Skocz do zawartości

CANAL+ BOX 4K (Skyworth HY4001 i HY4001CD)


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W firmware od KT1 są jeszcze dwie apk TvSettings.apk i TvProvider.apk ale one przy próbie instalacji wyrzucają komunikat "Podczas analizowania pakietu wystąpił błąd". Wracając do aplikacji Live TV gdyby jakoś udało się z niej przenieść chociaż te bardziej rozbudowane EPG do aplikacji Live Channels to już byłoby fajnie. Pliki źródłowe do Live Channels są dostępne tu https://source.android.com/devices/tv/reference-tv-app?hl=en

Edytowane przez kiltel
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kiltel

Czyli jak zwykle ... człowiek już się cieszył i wyszło jak zwykle ;) jeśli nie da się przełączać no to przynajmniej dla mnie taka zabawa żeb za każdym razem wchodzić w epg i tam przełączać jest trochę bez sensu, ale przynajmniej już jest dobrze bo inna aplikacja jednak zadziałała. Może da się ją jakoś "zmodyfikować" żeby naprawić, go przełączanie kanałów, może uda się znaleźć jeszcze inną aplikacje z boxa innego producenta. Mecool miał jeszcze starszą aplikacje niż ta więc może ona by zadziałała poprawnie. No nic spróbuję później u siebie ją zainstalować :) w kazdym razie dzięki za fatygę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, electro69 napisał:

@kiltel

Czyli jak zwykle ... człowiek już się cieszył i wyszło jak zwykle ;) jeśli nie da się przełączać no to przynajmniej dla mnie taka zabawa żeb za każdym razem wchodzić w epg i tam przełączać jest trochę bez sensu, ale przynajmniej już jest dobrze bo inna aplikacja jednak zadziałała. Może da się ją jakoś "zmodyfikować" żeby naprawić, go przełączanie kanałów, może uda się znaleźć jeszcze inną aplikacje z boxa innego producenta. Mecool miał jeszcze starszą aplikacje niż ta więc może ona by zadziałała poprawnie. No nic spróbuję później u siebie ją zainstalować :) w kazdym razie dzięki za fatygę.

Moze spróbuj doinstalować button mapper i ustawić sobie przełączanie kanałów np na klawiszach kierunkowych góra-dół.

 

Ktoś tu pisał o nieznikającym przez dluzszy czas menu. To jest bug w Androidzie. Po zainstalowaniu apki do mapowania przycisków i skonfigurowania jej (chyba w ułatwieniach dostępu, czy jakoś tak), cala grafika tzw ekranowa będzie się wyświetlała przez okolo 20 sekund. Dotyczy to np wskaźnika głośności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, leukemia napisał:

Czy HY4001 obsłuży telewizję naziemną po 28 marca 2022 roku?

 

Na Wyborczej (https://wyborcza.biz/biznes/7,147582,28118343,pis-zmienia-zasady-funkcjonowania-nowego-bonu.html?disableRedirects=true) przeczytałam, że sprzęt musi pozwalać na odbiór w standardzie DVB-T2, obsługę kodowania H.265/MPEG-H dla obrazu oraz MPEG-2 i DOLBY E-AC-3 na potrzeby dźwięku. W instrukcji (https://pl.canalplus.com/-/media/ncplus/files/canal-plus/instrukcjacanalbox042021aktualnawersja.pdf) wspomniano o DVB-T2 i H.265, ale nie ma nic o MPEG-H, MPEG-2 i DOLBY E-AC-3.

 

Za pomocą aplikacji codec info sprawdziłem, i jest wsparcie dla MPEG-H, MPEG-2 i DOLBY E-AC-3. 
Dekoder jedynie nie wspiera HbbTV o ile dobrze wiem, ale jest mi to zupełnie zbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2022 o 17:20, kiltel napisał:

Wczoraj nie było jej jeszcze oficjalnie w sklepie GP

Masz racje apka dla smartfonów jest, po instalacji trzeba się nawyginać aby się zalogować ale już po zalogowaniu wyłącza się i tak w kółko.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, kiltel napisał:

Udało mi się znaleźć firmware od Mecool KT1. Kolega @Gutek@ z forum emitela pomógł mi je rozpakować. (Dzięki jeszcze raz dobra robota). Wyciągnąłem z niego aplikację LiveTV i udało mi się ją zainstalować na canal+ boxie. Kanały DVB-T działają, epg jest bardziej rozbudowane są opisy programów, jest lista kanałów, ale nie działa przełączanie kanałów. Kanały da się przełączać tylko z EPG. Jeśli ktoś chce przetestować to wrzucam link do aplikacji LiveTv https://we.tl/t-Pju5CNSrIP

Zainstalowałem ją z ciekawości na Kaonie TMibile. Z tego co widzę jest ona zbudowana na bazie Live Channels. Też nie działa przełączanie kanalów. Wywala z apki. Część "nowych" opcji jest wyszarzona. Opisy w EPG są takie same jak w standardowej Live Channel.  Jest poręczna lista kanałów ale też nie działa wybór z tej listy.

