Skocz do zawartości

Narzekamy na Cyfrę+


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko zapominasz o jednym - "dobry kanał" to pojęcie bardzo względne. Dla każdego co innego jest dobre i interesujące. A kanałów FTA na HB jest naprawdę dużo, nie da się dodać wszystkich. I kto ma decydować, które są "dobre" i trzeba je dodać? I dlaczego te a nie inne? Argument "bo mnie się podobają" nie przejdzie.

Jeśli chcesz decydować jakie kanały FTA masz mieć dostępne,to wyjście jest tylko jedno - własny tuner. Niewielki wydatek, a będziesz miał wolność wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat jakieś ryzyko podjął, albo może inaczej miał na tyle chęci że pogrupował fajnie kanały.

Druga sprawa że oferta Polsatu jest uboższa od Cyfry i może chodzi o sztuczne wypełnianie listy dobrymi niekodowanymi kanałami.

Ale uważam że są kanały ważne takie jak sportowe czy bajkowe, które powinno przesunąć się do przodu trochę.

Co innego jakieś arabskie czy słoweńskie kanały publiczne, ale dziecko bajkę po 21 (gdy rybka MiniMini idzie spać) może pooglądać nawet na ruskim kanale bajkowym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę jeszcze raz, bo nie rozumiesz. To, że dla Ciebie jakieś kanały są ważne, to nie znaczy, że dla innych również. Ja np. wyrzuciłbym wszystkie kanały z bajkami bo nie są mi one potrzebne. Byłbyś z tego zadowolony? Nie, tak jak ja nie byłbym zadowolony gdyby dołożyli kolejne kanały z bajkami, albo te które są przenieśli na lepsze miejsca na liście kanałów. Nie ma czegoś takiego jak kanały ważne, jest tylko taki czy inny gust i potrzeby. W tej sytuacji trzeba zachować równowagę, a każde takie sugerowanie "bo te kanały są ważne" tej równowadze szkodzi. Tak jak napisałem wcześniej - własny tuner równa się dowolność oglądania kanałów FTA na dowolnych pozycjach.

Ps po 21-ej to dzieci powinny spać a nie bajki oglądać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mój maluszek po 21 jeszcze spać nie chce, bo do przedszkola jeszcze nie chodzi.

Ale co by komu szkodziło np. daleko na liście umieścić kanały bajkowe np. 330 Rai Gulp, 331 BARAEM, 332 Smile of Children itd

Dalej od 340 sportowe: 340 SuperTennis, 341 Rai Sport itd

Dalej od 350 np słoweńskie SLO-TV 1 SLO-TV 2 itd

Potem erotyczne, potem rosyjskie, potem informacyjne zagraniczne, potem moda TV Moda, Fasion itd.

Chodzi tylko o to żeby ktoś jakoś to poukładał, wszystkie kanały powyżej nr 200, zeby ktoś się wysilił

Ja chcę bajki i powinny być np od 330 do 339, ty chcesz informacyjne to masz np od 360 do 369, tyle każdy jest happy

Bo teraz mam bajki na 235 330 372 i trzeba skakać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób które maja polecenie zapłaty :

czy wam także wyskakuje ten nowy komunikat przypominający o płatności ?

Co prawda w innym wątku użytkownicy juz miesiąc temu narzekali na te nowość ale to jest watek o narzekaniu wiec tu pisze... :lol2:

Pytam bo zastanawiam sie od dawna nad poleceniem zapłaty (na razie płace sobie sam "elektronicznie") ale jeśli bank będzie płacił "z automatu" w ostatnim możliwym dniu opłaty faktury to ryzykuje ze mnie Cyfra zamęczy tymi komunikatami :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób które maja polecenie zapłaty :

czy wam także wyskakuje ten nowy komunikat przypominający o płatności ?

Co prawda w innym wątku użytkownicy juz miesiąc temu narzekali na te nowość ale to jest watek o narzekaniu wiec tu pisze... :lol2:

Pytam bo zastanawiam sie od dawna nad poleceniem zapłaty (na razie płace sobie sam "elektronicznie") ale jeśli bank będzie płacił "z automatu" w ostatnim możliwym dniu opłaty faktury to ryzykuje ze mnie Cyfra zamęczy tymi komunikatami :/

 

Mam polecenie zapłaty i ani razu nie wyskoczył mi jeszcze komunikat o płatności. W przypadku polecenia zapłaty w Cyfrze nie ściągają w ostatnim możliwym dniu tylko ok. 10-go każdego miesiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam polecenie zapłaty i ani razu nie wyskoczył mi jeszcze komunikat o płatności. W przypadku polecenia zapłaty w Cyfrze nie ściągają w ostatnim możliwym dniu tylko ok. 10-go każdego miesiąca.

OK, dzięki za odpowiedz.

Co do SMSow to dostawalem kiedy zdarzylo mi sie nie zaplacic w terminie ale dostawalem je wtedy po terminie oplaty faktury lub kiedy zaplacilem dwa dni przed uplywem terminu a u Cyfry nie pojawila sie platnosc ale to bylo dawno kiedy czekalem jeszcze na list z Cyfry z blankietami do oplaty na poczcie i te listy przychodzily czesto po terminie oplaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja opłacam kontem z banku i też nie czekam na blankiety:)tak jak kiedyś ale to straciło urok odkąd nie ma magazynu+ :( mam pytanie odnośnie E-RACHNEK czy dostaje go na e-mail czy muszę wchodzić do ICA C+ w sumie to mi nie potrzeba bo opłaty są stałe kwotowo ale w razie czego wolę wiedzieć :D

jak to jest

 

PS.: Boje się nowej listy w terminalach HD ale chyba będzie coś ala N :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wujektom, póki nie istnieją normy jakościowe dla przesyłu strumieni audio-wideo, to owa jakość będzie zawsze kwestią mocno dyskusyjną i pozostawioną w gestii dobrej woli nadawców i sprzedawców telewizyjnych mediów.

