Skocz do zawartości

OpenATV - jak dodać nowe pozycje satelitarne?


donald-0
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W OpenATV powinien być domyślnie plik satellites.xml zawierający pozycje z całej orbity, a nie tylko te kilka, które zostało wspomniane. To, że reszty nie widać, może wskazywać, że do tunera został wgrany plik skądinąd, np. przez sprzedawcę. Generalnie plik ten aktualizowany jest wraz z pakietem o nazwie "tuxbox-common" (jeśli został zmodyfikowany w tunerze przez kogoś innego to nie jest "na siłę" podmieniany przy aktualizacji, pozostaje jaki jest). Aktualną zawartość pliku można podejrzeć tutaj - to tutaj jest aktualizowany ów plik, a następnie zostaje on "zapaczkowanym" i opublikowanym w repozytorium, skąd tuner pobiera go wraz z aktualizacją.

 

Jeśli chodzi o wybór satelity to warto pamiętać, że w większości menu (np. podglądu siły sygnału: "Menu" -> "Ustawienia" -> "Tuner & Wyszukiwanie Kanałów" -> "Siła Sygnału") widoczne są tylko te satelity, dla których ustawiono wcześniej konwerter w menu "Menu" -> "Ustawienia" -> "Tuner & Wyszukiwanie Kanałów" -> "Konfiguracja Tunera". Czyli "dokładając" nowy konwerter powinniśmy najpierw ustawić jego konfigurację w "Konfiguracja Tunera", a dopiero potem będziemy mogli spróbować np. "złapać" sygnał w "Siła sygnału".

 

Jako, że plik mógł zostać podmienionym przez sprzedawcę to jego ingerencja może też być powodem poniższego…

22 godziny temu, donald-0 napisał:

Ps. ten box ma tyle wgranego śmiecia

 

No i zanim zaczniesz poważniejsze "eksperymenty" z image zachęcam do nauczenia się, jak robi się kopię zapasową i jak się ją przywraca. Instrukcja jak zrobić kopię (pełną, nie tylko ustawień - ten typ kopii też polecam robić) jest dostępna np. tutaj.

Edytowane przez mp107
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany!

Wygenerowany plik "satellites.xml" należy skopiować do lokalizacji etc/enigma2.

Tam też on siedzi i dopiero podmiana w tej lokalizacji przynosi efekt w postaci zmiany zestawów satelitów. 

Dowiedziałem się w sklepie Hollex.

Podziękowania za zainteresowanie tematem.

 

Ps.  Przy okazji:  gdzie szybko sprawdzić pilotem przepływność kanału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, donald-0 napisał:

Wygenerowany plik "satellites.xml" należy skopiować do lokalizacji etc/enigma2.

Tam też on siedzi i dopiero podmiana w tej lokalizacji przynosi efekt w postaci zmiany zestawów satelitów. 

Dowiedziałem się w sklepie Hollex.

Serio? To takimi głupotami sklep angażujesz? Nie chciało się podłączyć kabla sieciowego i za pomocą dremboxedit wgrać sobie listę?

"Przepływność"? - domyślam się że chodzi Ci o bitrate - np. w openpli plugin bitrate viewer to wyświetla.

W systemie openpli ten pakiet nazywa się enigma2-plugin-extensions-bitrate.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ tail# 

Bez tych "głupot" tuner dla mnie nie ma funkcjonalności ))

Tak, zapytałem w sklepie, bo porady z forum nie sprawdziły się. Co w tym złego? Zresztą bardzo miła i kompetentna obsługa, szybko reagująca na zapytania. 

A ty naskakujesz na kogoś, wyzywasz i w kółko proponujesz tylko jedno rozwiązanie: podłącz kabel! Kiedy ja pytałem o sposób bez podłączania do sieci.

 W ostatnim, poście podajesz rozwiązanie do OpenPli, kiedy ja mam OpenATV - czytałeś w ogóle temat? Poza tym prosiłem o sposób na szybkie sprawdzenie pilotem, a nie bawienie się wtyczkami. 

Dla twojej informacji już znalazłem sobie info o przepływności i dodałem do infobara. Jednym naciśnięciem pilota mam dane, na których mi zależało.

Aha "przepływność" (z ang. bit rate, bitrate) to terminy używane w j. polskim zamiennie i oznaczają dokładnie to samo czyli ilość bitów przesyłanych w jednostce czasu - żebyś nie musiał się więcej domyślać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt na Ciebie nie "naskakuje". W którym momencie ja Cię zwyzywałem? Problemem nie jest to że nie wiesz tylko to, że niczego Ci się nie chce nawet przeczytać jak podłączyć kabel sieciowy i załadować listę do tunera zgodnie z instrukcją i wytycznymi. Natomiast bardzo dobrze Ci idzie kopiowanie regułek z internetu i popisywanie się głupotami żeby się dowartościować. Natomiast żeby coś samemu przeczytać i wykonać to już nie da rady i trzeba w sklepie pytać. W twoim przypadku nie wiem czy tuner operatora nie byłby dla Ciebie zbyt skomplikowany. Inni też Ci sugerowali wczesniej co należy zrobić, a ty dalej udajesz że wiesz lepiej. Ciężko zrozumieć o co Ci chodzi.

