Skocz do zawartości

Brak kanałow kodowanych Polsatu


veyron_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podstawowa sprawa - czy moduł jest aktywny? Jeśli nie - to najpierw trzeba pozostawić go na kanale Aktywacja CAM i poczekać nieco (kilka godzin, w tym czasie nie zmieniając kanałów i nie wyłączając programu do oglądania - musi zostać na planszy)... O dziwo TwinHan AD-SP 400 działa z modułami Cyfrowego Polsatu (i są to jedne z nielicznych modułów, które z nim działają), więc powinno wystartować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij do papierów, które dostałeś z modułem, czy czasem nie trzeba jego jakoś aktywować (przykładowo dzwoniąc na infolinię Polsatu). Nie wiem jak jest z modułami na abonament - być może jeszcze coś trzeba zrobić, albo nawet w ogóle aktywować ten moduł na innym sprzęcie (normalnym odbiorniku cyfrowym) i dopiero przerzucić do karty DVB w komputerze... Czy w ustawieniach DigitalTV po wejściu w konfigurację widać moduł CI? Powinna się gdzieś tam wyświetlić nazwa POLSAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z DigitalTV moduły Polsatu działają świetnie. Ba, z innymi programami CI nie działa w ogóle - praktycznie zostaje jeszcze tylko DVBViewer (licencja: 15 euro) lub stale zawieszający się ProgDVB. Do karty masz podpięte dodatkowe zasilanie? (do AD-SP 400 do poprawnej pracy konieczne jest wpięcie wtyczki takiej, jak do starszych dysków twardych, czy napędów CD-ROM/DVD-ROM - cztery PIN-y). Ile RAM w komputerze? Powyżej 4 GB AD-SP 400 nie pracuje poprawnie, szczególnie jeśli system jest x64. AD-SP 400 nie działa poprawnie także w złączach PCI 64 bit (te dłuższe PCI).

 

Jaka wersja sterowników AD-SP 400 w Menedżerze urządzeń? Jaka wersja DigitalTV?

 

Jeśli nic nie pomaga - skasuj jeszcze listę DigitalTV i wyszukaj kanały od nowa, ew. pomyśl o DVBViewerze, ale moduł powinien pracować w DigitalTV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

witam

jestem nowy w tymm temacie i nigdzie nie znalazlem odpowiedzie a mam identyczny problem jak powyzej juz 3ci dzien walcze z odnawianiem sygnalu w Cyfrowwym polsacie ale jak do tej pory nic czy to na kanale dla abonetow czy aktywacja CAM nic nie daje a ludzie z infoliniii twierdza ze wszytko do mnie idzie aoni nie maja zielonego pojecia o kartach pci + CI

moja karta to skystar hd2 + modul CI i karta z modułem Cyfrowego Polstau

prosze o pomoc bo juz wlosy rwe z glowy

a tu nikt nie napisal czy da sie ten problem rozwiazac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś jakiego programu używasz. Do modułu CP daruj sobie Proga, Dreama, Alta itd., tylko odpal dołączonego do karty DVBViewera TE lub nowszą wersję TE2 ze strony TechniSata. A najlepiej wykup (15 euro) licencję na DVBViewera 4. Na dzisiaj to chyba najlepsze rozwiązanie do oglądania opłaconego Polsatu. Ja swoją kartę CP aktywowałem na wersji TE - zadzwoniłem na infolinię, przez ok. 30 min. potrzymałem na kanale Aktywacja CAM, później na Dla Abonentów i Polsacie, i po ok. godzinie odpaliło. W trakcie zadzwoniłem jeszcze z 2 razy na nr CP i ponowiłem aktywację w automatycznym biurze obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od tego, czy w ogóle po wejściu w ustawienia aplikacji, z której korzystasz w ogóle widać moduł Cyfrowego Polsatu - gdzieś w ustawieniach oryginalnego programu dostarczanego z kartą powinny być informacje o zainstalowanym module CI. Jak go nie widać to nie ma siły, żeby się aktywował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odp

uzywam dolaczonego do karty dvbviewera karte nowa kupilem w piatek ale nie wiem jaka to jest wersja ale chyba nie stara sprawdze jak wroce do domu nie dzialaja mi nadal kanaly kodowane CP nie wiem jzu gdzie moze byc blad kilku krotnie ponawiali mi sygnal zreszta juz pisalem karte i modul odinstalowalem i ponowienie zainstalowalem zona mnie zabije mialem umilic jej urlop a tu taka lipa

karte i modul Cam dvbviewer widzi podaje ich parametry

co to moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem moze to wina xp na viscie nie probowalem ale jesli to moze pomoc

na infolinii mowili ze nie ma roznicy pomiedzy kanalem dla abonentow a aktywacja cam czy to prawda?

a tak wogole to oni nie moga pojac ze sie da ogladac ich Tv na czyms innym niz poprzez kasyczny dekoder

dla nich jestem jakims dziwakiem

a i ciagle pytaja jaki mi sie komunikat wyswietla ? a umnie tylko czarny ekran dla kodowanych i kluczyk przy nazwie na lisice kanalow co najwyzej moge zobaczyc epg czy powinien wyswietlac sie jakis komunikat? dla tych zakodowanych? albo jak wyciagne karte CP to tez cos powinno krzyczec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pracowników infolinii CP zbyt wiele nie wymagaj, to temat na osobny wątek. Wstrzymaj się na razie z instalacją Visty i sprawdź co pokazuje ci Menedżer urządzeń w sekcji Kontrolery dźwięku, wideo i gier. Jeżeli jest tam nazwa karty i brak jakiegokolwiek znaczka z iksem, wykrzyknikiem itp, dodatkowo, po kliknięciu, opis: "to urządzenie działa poprawnie", to sterowniki są OK. Poza tym, ściągnij sobie i zainstaluj wersje TE2 DVBViewera, moim zdaniem jest lepsza od TE. Pamiętaj żeby zaznaczyć w ustawieniach "has CI module":

24262i8.png

 

Usuń wszystkie kanały i zeskanuj satelitę od nowa. Mi na liście kanałów dorzuconej do instalki nic nie chodziło. Po drugie, sprawdź czy działają kanały niekodowane, np. PULS, TELE5. Jeżeli nie, to napisz jakie masz filtry z ustawieniach (zakładka Decoders), a konkretnie filtr MPEG2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...