Skocz do zawartości

Ustym 4K Pro Combo.


kacper0058
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt nie chciał podzielić się swoimi spostrzeżeniami 😕 , więc kupiłem ten tuner i odpowiem sobie na zadane pytanie 😀 . Bez problemów odbiera kanały DVB-T2 HEVC nadawane przez TVP. Także kanał Wydarzenie 24 HEVC działa bardzo dobrze. Tuner działa szybko i płynnie. W moim odczuciu bardzo dobra jakość obrazu i dżwięku porównywalna z tunerem Zgemma (Mam Zgemma H2H) , a może i lepsza. Za 419 zł. na naszym rynku nie kupi się lepszego tunera combo. Pozdrawiam.

Edytowane przez kacper0058
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam serdecznie @kacper0058,

 

zastanawiam się pomiędzy m.in. nad "Octagon SF8008 Combo" vs. "Ustym 4K Pro Combo".

 

Czy z perspektywy tego dodatkowego miesiąca użytkowania mógłbyś podzielić się dodatkowymi wrażeniami (plusy/minusy)? :)

Moje specyficzne wymaganie jest takie, żeby podczas oglądania w tle nagrywało się 100% tego, co widzę na ekranie.

Trafiają się perełki w telewizji, i jak to przeleci, to żałuję, że tego nie nagrałem, dlatego chciałbym, aby dysk non-stop nagrywał wszystko, co na ekranie :)

 

Byłbym też wdzięczny za opisanie odczuć, jak działa timeshift. Tu mi chodzi o to, że obserwuję domowników, jak skaczą po kanałach czekając na zakonczenie bloków reklamowych, potem wracają, a na przykład reklamy przeszły i kawałek filmu/programu pooooszło... Chociaż tu pewnie potrzebny byłby GigaBlue UE/Quad 2xFBC-SAT z dodatkowym Dual DVBT2...? :)

 

Z góry dziękuję i serdecznie pozdrawiam~~Piotrek~~pe3no

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w skrócie. Z tunera jestem zadowolony , żadnych problemów , nie zawiesza się , jest naprawdę dobrym wyborem. Ja zamiast dysku używam w nim karty mikro SD 128 Gb. Z nagrywaniem nie ma problemów , chociaż ja jak na razie nagrałem tylko kilka filmów.  Timeshift też działa bez problemów . u mnie używany jest tylko okazjonalnie. Tunery wymienione przez Ciebie to praktycznie to samo , z tym że Ustym jest tańszy. 

Edytowane przez kacper0058
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, @kacper0058 i bardzo dziękuję za te wspaniałe wiadomości :):):)

 

Czy mógłbym zwrócić się do Ciebie z uprzejmą prośbą o przetestowanie, czy Ustym 4K Pro Combo da radę nagrywać równolegle wszystkie kanały w obrębie jednego MUX'a DVB-T2? :).

 

Ja na razie nie mam żadnego urządzenia, które byłoby w stanie cokolwiek nagrać z DVB-T2... stąd moja uprzejma prośba :), żebym łatwiej mógł podjąć decyzję o zakupie :)

 

Na tych dwóch stronach czytam, że jest przykładowy Multipleks Testowy TVP (więc zakładam, że dostępny w całej Polsce) :

https://geex.x-kom.pl/wiadomosci/dvb-t2-jakie-kanaly/

https://hdtvpolska.com/dvb-t2-hevc-co-to-dekoder-kanaly-tvp-tvn-polsat-jak-odebrac-ogladac/

 

Z tego co piszą, ma on na razie 5 kanałów (a może nawet już więcej, bo nie wiem, na ile artykuł nadąża za zmianami):

TVP Dokument HD HEVC

TVP Kobieta HD HEVC

TVP Kultura HD HEVC

TVP Polonia HD HEVC

TVP Rozrywka SD HEVC (To "SD" to chyba pomyłka/literówka? Zakładam, że powinno być HD chyba?)
 

Byłbym Ci ogromnie wdzięczny, jeżeli mógłbym mieć do Ciebie uprzejmą prośbę o przetestowanie, ile programów DVB-T2 HEVC Ustym daje radę nagrywać równolegle, jeżeli są na tym samym multipleksie - biorąc przykładowo te powyższe kanały TVP, z MUX'a testowego Telewizji Polskiej :):):):):):):)

 

... albo zestaw wszystkik kanałów DVB-T2 HEVC z innego multipleksu, jeżeli to byłoby może dla Ciebie wygodniejsze ? :):):)

 

Z góry ogromnie dziękuję i serdecznie pozdrawiam~~Piotrek~~pe3no.

