Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous
Ale czy da się przez wi fi używać np. 3 dekodery z multiroom standard.?.

 

Oczywiście że tak.

Jedynie nie da się tego drugiego MR odpalić. ADB nie potrafiło zrobić demultipleksowania serwisu (strasznie skomplikowanym jest przesłać do tunera master pytanie o tablice DVB gdy użytkownik przełączy kanał) i przesyłania po LAN tylko wybranego serwisu a śle cały TS danego transpondera. Dla jednego z transponderów 11411 całkowity bitrate to ponad 68Mbit/s. Ten strumień trzeba jeszcze obłożyć nagłówkami pakietów. Zbyt duży pakiet jest problematyczny, więc dla przesłania 68MBit/s trzeba trochę więcej pasma - 75 - 80MBit. 80MBit/s już jest niemalże granica wydajności FastEthernetu (100Mbit/s - full-[beep]lex nic nie pomoże nie będzie to niestety 200MBit/s). Z WiFi jest gorzej. przepustowość trzeba podzielić przez 2. To będzie realna szybkość transferu i to w przypadku gdy w eterze nie jest zbyt tłoczno. Dla największej liczby urządzeń standardu 802.11n będzie 150 / 2 = 75Mbit/s, Niestety już są problemy z tym wspomnianym transponderem. Aby było OK music być pełna implementacja standardu 802.11n - czyli 300Mbit/s (wtedy jest do dyspozycji 150MBit/s).

 

Ten warunek braku tłoku w eterze jest istotny, Sam miałem przykrą sytuacje gdzie ktoś się upierał nad standardem n - pełnym czyli 300Mbit/s (bo Ethernet nienowoczesny...). Niestety w budynku odmeldowywało się jakieś 50 AP, z tym 15 z silnym sygnałem. Chwilowo bywało tak że kopiowanie pliku miało te 100 - 110MBit/s ale średni transfer wyniósł około 1Mbit/s!. Rezygnacja ze standardu n i było juz zdecydowanie lepiej średnio 10Mbit/s.

 

Ten niby "lepszy" jest totalnym nieporozumieniem - głównie dzięki nieudolności programistów ADB.

 

Standardowy MR nie potrzebuje szybkiego łącza. Ilość danych przesyłanych jest niewielka. Ważniejszym będzie latencja - czyli opóźnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Tak, w standardowym bezproblemowo. Masz już router z funkcją access pointa, czyli tylko potrzebujesz dongli USB WiFi które są obsługiwane przez tunery albo kart WiFi które są bridge'ami WiFi-Ethernet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na innym forum jeden z użytkowników podał taką informację

 

Byłem u dystrybutora - niby mają od jutra wprowadzić zakaz wydawania 2 karty cameleon, ale tylko dla osób które już przeszły z cyfry plus do nc+ z jedną kartą i chcą dobrać multiroom.

Dla osób które nadal są w cyfrze będzie możliwość dobrania 2 karty (tylko na jak długo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ircios dorwałem dzisiaj w APS-ie jednego DM pod którego należą APS-y i powiedział ze nic sie nie zmieni radykalnie a jedynie system IT sprzedaży i nic nie będzie zablokowane i zdziwił sie tym jak mu powiedziałem co napisał kolega @cyfra.tv na forum

 

Ma byc wszytko tak jak było ale ile w tym prawdy życie zweryfikuje to po weekendzie :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Dzięki ta154san. A czy ten TP-Link TL-WR702N po podłaczeniu do dekodera ma zasilanie czy trzeba też do sieci elektr. podłączyć.?

 

Najprościej jest sprawdzić w manualu jakie są możliwości zasilania. Oprócz typowego gniazda zasilania, może być opcja przez złącze USB ale tez inna ciekawa opcja zasilanie przez kabel sieciowy skrętkę - ethernet - nazywa się to power on ethetnet - PoE. To ostanie może być pożądaną możliwością. Jest oferowany osprzęt do wykonania PoE jeśli router , switch tego nie posiada.

Jest tak bogata oferta na rynku....

 

Warto jednak moim zdaniem się wykosztować na lepszy router - wydajniejszy bo nie wiadomo czy za niedługo zechcemy korzystać z usług strumieniowania. Kupując prosty dongle a Androidem można sobie zainstalować XBMC (jest tez na peceta z Windowsem, wszelkie inne odtwarzacze mulmedialne można wywalić do kosza) a wtedy przy skorzystaniu z bogactwa pluginów można odkryć że nie na NC+ świat się kończy.

