Skocz do zawartości

Problem z sygnałem anteny


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od rana próbuję ustawić antenę, ponieważ przez wieloletni wiatr betonowy bloczek na 2 piętrze nie mógł jej utrzymać. Postanowiłem przymocować ją na bloczku na 1 piętrze, wysuniętą przed balkon. Po przymocowaniu podłączyłem kabel do dekodera Polsatu, do miernika SAT Finder za jakieś 50 zł i do konwertera z anteny. Znalazłem silny sygnał (nie ma drzew na drodze), jednak siła i moc sygnału na telewizorze 0%. Próbowałem jeszcze lekko przechylać na boki, podnosić, opuszczać, ale efekt ten sam. Pomyślałem nawet, że może kabel przy złączu F się uszkodził, więc uciąłem go 3-4 cm i zamocowałem na nowo. Bez efektu.

Edytowane przez Sentence
Przeniesiono do odpowiedniego działu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sat Finder to bardziej wskaźnik.

Musiałeś znaleźć innego satelitę.

Zacznijmy od tego czy z grubsza ustawiłeś w antenie kąt azymutu, elewacji i wstępnego skręcenia konwertera w Twojej lokalizacji. Bez tego to miernikiem możesz sobie kręcić w nieskończoność i wyszukiwać wszystko, ale nie tego satelitę którego chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, PanPanowski napisał:

Znalazłem silny sygnał (nie ma drzew na drodze), jednak siła i moc sygnału na telewizorze 0%.

Trafiłeś w innego satelitę, ale zbliżoną częstotliwowść. Na jakim kanale/czestotliwości ustawiasz antenę? Odbiornikiem jest telewizor czy dekoder operatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kąt azymutu 187/188, konstrukcja trzymająca antene (czyli podstawa ze śrubami) jest już ponad 10-letnia i nieco pordzewiała, ale w miaę chodzi. Kąt elewacji 32 stopnie (Ryczówek w małopolskim), ponadto nawet sprawdziłem skręcenie konwertera. Będę jeszcze próbował, ale nie mam w tym wprawy, szczególnie jeśli chodzi o lekkie skręty i patrzenie na jakość i siłę sygnału.

Naprawiono, sygnał jest, wszystko działa, zamykam wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...