Skocz do zawartości

WiFi PremiumBox+ |G5| (ADB NCP-4740SF)


ircios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Działa, ale straciłem 2 godziny nad tym szajsem. Po zmianie konfiguracji na 2 anteny (mimo, że mam jedną) i ustawieniu tryb jednokablowy pokazał jakąś siłę i jakość ale na ekranie ciemność (antena w sat2). Po zmianie anteny na sat1 wreszcie obraz. Wtedy dopiero w menu instalacja i zamiana konfiguracji dwuantenowej na jednoantenową i hula. Jakość obrazu faktycznie gorsza niż na zwykłym wifiboxie. Ale szybkość działania większą. Mam nadzieję, że jakość poprawia w kolejnych aktualizacjach.

P.S. siłę i jakość pokazuje mniejszą niż wifibox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

mam tuner nc + WiFi Premiumbox+/PVR

Zastosowane w tym tunerze wejście cyfrowe typu coaxialnego zamiast optycznego to jakieś nieporozumienie.

Pomijam już fakt , że w coaxialnym sygnał jest przesyłany zwykłym kablem miedzianym, gdzie mogą wystąpić błędy przy przesyle sygnału, ale to już pikuś.

Problem mam inny , dla mnie poważniejszy .

Chcę kupić dobre kino domowe lub Soundbar do TV i podłączyć ten sprzęt do posiadanego tunera nc+ wifi Premiumbox i ...kaszana .

Dlaczego ? Dlatego, że wszystkie dobrej jakości kina domowe / te które chciałbym kupić / , czy Soudbar'y nie mają wejścia coaxialnego tylko optyczne ,HDMI i lub analogowe.

Tylko te chińskie "wynalazki" udające kino domowe mają to przestarzałe wejście coaxialne .

Płacę za tuner nc+ do którego nie mogę podłączyć kina domowego !

Na pytanie np. dlaczego nie podłączyć Soundbar'a bezpośrednio do odbiornika TV (?) odpowiadam, że m.in. dlatego że chcę słuchać stacji radiowych z nc+ i muzyki z @ przy wyłączonym telewizorze.

Koledzy co robić ? Czy można to jakoś "obejść" bym miał kino domowe podłączone do tunera nc+

Wysyłałem zapytania mailowe do BOK nc+ , niestety bez odpowiedzi.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

mam tuner nc + WiFi Premiumbox+/PVR

Zastosowane w tym tunerze wejście cyfrowe typu coaxialnego zamiast optycznego to jakieś nieporozumienie.

 

Miałem ten sam dylemat i zmuszony byłem kupić sounbara, który miał oba wejścia coaxial i otyka - niestety kosztem braku dekodera DTS.

 

Czy u Was też na kanale TVP 1 HD po włączeniu DD nie ma możliwości wyłączenia napisów z telegazety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

mam tuner nc + WiFi Premiumbox+/PVR

Zastosowane w tym tunerze wejście cyfrowe typu coaxialnego zamiast optycznego to jakieś nieporozumienie.

Pomijam już fakt , że w coaxialnym sygnał jest przesyłany zwykłym kablem miedzianym, gdzie mogą wystąpić błędy przy przesyle sygnału, ale to już pikuś.

Problem mam inny , dla mnie poważniejszy .

Chcę kupić dobre kino domowe lub Soundbar do TV i podłączyć ten sprzęt do posiadanego tunera nc+ wifi Premiumbox i ...kaszana .

Dlaczego ? Dlatego, że wszystkie dobrej jakości kina domowe / te które chciałbym kupić / , czy Soudbar'y nie mają wejścia coaxialnego tylko optyczne ,HDMI i lub analogowe.

Tylko te chińskie "wynalazki" udające kino domowe mają to przestarzałe wejście coaxialne .

Płacę za tuner nc+ do którego nie mogę podłączyć kina domowego !

Na pytanie np. dlaczego nie podłączyć Soundbar'a bezpośrednio do odbiornika TV (?) odpowiadam, że m.in. dlatego że chcę słuchać stacji radiowych z nc+ i muzyki z @ przy wyłączonym telewizorze.

Koledzy co robić ? Czy można to jakoś "obejść" bym miał kino domowe podłączone do tunera nc+

Wysyłałem zapytania mailowe do BOK nc+ , niestety bez odpowiedzi.

