Skocz do zawartości

WiFi PremiumBox+ |G5| (ADB NCP-4740SF)


ircios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kondziak, tylko teraz tuner cały czas ci pożera ok.20W z gniazdka. Jego wyłączenie (standby) w rzeczywistości nie wyłącza tunera dlatego się błyskawicznie "uruchamia". Równie dobrze możesz go w ogóle nie wyłączać pilotem. Na to samo wyjdzie. 

Z dwojga złego już wolę maksymalne oszczędzanie energii. 

Edytowane przez kola01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Tryb sygnału cyfrowego audio na wyjściu TV  ustawiamy w jego menu i tu raczej nie powinno być problemu z kompatybilnością z kinem.

Witam.

 

Format transmisji dźwięku ma wyjściu dla telewizora (HDMI) może różnić się od transmisji na wyjściu SPDIF (dla dźwięku nadawanego w formacie DD). Format dźwięku dla HDMI zależy nie tylko od ustawień w menu, bo dekoder odczytuje z telewizora (lub innego podłączonego urządzenia)  informacje o akceptowanych formatach dźwięku. Jest to opisane w instrukcji zawartej w menu USTAWIENIA HD:

 

DolbyDigital-TAK.jpg

 

Pozdrawiam

STB&OTT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kondziak, to za ile w końcu udało Ci się wyrwać ten multiroom jeden i drugi dek?

Z racji tego że zostałem uświadomiony przez userów z tego forum ( wielkie podziękowania dla kolegów twedd77,tom427 i ircios) że zostałem oszukany/wprowadzony w błąd przez konsultantkę co do bezprzewodowego multiroomu na razie zrezygnowałem.

Reasumując drugi dekoder ma być bezwzględnie podłączony przewodowo do anteny a bezprzewodowo (po wifi zamiast kablem internetowym) łączą się jedynie wifi premiumbox z wifi boxem żeby pobrać uprawnienia.

Co do opłat to na chwilę obecną oferta dla mnie to 10zł miesięcznie i 99zł aktywacji za wifi-boxa.

I jeszcze mega lipa na drugim dekoderze nie można będzie nagrywać nawet w trybie pvr ready (swój twardy dysk). Według konsultanta będzie działać jedynie nc+go (ale o to też kogoś tam pytał jak byłem na linii więc być może nawet i to nie pójdzie). Więc co to za multiroom tylko do oglądania?

Kondziak, tylko teraz tuner cały czas ci pożera ok.20W z gniazdka. Jego wyłączenie (standby) w rzeczywistości nie wyłącza tunera dlatego się błyskawicznie "uruchamia". Równie dobrze możesz go w ogóle nie wyłączać pilotem. Na to samo wyjdzie. 

Z dwojga złego już wolę maksymalne oszczędzanie energii. 

No właśnie kolego nie wiem sam co lepsze czy "pożeranie" prądu czy ta denerwująca instalacja z każdym uruchomieniem dekodera.

Edytowane przez kondziak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

I jeszcze mega lipa na drugim dekoderze nie można będzie nagrywać nawet w trybie pvr ready (swój twardy dysk). Według konsultanta będzie działać jedynie nc+go (ale o to też kogoś tam pytał jak byłem na linii więc być może nawet i to nie pójdzie). Więc co to za multiroom tylko do oglądania?

 

Witam.

 

Z wcześniejszego tekstu wynika, że planujesz Multioroom Standard HD. W tej usłudze nie ma ograniczeń w funkcji nagrywania na dekoderze dodatkowym (po podłączeniu dysku USB).

 

Inaczej jest w Multiroom Premium HD. Dekoder dodatkowy korzysta z dysku dekodera głównego (wbudowany), więc nie przewiduje się instalacji dodatkowego dysku USB. Korzyścią wspólnego (przez dwa dekodery) użytkowania dysku jest pełny dostęp do nagrań (i ich zlecania) na dowolnym dekoderze.

