Skocz do zawartości

Kanały CANAL+ Sport


danielpes5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous
To opowiedz co było w przynajmniej 4. 8)

Jeśli Ci tak bardzo zależy, to na Skype możemy się zdzwonić, bo za dużo by tu pisać. Polonia W. - Lech, Lechia - Wisła, Śląsk - Legia, do tego te dwa gole Piasta w Wodzisławiu... Ach :D

Tyle to ja też wiem. Chodziło mi o to, czy skakanie po stadionach można nazwać transmisją spotkania. Oglądając Multiligę widzi się tylko fragmenty spotkań, a nie całe pojedynki. W n widz ma możliwość wyboru spotkania. W C+ musi oglądać to ,co narzuca nadawca i nie ma tu nic do gadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale znowu 5 minutowe opóźnienie nie jest powodem, aby nie uznać meczu jako transmisji live. W końcu nie była to też powtórka. Co innego gdy by to było półgodzinne opóźnienie - zresztą, cały poślizg nie zmienił chyba wyniku meczu? :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli jedna transmisja się przeciąga, to nie da się niestety pokazać tego inaczej. Wolę oglądać mecz z 5-minutowym poślizgiem niż oglądać powtórkę po jego odbyciu się. A przecież C+ nie przerwie jednej transmisji aby nadać drugą, to nie TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale skoro już puszczali mecz z opoznieniem to mogli chociaz usunac ten znaczek na żywo, bo wprowadzili tylko ludzi w blad.

Czepiasz się. A jakby nie było znaczka "NA ŻYWO" to byłby problem, że nie jest to transmisja na żywo, a w programie telewizyjnym jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli jedna transmisja się przeciąga, to nie da się niestety pokazać tego inaczej. Wolę oglądać mecz z 5-minutowym poślizgiem niż oglądać powtórkę po jego odbyciu się. A przecież C+ nie przerwie jednej transmisji aby nadać drugą, to nie TVP.

Tutaj przyznam Ci rację, jeśli jedna się przedłuży to mówi się trudno i czeka aż się zakończy i dopiero nadaje się drugą.

Żeby oglądać w czasie rzeczywistym, to trzeba być na meczu :smile: Oglądanie via satelita zawsze będzie "z poślizgiem". Myślę, że 5min spokojnie mieści się w granicach tolerancji.

Sygnał nie leci Bóg wie ile czasu, a jedynie te kilka sekund także niewielki poślizg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mprw, a gdyby tak na kilka sekund przed transmisją ktoś strzelił tego gola, to co wtedy? Zresztą też mi afera, myślałby kto, że po raz pierwszy w historii polskiej i w ogóle światowej telewizji tak się dzieje. Jakoś dziwne, że stacjom sportowym zawsze idealnie wychodzą przekazy live i nigdy niby nie ma żadnych poślizgów - jakoś to mało prawdopodobne. Wszystkie oszukują, na pewno o te parę-paręnaście sekund jeśli trzeba, a nawet minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
No ale znowu 5 minutowe opóźnienie nie jest powodem, aby nie uznać meczu jako transmisji live. W końcu nie była to też powtórka. Co innego gdy by to było półgodzinne opóźnienie - zresztą, cały poślizg nie zmienił chyba wyniku meczu? :smile:

Otóż jest. Skoro transmisja nie jest live, to czemu abonenci są oszukiwani. Zresztą w ciągu 5 minut mogło się wiele zdarzyć - np. paść gol. Nawet TVP nie oszukuje widzów w ten sposób - albo nie ma napisu "na żywo", albo "obcinają" początek transmisji - tak jak bywa to w przypadku skoków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale można to spokojnie uznać za transmisję na żywo - skoro opóźnienie które trwa od kilku do kilkunastu sekund (spowodowane przekazami satelitarnymi) może być tolerowane przez widzów i uznawane za nadawców jako przekaz na żywo, to tak samo można uznać poślizg 5-minutowy).

