Skocz do zawartości

WiFi PremiumBox+ |G5| (ADB NCP-4740SF)


ircios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A kto Cię tak bardzo okłamał? Oba tunery różnią się sprzętowo, programowo, funkcjonalnością, wyposażeniem i oczywiście wyglądem. To dwie różne konstrukcje więc nie siej zamieszania. Poza tym do kobiet (laza1313) nie mówimy "miałeś", nawet jeśli coś faktycznie miała. 

Edytowane przez kola01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto Cię tak bardzo okłamał? Oba tunery różnią się sprzętowo, programowo, funkcjonalnością, wyposażeniem i oczywiście wyglądem. To dwie różne konstrukcje więc nie siej zamieszania. Poza tym do kobiet (laza1313) nie mówimy "miałeś", nawet jeśli coś faktycznie miała. 

No tak jakoś wyszło. Ktoś mi nakłamał, że oba urządzenia zrobił ten sam producent, że mają takie samo oprogramowanie (Carbo), bliźniacze procesory itd. Z tego samego kłamliwego źródła wiem, że producent podjął wyjątkowy wysiłek, żeby tak poprzerabiać drivery broadcoma, żeby celowo pogarszyć jakość obrazu (popsuć kolory i rozmydlić obraz) na jednym z nich.

Co zrobić - w takim oszukańczym świecie żyjemy.

A koleżankę laza1313 przepraszam za nietakt :)

Edytowane przez AdrianBod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam procesor i ilość pamięci nijak się mają do jakości obrazu. Poza tym te tunery są różne sprzętowo i programowo. "Carbo" to tylko rodzina oprogramowania oparta zapewne na wspólnym jądrze, które też zapewne jest rozwijane i modyfikowane. Nawet interface jest nieco inny podobnie jak funkcjonalność. W końcu nie bez powodu NC+ nie potrafiła dodać w Premiumboxie przez prawie rok, tak podstawowej aplikacji jaką jest możliwość odtwarzania multimediów przez USB, która w mediaboxie jest od kilku lat (chyba od samego jego początku).

Osobiście nie miałem okazji bezpośrednio porównać obu tunerów ale wierzę użytkownikom, którzy potwierdzają diametralnie różną jakość obrazu z obu tunerów.

Edytowane przez kola01
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to zauważyłem. Mam ten dekoder drugi dzień, wcześniej używałem arivy 100. Siła i jakość sygnału niska, niższa niż na arivce, do tego czasami występująca pikseloza. Co ciekawe drugi dekoder od nc+, jakiś mały sagemcom, nie wyświetla artefaktów i pokazuje, że z sygnałem jest wszystko w porządku. Do sagemcoma prowadzi dłuższy kabel antenowy, oba dekodery podpięte oczywiście pod ten sam konwerter.

 

BTW dlaczego ten dekoder nie obsługuje żadnych serwisów internetowych typu Ipla czy YT? Bardzo mnie tym zawiódł, to już nawet ten drugi z multiroomu ma coś takiego, co prawda bardzo ubogie, ale ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma dość słabą głowicę i nic innego. A dlaczego miałby mieć IPLA ? Przecież do badziewie CP. nc chce zarabiać na swoich serwisach internetowych. ...im więcej obcych serwisów, tym mniejsza szansa na wydarcie pieniędzy od abonenta. ..

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden przewód mam dobrej jakosci drugi troszke slabszy i takie cuda co miernik poziomu sygnalu pokazuje na tym dekoderze to nawet stary nbox nie wyswietlal. Na teoretycznie lepszym kablu mam gorsze parametry. 

PS: Wtyczka zasilania lub gniazdo sa zrypane delikatny ruch dekoderem i wylacza sie u was tez tak jest ?

Edytowane przez FazaFm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma dość słabą głowicę i nic innego. A dlaczego miałby mieć IPLA ? Przecież do badziewie CP. nc chce zarabiać na swoich serwisach internetowych. ...im więcej obcych tym mniejsza szansa na wydarcie pieniędzy od abonenta. ..

