Skocz do zawartości

Brak kanałow kodowanych Polsatu


veyron_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

przepraszam ze wczoraj nie odpowiedzialem ale juz nie moglem powstrzymac radosci sa czasem takie chwile ze czlowiek cieszy sie jak dziecko..... az mi wstyd ale dosyc wynurzen

szacunek i poklony dla kolegi EMC :brawo: uaktualnienie pomoglo i ustawienia w dvbviewer TE2

nie wiem czy wina tez nie lezala w CP gdyz dzwoniac po raz chyba 12y juz konkretnie do działu technicznego dostałem takiego cynka w serwisie CP gdzie nabyłem karte CP usłyszałem iż sygnał jednak nie został do tej pory wysłany..... i co moge powiedziec a dodam ttylko ze Pani nie mogła jednak zrozumiec ze nie ma kanału 21 ze to nie jest zwykły dekoder..... dziwak dziwakiem jestem coż.....

udało sie to najwazniejsze a starsza wersja niestety nie wyswietla wogole kodowanych

w miedzyczasie wymieniłem tez w serwisie CP cały modułCAM i karte ichyba to wszystko sie tak złożyło

a tak wogole to na bank maczał cos wtym swoej rece 13 piatek

wszystko dobre co siedobrze kończy a kanały HD smigaja az milo troche moj sempron lapie zadyszke ale juz nie dlugo pojdzie na emeryture

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie

niestety nie jest tak kolorowo i wiatry troche mocniejsze wszystko popsuły

mam pytanie odnosnie skanowania czy skanowac w dvbviewerze czestotliwosc czy zakres nie wiem w czym jest roznica

po wichurach przestały mi odbierac kanaly polsat polsat2 tv4 tvBiznes pplay, pcafe pnews, superstacja pozostałe kodowane i nie kodowane sa ok nawet HD a gdy przeskanowalem od nowa sat to wgole ich nie znalazlo(tych polsatow) czego to moze byc wina sygnał mam na 69% antena jes mocno juz przykrecona chiciaz przyzznam ze przed wiatrami to nie wytrzymała i sie obrocila ale teraz drzy na wietrze silniejszym nie wiiem jak ją można ustabilizowac nie obraca sie

jak mozna sprawdzic w dvbVierze jakiej jakosci jest sygnal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierasz kanał, np.: Polsat i patrzysz na pasek - pokazuje się sygnał na dole. Jak nie ma - no to niestety trzeba skorygować ustawienie anteny.

 

Wszystkie kanały, które wymieniłeś są na 11,159 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4, czyli nie odbiera Ci jednej częstotliwości. Skanuj zakres - skanuje całego satelitę, a skanuj częstotliwość - wyszukuje tylko jedną częstotliwość. Wybierz satelitę Hot Bird, a z częstotliwości 11,158 lub 11,159 (zależy jak masz wpisane - obojętne - byleby jedna z tych była) i skanuj częstotliwość wystarczy. Jak nic nie znajdzie = brak sygnału = szukaj przyczyny po stronie instalacji antenowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dvbviewerze TE2 nie ma paska jakosci sygnalu przynajmniej nie widze

kobieta na infolini podała mi 11158 czestotliwosc polsatu czy to jest roznica?

a i jeszcze pytanie czy odleglosc dachu od anteny moze wplyawac na sygnal antene mam na kominie i jak ją obniżyłem to szczyt dachu ją przysłonil wtedy sygna znikl calkiem czy jest jakas odleglos od sciany/dachu ktora przezywciezy zasloniecie satelity?

sasiad ponizej ma antene na balkonie i wycelowana w dom sasiada odelgly max 4m czyli zaslania mu satelite a sygnal ma 80% jak mis ie uda narysowac moja sytuacje to ją dolacze