 

 

Jeśli chodzi o porównanie jakości sygnału audio coaxial vs optical to akurat jest odwrotnie jak piszesz. Wyjście coaxialne w zdecydowanej większości sytuacji oferuje lepszą jakość dźwięku od wyjścia optycznego. Oczywiście praktycznie jakość jest porównywalna i ewentualne różnice czasem są trudne do wychwycenia ale jednak z przewagą lepszego brzmienia dla połączenia coaxialnego. Oferowany cyfrowy przekaz audio jest tu większej rozdzielczości. Jedyna zaleta złącza optycznego w stosunku do coaxialnego to separacja elektryczna między łączonymi urządzeniami, która w szczególnych tylko sytuacjach (duża różnica potencjałów na obudowach łączonych urządzeń) może przynieść wymierną korzyść. Do połączenia coxialnego wykorzystywany jest kabel miedziany bo taki dobrze się tu sprawdza. Można łączyć także długimi przewodami. Nie jest tu problemem odległość 10 czy 20 metrów. Przy założeniu, że nie kupisz przewodu skrajnie długiego i jednocześnie podłej jakości to nie musisz się obawiać żadnych błędów przy przesyłaniu sygnału.

Do oglądania telewizji z tunera nc+ i tak nie polecam podpinania kina bezpośrednio do telewizora z uwagi na brak synchronizacji dźwięku z obrazem. Jeśli zależy Ci więc na połączeniu optycznym i masz optyk w TV to nie rozpaczaj tylko podpinaj od razu do telewizora.

Co do częstotliwości występowania gniazd cyfrowych w zestawach kina domowego mogę powiedzieć tylko tyle, że z tymi sprzętami co miałem do czynienia to równie często spotykałem się zarówno z jednym jak i z drugim rodzajem gniazd. Najczęściej były oba na raz.

 

Witajcie , czy podczas trwającej umowy jest możliwość zmiany MEDIABOXA na WIFIpremiumBOXA ??

Dlaczego chcesz wymienić media na premium ?

 

Powinien być lepszy. Też czekam na możliwość zamiany.

 

Powinien? Jasne, że powinien ale zdecydowanie nie jest. Same wady w stosunku do media. Premium to taki oszpecony, wykastrowany z wielu funkcji mediabox, z gorszym pilotem. Nie ma też tunera DVB-T i alfanumerycznego wyświetlacza. Niby obraz miał być lepszy ale w rzeczywistości jest porównywalny lub wręcz gorszy. Jedyna zaleta to dodane WiFi, które i tak można tanio dokupić. Nie polecam takiej przesiadki. Chętnie zamienię swojego premium na mediaboxa.

W moje ocenie nc+ wycofuje się mediaboxów bo wolą zaoszczędzić i wciskać niewątpliwie tańszy w produkcji (i gorszy) tuner jakim jest premiumbox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak MB+ wciąż lepszy , od WPB+ czytalem wątek o tych dekoderach , wiem co i jak ale pomyślałem by jednak zmienić by nie miec kabli w domu bo nie chce kupować nic dodatkowego do wifi i bulić kasę , a tak wziąłbym obydwa wifiboxy i ten z dyskiem i wsio ... cóż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie , czy podczas trwającej umowy jest możliwość zmiany MEDIABOXA na WIFIpremiumBOXA ??

Dlaczego chcesz wymienić media na premium ?

 

Powinien być lepszy. Też czekam na możliwość zamiany.

 

Zamienił stryjek siekierkę na kijek.Jeszcze dwie strony temu krytykowałeś a dzisiaj już czekasz na wymianę. Dobre.:D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mają lepszej jakości obrazu. Zwłaszcza P .box. Jakbyś poczytał to byś wiedział. Te dekodery są tylko szybsze od Pejsa i działają na nich dodatkowe płatne usługi, czego na Pejsatym nie uświadczysz. Dodatkowo Turbacz jest starym dekoderem z odzysku i pochłania większą ilość energii od Pejsa. Ma parowaną kartę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy będzie i tak dekoder niezależny od operatora. Ale taki nie da Ci dostępu do usług dodatkowych typu NC+ GO TV. Coś za coś.

 

Co do jakości obrazu - każdy dekoder przekazuje taki sam. Niektóre tylko się wolno włączają co jest dużą niniedogodnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czy można to jakoś "obejść" bym miał kino domowe podłączone do tunera nc+

Nie wiem jak to masz łączone ..??