Ma wszystko co zapewnia odbiór na najwyższym poziomie w jakości HD i spełnia wszystkie nowoczesne wymagania tak zapewnia producent.Taką dostałem odpowiedż gdy złożyłem reklamację na temat jakości obrazu i problemów z EPG.A wszyscy co twierdzą w internecie inaczej kłamią bo ten  konsultant porównuje właśnie obraz z innymi dekoderami.Oczywiście obraz na wszystkich jest taki sam.A że załącza się na kanale TVP Info na którym nie pobiera EPG jest nie istotne bo mogę sobie przełączyć na TVP1 HD.I o ile na początku mnie to bawiło to po jakimś czasie mnie cwaniak zdenerwował idąc w zaparte że swoimi teoriami.A aktualizacja która popsuła obraz na pewno tego nie zrobiła bo ta aktualizacja nie miała żadnego wpływu na to.Jedyne w czym mi przyznał rację to to że dekoder uruchamia się  zawsze na TVP INFO a nie jak twierdzili inni konsultanci na TVPInfo ,nSport SD czy TVP1 HD.Jak obraz mi nie odpowiada to mogę się zgłosić do punktu i pracownik stwierdzi  czy jest to obraz który spełnia normy HD czy nie.Tą weryfikacje ma przeprowadzić wzrokowo podobno i wydać wyrok.A gdy na koniec stwierdził że nie mam gwarantowanych npC+ C+Sport... tylko paczkę Premium Sport&Film to myślałem że mnie coś trafi.Konsultanci ewidentnie mają abonentów za nie powiem kogo albo ich poziom wiedzy na temat operatora jest żaden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z czuloscia sygnalu w tym dekoderze? Na arivie 203 podpiety jeden kabel od satelity wszystkie kanaly smigaja . Zamienilem kable z Wifi premiumbox bo na nim dziwne wartosci tnie na kanalach hd. Antene mam dobrze ustawiona ten dekoder ma jakies zawyzone wymagania ?

Witam.

 

Łatwo możesz wykonać test pozwalający ocenić jakość zestawu antenowego (post: https://forum.satkurier.pl/topic/11513-wifi-premiumbox/page-49?do=findComment&comment=1051923 ). Porównaj dane z Twojej anteny z danymi podanymi w poście lub lepiej z danymi odczytanymi z innej anteny satelitarnej zainstalowanej w pobliżu, gdzie nie występują problemy.

Przyczyną może być także wada samego dekodera, ale w takim przypadku wymień na sprawny. 

 

Pozdrawiam.

 

STB&OTT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....A że załącza się na kanale TVP Info na którym nie pobiera EPG jest nie istotne bo mogę sobie przełączyć na TVP1 HD....

Witam.

Przy  włączonym oszczędzaniu energii dekoder po włączeniu musi pobrać wszystkie dane EPG.  Powinien to zrobić sprawnie przy podłączeniu dwóch sygnałów antenowych (konfiguracja DWIE ANTENY jest zalecana). Drugim sposobem rozwiązania problemu EPG  jest  rezygnacja z oszczędzania energii. Przy takim ustawieniu dekoder co pewien czas aktualizuje EPG, wiec aktualne informacje o programach pokazują się od razu po włączeniu.

dekoder uruchamia się  zawsze na TVP INFO a nie jak twierdzili inni konsultanci na TVPInfo ,nSport SD czy TVP1 HD

 

Bez włączonej funkcji oszczędzania energii dekoder uruchamia się na kanale, na którym został wyłączony. Pamiętanie ostatniego kanału nie działa jednak przy oszczędzeniu energii i obecnie przy takim ustawieniu dekoder  uruchamia się na kanele TVP Info. Wcześniej taki dekoder uruchamiał się na kanale nSport (SD), a konsultanci mogli nie zauważyć zmiany (na kanale TVP 1 HD uruchamiają się pozostałe dekodery ADB).

 

Pozdrawiam

STB&OTT

Edytowane przez STB&OTT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ustawionych żadnych oszczędzań energii choć mam zwykły konwerter czyli singiel.Tylko czy to jest powód by żle działało EPG?W sumie to konsultant stwierdził że EPG nie mam gwarantowanego umową i że to jest to dobra wola operatora :lol2: Po wyłączeniu z prądu zawsze uruchamia się na TVP INFO a nie na żadnym innym kiedyś uruchamiał się na nSport SD i było to całkiem niedawno więc ta zmiana rzeczywiście mogła konsultantom :lol2: A na koniec tej niezwykle pouczającej i ciekawej rozmowy dowiedziałem sie że producentem Wifi Premiumboxa jest Sagem :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czerstwy. Nie ma co dyskutować z pracownikiem ITI. Co by się nie działo ze sprzętem to i tak znajdzie wyjaśnienie, które nic nie ma wspólnego z problemem. Chłop ma chyba zakaz przyjmowania do wiadomości że, sprzęt nie działa tak jak trzeba i przy probie wyjaśnienia naciaga czasami na dodatkowe koszta. Tak aby ITI jeszcze zarobiło na dodatkowych drogich usługach.

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ustawionych żadnych oszczędzań energii choć mam zwykły konwerter czyli singiel. :brawo:

Witam.

 

Funkcja oszczędzania energii mogła domyślnie włączyć się podczas pierwszego uruchomienia. Więcej na ten temat ustawień oszczędzania energii znajdziesz w poście #751:  https://forum.satkurier.pl/topic/11513-wifi-premiumbox/page-38?do=findComment&comment=979767.