Edytowane przez pe3no
poprawki edytorskie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pe3no. Przepraszam że dopiero teraz odpisuję , ale nie było mnie w domu przez kilka dni. Dziś sprawdziłem nagrywanie tych kanałów z testowego muxa TVP. Są tam TVP Dokument HD HEVC , TVP Kobieta HD HEVC . TVP 3 Warszawa HD HEVC , TVP Kultura HD HEVC i od paru dni też TVP Rozrywka HD HEVC - wcześniej ten kanał był w SD.

Z nagrywaniem wszystkich tych kanałów jednocześnie nie mam na Ustym 4K Pro żadnych problemów.  Dziś sprawdziłem i nagrywałem je przez kilkanaście minut , w tym czasie tuner przełączyłem na kanał z sat. i oglądałem Discovery. Póżniej sprawdziłem jak będą odtwarzane i też nie było problemów.👍   Pozdrawiam.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie @kacper0058,

 

Chciałbym Tobie bardzo, bardzo, podwójnie podziękować :):)

 

1). Za przeprowadzenie tego pomyślnego testu :)

Juhuuuuuuuuuu - Ustym 4K Combo jest faktycznie Pro, skoro na 1 głowicy DVB-T2 (i to na zwykłej karcie micro SD) potrafi nagrywać równolegle co najmniej 5 kanałów HD, w ramach jednego MUX'a!!! Zastanawiam się, czy to oznacza, że na takiej pojedynczej głowicy dałoby radę nagrać wszystkie kanały DVB-T2 w ramach tego samego multipleksu? :) Próbuję też coś na szybko wywnioskować, ile kanałów będą próbowali upchać na poszczególnych multipleksach... ? :) Mam wrażenie jak gdyby 8 to był limit/standard, aczkolwiek czytam, że szerokość kanałów może być: "1.7, 5, 6, 7, 8 i 10 MHz" czyli chyba można upchać więcej kanałów TV z mniejszą rozdzielczością albo mniejszą liczbę, jeżeli mają mieć dobrą jakością obrazu ? :) (https://en.wikipedia.org/wiki/DVB-T2)

 

2). Za przekazanie Twoich wrażeń z ponad miesięcznego użytkowania Ustym 4K Pro Combo :)

Ta opinia od Ciebie bardzo zachęca do zakupu, zwłaszcza że jest dostępny w Polsce za rozsądne pieniądze, choć powiem szczerze, że GigaBlue UHD UE mega mnie kręci - taki wypasiony - ze swoją głowicą FBC DVB-S2X, gdzie można nagrywać równolegle 8 kanałów DVB-S2X, a dodatkowo można dołożyć do niego kolejną głowicę FBC i wtedy mamy łącznie 16 strumieni SAT, które można równolegle nagrywać :) Alternatywnie (zamiast 2-ej głowicy FBC SAT) można wziąć podwójną głowicę telewizyjną (2xDVB-T2) i zgaduję (w oparciu o Twój test), że chyba wtedy moglibyśmy nagrywać wszystkie kanały z dwóch różnych multipleksów DVB-T2, czyli na oko tak około 16 programów albo więcej, zwłaszcza przy niższej jakości? :)

 

3). Do tego muszę przyznać, że bardzo polubiłem Twój wątek :)

Megaszacun za zapoczątkowanie i prowadzenie, zwłaszcza, że nie miałeś od nikogo wsparcia/zainteresowania :) i serdeczne dzięki za żywą chęć wsparcia!!! Żałuję, że nie masz GigaBlue UHD UE/Quad, bo wtedy już bym pewnie go próbował kupować, po zdobyciu różnych informacji na temat tego dekodera od Ciebie... :) No cóż, muszę podjąć decyzję trochę na czuja i podkreślam, że chętnie posłucham Twoich podpowiedzi/rad :):):). W przeciwnym wypadku muszę przez analogię do Ustym'a albo kupić 2xFBC GigaBlue (równoległe nagrywanie 16 strumieni SAT) i jako dopełnienie Ustym do DVB-T2, albo mieszany GigaBlue UHD UE/Quad z 1xFBC (8 strumieni SAT) + głowica opcjonalna "Dual DVB-T2" i możliwość nagrywania z 2 MUX'ów (na oko 16 kanałów DVB-T2)...? :) Tak na marginesie, chodzi mi po głowie, czy istnieją w ogóle z Enigmą2 jakieś dekodery, które miałyby więcej niż 2 głowice DVB-T2 na pokładzie? :) Zastanawiałem się, czy w GigaBlue ta pierwsza głowica SAT-FBC jest wlutowana na płycie czy może jest wyjmowalna i na przykład dałoby radę wstawić do jednego GigaBlue UHD łącznie 4 głowice DVB-T2? :)

