Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam multiroom standart dekodery (mediabox i biały) podłączone do 2 osobnych anten. Pojawił się problem na białym dekoderze polegający iż obraz dość często tak choćby coś zakłócało ( czasami pojawiają się krateczki. Wcześniej przez wiele lat miałem w tym miejscu podłączony sagemcom od cyfry i nie było problemów z obrazem sygnał oraz jakość 90/70 %. Po podłączeniu mediaboxa w to miejsce niema takiego problemu tzn obraz nie wariuje. Dodam iż multiroom mam podłączony poprzez router netgear dgn2200. Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam mr w ence, turbo i biały spiete kablem. Chciałbym jednak żeby był dostęp do netu. I teraz dwie opcje :

 

1) TP-LINK TL-WR702N - podpinam do turbo i do białego

 

2) Winstars WS-WN513N1U lub inny tani router z opcją acces point - router z turbo łącze kablem ethernetowym, i router z białym ethernetowym skrosowanym. Czy do routera musze kabel z netem podpiąć czy ściągnie po wifi z "głównego" routera który mam w przedpokoju.

 

nie mam możliwości pociągniecia kabla z routera głównego do dekoderów

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marwol

 

Ja bym Ci radził tak jak mam u siebie. Router z internetem i WiFi stoi sobie swobodnie w innym pokoju. Do tego 2x Access Point. Jeden przy czarnym jeden przy białym. Ja mam TL-WA801ND. Wolałem zapłacić więcej i być pewnym, że nie przerwie sygnału.

Konfigurujesz AP w trybie Client do istniejącej domowej sieci WiFi, podłączasz ethernetem do dekoderów i viola!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sprawdziłem sobie prędkość internetu bardzo blisko dekodera i było to niecałe 1 Mb na WiFi (modem z WiFi jest na piętrze wyżej). O wygodnym korzystaniu z Multiroom'u, bez podłączenia dodatkowego dekodera do satelity to zapewne mogę zapomnieć przy takich "osiągach"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Senor_Siarra

 

Z taką prędkością to bez podłączenia anteny do dekoderów się nie pchaj. Ma to mały sens przy dużych prędkościach, a co dopiero u Ciebie.

 

@marwol

 

Nie rozumiem Cię. Mówisz, że nie masz możliwości podłączenia skrosowanym kablem dekoderów, a potem mówisz, żeby postawić router obok głównego, a resztę połączyć kablem.

1. Jak to w końcu jest? Możesz podłączyć dekodery kablem czy tylko WiFi?

2. Potrzebny Ci Internet w dekoderze czy tylko uprawienia multiroom?

3. Masz w domu router z wbudowanym WiFi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie jest oczywiste, stawiasz ten swój ruter przy większym TV, jakbyś kiedy chciał tam podpiąć konsolę czy coś, łączysz kablami dekodery z ruterem a tylko internet bierzesz z WiFi. Do rutera kabel może być krosowany lub prosty, nie musisz nic zmieniać, potrzebne Ci będą tylko ten ruter i kawałek kabla.

 

Czyli rozwiązanie numer 2 i metr kabla prostego (pewnie będzie z ruterem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jestem nowy na forum i oczywiście potrzebuje pomocy przy instalacji multirooma

Posiadam pakiet Universe + turbobox+ 2 mydelnicznki BOX+. Niestety dekoder pobrał złe oprogramowanie (tak twierdzi NC), pobrał oprogramowanie do pakietów wyższych. Niestety po mimo 3 krotnych zgłoszeń usterki infolinia każe pozostawić włączoną mydelniczkę do czasu pobrania aktualizacji. Po mimo włączonego dekodera skubaniec nic nie pobiera i nie aktualizuje. Bez odpowiedniego statusu w mydelniczce do pakietu Universe nie połączy się z czarnym dekoderem. Może ktoś miał podobny przypadek, jeśli tak proszę o info . Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja walczę z vod+ już ze 2 tyg żadne resety nie pomagają nawet ściągnięcie ponownie softu multiroom na czarny. Ale zauważyłem ze nowe filmy już działają więc tak jak ktoś pisał wczesniej zrabali kodowanie kolekcji. Już chyba poprawione bo nowe filmy które sie teraz ściągają już działają. Sprawdź 5 rozbitych kamer, biała noc skylab powinny działać. Daj znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko jedno pytanie dotyczące multiroomu premium hd!Czy działa komuś vod na białym dekoderze a jeśli tak to co trzeba zrobić by zaświecił?Pozdrawiam!
z tego co zauważyłem biale dekodery w opisach na stronie nc+ nie mają już wspomnianej opcji VOD ( a jeśli dobrze pamietam to kiedyś były jak miałem je bez MR)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wczoraj dokupiłem do mojego pakietu platinium MR standard ze srebrnym dekoderem. MR chciałem podłączyć w sieci LAN bez kabla antenowego do małego deka.

Niestety nie mogę uzyskać połączenia. Próbowałem chyba na wszystkie możliwe sposoby, łącznie z połączeniem bezpośrednim dekoderów ze scrossowanym kablem.

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...