Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, nigdy dotąd nie korzystałem z multiroomu, dlatego jestem nie w temacie. Czy mogę to podłączyc tylko za pomocą kabla/i czy pod rooter? Jeśli kabel, to jaki?

 

Kolejna opcja jest taka, że gdzieś zapodziałem umowę i nie wiem czy na podstawie samego numeru klienta wydadzą mi taką kartę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten też powinien Ci wystarczyć (choć tylko ma max 802.11g - 54Mbps), dokup sobie accesspointa (TL-WA701ND ew lepiej dopłacić i kupić TL-WA801ND), i po konfiguracji zobaczysz jak to hula, może być problem z nagraniami HD - mogą ciąć, najwyżej jak będzie to uciążliwe możesz w przyszłości sobie zmienić ten router adsl na szybszy

 

i pamiętaj , że przy konfiguracji ap i router muszą być w tej samej podsieci:

np

router 192.168.1.xxx

ap 192.168.1.xxx

inaczej dekodery się nie zobaczą

 

 

to bedzie mutliroom standard, takze problem za nagraniami HD nie dotyczy mnie ;)

 

Edit: udało mi się pozyczyc od kumpla dlugi kabel sieciowy, no i smiga multiroom, ale np Cinemax jest niedostepny, tak jakbym nie mial go w ofercie, a Canal+ i C+ sport działaja, a film 1, 2 i family 1 i 2 pojawia się komunikat, że niby dekoder zle podlaczony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po wizycie w punkcie nc+ i JESTEM W SZOKU!

Tydzień temu wydano mi deka do MR standard. Do dziś MR się nie aktywował.

Dzisiaj okazuje się, że koleś z jakiegoś powodu nie mógł zakończyć mojego rozszerzenia pakietu o MR. Próbował z różnymi dekoderami i nic.

Po mojej rozmowie z ICA okazuje się, że NIE MAM MOŻLIWOŚCI DOKUPIENIA MR JEŚLI NIE WYBRAŁEM GO OD RAZU, DO CZASU ZAKOŃCZENIA UMOWY MIGRACJI TJ. ZA 18 M-CY!!!

Nie wiem czy wierzyć konsultantowi, bo pierwsze moje pytanie dotyczyło MR po LANie, czy muszę mieć premium, czy wystarczy standard. A ten [beep] powiedział, że żaden MR nie zadziała po samej sieci LAN i wymagany jest kabel antenowy do obydwu dekoderów.

Skąd oni wzięli tych konsultantów... od jechowych czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy konfigurował ktoś z was router "modecom mc wr"? Mama wstawiła sobie TV, więc dobrałem jej dodatkowy dekoder do istniejącego u mnie MR Standard i do tego, żeby podłączyć go bezprzewodowo w mojej sieci dobrałem coś takiego w punkcie, tylko nie wiem jaki tryb skonfigurować i tak dalej bo chcę tylko, żeby on był w sieci a głównym pozostał livebox

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz go ustawić w trybie client (tylko nie wiem czy ten router ma taką możliwość, jeśli nie ma tego trybu, spróbuj w trybie bridge), i muszą być w tej samej podsieci, czyli adresy IP liveboxa i modecoma muszą mieć takie same pierwsze trzy człony, np 192.168.1.xxx, inaczej tunery się nie zobaczą,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje pytanie brzmi. podpinam główny dekoder kablem internetowym do rutera. adapter podpinam do gniazdka i kabel z adaptera do rutera? drugi dekoder adapter do gniazzdka i kabel do rutera , zgadza sie? siec wykrywa włancza mi sie tvp1 ale na ekranie dalej wyświetla się informacja brak połaczenia z głównym dekoderem;/

prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, możesz, musisz podejść do jakiegoś byłego punktu C+ i spytać, czy mają jeszcze karty, jeśli tak, to wydadzą Ci go za 20 zł miesięcznie i będziesz miał później lepszą pozycję do negocjacji :)

Dzowiniłem właśnie do nc+ i tam mi powiedzieli, że nie ma takiej opcji. Musiałbym podpisać nową umowę (ta w cyfrze kończy mi się w lipcu) w nc+ i dopiero wtedy moge wziąć multiroom. Czy tak jest naprawde czy konsultant wciska mi jakieś bajki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, możesz, musisz podejść do jakiegoś byłego punktu C+ i spytać, czy mają jeszcze karty, jeśli tak, to wydadzą Ci go za 20 zł miesięcznie i będziesz miał później lepszą pozycję do negocjacji :)

Dzowiniłem właśnie do nc+ i tam mi powiedzieli, że nie ma takiej opcji. Musiałbym podpisać nową umowę (ta w cyfrze kończy mi się w lipcu) w nc+ i dopiero wtedy moge wziąć multiroom. Czy tak jest naprawde czy konsultant wciska mi jakieś bajki?

Musisz isc do APS-u odebrac karte, dzwonic do nc+ niema sensu

Konsultant byc moze nie wciska "bajek", tylko oni prawdopodobnie nie maja juz mozliwosci zaoferowania MR-u w takiej formie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...