 

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W standardowej Live Chanells w EPG nie ma opisu programu a w tej jest opis. Dziś będę próbował instalować inne apk z tego firmware może któraś będzie współpracować lepiej z tą aplikacją i coś więcej zacznie działać.

Edytowane przez kiltel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kiltel napisał:

W standardowej Live Chanells w EPG nie ma opisu programu ... ....

W boxie C+ , bo w Kaonie jest opis. Krotki w całości, Dłuższy obcięty. W standardowej apce do odbioru TV również jest opis. Może Live Channels z tej apki pośrednio "ciągnie" opisy. Tego nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Pawel napisał:

Problem jest taki, że nie mogę namierzyć tej apki odpowiedzialnej za TV. Zainstalowalem apps manager ale nie widze tam pasującej aplikacji. Może jest z launcherem zintegrowana ?

Z tego co pamiętam aplikacja menedżer plików X-plore ma też taką opcje może tam się pojawi. Poszukaj w ustawieniach boxa w jego aplikacjach systemowych. Może to być nazwa typu "hdtv", "dtv" itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pawelname napisał:

Tu masz jeszcze firmware z Mecool m8s plus w innej postaci.

https://mega.nz/file/brYl3SSK#ekashhGn7f07WZMlO157yCFu8AZ3FUoTOr-v3RrYzXw

Z tego wcześniejszego linki wyciągnąłem aplikację ale nie dało się jej zainstalować.

Godzinę temu, Pawel napisał:

Problem jest taki, że nie mogę namierzyć tej apki odpowiedzialnej za TV. Zainstalowalem apps manager ale nie widze tam pasującej aplikacji. Może jest z launcherem zintegrowana ?

Fajnie by było abyś oprócz aplikacji odpowiedzialnej za wyświetlanie kanałów DVBT wyciągnął też aplikację odpowidzialną za wyszukiwanie kanałów DVBT przy okazji pytanie czy ona pokazuje ci siłę i poziom syganału antenowego?  Jej nazwę możesz znaleźć jak wejdziesz w aplikacji Live Channels w opcje gdzie wybierasz źródła. 

Edytowane przez kiltel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kiltel napisał:

Fajnie by było abyś oprócz aplikacji odpowiedzialnej za wyświetlanie kanałów DVBT wyciągnął też aplikację odpowidzialną za wyszukiwanie kanałów DVBT przy okazji pytanie czy ona pokazuje ci siłę i poziom syganału antenowego?  Jej nazwę możesz znaleźć jak wejdziesz w aplikacji Live Channels w opcje gdzie wybierasz źródła. 

Aplikacja do odbioru naziemnej TV nazywa się Ustawienia DVB-T. Po jej wybraniu są dwie opcje:  Wyszukaj i Narzędzia diagnostyczne. W narzędziach jest informacja o sygnale albo po częstotliwości albo po kanale.

4 godziny temu, electro69 napisał:

Z tego co pamiętam aplikacja menedżer plików X-plore ma też taką opcje może tam się pojawi. Poszukaj w ustawieniach boxa w jego aplikacjach systemowych. Może to być nazwa typu "hdtv", "dtv" itp.

Zainstalowałem Xplore. W systemowych są dwie aplikacje z TV w nazwie ale to są kilkubajtowe pliki więc raczej to nie to. Tak jak wspominałem najprawdopodobniej jest to zaszyte w aplikacji T-Mobile Polska. Apka ma około 10 mega. Tylko, ze jak wspominałem jedynym jej plusem są opisy w EPG. Live channels jest moim zdaniem wygodniejszy ale tez nie idealny.Ta poprawiona od dekodra Mecool gdyby działała prawidłowo byłaby lepsza.

W instrukcji są zrzuty ekranowe jak to wygląda https://www.t-mobile.pl/c/binaries/content/assets/r/repo1/projekty/tv/dekoder/d_002_0018043.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...