Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli się nie mylę, to połączenie WiFi nie ma nic wspólnego z 'zacinaniem' się kanałów, gdyż jedyne co idzie po WiFi to malutki plik aktywacyjny co jakiś czas. Dekoder z MR trzeba i tak mieć podpięty do anteny i myślę, że to wpływa na jakość odbieranych kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam takie pytanie jaka jest maksymalna odległość między dekoderami przy zastosowaniu multiroom mówimy tu o połączeniu kablowym gdyż już takie posiadam i ile można maksymalnie podpiąć dekoderów w tej chwili mam jeszcze cyfre umowę do lipca spliter 6 dekoderów nie dostałem zadnego listu i jeszcze nikt nie dzwonił czytałem ze można przejść na sprzęcie cyfry ale jak długo morze to jeszcze działać mam od nich pace czy powinienem coś jeszcze wiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi dekoder MR musi być zawsze połączony z dekoderem głównym (LAN, WIFI, bezpośrednio itp.). Przy MR standard musi być tez podłączony do anteny. Przy MR premium nie musi być podłączony do anteny - wystarczy połączenie z dekoderem głównym. Jednak w takim przypadku WIFI nie jest najlepszym pomysłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 3 dekodery dodatkowe w MR, jeden po kablu a dwa po WiFi. Każdy działa bez problemu. Mimo marginalnej jakości sygnału sieci bezprzewodowej działa idealnie. AP łączy się ponad - 90dbi i pingi w 50% wypadają i w niczym to nie przeszkadza. Jeśli dekoder raz prześle uprawnienia to później parę godzin będzie działać nawet po odlaczeniu ich od sieci. Kiedyś na 2h odlaczylem biały i cały czas działał. Mogłem swobodnie oglądać i zmieniać programy. Gdzieś kiedyś czytałem że uprawnienia lecą co 6h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do znawców. W grę wchodzi tylko połączenie bezprzewodowe przy Multiroomie Standard HD. I nie wiem co będzie lepsze...wzmacniacze wifi podłączane do gniazdek z prądem czy też adaptery wifi wpięte do dekoderów - Netgear WNCE2001, które są polecane przez nc+?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam takie pytanie jaka jest maksymalna odległość między dekoderami przy zastosowaniu multiroom mówimy tu o połączeniu kablowym gdyż już takie posiadam i ile można maksymalnie podpiąć dekoderów w tej chwili mam jeszcze cyfre umowę do lipca spliter 6 dekoderów nie dostałem zadnego listu i jeszcze nikt nie dzwonił czytałem ze można przejść na sprzęcie cyfry ale jak długo morze to jeszcze działać mam od nich pace czy powinienem coś jeszcze wiedzieć

Na pewno jeszcze długo nie musisz się martwić https://satkurier.pl/news/84059/nc-nagra ... lowek.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do znawców. W grę wchodzi tylko połączenie bezprzewodowe przy Multiroomie Standard HD. I nie wiem co będzie lepsze...wzmacniacze wifi podłączane do gniazdek z prądem czy też adaptery wifi wpięte do dekoderów - Netgear WNCE2001, które są polecane przez nc+?

 

Ja używam adapterów TP-LINK TL-P411 i wszystko śmiga jak powinno, polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kto ma podłączony multiroom w nc+ za pomocą wi-fi mógłby podać linki do zakupu jakiegoś sprawdzonego sprzętu aby mieć pewność,że po zakupie wszystko będzie ok. Jest w tym temacie wiele porad ale może ktoś opisze w sposób prosty i przejrzysty co kupić i jak skonfigurować aby multiroom pracował na wi-fi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam MR z Cyfry+ (dwie karty cameleon). ktoś wie, czy można w takim przypadku wziąć w AP jeszcze jedną kartę cameleon (za dodatkową opłatą miesięczną), a potem ewentualnie przemigrować do nc+ mając trzy cameleony. nie chcę się bawić w żadne wifi i lany, Neostrada z piętra na parter schodzi mi niezbyt rewelacyjnie, a kabli plątaniny ciągać nie ma jak, więc MR na cameleonach to jedyne dobre rozwiązanie. ktoś ma może 3 karty cameleona w ramach MR i próbował negocjować migrację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...