 

oto sytuacja pogladowa poprzednio obnizylem antene ponizej szczytu dachu to sygnalu nie bylo wogole a teraz jest tak ze spod aanteny jest na wyskosci szczytu dachu ale nadal nie mam polsatow

tzn

dccbdf82b76a25e9med.jpg

 

odleglosc od dachu anteny jest ok 2m(na rys jest 186 ale nie jest to dokladadna odleglosc ) jesli podniose ja wyzej(powyzej komina ) to strasznie drży na wietrze takim jak ostatnio byly i wogole nie ma sygnalu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11,158, a 11,159 - nie ma różnicy. 1 MHz nie stanowi problemu - zawsze jest tolerancja nawet do kilku MHz. Z rysunku nie wynika także, aby antena miałaby być czymkolwiek przysłaniana. Sygnał TV Sat dociera do anteny pod pewnym kątem z góry i w warunkach pokazanych na rysunku nie ma to prawa wpływać na odbiór. Pozostaje jeszcze ew. kwestia zakłóceń ze źródeł zewnętrznych, czyli czy gdzieś w okolicy anteny lub kabla od konwertera do karty DVB nie ma przewodu z zasilaniem/linii energetycznej? Czy korzysta ktoś z jakichś amatorskich nadajników CB, ewentualnie internetu bezprzewodowego? Są w okolicy bezprzewodowe centralki telefoniczne? Tylko to mi do głowy przychodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie

niestety nie uporałem sie z moim problemem

zauważyłem że brakuje mi jednak wiecej kanałów kodowanych to co pamietam: mtv,viva, vh1, tvn W-wa, polsaty, superstacja , wicej teraz nie pamietam

skanowałem czestotliwosc 11158 i 11159MHZ na wszystkie sposoby w dvbViewer'ze tak to wygladalo

914666352df81fccm.jpg

a to wynik zawsze znajduje tylko jakies zagraniczne badziewie a tych powyzszysz nie

to zrzut wynikow :

c8b043f205f83e48m.jpg

a kanały ktore są w grupie polsatu:

 

8da2dbf8983c1bc3m.jpg

 

dodam iż sąsiad pietro niżej tez ma cyfrowy polsat i odbiera bez problemow ja ostatni weekend spedziłem na dachu i juz trace cierpliwosc ustawilem na sammym poczatku bez sprawdzania czy jest dobry sygnał tak na oko wg porad w forum

i wwszystko bylo OK do momentu wiekszego wiatru od tamtej pory mimo iż wydaje mi sie ze antena jest dokładnie tak samo ustawiona nie ma w/w kanałow

przeinstalowalem system tak aby nie było wątpliwosci i co dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź ustaw te oprogramowanie (listę kanałów) aby wyświetlało według transponderów, a nie nazwy operatora, może wtedy znajdziesz gdzie to się zapisuje.

 

Jednak przede wszystkim zwróć uwagę co skanujesz. Skanujesz częstotliwość 11158H i w rezultacie programujesz programy z częstotliwości 11179H, a powinieneś przeskanować 11158V. Nie masz tam opcji wyszukiwania z listy transponderów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lisat trasnonderow jest na zdjeciu jest complete ale mozna wybrac np Hotbirda ale to nic nie dawalo wiec w tym przypadku z zdjecia skanowalem tak ale rowniez skanowalem innymi ustawieniami znaczy wszystkimi mozliwymi i nic sie nie udało

nie bardzo rozumiem jak mam zmienic H na V

chodzi o pinową? dobzre rozumiem?

z nowin to po wczorajszym skanowaniu tylko całego HB znalazlo mi w koncu polsaty i prawie wszytkie kanaly poza tvn W-wa wiecej nie udało i sie sprwadzic ale nawet BBC i TCM Disney co cieszy ale nadal nie wiem jak to robic skoro nic nie zmienilem asie znalazly :jupi:

mam tylko nadziej ze tak samo nie znikna

co moze byc ztym tv W-wa skoro wszytskie inne mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powoli sie zaprzyjaźniam z tym programem ale nie jest to zbyt proste ale kto mowil ze ma byc prosto... :)

z tymi kanałami to jest swiatelko w tunelu chociaz do konca swiadomie niczego nie naprawilem no coz

