Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ten Multiroom w NC+ jest do bani jak w dobie takiej techniki gdzie wszystko rozprowadza sie drogą bezprzewodową oni robią to przewodowo, żeby móc oglądać kanały niezależnie trzeba prowadzić kable do rutera to całkowita porażka dobrze że nie muszę z tego korzystać kolejny z ich strony babol. Jakby nie mogli się dogadać z firma produkującą splittery bezprzewodowe i wprowadzić taki splitter który rozprowadza sygnał bezprzewodowo nawet mógłby być parowany z kartą ale by nie trzeba ciągnąć kolejnych kabli w domach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Multiroom w NC+ jest do bani jak w dobie takiej techniki gdzie wszystko rozprowadza sie drogą bezprzewodową oni robią to przewodowo, żeby móc oglądać kanały niezależnie trzeba prowadzić kable do rutera to całkowita porażka dobrze że nie muszę z tego korzystać kolejny z ich strony babol. Jakby nie mogli się dogadać z firma produkującą splittery bezprzewodowe i wprowadzić taki splitter który rozprowadza sygnał bezprzewodowo nawet mógłby być parowany z kartą ale by nie trzeba ciągnąć kolejnych kabli w domach.

można wi-fi jak masz adapter(-y) ja tak mam akurat fakt ze to koszt dodatkowy ale mialem go juz kiedys zeby miec neta w turbo wiec akurat sie przydal, a dodatkowy kablem do routera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi ale szczerze, czy kupno takiego czegoś http://www.chip.pl/testy/akcesoria/rout ... -tl-wr702n i zasilenie z USB w dekoderze to naprawdę aż taki ogromny wydatek i problem instalacji ? Wyposażyliby ekstra dekodery w WiFi to posypie się krytyka że nie wszyscy mają bezprzewodowy router w domu itd.

 

Czemu inni sobie potrafią poradzić ?

 

a czy takie coś się sprawdzi do multiromu TP-LINK TL-WR702N Nano 150 Mb ?

 

Ja mam tego TP-LINKa TL-WR702N od 3 dni i wszystko działa bez problemu.

Turbo BOXa mam na piętrze podłączonego kablem do Routera, a na parterze ten biały dekoder z TP-LINKiem (fajne jest to że zasilanie z USB można podłączyć do dekodera).

TP-LINKA trzeba ustawić jako client - ustawienia internetu dałem na automatycznie i nic więcej nie ustawiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że moge wziąć ja tylko stwierdzam fakt jaką przestarzałą technikę wprowadzają i karzą sobie za to słono płacić masakra jakaś.

 

Bo sie gubie

Piszesz ze nc nie ma dobrego mr, tylko kabel

Pozniej ze bezprzewodowo to drogo

10zl doplaty do mr standart czyli 20zeta/miesiac i adaptery 250zeta. Czy to drogo? Stac Cie na dwa tv to i ten wydatek przezyjesz. Jesli to jednak za wiele to kabel pociagnij i bedziesz mial tanio :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam małe pytanie.

Mianowicie posiadam pakiet Platinum + Multiroom. Chcę zaopatrzyć się w jeszcze jednego boxa i czy muszę znów dzwonić na infolinię i zamówić kolejny mr do swojej umowy czy też jednak istnieje opcja wybrania się do punktu i otrzymać boxa od ręki i tam załatwić formalności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi ale szczerze, czy kupno takiego czegoś http://www.chip.pl/testy/akcesoria/rout ... -tl-wr702n i zasilenie z USB w dekoderze to naprawdę aż taki ogromny wydatek i problem instalacji ? Wyposażyliby ekstra dekodery w WiFi to posypie się krytyka że nie wszyscy mają bezprzewodowy router w domu itd.

 

Czemu inni sobie potrafią poradzić ?

 

a czy takie coś się sprawdzi do multiromu TP-LINK TL-WR702N Nano 150 Mb ?

 

Ja mam tego TP-LINKa TL-WR702N od 3 dni i wszystko działa bez problemu.

Turbo BOXa mam na piętrze podłączonego kablem do Routera, a na parterze ten biały dekoder z TP-LINKiem (fajne jest to że zasilanie z USB można podłączyć do dekodera).

TP-LINKA trzeba ustawić jako client - ustawienia internetu dałem na automatycznie i nic więcej nie ustawiałem.

 

 

a to na Neostradzie będzie działac? ... a jesli nie, to co mozna taniego dokupic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, też mam ten sam problem gdyż niedługo albo zrezygnuje z cyfry albo przejde na nc + oczywiscie z MR. Czytam o możliwościach i najlepszym sposobem w moim pzypadku jest Powerline adapter. Napotkałem się z jedną wypowiedzią, która mnie osobiście się spodobała. Prosze powiedzieć czy podłączając się takim sposobem jaki jest opisany poniżej bez problemów bedę mógł wykorzystać MR (adapter - Tp-Link Tl-Pa4010 Kit Av500 (TL-PA4010)).