 

Na koniec podzielę się małym "kamyczkiem", który m.in. jakby trochę przeważa szalę, żeby może jednak do GigaBlue dobrać drugą głowicę również FBC-DVB-S2X, a niekoniecznie "Dual DVB-T2" i mieć go w wersji 4xFBC/16-strumieniowej SAT, a mianowicie czytam, że w 2023 roku ma być konferencja ws. pasma 600MHz używanego obecnie przez DVB-T2 i to budzi moją wątpliwość, czy jacyś Panowie nie powiedzą nagle :"No, dosyć tego dobrego z tym DVB-T2, które tyle lat jest na rynku i tak się zestarzało, zróbmy sobie DVB-T3, a to dotychczasowe ogłośmy, że za dwa lata przestaje działać... Producenci sprzętu będą nas kochać, bo ludzie znów wymienią niedawno kupione DVB-T2 na nowe lepsze DVB-T3"... Stąd moje dylematy, co włożyć jako dodatkową głowicę do GigaBlue UHD, bo chyba DVB-S2X nie jest tak zagrożone przez "nowy lepszy standard SAT", jakieś DVB-S3 albo DVB-S3x ? :)https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/naziemna-telewizja-cyfrowa-pasmo-600-mhz-multipleksy-mniej-kanalow-telewizyjnych

 

Jeszcze raz bardzo dziękuję i serdecznie pozdrawiam~~Piotrek~~pe3no.

Edytowane przez pe3no
Doprecyzowanie FBC<=>SAT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko mówiąc to wybór należy do Ciebie. Wybór danego tunera na pewno zależy od tego czy spełnia oczekiwania kupującego. Ja kupiłem tego Ustym 4K Pro Combo bo w zupełności spełnia moje oczekiwania. Potrzebowałem go dla karty TNK Smart HD+, kanałów FTA z satelity i do odbioru telewizji naziemnej w DVB-T2 HEVC. Nagrywanie tak jak pisałem to sporadyczne - nawet nie zastanawiałem się przy zakupie nad nagrywaniem wszystkich kanałów jednocześnie z jakiegoś muxa . A że ma takie możliwości, to już dla mnie wisienka na torcie . Jak dla mnie to ten tuner jest super i działa bezproblemowo , bardzo dobra jakość obrazu ,w dodatku za przystępną cenę 419 zł w sklepie Sat Mar. I chyba jest to najnowsza wersja tego tunera bo sama obudowa ma już więcej otworów wentylacyjnych ( były cztery rzędy otworów , a obecnie jest sześć),  jest też także nowy pilot z TV Control. Jeżeli chcesz więcej wiedzieć o interesującym Ciebie tunerze , to może odwiedż stronę [piractwo] . Ja przed zakupem swojego tak zrobiłem i musze przyznać że sporo się dowiedziałem o moim tunerze.🙂

Edytowane przez kacper0058
  • Popieram 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie @kacper0058 i przekazuję Tobie kolejne ogromne podziękowania :)

 

Czy mógłbym też dopytać o to, co podałeś, bo wymieniasz następne bardzo interesujące kwestie :)

 

A). TNK Smart HD+

Czy mógłbym mieć uprzejmą prośbę o podanie aktualnej listy kanałów z Twojej TNK (spoza FTA oraz ogólnodostępnych naziemnych, bo też je TNK pokazuje, aby wyglądało, że jest tak strasznie dużo kanałów, a jakby to odfiltrować, to pewnie z kilka zostanie tych, które faktycznie daje TNK, a nie znajdę ich w FTA/DVB-T2) oraz ile miesięcznie kosztuje taki pakiet, który masz i może jeszcze link, gdzie można kupić taką kartę z dokładnie tej oferty, do własnego dekodera E2 ? :) bo może bym poszedł Twoim śladem i też to kupił :)