zostal mi jeszcze pilot ktory nie obsluguje swoich klawiszy ale gdzies czytalem ze trzeba go tego jakos nauczyc tylko nie moge tego tematu znalezc jakby kto podrzucil cynk

dvb viewer jest u mmnie bardzo niestabily przy czestym przezucaniu kanalow wylacza sie moze ktos zna przyczyne? a moze pod vista by lepiej pracowal ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną wyłączania się programu jest pewnie słaby sygnał z anteny. Co do programowania pilota, to w tej wersji DVBViewera chyba nie ma takiej opcji. Musiałbyś wykupić wersję pro DVBViewer 4 (15€) - jest zdecydowanie lepsza.

 

Na zachętę masz parę screenów:

http://i42.tinypic.com/293u3o3.jpg

http://i41.tinypic.com/xp115e.jpg

http://i42.tinypic.com/2ed6xra.jpg

http://i40.tinypic.com/24mvu5d.jpg

http://i44.tinypic.com/2e31zx2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam od siebie, że przyczyną znajdowania innych kanałów przez DVBViewera (zarówno darmowy jak i płatny) może być brak danego transpondera na liście. Na stronie DVBViewera jest program TransEdit w wersji darmowej - pozwala on na edycję i dodawanie częstotliwości do list transponderów. Program wypakowujesz do katalogu, gdzie jest zainstalowany program TechniSata (tak, żeby był tam podkatalog Transponders) i jak go uruchomisz - na liście po lewej pojawią się satelity, a jak jakiegoś wybierzesz - po prawej będziesz mieć częstotliwości. Dodajesz czego brakuje, zapisujesz i można skanować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam, ja m am następujący problem. Dziś zakupiłem i odpaliłem PC.

W serwisie sprzedawca przy mnie uruchamiał dekoder z kartą , która mam i wszystko działało. Łącznie z kodowanymi kanałami. Po odpaleniu w domu mam następujące info na ekranie TV:

brak sygnału z anteny. sprawdź połączenie lub konfigurację dekodera. Wyszukało mi tylko TV POLONIA , TV Trwam, TVP kultura i historia w sumie 12 niekodowanych programów. One działają bez problemu, lecz dlaczego reszta nie ??? :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie ma mowy o "udostępnianiu" instalki, bo jest chroniona numerem seryjnym. Zakup jest na stronie domowej DVB Viewera. Przesyłasz 15euro (tytuł przelewu: DVBViewer i Twój adres e-mail) na konto podane na stronie i jeśli poprawnie to dokonasz (trzeba mieć na uwadze, że bank może potrącić koszty manipulacyjne, w mBanku łatwo to zrobić - wystarczy wybrać, że koszty pokrywamy sami), to na podanego maila dostaniesz hasło do wejścia na strefę pobierania (login = mail), a następnie ten sam login i hasło używasz w instalatorze, żeby zainstalować program.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak właśnie kupiłem,założyłem konto na PayPal, zrobiłem przelew zasilający konto PayPal ( kosztowało to jak zwykły przelew krajowy bo na konto w Polsce) i cierpliwie czekałem aż środki zostaną tam zaksięgowane (ok. 2-3 dni) a jak już tam były to zakup DVBViewer'a trwał ok 15 min - przelew i za chwilę mail zwrotny z kodem do programu. konto w PP prowadzone jest w złotówkach a płacisz w euro ( w tym przypadku) lub innej walucie. PayPal zarabia na kosztach przewalutowania pieniędzy ale nie są to jakieś wielkie kwoty. gdybym chciał zrobić taki zakup poprzez swój bank - to jakieś nieporozumienie - dwa razy drożej. od tej pory jestem szczęśliwym posiadaczem tego bardzo dobrego programu. ewentualnie pozostaje kupienie w jednym z banków karty za kilkanaście złotych która jest takim wirtualnym portfelem do płatności w Internecie głównie. powodzenia. mi PP się przydał już kilka razy - fajna sprawa moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...