Cytat:

"Wystarczy kupic sobie adapter internetu przez gniazdko 220v- komplet 2 szt. kosztuje ok 140 zł na necie. Jak wiadomo w domu jest wspólna instalacja elektryczna, podpinasz kabelek ethernet od dekodera głównego do takiego adaptera, adapter do gniazdka, wybieram sobie dowolny pokój gdzie ma stac drugi dekoder zależny, podpinam drugi adapter, od niego kabel ethernet do dekodera zależnego, i po kłopocie z brakiem wifi lub rutera."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrzyłem też na tą opcję zanim dowiedziałem się, że już przy tym co mam będzie chodzić wszystko

jedyna wada to brak internetu w tej konfiguracji którą opisałeś, to jest tylko połączenie między dekoderami

ktoś tak z was ma podłaczone przez taki adapter? jak działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że nie będzie połączenia z Internetem ale ogólnie to nie jest wymagany by drugi dekoder dostawał autoryzacje popraw mnie jesli nie mam racji. Chodzi mi o to że rodzice w swoim domu nie potrzebują internetu w dekoderze. Tato poprostu chce mieć MR ale nie chce ciągnąć kabli. Dlatego przed kupnem chce sie dowiedziec czy to zadziała? Z góry dziekuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako obecny już abonent nc+ przed momentem dzwoniłem do biura obsługi klienta w celu wzięcia jeszcze jednego dekodera do multiroom (obecnie posiadam mediabox + box). Dostałem od konsultanta informację że jest to możliwie tylko w chwili podpisywania umowy. Nie mogę zatem podczas trwania obecnej umowy dobrać jeszcze jednego boxa? Nigdzie nie mogę znaleźć dokładnych informacji i nie wiem czy trafiłem na niekompetentnego pana czy jednak miał on rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką samą informację dostałem w punkcie nc+, gość mówił że póki co nie można "dobierać" dodatkowych dekoderów do multiroomu, nie ma takiej możliwości w systemie, jedynie przy nowej umowie/migracji. Ma się to za jakiś czas zmienić, ale kiedy, tego nikt nie wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym ponowić pytanie, które zadałem wcześniej.

1. Dekodery do autoryzacji nie potrzebują internetu wystarczy połączenie pomiędzy nimi? (internet jest tylko dodatkiem, który sobie zapewniamy)

2. Czy podłączenie dekoderów poprzez Powerline (nie łącząc ich do internetu, gdyż nie chcę)zadziała i MR będzie chodzić prawidłowo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie potrzebują dostępu do neta, to jest tak jakbyś je kablami połączył po prostu, tylko funkcje takie jak radio itp bez netu nie będą chodzić i tyle

 

na drugie pytanie ci nie odpowiem, bo nie podłączałem tak nigdy ale to działa jak połączenie ethernet więc nie wydaje mi się, żeby miały być przeszkody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak większość zainteresowanych tym tematem, mam multiroom. Dotychczas dekodery nie były ze sobą połączone, bo nie chciałem ciągnąć kabla przez pół domu i w związku z tym męczyłem się z restartowaniem dekodera, które było potrzebne częściej lub rzadziej. Ale do konkretów. Między innymi ze względu na bardziej atrakcyjne ceny, zainteresowałem się ostatnio wyżej wymienionym adapterem TP-LINK TL-WR702N. Mam w domu router tej samej firmy, model TL-MR3420. Jeżeli do głównego dekodera podłączę adapter, a od routera do dodatkowego poprowadzę kabel ethernetowy, to multiroom będzie działał czy konieczny jest zakup dwóch adapterów? Może to głupie pytanie, ale zwyczajnie nie wiem, czy ten router jest wystarczająco funkcjonalny do takiego połączenia. Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki MR? Standard czy Premium? Powerline sprawdzi się tylko przy MR Standard pod warunkiem, że dekodery będą podłączone to taj samej fazy.

Bedzie MR Standrad, ale niestety po przeanalizowaniu wszystkiego wyszło że bedzie to rodziców kosztowało ok 400 zł na wstępie więc wolimy się pomęczyć z kablem. PRzy MR na wstepie musisz wyrzucci ok 200 zł za aktywacje dekodera Matki + dekoder zależny. Jeszcze jakbym dokupił adaptery ok 170 zł to za duże koszty suma sumarum. Ale dzieki może odpowiedzi przydadzą się innym forumowiczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śmiech na sali,aby dodatkowo jeszcze tyle kasy wywalać.może tak nc+ w końcu zacznie oferować te gadżety w komplecie,bo na dzień dzisiejszy sprzedając ta usługę,nie jest kompletna.ktoś wyda na dzień dobry 4 stówki,jeszcze nie wiadomo,czy to bedzie w 100 procentach śmigać.po roku rozwiązuje umowę i nikt nie odda pieniędzy w zainwestowany sprzęt,a kapucha za aktywacje przepada.skoro zdzierają tyle za aktywację MR+jeszcze dekodery to bez łachy powinni dać w zestawie adaptery,lub rutery,w zależności co abonent by potrzebował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...