Pytam dlatego, że sam również planowałem jedną z dostępnych kart TNK, ale mam mętlik w głowie, którą kartę wybrać oraz gdzie ją kupić i jakie faktycznie kanały będę miał w danym (tańszym/droższym) pakiecie... :) Z tego co pisałeś, masz tam "Discovery" (z listy kanałów nie należących do FTA/naziemnych). Byłbym wdzięczny za podanie pełnej listy tych kanałów "tylko-TNK" z karty i czy da się je nagrywać z SAT na microSD, bo czytałem, że niektóre kanały na TNK są parowane (tych się nie da nagrać), a inne nieparowane i te da się nagrać (?) Będę ogromnie wdzięczny :):):)

 

B). Nagrywanie - moje przemyślenia

Ja powiem szczerze, że bardzo żałuję, że tak długo głowię się nad dekoderem, bo teraz przelatuje mi właśnie koło nosa możliwość nagrania bezcennych naziemnych audycji, o tym co dzieje się w tej straszliwej wojnie na Ukrainie, tuż przy naszej granicy... (do własnych celów, żeby np. dzieciom pomóc zrozumieć, że nigdy więcej wojny!!! Płacę abonament RTV, więc na własny użytek mam prawo nagrać, jak rozumiem? :))

 

C). Kolejne informacje n.t. Ustym 4K PRO Combo

Bardzo serdecznie to dziękuję i widzę, że produkt ma ciągłe wsparcie/rozwój i jest udoskonalany, więc b. poważnie myślę o zakupie, gdybym odpuścił GigaBlue UHD UE, bo o nim mam na razie tylko takie informacje marketingowo/techniczne, a nie natrafiłem na żaden fajny artykuł/podforum, gdzie jego użytkownicy dużo różnych fajnych rzeczy by napisali o GigaBlue UHD UE i gdzie można byłoby jeszcze może ich dopytać o specyficzne kwestie, tak jak Ciebie o Ustym'a, którego masz i używasz :)

 

Dziękuję i serdecznie pozdrawiam~~Piotrek~~pe3no.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kanałów to wszystko jest na forum sat kuriera  w dziale TNK na kartę Smart HD+ i tam szukaj danych dotyczących oferty programowej. Nie ma co dublować i robić zamieszanie w dziale dotyczącym tunera. Co do nagrywania - wszystkie kanały z oferty TNK Smart HD +to są nieparowane można nagrywać bez przeszkód. Nagrywam niekiedy filmy - a jak pisałem mam zamiast dysku kartę mikro SD 128 GB. Gdzie kupić kartę TNK Smart HD+ - kłania się google - na wszystkich portalach aukcyjnych np.  allegro , OLX.  Cena za pakiety TNK Smart HD+ zależy od doładowania czy to na 1, 3, 6 miesięcy, czy też na rok. Wszystko jest na stronie canal+ oferta tnk.

Edytowane przez kacper0058
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, od tygodnia jestem w posiadaniu ustyma 4 k pro, na którego przeszedłem po 10 latach użytkowania ariva combo 250 (Ferguson). Korzystam z tnk Smart HD. W arivie miałem listę ulubione na której miałem kanały z hotbirda, astry oraz tv naziemnej. Jak zrobić taką listę kanałów w ustymie z poziomu pilota.  Wciskam fav na pilocie i tam są gotowe listy ale nie takie jaka ja chcę. Jak dodać z poziomu pilota nową listę ulubiona? Robił ktoś z was taką listę z poziomu pilota? Nie mam routera więc program dreambox edit odpada w moim przypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, leafeu napisał:

Zobacz tutaj własne listy na linuxowych tunerach.

 

Dzięki ! Zacząłem już się bawić w tworzenie listy ulubionych ale strasznie wolno mi to idzie. I chciałbym to zrobić za pomocą komputera. Tylko nie mam rutera, i czy da się podłaczyć kompa bezpośrednio do dekodera za pomoca kabla i z wykorzystaniem np dreamboxa edytowac listę knałów ulubionych? Albo za pomocą usb ?

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Panowie mam prośbę, może ktoś podpowie. Parę dni temu kupiłem Ustyma 4K Pro,

z softem Hyperion 8 PKT. Tuner ten został zakupiony głównie pod DVB-T2.