 

Dongle z Androidem (lepsze to niż dziadowskie smart TV), gdzieś w sieci mamy dysk sieciowy (warto zainwestować szczególnie w modele mając więcej niż jedno miejsce na dysk , wtedy awaria dysku nie oznacza utraty danych a cyfrowych danych mamy coraz więcej - np. zdjęcia - tego nie odtworzymy.... - można postawić to to na starym PC, darmowy soft, oprócz funkcji dysku mamy inne ciekawe usługi np. klient torrenta, serwery mediów np. DLNA) Możliwości nboxów plus to reklamuje ADB jako super hiper cudo to naprawdę wypadają mizernie prz tym co oferowane jest oprogramowanie i to darmowe.... Brzmi to może jak czarna magia, ale większość rozwiązań dysków sieciowych jest typu zainstaluj, zapomnij o konfigurowaniu, używaj. Jak ktoś pozna co to może zaoferować .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszym rozwiązaniem do połączenia dekoderow z multiroom nc+ jest PLC czyli przesył internetu poprzez kable elektryczne - prąd - w scianach.

Do multiroom premium lub standard.

W każdym pomieszczeniu w ktorym jest dekoder wpinasz PLC do gniazdka z prądem - następnie do jednego urządzenia wpinasz sygnał internetu kablem ethernet od rouutera. Do pozostałych PLC podpinasz dekodery i masz wszystko połączone. Bez ciągnięcia kabli i bez zalłocen sieci bezprzewodowych.

Dwie sztuki PLC to wydatek ok. 150 zł.

Działa to w obrębie jednej fazy - poza licznik prądu elektrycznego sygnał internetu nie wyjdzie. Więc się żaden sąsiad pod twoj internet nie podepnie ;)

Sam tak montuje ludziom w domkach jednorodzinnych gdzie brak zasięgu wifi lub nie chcą kuc scian żeby kłasc kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

między innymi tak ;)

do jednego podłączonego do gniazdka z prądem musisz wpiąc internet kablem ethernet od routera.

W zależnosci ile masz dekoderow nc+ tyle musisz miec tych adapterow. Każdy adapter wpisz do gniazdka i podłączasz dekoder i po sprawie.

3 dekodery nc+ ( głowny i 2 muliroom ) czyli musisz miec 4 adaptery - dwa komplety - jasne. Najlepiej jednej firmy i ten sam model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kibo zawsze robiłem z wpiętym internetem - router dawał automatycznie adresy ip przez dhcp routera.

Czy zadziała połączenie dwoch i więcej dekoderow nc+ z ustawieniem na stałe ip dekoderow i puszczeniem tego po plc szczerze nie wiem - teoretycznie powinno :) Nigdy tak nie łączyłem

 

Lepiej jednak żeby był podłączony bo jak ktos korzysta z "bajerow" nc+ a kilka wymaga podłączenia dekoderow do internetu. Wiem koszty kupna adapterow plc :) można dokupic pojedyncze adaptery albo w kompletach po 2 sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Zdziwiłbyś się jaka skala jest tego procederu. Nie na darmo instalowano liczniki na przewodzie N.... :mrgreen:

 

Nie tak dawno w śródmieściu odkryto że przez rurę gazową płynie spory prąd (gorąca ta rura była....) Zrobiono kontrolę całej narożnej kamienicy z przyległościami. Na 31 mieszkań tylko w dwóch nie udowodniono kradzieży prądu z tym że w tej dwójce jedne kradł ale instlalację miał tak sprytną że kontrolujący niczego nie zauważył. Przeciętnie 5 - 8 kW ciągłego poboru mocy na każde mieszkanie - bo zima i trzeba ogrzewać. No dobra, koniec z dygresją.

@Kibo zawsze robiłem z wpiętym internetem - router dawał automatycznie adresy ip przez dhcp routera.

Router nie musi routować do internetu. Nie musisz mieć ani internetu ani aktywnego interfejsu WAN.

DHCP to niezależna usługa i nie ma żadnego związku routingiem.

Czy zadziała połączenie dwoch i więcej dekoderow nc+ z ustawieniem na stałe ip dekoderow..

Oczywiście że zadziała. DHCP tylko nadaje adresy IP. Ba możesz na stałe przypisać adresy tunerów. Albo w ustawieniach tunerów albo przez dedykowane opcja dla definicji dzierżawy stałych adresów IP przypisanych do MAC adresów (wbrew pozorom bardzo cenna cecha DHCP)

 

DHCP ma zalety jedynie dla tych co sporadycznie się podłączają do sieci,albo podłączaja do wielu różnych sieci. Jeśli masz na stałe wpięte uządzenia to należy przypisać stały adres IP i nie korzystać nawet z ze stałych dzierżaw DHCP.

 

Mając tylko dwa tunery może spiąć skrętką bez potrzeby posiadania hub'a, switch'a czy router'a. Na pewno zadziała z tzw skrosowanym kablem (zamienione ze sobą na jednym z końców kabla dwie pary: pomarańczowa i zielona). Jednak obecnie przeważająca większość produkowanych modułów Ethernet (trafa zapewniające separację galwaniczną plus wbudowana przetownrica napięcie) ma funckję auto MDI-MDIX - czyli spore są szanse na to że zadziała nawet na standardowym kablu skrętce (patchcord'zie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...