Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

specnaz3miasto:

Odpowiedź na twoje pytanie wymaga jednak dobrej znajomości topografii położenia tych dwóch punktów.

WiFI bedzie działać stabilnie w MR premium o ile dasz APki o mocy 15-17 db - 2 ściany przeskoczą, musisz sprawdzić czy masz nie zakłócone kanały wifi /odstęp 3-4 kanały, w praktyce jak sąsiad ma też coś 17db lub więcej - ryzyko wzrasta/ przez sąsiadów.

Trzeba podjąć też decyzję czy APki mają być na 2 ghz czy 5 ghz. Te ostatnie - mniejszy zasięg, ale mniej podatne na zakłócenia z innych sieci.

O ile analiza będzie ok - MR będzie działał.

Strumień do 2-3 kilo przepuszczą stabilnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sprawdzić np. lapkiem z kartą wifi i jakimś zainstalowanym programikiem do skanowania ruchu, co i na jakim kanale i z jaką siłą jest w twoim zasięgu.

Programów jest do groma, np. Wireless Monitor. Czasem dobrą funkcję do sanowania ma też program do obsługi karty sieciowej wifi lapka - ale nie zawsze.

Strumień - to transfer w tym wypadku aby było HD w odpowiedniej jakości - kB/s, w granicach 3 kB/s powinno wystarczyć do filmów i normalnego oglądania kanałów.

Nowoczesne routery wifi z reguły przenoszą pasmo powyżej 5 MB/s - czyli nadmiar i tak będzie wysoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W styczniu kończy mi się umowa z Cyfrą+. Obecnie mam Multiroom złożony z dwóch dekoderów (wynajęty PACE + prywatny SAGEM) z kartami starego typu (karta "córka" musi być doładowywana max. co 6 godzin).

Moje pytanie brzmi: czy mogę dobrać trzecią lub większą ilość kart, tak by po przejściu do nc+ pozostać na nich, kartach nie sparowanych Cyfry+, czy też muszę skorzystać z oferty Multiroomu nc+, który "cieszy" się kiepską opinią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz monoblocka i wymienisz na zasadzie - wykręcisz stary konwenter w miejsce wstawisz nowy to nie ruszając nic anteną powinno działać od razu. Tylko musisz prawidłowo zamontować monoblocka.

Jak żona kumata jest i do tego masz bezpłatne rozmowy telefoniczne z nią to ruszając czaszą sam ustawisz. Żona ci powie czy dobrze ustawiłeś zerkając na paski sygnału i siły z dekodera w tv.

Tylko pytanie czy ci się chce marznąć w taką pogodę na dachu albo za oknem.

 

http://medialubuskie.eu/blog/2013/04/ja ... monoblock/

 

http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/mo ... m-lmtp-04h - hotbird i astra - do niezależnego oglądania i nagrywania - dwa kable do pace pvr hd

 

http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/mo ... -black-pro - hotbird - astra - tylko oglądasz i nagrywasz to samo - jeden kabel do pace pvr hd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wiem że lepiej jest zamontować dwa pojedyncze konwentery i do tego przełącznik diseqc. W razie awarii to wymieniamy poszczególne elementy a nie całość.

Tylko laikowi prościej jest zamontować monoblocka niż dwa pojedyncze. Odpada ustawianie odległości pomiędzy jednym a drugim konwenterem - tym bardziej jeśli to za oknem i trzeba jeszcze anteną kręcić ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jestem abonentem cyfry+, posiadam dwa własne dekodery i Small card splitter II. Chciałym migrować do NC+ i odebrać dekoder 2851S. Mam dwa pytania:

 

1. Czy będzie on działał ze wspomnianym splitterem?

2. Czy będzie go można podłączyć do internetu przez router by korzystać z serwisów Youtube, Allegr itp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Czy po wykupieniu MR Standard i migracji na sprzęt NC+ będę mógł korzystać z serwisów internetowych na Mediabox+ i mydelniczce, czy tylko w samym mediaboxie?

Radziłbym pozostać na tym co masz.Chyba,że masz zasobny portfel do aktywacji...... Serwisy internetowe oferowane przez nc+ to nic nadzwyczajnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem laikiem w temacie ale rozważam możliwość zakupy nc+ z opją mulitiroom...... Do zakupu produktu przymierzam się wraz z rodzicami mieszkającymi kilkaset metrów dalej..... Czy istnieje techniczna mozliowść skorzystania z opcji mulitoom w sytuacji gdy odbiorniki nie znajdują się w obrębie jednego gospodarstwa domowego. Nadmienię że oba mają dostęp do internetu. Pozdrawiam Wojtek 509

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...