Skocz do zawartości

Polsat Wydarzenia H.265


PiontekH
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry Wieczór.

Jest to mój pierwszy post na tej stronie także proszę o wyrozumiałość. Od razu zaznaczam że nie znalazłem nigdzie odpowiedzi na mój problem w wyszukiwarce wujka Google'a.

Mam problem którego nie mogę rozwiązać i śni mi się po nocach.

 

Posiadam Dekoder DVB-T Ferguson Ariva T265 który niby obsługujący DVBT2 HEVC.

Na Multipexie 5 (które TVP Testuje), TVP HEVC odbieram kanały bez problemu. Tuner choć stary spełnia oczekiwania, problem jest z kanałem Wydarzenia 24 na Multipex 4, jest tylko dźwięk, brak obrazu.

Wiem że Multiplex 4 jest zarezerwowany dla kodowanych programów polsatowskich ale:

Przechodząc do pokoju obok, gdzie posiadam roczny telewizor philipsa program odbieram z dźwiękiem jak i z obrazem. Zaznaczam że nie jestem klientem Polsatu. Reasumując i nie przedłużając, mój dekoder odbiera tylko kanały HEVC ale TVP, o Wydarzeniach 24 mogę zapomnieć, od czego to zależy skoro we właściwościach programu widnieje "najprawdopodobniej ten sam "kodek H265? w czym jest problem?

 

Dlaczego odbieram TVP HEVC a nie odbieram Wydarzeń 24 HEVC? różnica kodeków? Słaby Tuner? proszę o podpowiedź bo już głupieje..

 

 

Edytowane przez PiontekH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz pytanie, na które ciężko będzie odpowiedzieć.

Czy Tuner wyrzucić do kosza skoro nie odbiera 10Bitowych kanałów? Jaka będzie przyszłość kanałów DVB-T 2 HEVC? 

Poczekać na rozwiązanie sytuacji na początku czerwca gdzie tunery zapewne pójdą w górę jeśli chodzi o cenę. 

Czy kupić już jakiś sprawdzony sprzęt i mieć spokój? Jak tak to jaki? Czy jeszcze jest za wcześnie na takie pomysły ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych problemów nie ma tym kanale w dwóch Sony jakie znam, jeden z roku modelowego 2019, drugi z roku modelowego 2020.

10 bit odbierze każdy odbiornik 4K, ale jak wiadomo dekodery naziemne, to w zasadzie wyłącznie wersje HD. I tu jest loteria czy będzie miał 10 bit.

Co to był za model?

Pamiętasz jego numer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...