 

Pozdrawiam

STB&OTT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

No właśnie kolego nie wiem sam co lepsze czy "pożeranie" prądu czy ta denerwująca instalacja z każdym uruchomieniem dekodera.

 

Przy pełnym uruchamianiu dekodera on jedynie sprawdza dostępność nowszej wersji oprogramowania. Niby nic takiego tylko dlaczego on to robi za każdym razem - po kilka razy dziennie, codziennie (włączam tuner pilotem kilka razy dziennie) skoro mocno wydłuża to za każdym razem czas uruchamiania a nowe oprogramowanie pojawia się raz na pół roku a może się już nigdy więcej nie pojawi. 

Edytowane przez kola01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo dekoder zachowuje się tak jak byś go właśnie pierwszy raz podłączył do prądu - gdyby wyłączono sprawdzanie aktualizacji oprogramowania abonent który by wziął nowy pakiet z tym dekoderem i podłączył by go pierwszy raz do prądu nie otrzymał by najnowszej aktualizacji eliminującej część błędów poprzedniego oprogramowania (często dekodery w APS mają starsze oprogramowanie niż to dostępne na satelicie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo dekoder zachowuje się tak jak byś go właśnie pierwszy raz podłączył do prądu - gdyby wyłączono sprawdzanie aktualizacji oprogramowania abonent który by wziął nowy pakiet z tym dekoderem i podłączył by go pierwszy raz do prądu nie otrzymał by najnowszej aktualizacji eliminującej część błędów poprzedniego oprogramowania (często dekodery w APS mają starsze oprogramowanie niż to dostępne na satelicie).

A ile tych aktualizacji było? :lol2: Dekoder pojawił się pod koniec 2014 roku a z tego co wiem to prawdopodobnie jedna.Czy się mylę?Ale NC+ twierdzi że w nim wszystko jest super i nie ma co poprawiać.Zgłosiłem kilka problemów z tym dekoderem jak obraz lub problem z ładowaniem EPG na innych kanałach jak 11.A sporo ładuje się poprawnie tylko na tym to dlaczego uruchamia się na innym.Jak grochem o ścianę niektórzy znawcy z NC+ twierdzili że dekoder się uruchamia na 11 kanale inni że na nSport SD gdy już od wielu miesięcy był to TVP Info. Byli tacy co twierdzili że producentem tego dekodera to Sagem.Cały czas piszę uruchamianiu po włączeniu do prądu.A o złej jakości obrazu to pierwsze słyszą i problemem jest wszystko aby nie ich dekoder.A najlepiej gdybym się skontaktował z producentem swojego tv.Mało tego właśnie testują obraz na Turbo i Wifi Premiumboxie i jest tak sam.Nie ma żadnej różnicy!A to że przytoczyłem opinię z tego wątku jedną czy dwie to o niczym nie świadczy bo ludzie różne rzeczy piszą w internecie.Walka z wiatrakami nic im nie udowodnisz chyba że masz czarno na białym że cię któryś konsultant jawnie oszukuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam premium box wifi 500 giga i do tego ten drugi hd wifi. W obydwu jest sieć wifi poinstalowana. Obydwa pokazują, że jest dobra konfiguracja, a ten mniejszy nie chce się połączyć z większym, obydwa hulają w tej samej sieci. Co jest grane? Dodam, że pierwsza instalacja sprzętu około 20.00. Na linii powiedzieli, że musi się pojawić w ustawieniach opcja multiroom. W tym małym jest, a  w tym dużym nie ma. Dodam, że obydwa połączyły się z siecią. Czekać jeszcze jakiś czas, czy coś działać? Dodam, że ten mniejszy po wejściu w konfigurację pokazuje, że dekoder jest poprawnie skonfigurowany, ale po wejściu w status pokazuje, że jest zła konfiguracja. Jakiś [beep]zielnik...?

Inaczej mówiąc, obydwa deki są w tej samej sieci (jakość sygnału między 7 a 8 mega), a mimo to mały nie widzi dużego.

Edytowane przez Barti
Każde zdanie rozpoczynamy z wielkiej litery. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...