 

Pozdrawiam

STB&OTT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czerstwy. Nie ma co dyskutować z pracownikiem ITI. Co by się nie działo ze sprzętem to i tak znajdzie wyjaśnienie, które nic nie ma wspólnego z problemem. Chłop ma chyba zakaz przyjmowania do wiadomości że, sprzęt nie działa tak jak trzeba i przy probie wyjaśnienia naciaga czasami na dodatkowe koszta. Tak aby ITI jeszcze zarobiło na dodatkowych drogich usługach.

A może oni mają problem że wzrokiem wszyscy w NC+?Albo do testowania mają jakieś bardzo stare tv 32 cale.Wczoraj dzwonił jeden konsultant i opowiada niestworzone rzeczy np.Ze testował obraz na Turbo i Wifi Premiumboxa i ten drugi ma lepszy obraz.Dziś już dwa telefony w tej sprawie i resety instalacje itp i twierdzą że to powinno pomóc.Obraz jednak taki sam teraz kolejny telefon i wypytywania o model tv czy sprawdzałem dekoder na innym tv.Czy oni na prawdę nie widzą tego problemu czy tylko udają?A może my sobie wymyśliliśmy ten problem że obraz na tym dekoderze nie jest taki jaki powinien być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może oni mają problem że wzrokiem wszyscy w NC+?Albo do testowania mają jakieś bardzo stare tv 32 cale.Wczoraj dzwonił jeden konsultant i opowiada niestworzone rzeczy np.Ze testował obraz na Turbo i Wifi Premiumboxa i ten drugi ma lepszy obraz.Dziś już dwa telefony w tej sprawie i resety instalacje itp i twierdzą że to powinno pomóc.Obraz jednak taki sam teraz kolejny telefon i wypytywania o model tv czy sprawdzałem dekoder na innym tv.Czy oni na prawdę nie widzą tego problemu czy tylko udają?A może my sobie wymyśliliśmy ten problem że obraz na tym dekoderze nie jest taki jaki powinien być.

 

Ot, taka zbiorowa halucynacja  :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale porady nawet ciekawe  by zgłosić do producenta mojego tv że z jego obrazem jest coś nie tak.Każdy jest winien aby nie oni sami ja że mam niby złe ustawienia choć mam dobre dekodera i producent że mi sprzedał tv z takim obrazem.A z tym problemem spotykają się po raz pierwszy bo nikt tego nie zgłaszał.Pierwszy raz chciałem zakończyć tą rozmowę jednak konsultantka dalej ją przedłużała próbując mi pomóc.Mało tego zadzwoniła drugi raz po dalsze informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ciągle to trwa dyskusja o duchach. Nadal uważacie, ze producent specjalnie pogarsza obraz? Tym bardziej perfidnie, że w Mediaboksie (który - jak się tu uważa ma dobry obraz) sobie odpuścił, a w jego kolejnej wersji (bliźniaczy procesor, wifi i inna obudowa ale ten sam soft - Carbo ADB) zadał sobie specjalnie trud, żeby pogorszyć jakość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ciągle to trwa dyskusja o duchach. Nadal uważacie, ze producent specjalnie pogarsza obraz? Tym bardziej perfidnie, że w Mediaboksie (który - jak się tu uważa ma dobry obraz) sobie odpuścił, a w jego kolejnej wersji (bliźniaczy procesor, wifi i inna obudowa ale ten sam soft - Carbo ADB) zadał sobie specjalnie trud, żeby pogorszyć jakość?

Ale nikt nie twierdzi, że producent specjalnie pogarsza obraz. Chodzi tylko o to, że obraz na Premiumboxie jest godny pożałowania a co ciekawe po jednej z pierwszych aktualizacji w jednym momencie pojawiły się głosy różnych osób, że aktualizacja pogorszyła jakość obrazu. Przypadek? Nie wiem ale sam wtedy też to zauważyłem. Ale nawet przed tą aktualizacją jak i obecnie twierdziłem i twierdzę, że obraz jest słaby. Wcześniej miałem inny tuner ADB HD (5800S) i obraz był bardzo wyraźny z pięknymi i naturalnymi kolorami. HD i SD. NA Premium wszystko wygląda jak zgniła rozmazana kupa. Trochę pomogło ustawienie ostrości w TV na maxa (zalecane i normalne ustawienie to 50%) ale jak to z poprawiaczami bywa, że gdzie się polepszy tam gdzie indziej się popiep...  i obraz stał się trochę sztuczny mimo, że nie ma dalej ostrości.  Oczywiście na małym TV lub gdy ktoś ma pierwszy raz do czynienia z tunerem HD może uznać, że się czepiam. Ale ja wiem co mówię. Wystarczy, że przełączę na TV naziemną DVB-T i porównam te same kanały. Różnica zauważalna z daleka oczywiście na niekorzyść Premiumboxa.

Edytowane przez kola01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...