Ja mam tak mediabox podpięty do amplitunera po HDMI z amplitunera gniazdo wyjście HDMI na gniazdo wejście HDMI odbiornik TV . Do amplitunera mogę jeszcze podłączyć 5 innych urządzeń i chodzi to bez problemu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

mam tuner nc + WiFi Premiumbox+/PVR

Zastosowane w tym tunerze wejście cyfrowe typu coaxialnego zamiast optycznego to jakieś nieporozumienie.

....

 

 

Na znanym portalu kupisz przejściówkę z coax na SPDIF optyczne.

 

@Godunow HDMI w amplitunerze to może dzisiaj jest standard ale kilkanaście lat temu w amplitunerach nie było takich gniazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Co do jakości obrazu - każdy dekoder przekazuje taki sam. Niektóre tylko się wolno włączają co jest dużą niniedogodnością.

 

Obraz nie jest taki sam o czym było już wielokrotnie pisane a czas uruchamiania jest zależny od ustawień w menu (oszczędzanie energii).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chłopski rozum nie powinno być różnic w jakości cyfrowego obrazu pomiędzy dekoderami, ale gołym okiem widać, że obraz premiumboxa jest gorszy (mało szczegółów, obraz jakiś taki przymglony, kolory wyblakłe) od wifiboxa (tu obraz miałem porównywalny z tv naziemną). Pocieszam się tym, że podobno skopali to w ostatniej aktualizacji, więc może jest nadzieja, że to poprawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

mam tuner nc + WiFi Premiumbox+/PVR

Zastosowane w tym tunerze wejście cyfrowe typu coaxialnego zamiast optycznego to jakieś nieporozumienie.

Pomijam już fakt , że w coaxialnym sygnał jest przesyłany zwykłym kablem miedzianym, gdzie mogą wystąpić błędy przy przesyle sygnału, ale to już pikuś.

Problem mam inny , dla mnie poważniejszy .

Chcę kupić dobre kino domowe lub Soundbar do TV i podłączyć ten sprzęt do posiadanego tunera nc+ wifi Premiumbox i ...kaszana .

Dlaczego ? Dlatego, że wszystkie dobrej jakości kina domowe / te które chciałbym kupić / , czy Soudbar'y nie mają wejścia coaxialnego tylko optyczne ,HDMI i lub analogowe.

Tylko te chińskie "wynalazki" udające kino domowe mają to przestarzałe wejście coaxialne .

Płacę za tuner nc+ do którego nie mogę podłączyć kina domowego !

Na pytanie np. dlaczego nie podłączyć Soundbar'a bezpośrednio do odbiornika TV (?) odpowiadam, że m.in. dlatego że chcę słuchać stacji radiowych z nc+ i muzyki z @ przy wyłączonym telewizorze.

Koledzy co robić ? Czy można to jakoś "obejść" bym miał kino domowe podłączone do tunera nc+

Wysyłałem zapytania mailowe do BOK nc+ , niestety bez odpowiedzi.

 

 

Drogi MSAdamie,

 

nie do końca rozumiem Twoją rozterkę? Otóż jeżeli potrzebujesz kino domowe to każde "dobre" kino domowe łączysz kablem HDMI z z boxem i możesz cieszyć się i obrazem i dźwiękiem w formacie dowolnym. Wtedy swoje "dobre" kino domowe łączysz z telewizorem i nie ma tu żadnych ograniczeń. Jeżeli chcesz przy wyłączonym telewizorze, to też nie widzę przeciwskazań. Jeżeli chcesz oglądać boxa na Telewizorze bez udziału kina domowego, to łączysz boxa przez hdmi z telewizorem a do słuchania radia na "kinie domowym" nie potrzebujesz wtedy formatu DTS HD. Więc nie ma tutaj żadnej rozterki. Co do złącza optical / coaxial to obydwa są złączami S/PDIF, które przekazują ten sam poziom informacji i spokojnie oba odwtorzą DTS, oba posiadają jednak podobne ograniczenia przepustowości i DTS HD z tego nie będzie. Do Słuchania muzyki lepszej jakości oczywiście polecam koaksjalne, ale to zależy od konfiguracji sprzętowej. Gwarantuję, że podłączając soundbar nie będzie żadnej różnicy w jakości dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna wada premiumboxa, którą stwierdziłem: Nie da się odtworzyć nagrań bez podłączenia dekodera do anteny. A mówiąc dokładniej w chwili włączania dekodera musi być on podłączony kablem antenowym. Z mediaboxem nie ma tego problemu, nagrania działają bez anteny. Im dłużej mam premiumboxa tym bardziej jestem za mediaboxem 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...