Prawie wszystko jest ok, ale jest niestety też problem. Mianowicie po przeskanowaniu

pasma tuner wyszukał mi MUX1, MUX2, MUX3, MUX4-zakodowany polsat i MUX8.

wszystkie znalezione kanały działają, działa też plansza kontrolna "Gotowy na DVB-T2" i Wydarzenia24 HEVC.

Tuner nie znajduje mi MUX5 - testowego TVP z kanałami HEVC. Próbowałem wyszukiwać ręcznie,

wpisywałem nr kanału i częstotliwość. Nic to nie dało. Niczego nie znajduje. Wiem że w mojej okolicy nadawany jest ten MUX (Sucha Góra / Krosno-Rzeszów). Może jakieś podpowiedzi?

 

Edytowane przez Snopek
błąd w nazwie MUX'a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okolicy Rzeszowa są dostępne takie nadajniki o następujących parametrach dla szukanego Mux-a.

kanał 21,  474 MHz - Góra Św. Marcina

kanał 27, 522 MHz - Maślana Góra

kanał 24, 498 MHz - Sucha Góra, moc 40 kw

Sprawdź te parametry, bo może to nie być problem z tunerem, ale z sygnałem, instalacją, może to jakaś zbiorcza instalacja w bloku z wyciętym pasmem, sygnał zbyt mocny, słaby itp. Skoro wyszukuje Polsatowskie Wydarzenia HEVC to powinien też te kanały od TVP.

Dobrze jakbyś mógł sprawdzić sygnał na mierniku, lub innym tunerze TV. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Listę kanałów to sobie sam możesz ułożyć - skanujesz satelitę - naziemną i układasz pod siebie tak jak chcesz.

Do ułożenia listy kanałów wykorzystujesz pilota z dekodera albo program Dreamboxedit:

https://dreamboxedit.com/en/category/download/

Ściągasz - instalujesz na komputerze - łączysz się z dekoderem - pobierasz z dekodera aktualną listę - edytujesz - wysyłasz z powrotem z komputera do dekodera.

Są także gotowe listy kanałów użytkowników do pobrania.

 

094e8a1cde958308.jpg

 

53f71b31cf6bddc8.jpg

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Remigiusz100 napisał:

Czy ktoś z szanownych dyskutantów mógłby wrzucić fotkę listy kanałów tego omawianego tunera?

Lista kanałów wygląda tak, jak w każdym tunerze opartym na Enigma2, czyli zależnie od wybranej skórki. A układ kanałów zależnie od wgranej listy kanałów.

Edytowane przez mp107
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

czy koś miał problem z odtwarzaniem streamu z tego dekodera? Różne image i za każdym razem to samo. Po pobraniu bukietu, otwieram go w VLC i występując zacięcia obrazu i dźwięku bez znaczenia czy program kodowany/niekodowany, DVB-S/T/C. Sprawdzane na różnych komputerach, sieciach komputerowych(LAN). Ma ktoś jakiś pomysł co jeszcze może być powodem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie słaba sieć lokalna albo router. 

Poszukaj po foroch np. na 100% masz opisane na sat4all wszystko. 

 

 

Nie mam żadnych problemów na Octagonach czy Vu+ z oglądaniem streamu w VLC na różnych sprzętach, nawet programów 4K. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykła prosta sieć, nic nadzwyczajnego TP-LINK(oba urządzania po przewodzie ethernet). Sprawdzałem bezpośrednio połączenie komputer-dekoder i objaw ten sam, zacięcia na VLC i KODI. Wcześniej miałem nboxa, na tej samej sieci i nawet z niego oglądałem 4K na kompie, więc problem leży bezpośrednio po stronie dekoder. Instalowałem obraz ATV w wersji 6, 7.3, openPLI, hyperion i na każdym takie same zacięcia.

Edytowane przez kacper241
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musi być raczej tylko problem z siecią, kablami a na koniec z kartą tunera.

Zwykle nie ma żadnych problemów z LAN bo sam tuner ma 1 Gbps a karta WiFi spokojnie nawet działa 144 czy 300 Mbps i nadal nie ma żadnych problemów. 

 

W ostateczności wystarczyło  sprawdzić na dowolnym innym sofcie a skoro wynik na nich był ten sam to jest winna sieć LAN i urządzenia w niej.  

 

 

@kacper241 ten Nboix i z 4k z niego  na pewno nie działa płynnie, karta sieciowa nie pozwalała nawet spokojnie oglądać FHD programów bez zacięć a co dopiero obsługiwać stream 4K  który zwykle klatkowała... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...