Skocz do zawartości

Hyde Park


sweet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Wszystkie rządy po kolei dmuchają, chuchają na nauczycieli, co trochę podwyższają im pensje. Ale nauczyciele to największe nieroby, a i tak ciągle na coś narzekają. Mają dwa miesiące wakacji. Tydzień wolny wokół świąt Wielkanocnych, niemal dwa tygodnie wokół świąt Bożonarodzeniowych. Od groma długich weekendów. Żaden inny zawód nie ma tak dobrze, jak właśnie nauczyciele, a Ci i tak ciągle narzekają. Niech tylko nie mówią nauczyciele, że w wakacje też pracują, bo jak mogą pracować skoro w szkołach nie ma uczniów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, tyle, że nauczyciele mają oprócz teoretycznego czasu pracy jeszcze wiele więcej realnych obowiązków związanych ze szkołą, np.: sprawdzanie sprawdzianów i kartkówek, czy wcześniej ich przygotowywanie, pilnowanie uczniów na wycieczkach, przygotowywanie uczniów do olimpiad, matur, itp., sprawozdania, rozmowy z rodzicami. Tego można by było wymieniać dużo. Dobrze, że nauczyciele mają ustalone terminy urlopów, bo głupio by było gdyby brali urlopy kiedy by im pasowało i w środku roku szkolnego szkoły by musiały odwoływać lekcje, bo nauczyciele się wybrali na urlop. Ja nie mam zamiaru być nauczycielem, bo zdaję sobie sprawę ile trudu niesie czasami wbicie czegoś do głowy rozgadanej młodzieży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Przepraszam Cię bardzo, ale nauczyciele nie pracują minimum 5x8h w tygodniu, jak inni, ale Ci inni poza pracą na miejscu też muszą wykonać określoną pracą poza tymi rzeczonymi 8h. Myślisz, że taki pracownik np. Urzędu Miasta odbębni swoje 8h w Urzędzie i fajrant? O nie mój drogi tak rzeczywistość niestety, ale nie wygląda. Muszą jeździć na liczne kursy, przygotowywać jakieś prezentacje, korespondencje i inne tego typu rzeczy. A jak jakiś urzędnik zajmuje się przetargami i urząd rozpisze większy przetarg to wtedy zaczyna się harówa.

Troszkę inaczej wygląda sprawa z pracownikami fizycznymi, ale też nie mają lekko. Często pracują po kilka godzin dłużej niż 8h. Do tego muszą dojechać na miejsce pracy, np. drogowcy czy budowlańcy. Ci co pracują w fabrykach najczęściej pracują na kilka zmian. Zdarza się też, że pracownicy fizyczni wysyłani są na różne kursy, akurat nie piszę o tych co noszą cegły czy zamiatają. ;-)

Nauczyciele to nieroby i ich praca nie jest tak ciężka jak to często się żalą. A poza tym niewielu jest obecnie nauczycieli, którzy potrafią przekazać wiedzę w jakiś przystępny sposób, więc niech się nie żalą tylko wezmę za robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdania, iż nauczyciele mają wiele powodów do zadowolenia. Po pierwsze, są na etacie państwowym, co za tym idzie, mogą strajkować i wymuszać podwyżki i inne przywileje. W prywatnej firmie odpowiedź pracodawcy na strajk brzmi jednoznacznie: :censored:. Pełen socjal, wcześniejsza emerytura itp. Pracę kończą przeważnie we wczesnych godzinach popołudniowych. W firmach prywatnych.... cóż do 17-18 albo i lepiej, część osób pracuje po 12h dziennie i nie narzeka.

Kto widział nauczyciela idącego do pracy w sobotę lub niedzielę ?

Jeśli chodzi o szkoły średnie oraz zawodówki, nauczycielom, którzy pracują sporo lat w zawodzie brak werwy, objawia się to lenistwem. Szkoła średnia to nie przymus, nie podoba się to :censored:. Nauczyciele bazgrają coś na tablicy a resztę zadań uczniowie wykonują w domu z rodzicami. Brak odpowiedniego przygotowania odbija się na egzaminie maturalnym.

Nauczyciele często służą pomocą w formie korepetycji, oczywiście nie za free. Na pewno więcej wysiłku wymaga edukacja dzieci w nauczaniu początkowym, ale nie przesadzajmy, nauczyciele nie dają sobie wejść na głowę i doskonale potrafią zdyscyplinować uczniów.

Co do przerw świątecznych oraz okresu wakacyjnego, jest to wymarzony moment na urlop i odpoczynek. Wiele pracowników w Polsce o urlopie latem może niestety zapomnieć.

Jeśli chodzi o wycieczki w klasach 1-5 są one przeważnie jednodniowe, jeśli chodzi o wyjazdy kilkudniowe zdarzają się one raz na kilka lat w starszych grupach. Chciałbym jeszcze dodać, iż wszelkie prace dodatkowe (wymuszane na uczniach) typu: przedstawienia, gazetki szkolne, imprezy okolicznościowe są przygotowywane przez uczniów w domu. Niejednokrotnie małżonka siedziała do późnych godzin nocnych w celu przygotowania strojów, wierszy itp., aby zaspokoić "chore" ambicje nauczyciela. Moja córka uczęszcza do 6 klasy SP, tak więc temat nie jest mi obcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Co nie zmienia faktu, że i tak 99% zawodów to ciężka praca i nic tego nie zmieni.

Zgadzam się z Tobą, ale w tym 1% są nauczyciele. Przeszedłem wszystkie stopnie edukacji i wiem co piszę. A, że nauczyciele nie potrafią uczyć to widać po mnie. Gdyby nie nauka w domu to nie potrafiłbym sklecić tych paru bełkotliwych zdań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem wydaje się, że nauczyciele dobrze, że kończą wcześniej, tylko według ustawy o oświacie zrobiło się tak, że u mnie w szkole to się po 7 lekcjach kończy w drugiej gimnazjum, dopiero w piątki mam po 6 i idę na dom. W tamtym roku miałem raz po 7 lekcji i to miałem w środę - najcięższy dzień życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że i tak 99% zawodów to ciężka praca i nic tego nie zmieni.

Zgadzam się z Tobą, ale w tym 1% są nauczyciele. Przeszedłem wszystkie stopnie edukacji i wiem co piszę. A, że nauczyciele nie potrafią uczyć to widać po mnie. Gdyby nie nauka w domu to nie potrafiłbym sklecić tych paru bełkotliwych zdań.

 

Skoro to taki łatwy zawód to może powinieneś w nim pracować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie do kogoś zorientowanego. Jak się ma wgrywanie softu do odbiorników np. Opticuma 9600 TS do polskiego prawa ?

Jeżeli wgram soft który czyni czytnik kart Conax również czytnikiem który odczytuje C+. Kim wtedy jestem ? Piratem ?

Przecież za kartę C+ płacę więc trochę tego nie rozumiem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...