Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pomocy panowie. Muliroom od dwóch dni i same problemy. Oba dekodery Wifi, jeden duży drugi mały. Co chwila komunikat na drugim z nich DEKODER ZABLOKOWANY, próba połączenia z dekoderem głównym nie powiodła się.... Wyłączenie od sieci dodatkowego dekodera pomaga, bo jest obraz, ale tylko kilka minut, po czym znowu pojawia się komunikat. Ustawiałem już sieć ręcznie, automatycznie, cały czas to samo... Ktoś zna rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekodery nie łączą się między sobą. Problem, albo z siecią wifi, albo na którymś z dekoderów nie ma zakładki multiroom. W przypadku sieci ustawienia fabryczne na obu dekoderach i ponowne podłączenie do wifi. W przypadku braku zakładek multiroom kontakt z infolinią, żeby wysłali ponownie konfigurację.

 

A tak z innej beczki to Panie też udzielają się na forum, dlaczego więc tylko "Panowie"

Edytowane przez przemmoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na głównym dekoderze nie ma zakładki Muliroom, na dodatkowym owszem. Na jednym i drugim przywróciłem ustawienia do fabrycznych, niestety nie pomogło, zatem jutro będę do nich dzwonił. Dzięki za odpowiedzi.

 

..

Wiedziałem, że ktoś prędzej czy później doczepi się do "Panów" ;)

 

Otóż wystarczy, że owa Pani po ten Muliroom mnie wysłała ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam 

 

jakiś czas temu przesiadłem sie z multroom standard na premium. Standard działał u mnie kilka lat i wszystko było ok, szybko przełaczał kanaly, EPG było widoczne od razu itp

 

W obecnym dekoderze do premium (taka mała mydelniczka bez wyswietlacza) wszystko działa strasznie wolno, wolno przełącza kanały, epg raz widać raz nie - cześciej nie ... mozna to jakoś przyspieszyć ???

 

oba dekodery są podpięte do anten osobno a razem do routera wszystko działa oprócz tego ze strasznie wolno... trzeba poprawić jakieś ustawienia ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz na dodatkowym dekoderze mam inforamcje, ze konfiguracja nie jest prawidlowa. Co mam z tym zrobic?

Witam.

 

Napisałeś wcześniej, że w dekoderze głównym jeszcze nie było zakładki MULTIROOM (aktywacja usługi nie została zakończona). W takim stanie nie obsługuje on dekodera dodatkowego, który w tej sytuacji wyświetla informację  o nieprawidłowej konfiguracji.

 

Pozdrawiam.

STB&OTT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego ale mój osobny wątek o tytule:

 

"Miltiroom Premium wolne działanie w porównaniu do Standard"

 

 

został zamkniety bez żadnego komentarza, moze ktoś w tym wątku podpowie w takim razie:

 

jakiś czas temu przesiadłem sie z multroom standard na premium. Standard działał u mnie kilka lat i wszystko było ok, szybko przełaczał kanaly, EPG było widoczne od razu itp

 

W obecnym dekoderze do premium (taka mała mydelniczka bez wyswietlacza) wszystko działa strasznie wolno, wolno przełącza kanały, epg raz widać raz nie - cześciej nie ... mozna to jakoś przyspieszyć ???

 

oba dekodery są podpięte do anten osobno a razem do routera wszystko działa oprócz tego ze strasznie wolno... trzeba poprawić jakieś ustawienia ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekodery mam podłączone za pomocą kabla Ethernet.

sa połączone bezpośrednio czy przez router ?

 

musisz mieć na głównym dekoderze opcje multiroom jezeli jej nie masz dzwonisz do bólu na infolinie aby powiedzieli ci jak zresetować główny do ustawień fabrycznych (tracisz wszystkie nagrania) - mi podali jakiś kod który musialem wbić z pilota aby wyczyścił obecne uprawnienia i zaciągnął ponownie

 

dzwon do bolu mi po przejściu z MR standard gdzie wszystko banglało na Premium zajęło prawie tydzień i chyba z 5 telefonów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na połączeniu bezpośrednim sie nie znam ale czy w opcjach multirom nie ma przypadkiem rodzaju połaczenia bezpośrednio lub przez router ?

co z ustawieniami sieci czy coś masz tam wpisane ? nie masz mozliwości podłączenia przez router ?

 

a czy przy połączeniu bezpośrednim nie należy posługiwać sie kablem "skrosowanym" tak jak onegdaj w bezpośrednim połączeniu 2 kompów??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam dekoder ultrabox (ITI-5800SX) i chciałbym dokupić usługę multiroom, ale z tego co udało mi się ustalić to ten dekoder nie może być jako główny. Czy wymieniając dekoder główny na mediabox lub premiumbox ten ultrabox może służyć w usłudze multiroom jako dekoder dodatkowy, czy ten dekoder wcale nie obsługuje multiroomu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza konfiguracja i podłączenie po Wi-Fi 4,5 godziny. Nie wiem czy mam się śmiać czy płakać. Dwa telefony na infolinie (pierwszy nie widział karty - brak uprawnień, drugi - dodatkowy nie chciał się połączyć z głównym). Na razie działa ale nie chce chwalić dnia przed zachodem słońca. NC+GO przestało działać na głównym (na dodatkowym działa) ale nie mam już siły dzisiaj do nich dzwonić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumieliśmy się kolego. Brak uprawnień było na drugim dekoderze do multiroomu - po telefonie do nich naprawili problem. Po montażu i konfiguracji multiroomu NC+GO przestało działać na głównym dekoderze na którym nigdy wcześniej nie było problemu. I od maja nie kanał 11 tylko 15 (TVP Info) bo coś zmienili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...