączania się poprzedni/następny kanał jak w tradycyjnej obsłudze.

Da się przełączać pomiędzy kanałami bez cofania się do listy kafelków - przyciski lewo/prawo wyświetlają listę kanałów z podziałem na kategorie jak na ekranie głównym (ulubione/wszystkie kanały/naziemne/sport/ film itd.). Lista jest w poziomie zamiast w pionie jak to zwykle bywa i jest to ciągle lista z kafelkami a nie nazwami, ale przynajmniej można mając włączony w tle jeden kanał przełączyć się na inny bez konieczności cofania się do listy.

 

Jest to o tyle fajne, że można mając włączony kanał z naziemnej bezpośrednio przejść na kanał online z pakietów C+ i vice versa. Problemem pozostaje brak możliwości pochowania niechcianych kanałów z naziemnej czy zmiany ich kolejności, więc jak konkretny kanał jest na końcu listy to się zaklikać można.

 

Nie wiem czy dodali tę funkcjonalność w którejś z ostatnich aktualizacji Launchera C+ Box czy była tam zawsze, ale że większość ludzi zdaje się z niego ewakuuje na rzecz Wolfa + Live Channels to przeszła chyba trochę niezauważona.

Obsługa DVB-T bez EPG to ciągle nyndza ale jakby chociaż dodali wspomniane filtrowanie/sortowanie listy kanałów byłoby już całkiem znośnie.

Edytowane przez mopik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...