 

Pierwsze, o co powinniśmy WSZYSCY walczyć, to właśnie ustanowienie wspomnianych norm, jako że wówczas wszystko stałoby się nagle jasne i dla nas i dla wspomnianych sprzedawców medialnego produktu.

 

Obecnie produkty o szumnej nazwie "HD", tylko w niewielkim procencie spełniają założenia hipotetycznych standardów jakościowych dla przekazu HDTV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wiem... ale powiedz gdzie ta walka ma się odbyć? Do sejmu trzeba uderzać, do rządu....Skoro KRRiT nie wykazuje inicjatywy w tej sprawie, skoro inne ciała "okołotelewizyjne" nie mają w tym interesu to co zostaje oprócz toczonej dyskusji w internecie? U nas jak zwykle brakuje mocnego inicjatora takich ruchów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wujektom, moim zdaniem, statutowy obowiązek działania na tym polu mają dwie organizacje, a mianowicie wspomniana przez Ciebie KRRiT i UKE.

 

Masz rację jednak, że obydwie one robią w tych sprawach uniki, powołując się na fakt, że musiałyby być w tej dziedzinie pionierami, ponieważ podobno (to akurat jest dość trudne do sprawdzenia), w całej Europie jest w tym temacie posucha.

 

To dość niewiarygodne, ale takie właśnie informacje mam na piśmie, nie od kogo innego, tylko od KRRiT (!).

 

UKE, również ostatnio wyraził opinię, że ma w tej sprawie związane ręce, co zakrawa na jakiś kiepski żart, bo przecież nikt im nie każe ustanawiać standardów, czy norm, ale powinni, dla naszego wspólnego dobra zabiegać o ich ustanowienie.

 

Pewnie, że byłoby dużo łatwiej, gdyby można było ściągnąć od sąsiadów gotowca, ale to nie tłumaczy inercji wspomnianych instytucji, bo brak norm w zakresie przesyłu sygnału audio-wideo rodzi nie co innego, tylko zwyczajny chaos, a nawet anarchię, a tracą na tym miliony klientów.

 

W myśl tego ostatniego zdania, sprawa leży też w gestii UOKiK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pięknie.... jeszcze doczekam się zdania od KRRiT, że od stanowienia prawa jest sejm a od norm Komitet Normalizacji.... Jak zawsze w takich sytuacjach zastanawiam się, kto generując takie działania a właściwie ich nie generuje, ma w tym interes. Wszędzie powinno się "równać" do jakiegoś ustalonego standardu, ale jak tu "równać" skoro nie ma takiego standardu? Platformom, operatorom telewizyjnym zapewne jest wygodnie działać "jak im się podoba" bo gdyby mieli jakiś wzorzec toby musieli się podporządkować. Zatem nie ma szans aby od nich inicjatywa wyszła w tej sprawie.

Podoba mi się jak UKE mówi, że ma związane ręce... Tak jest wygodnie. Zapewne jeszcze usłyszymy, że to np. konstytucja związała ręce... Absurd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wujektom, no cóż, widać w mętnej wodzie niektórym najwygodniej i najbezpieczniej.

 

O ile jednak, można zrozumieć, że sprzedawcom mediów, takim jak C+, nie zależy na ustanowieniu norm, to już zupełnie nie mogę pojąć dlaczego milionom ludzi kupujących te produkty również to wisi.

 

Toż wystarczy włączyć telewizor i obejrzeć krytycznie owe "HD" wytwory-potwory, gdzie artefakty, to normalność, i to wcale niekoniecznie już jedynie na czerniach, mgle, czy nawet niebie.

 

Każdy, kto choć odrobinę miał styczność z przekodowywaniem materiału audio-wideo wie, że to co nam się oferuje pod szumną nazwą "HD", to niestety jedno wielkie nieporozumienie.

 

Oczywiście istnieją wyjątki od tej reguły, np. kanał EUROSPORT HD, gdzie bitrate jest stały i wynosi zawsze ponad 10 Mb/s, ale to jedynie jeden z wyjątków potwierdzających regułę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego operator C+ ma abonentów w 4 literach i nawet premierę filmu w sobotni wieczór opóźnia z powodu reklam i wcześniejszego sportu?

To jest dla osób programujących nagrywanie po prostu kolejny dowód na to, że są traktowani jak śmieci.

Przypomnę, że w innych dobrych zagranicznych platformach przed emisja filmu na kanale premium jest odliczanie sekundowe!

A tu nawet z dokładnością do kilku minut nie da się dotrzymać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FFan, mówiąc tak między nami, to nie wiem czemu się dziwisz, przecież C+ tutaj wpasowuje się dokładnie w nasz polski rynek, gdzie od lat nawet telewizja publiczna ma telewidzów tam, gdzie nie godzi się mówić.

 

Jaki rynek, taki produkt.

 

Tak to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...