 

A gdybyśmy korzystali (nie daj Boże!) z technologii przesyłu sygnału, która sama z siebie opóźniałaby tak przekaz (np. 5 min.), to wtedy "na żywo" trzeba by waszym zdaniem wykreślić ze słownika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, ale macie Panowie problem :] Ja jeśli miałbym do wyboru oglądać transmisję meczu od 5 minuty albo z 5 minutowym opóźnieniem wybrałbym tę drugą opcję. Poza tym umówmy się - napewno nie pierwszy i nie ostatni raz taka sytuacja ma miejsce, a akurat teraz ktoś to wychwycił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Ale można to spokojnie uznać za transmisję na żywo - skoro opóźnienie które trwa od kilku do kilkunastu sekund (spowodowane przekazami satelitarnymi) może być tolerowane przez widzów i uznawane za nadawców jako przekaz na żywo, to tak samo można uznać poślizg 5-minutowy).

A gdybyśmy korzystali (nie daj Boże!) z technologii przesyłu sygnału, która sama z siebie opóźniałaby tak przekaz (np. 5 min.), to wtedy "na żywo" trzeba by waszym zdaniem wykreślić ze słownika?

 

Nie mam zamiaru uznawać tak poważnego opóźnienia za "nic wielkiego". Co innego kilka-kilkanaście sekund, a 300 sekund! Różnica jest piętnastokrotna! I nie chodzi mi nawet o sposób emisji - pominięcie 5 minut czy też retransmisja, ale o oszustwo w postaci napisu "na żywo"

 

@mprw, a gdyby tak na kilka sekund przed transmisją ktoś strzelił tego gola, to co wtedy? Zresztą też mi afera, myślałby kto, że po raz pierwszy w historii polskiej i w ogóle światowej telewizji tak się dzieje. Jakoś dziwne, że stacjom sportowym zawsze idealnie wychodzą przekazy live i nigdy niby nie ma żadnych poślizgów - jakoś to mało prawdopodobne. Wszystkie oszukują, na pewno o te parę-paręnaście sekund jeśli trzeba, a nawet minut.

 

Tak? To ciekawe kto oszkuje o kika minut? Ta sama transmisja często leci na wielu kanałach na raz, ale jakoś nie spotkałem się z takim przypadkiem. Jeśli coś jest retransmitowane, to nikt (oprócz oszustów) nie umieszcza pod logo napisu "na żywo".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Ale można to spokojnie uznać za transmisję na żywo - skoro opóźnienie które trwa od kilku do kilkunastu sekund (spowodowane przekazami satelitarnymi) może być tolerowane przez widzów i uznawane za nadawców jako przekaz na żywo, to tak samo można uznać poślizg 5-minutowy).

W takim wypadku można by również uznać retransmisje meczów LM z kanałów klubowych w Polsacie Sport za transmisje na żywo. Czym innym są opóźnienia spowodowane przekazami satelitarnymi, a czym innym opóźnienia spowodowane innymi czynnikami jak np. trwający jeszcze inny mecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisu na żywo nie powinno być w pierwszej połowie bo szło z 5 minutowym opóźnieniem. Nikomu tragedia się nie stała. Jeżeli oglądał ten mecz z 5 minutowym opóźnieniem to pewnie widowiska mu nie popsuło. Nie wiem czemu robicie jakąś aferę o mało istotną rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Oszustwo to nie jest mało istotna rzecz. Jeśli byłaby retransmisja, ale bez napisu "na żywo" to OK. Co innego, jeśli jest to retransmisja z fałszywą informacją o relacji live.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Peter Parker

Jestem delikatnie powiedziawszy zdegustowany. Otóż - podobno na C+ Sport HD mecz LA Lakers - Orlando Magic idzie w HD. Okej. A w C+ Sport? 4:3 i do tego w pillarbox. Jaja sobie robią za przeproszeniem? Niech już do chollery włączą pełne 4:3, albo dadzą pełne 16:9... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...