 

W twoim przypadku jeśli nie chcesz podłączać tunera do internetu to wygląda tak:

1. Połączenie kablem sieciowym tunera z komputerem.

2. Konfiguracja adresacji. Wystarczy ustawić adres IP i maskę podsieci zarówno w ustawieniach karty sieciowej tunera jak i komputera

3. Uruchomienie program do edycji listy kanałów i wpisuję dane do połączenia z tunerem m.in. login, hasło, adres IP

4. Pobranie listy kanałów z tunera i naniesienie zmian

5. Wysłanie listy do tunera.

Jeśli nie wiesz jak to zrobić to jest mnóstwo w sieci instrukcji nawet ze screenami jak to wykonać.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Bardzo wzruszył mnie problem  donalda-O. Fajnie.że jest internet,są koledzy co starają się pomóc.!  Osobiście dla mnie liczył się tylko Sat Kurier i TV Sat,którego byłem  i jestem prawdziwym maniakiem. Co do satelity,to wszystko robiło się ręcznie na podstawie wykazów z tych czasopism. Praktycznie na zasadzie prób i błędów dochodziło się do wprawy.Trwało to długo,ale jaka satysfakcja.Teraz internet i wszystko masz podane na tacy. Kolego donald-O, nie przastawaj tylko na tym.Baw się tym tunerem i nie przejmuj się porażkami. Jak go całkowicie rozszyfrujesz,to staniesz się taki,jak koledzy na forum i z pewnością będziesz chciał kupować nowsze modele.Taka jest kolej rzeczy.Życzę Ci powodzenia .!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tail#

Teraz to już trzeci raz naskakujesz )) - "nie wiesz", "niczego Ci się nie chce", "udajesz że wiesz lepiej" itd. Co to są?? Komplementy? :P  Przeczytaj sobie cały temat od początku, bo nadal tego nie zrobiłeś...

A co do meritum: bardzo dziękuje za skróconą instrukcję podłączenia pc-a do tunera, ale ja CAŁY CZAS prosiłem o SPOSÓB bez użycia sieci.  Koledzy podpowiedzieli jak to zrobić, tylko nikt nie trafił z lokalizacją pliku "satellites.xml". Dlatego zapytałem gdzie indziej i sprawa się rozwiązała. A ty ciągle wracasz do jakiegoś kabla :-)  Wiesz co ci powiem - wygenerowanie pliku z satelitami to 1 minuta plus wgranie do tunera to druga minuta, razem 2 minuty roboty ))  Zabawa w podłączanie i konfigurację sieci żeby wgrać jeden plik zajęła by więcej czasu i w tym wypadku mija się zresztą z celem. 

Gdybym kiedyś potrzebował zrobić inne, poważniejsze operacje z boxem z pewnością skorzystam z połączenia sieciowego ;-) Narazie, tak jak wcześniej pisałem, nie ma takiej potrzeby. 

"żeby coś samemu przeczytać i wykonać to już nie da rady i trzeba w sklepie pytać".  Masz problem ze zrozumieniem o co pytałem w sklepie? Że nikt tutaj tego nie wiedział łącznie z tobą.. Tak jak pisałem wyżej czytaj dokładnie temat - potem pisz.

Ps. Nie popisuję się formułkami z internetu - jak byłeś łaskaw określić - lecz najwyraźniej miałeś problem ze zrozumieniem terminu "przepływność" więc podałem najprostszą definicję, zresztą nie jest to dokładny cytat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, donald-0 napisał:

Masz problem ze zrozumieniem o co pytałem w sklepie? Że nikt tutaj tego nie wiedział łącznie z tobą.

Chyba coś Ci się pomyliło. To ty miałeś problemy z konfiguracją, a nie ja. Czego nie wiedziałem, gdzie leży plik satellites.xml, jaja sobie robisz? Chłopie przestań się już kompromitować. Czego nie masz? kabla który kosztuje parę złotych żeby poustawiać wszystko raz a porządnie. Gdyby to było 20 lat temu to bym jeszcze zrozumiał. Coś tam wielkiego skonfigurował z pilota i bez sieci, kanały fta? Ogarnij się i nie próbuj mi udowadniać że skonfigurowałeś porządnie tuner z pilota i bez kabla sieciowego, bo za długo siedzę w temacie żeby uwierzyć w takie głupoty. Z resztą każdy kto ma choć trochę pojęcia to wie w czym rzecz.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tail#

A ten znowu o kablu! )))

Kiedy ja nigdy nie pytałem o żaden kabel :P

Ale tak to jest jak nie zna się odpowiedzi na zadane pytanie, to mówi się na inny temat, byle zabrać głos.

Widzę tu jakiś szkolny problem ze zrozumieniem tematu.

 

Co do konfiguracji tunera, nie przejmuj się tak o mnie ;) 

Odbieram wszystko co chciałem - FTA, Canal+, multistream - więcej nie potrzebuję. Nie interesuje mnie sharing, bo nie zajmuję się kradzieżą sygnału.

Wszystko skonfigurowałem sobie z pilota łącznie z listami ulubionych, bo z gotowych i tak nie mógłbym skorzystać ze względu na mój specyficzny gust i szeroką gamę satelit. I co mam więcej na chwile obecną konfigurować, wszystko mam zrobione także grafikę i wygląd.

 

Jak już wcześniej pisałem, nie zarzekam się, że nigdy nie skorzystam z sieci, ale ty znowu nie doczytałeś więc powtórzę tamto zdanie: "Gdybym kiedyś potrzebował zrobić inne, poważniejsze operacje z boxem z pewnością skorzystam z połączenia sieciowego". 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...