Skocz do zawartości

TV do 1500 Hitachi a może inny?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

budżet to ok 1500, max 43 cale. Telewizor będzie podłączony do dekodera canal+ (full HD). Oprócz kanałów z satelity chcę mieć też możliwość obejrzenia czegoś z netu na dużym ekranie. Z informacji znalezionych m.in. na tym forum wynika, że smart tv po roku-dwóch przestają mieć wsparcie i ogólnie jest problem z aplikacjami. Zostaje więc android tv lub przystawka (jako plan B). Dodatkowo chciałbym aby telewizor dal się sterować przy pomocy aplikacji na smartfonie po wifi(!), tak jak działa nc+pilot. I żeby był w miarę szybki przy włączaniu. Na razie znalazłem 2 telewiory Hitachi

Hitachi 43HAK5750, 43HAE4252 - różnią się rozdzielczością, ale jakoś nie mam parcia na tanie 4K, jasnością, i paroma innymi drobiazgami (z mojego punktu widzenia)

jest też Toshiba 43LA2B63DG - full HD z androidem.

Niestety nie wiem czy i jakie działają z nimi aplikacje sterujące na smartfonie.

Proszę o porady i z góry dziękuję za opinie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizory LG mają swoją dedykowaną aplikacje na Androida do sterowania po wi-fi.

Z tym brakiem wsparcia po roku-dwóch to przesada, miałem LG który jeszcze po 7 lat odbierał Smart TV np. YT, Ipla.

 

Osobiście bym trochę dołożył i celował w np. LG 43UP75003LF, to telewizor UHD co się przyda gdy oglądasz przez Smart TV. Przy 43" szkoda jest kupować tylko HD. A i DVB-T2 się przyda bo nigdy nie wiadomo co się przyda w przyszłości.

Edytowane przez Zeusek
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toshiba i Hitachi są produkowane przez tą samą firmę - turecki Vestel. Mój kolega ma HAK5750 w wersji 50" i to jest bardzo poprawny budżetowy tv. Jeśli chodzi o wykonanie, plastiki itd to mogłoby być lepiej, ale jest niezła matryca VA bez plam i cloudingu, obsługa Dolby Vision a Android chodzi szybko i nakładki do live tv itp są dobrze wykonane - działa to i wygląda lepiej niż na porównywalnych TCL z Androidem w tej klasie cenowej. TV dostał tez jakieś aktualizacje w ciągu roku.

"Wirtualnych pilotów" masz trochę w sklepie Google, ale jak to działa nie wiem ;).

Jak interesuje Cię tani tv z Androidem to zainteresuj się też Xiaomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Stanęło na Hitachi 43HAK5750.

Co ciekawe można zaprogramować pilota z premium boxa to tego tv - kod 843 (jako sharp, ale działa)

Niestety nie udało mi się znaleźć żadnej aplikacji pozwalającej kontrolować ten tv po wifi :(

Edytowane przez spiro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...