Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od rana ma problemy Z MR-HD. Nie działa mi biały dekoder (nie można ustanowić połączenia). Dekodery są połączone przez router. Po odpaleniu kompa obydwa dekodery są widziane przez komputer. Resetowanie dekoderów i routera (wyłączanie z prądu) nie pomaga. Nie pomaga bezpośrednie połączenie dekoderów. Czy ktoś wie co to może być??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek powiem, że wpisywałem różne kombinacje w wyszukiwarce, ale nie udało mi się znaleźć takiego wątku. Jeśli jednak taki był, to przepraszam, jest tu aż 80 stron.

 

Jutro mam zamiar wiercić w ścianach i podłączyć trzy dekodery w MR Standard. Brakuje mi jak na razie kabli oraz switcha. Jadę jutro wszystko zakupić, ale zanim to zrobię, muszę wiedzieć co kupuję.

 

multiroom4.png

 

1) W punkcie Cyfry oraz na stronie nc+ dowiedziałem się, że potrzebuję kabla skrosowanego, jednak nie wiem który na powyższej grafice to kabel skrosowany.

2) Grafika pokazuje, że do routera powinienem podłączyć jeden z dekoderów dodatkowych, a główny do switcha. Błąd w grafice, czy rzeczywiście tak ma być?

3) http://www.mediamarkt.pl/przelacznik-tp ... ,id-165191 - jako switch oglądałem w mediamarkt ten model. Czy jest on odpowiedni do tego typu rzeczy?

 

Z góry dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Skrosowany do bezpośredniego połączenia bez routera. W Twoim wypadku wszystkie "proste"

2. Zależy ile masz wyjść LAN w routerze. Na rysunku jest 5 dekoderów a router ma 4 stąd switch (rozdziela sygnał na więcej urządzeń). Nie ma znaczenia gdzie podepniesz byle pod port LAN

3. Jeśli masz tylko 3 dekodery switch nie jest potrzebny. Patrz ile ma router portów LAN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko jeśli można :smile:

Nie miałem nigdy MR, jeśli teraz zemigruję do NC+ chciałbym wziąć.

Rozumiem że drugi dekoder jest z opcją nagrywania jeśli podłącze sobie do niego dysk na USB ?

MR Premium, na drugim dekoderze chce też nagrywać, czyli jak rozumiem oba dekodery podłączone do anteny satelitarnej i połączone kablem sieciowym ?

Jak jest z uprawnieniami drugiego dekodera, trzeba kartę z niego włożyć do głównego ? Jeśli tak to co jaki czas ?

Dzięki serdeczne.

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się skończyła umowa z końcem marca i póki co nie zdałem jeszcze dekodera oraz 2 kart cameleon. Tak się zastanawiam czy gdybym chciał wziąć nową umowę w NC+ dałoby radę pozostać przy tym sprzęcie co mam? Nie chcę mieć dekodera z dyskiem twardym i kombinować z sieciowym łączeniem dekoderów NC+.

Może gdzieś już o tym było, ale 80 stron tematu ciężko przerobić.

 

 

ps. pisałem w innym temacie, że chcę się przenieść do CP ale tam nie ma programów Domo+ i Kuchnia+, które ogląda żona. Mnie w zupełności wystarcza to co idzie za darmo z naziemnej ... no ale święty spokój jest bezcenny :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się skończyła umowa z końcem marca i póki co nie zdałem jeszcze dekodera oraz 2 kart cameleon. Tak się zastanawiam czy gdybym chciał wziąć nową umowę w NC+ dałoby radę pozostać przy tym sprzęcie co mam? Nie chcę mieć dekodera z dyskiem twardym i kombinować z sieciowym łączeniem dekoderów NC+.

Może gdzieś już o tym było, ale 80 stron tematu ciężko przerobić.

 

 

ps. pisałem w innym temacie, że chcę się przenieść do CP ale tam nie ma programów Domo+ i Kuchnia+, które ogląda żona. Mnie w zupełności wystarcza to co idzie za darmo z naziemnej ... no ale święty spokój jest bezcenny :P

 

 

nie ma takiej mozliwości (chyba). choć jest taki [beep],że nic prawie nie wiadomo.tylko w aps dowiesz się

 

Możesz dokupić dongle wi-fi na usb do każdego deka i skorzystać z routera z wi-fi

a dlaczego opertator nie oferuje kompletnego MR, skoro kasuje tyle kasy za aktywacje?. to adaptery wifi powinna dawać jako wyposażenie dekoderów . trzeba pamietać,że po wifi w 90 procentach tylko dobrze uprawnienia śmigają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to mój pierwszy post i chciałbym się zwrócić do Was z problemem.

Mam usługę MR standard i taki problem, że dwa dekodery nie mogą się połączyć.

Dekodery to Box+ (2851S) oraz turboBOX+ (5720SX)

Podłączenie wygląda tak:

Antena1 - Biały dekoder - kabel - Router - kabel - Switch - kabel - Czarny dekoder - Antena 2

Dekodery łączą się z internetem, ale przy konfiguracji multiroomu na białym, nie znajduje on czarnego.

Oba dekodery widzę w sieci. Próbowałem konfiguracji automatycznej, jak i ręcznej i nadal to samo.

Na białym jest oprogramowanie nc+ a na czarnym n, czy to ma jakieś znaczenie ?

Na czarnym w zakładce MR jest tylko opcja 'lista dekoderów'.

 

Co może być problemem, dlaczego nie chcą się połączyć ?

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego opertator nie oferuje kompletnego MR, skoro kasuje tyle kasy za aktywacje?. to adaptery wifi powinna dawać jako wyposażenie dekoderów . trzeba pamietać,że po wifi w 90 procentach tylko dobrze uprawnienia śmigają.

No właśnie, niby świetne deki, a jednak bez Wi-Fi. U mnie nie zdałoby egzaminu, bo ściany grube, a kabli nie chciałam ciągnąć (co prawda poprzednio miałam pociągnięte, ale telefoniczne do splittera). Sieciówki mam ale bezpośrednio do routera - na potrzeby netu, więc żeby kolejnych nie ciągnąc to musiałabym zainwestować w switche do sieci.

I tym sposobem jestem już gdzie indziej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem: podłączyłem biały dekoder do anteny, czarny też oczywiście 2 kablami, połączyłem je Ethernetem, ale nadal na białym nic mi nie działa. Na białym mam zakładkę Multiroom (na czarnym brak), ale po wybraniu konfiguracji ręcznej bądź automatycznej nadal nic nie działa. Co mam robić?

 

EDIT: OK, już sobie poradziłem. Wszystko hula jak należy! :)

 

EDIT 2: Jednak nie hula wszystko - dlaczego na białym nie mogę odtworzyć nagrań z czarnego, które zostały nagrane kilka dni temu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, podłączyłem przed chwilą trzy dekodery nc+ i każdy działa niezależnie bez łączenia ich między sobą. To jakiś błąd i dali mi trzy niezależne karty czy to normalne i za parę godzin wyskoczy mi błąd dotyczący multiroomu?

 

 

Znikną po jakimś czasie kanały kiedy zniknie grupa 0 a pojawi sie 102. Zawsze po pierwszym podłączeniu będą kanały dopóki nie pojawi sie błąd multiroomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...