Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz ustawić kolejne adresy IP np. 192.168.1.10, a w drugim 192.168.1.11 i w obu maskę 255.255.255.0 i jakąś bramę np. 192.168.1.1, dns nie są chyba wymagane, bo to ściśle do połączenia z netem. Chociaż myślę, że w konfiguracji automatycznej wszystko powinno pójść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzieki.

Co jaki czas sa przesylane dane z 1 dekodera do 2?

Czy diody przy kablu ethernetowym powinny "mrugac"?

 

Czasu nie znam, wiem, że jak grzebię przy jednym dekoderze to przy drugim już wyskakuje komunikat, że łączy z podstawowym urządzeniem.

Nie wiem jak przy połączeniu bezpośrednim. Mam wszystko do switcha i to do routera to wtedy mruga. Teoretycznie zawsze powinno mrugać, gdy przesyłane są dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj podłaczyłem MR na 2 dodatkowych dekoderach ale nie pobierają z dekodera głównego uprawnień ????? wszystko jest dobrze podłączone , kable poprawnie zakute , sygnał z anteny dobry kanały wyszukane ale cały czas napis brak połączenia.......co to może być?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. Mam Mediabox+ i białe mydło od multiroom premium i co ok. 30 min. nie działa mi na mydle i muszę kombinować by znów się połączył z Mediabox (jak przestaje działać to biały nie widzi też karty). Teraz na Mediabox tez mi raz wywalił brak uprawnień na wszystkich kanałach. Czy ktoś ma też takie problemy z multiroom??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam połączone po lanie przez router i póki co zero problemów. Nie wiem jak działał MR w N, ale to że nie muszę ciągnąc kabli od anteny i mogę nagrać w salonie a obejrzeć w sypialni bardzo mi się podoba.

Szkoda tylko, że takie rozwiązanie jest ograniczone do jednego dodatkowego urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa po lanie wpiete do routera mikrotika. Jakosc polaczenia 82Mb/s. Dziwi mnie to ze jak przestaja dzialac to biale mydlo nie widzi karty. Jak ja wyciagne i ponownie wloze to programy juz swieca i trzeba robic znow parowanie dekoderow. Jade z bialym do APS. Zobacze co powiedza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM!

 

Dzwoniłem wczoraj na infolinię i chciałbym się z Wami podzielić FAKTAMI.

 

1. Można zostać na dotychczasowym sprzęcie, jaki on by nie był.

2. Nie można łączyć starych dekoderów z nowymi, np cyfrowicze, którzy obecnie mają 2 pace, nie mogą wymienić jednego pace'a na mediaboxa czy turbodekodera, a drugiego "starego" pace'a sobie zostawić.

3. Jeżeli decydujemy się na dekodery ncplus, musimy wybrać opcje MR premium lub standard, wtedy mamy również ustaloną nową cenę z MR. Jeżeli chcemy pozostać przy starej cenie za MR i dotychczasowych warunkach technicznych MR(czyli bez konieczności łączenia sprzętu) musimy pozostać na tym co mamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie laika , do się za pomocą multirooma rozdzielić nc na dwa domy ? Jak to wygląda od strony technicznej ? Przyznam się że jestem kompletnie zielony w tym temacie , aktualnie cały czas mam canal+start hd za jedyne 39 zł( głownie dla sportu , mało oglądam coś więcej ) . Niestety pewnie niedługo ( w ogóle umowa kończy mi się w czerwcu .) Nowe koszty dla mnie są nie do przyjęcia . W związku z tym szukam jakiejś alternatywy . Sąsiad też ma cyfrę więc może to jest jakieś wyjście jak to dokładnie wygląda . A może jeszcze jakieś inne rozwiązanie podpowiecie . Wszystkie uwagi , linki podpowiedzi mile widziane .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozdzielenie sygnału na dwa domy - dwóch włascicieli, jest nielegalne, acz mozliwe, choc tylko na starych kartach muliroomu - kameleonach, [z którymi mozna przejsc do nc+], jesli jednak zakupisz multiroom dopiero w nc+, to nie ma w ogole takiej opcji poniewaz dekodery muszą być połaczone ze sobą na kablu lub wifi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie jaki dekoder dostanę do multiroomu przy opcji Multiroom Premium HD? Czy będę mógł w tym czasie nagrywać na pierwszym i drugin TV ?

 

Głowny to mediabox(polecam), turbobox lub pace(odradzam).

 

Dodatkowy Box+

 

Co do nagrywania - nie wiem. Na moje oko można nagrywać tylko na jednym, ponieważ przy nagrywaniu można korzystać tylko z dysku dekodera głównego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie jaki dekoder dostanę do multiroomu przy opcji Multiroom Premium HD? Czy będę mógł w tym czasie nagrywać na pierwszym i drugin TV ?

 

Nagrywasz na głównym. Możesz zaprogramować nagranie z drugiego dekodera jak i na drugim dekoderze nagrania oglądać. Jednak przy skrętce nieekranowanej kat. 5e o długości 15 metrów obraz przycina. Mam zamiar zamontować skrętkę kat. 6 i wtedy zobaczę czy jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...