Skocz do zawartości

Sat Mont Service


Rekomendowane odpowiedzi

Może nie w temacie, ale był ktoś z Was na profilu FB SMS... Pousuwali wszystkie posty 2016 i 2017 roku... Ostatni wpis jest 12.08.2015 r. ciekawe dlaczego i po co to robią, nie dość że nie odpisują na zadane pytanie to jeszcze kasują wpisy... żenada jakaś....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powrócił Tele 5 HD i TVS HD. Reszta dalej w SD.

Mi po zgłoszeniu braku HD napalisali:

Kanał Tele 5 HD odbierany jest przez nas drogą światłowodową, w przypadku problemów z odbiorem HD kanał automatycznie przełącza się na wersję odbieraną z odbiorników satelitarnych (SD).

 

Po drugim zgłoszeniu braku HD następnego dnia:

Wymusiliśmy powrót na główne źródło, testujemy reemisję bez backupu SD. Dziękuję za zgłoszenie.

 

I to właściwie reagowali od razu po zgłoszeniu na FB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Braki w kanałach HD wręcz są nagminne. I dziwi mnie totalny brak reakcji techników. Dopiero jak ktoś zgłosi problem "coś" zaczynają działać.  Jednak z tą szybkością to bym nie przesadzał.  Przez BOK trwa to zazwyczaj kilka dni. Nieczęsto ponad tydzień Jednak rekord Polski pobił STARS TV w HD Od momentu zgłoszenia czy to na FB, czy to przez BOK, czy wręcz nawet osobiście czekaliśmy ponad rok na zamianę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o STARS.TV to tłumaczyli to występującymi usterkami jakie mieli na kanale w jakości HD. Dopiero po przebudowie całej sieci włączyli. U nas w Sosnowcu STARS.TV pojawiał się w HD, ale jak wynika z tego co napisał kolega wyżej gdy tylko pojawiały się jakieś usterki automatycznie przechodzil na SD. W ostatnim mailu pisano mi, że usuną backup SD i kanał będzie nadawał już tylko w HD. Tak też się dzieje. :)

Ciekawe, kiedy otrzymamy TV6 i Super Polsat w HD? Wkrótce kanały pojawią się w tej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas też jest informacja o Polsat Doku HD. Poza tym informacja, że wkrótce Discovery Historia na LCN 78 oraz o tym, że wyłączono Eurosporty w SD i są w HD w konkretnych pakietach oraz o włączeniu MTV w HD. O TV6 HD i Super Polsacie HD nie widzę nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Po paru latach wróciłem na "stare śmieci" (S-c Zagórze). W latach 90-tych miałem kablówkę SMS - głównie oglądałem filmy (Ale Kino, Kino Polska)

Aktualnie zastanawiam się nad ponowną umową z SMS - ale po przeczytaniu tego wątku zaczęły mnie dopadać wątpliwości ;-).

Póki co w mieszkaniu gdzie mieszkam jest sam internet (8Mbit/s). SMS przysłał propozycję zwiększenia prędkości do 50Mbit/s

bez zmiany opłaty lub za dopłatą 10 PLN zwiększenie do 100Mbit/s lub do 50 Mbit/s z pakietem START DVB-T (40 kanałów, 23 w wersji HD).

W pakiecie jest Kino polska ale nie w HD. W pakiecie DVB-T plus jest Ale kino HD. Aktualnie posiadam monitor z tunerem TV (Samsung T24E390).

Czy warto myśleć o podpięciu telewizji od SMS pod monitor, czy zwiększając pakiet internetowy wybrać opcję oglądania filmów z netu?

Czytając wątek sporo pisaliście o problemach z nadawaniem programów w HD - niestety przesiadłszy się z monitora 17 calowego na Samsunga

widzę różnicę w jakości filmów.

 

Z góry dziękuję za wszelkie uwagi i pomoc w podjęciu decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisaliśmy o problemach z HD w STARS.TV chyba tylko. Po przebudowie sieci one ustały. Zależy jakie filmy lubisz. Ja osobiście dużo nagrywam i to właśnie również z Ale Kino+ bo filmy tam mają bardzo dobre. Jeśli jednak bardziej Cię kręcą filmy "hitowe" to raczej przez neta. Ja mam HBO GO przez Smart TV i jestem bardzo zadowolony z takiej opcji. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaintrygowały mnie te zmiany w nadawaniu programów z HD na SD. Filmy wolę raczej starsze - klasykę kina najlepiej - w grę wchodzi również TNT. Plus Teatr TV, który odżył kilka lat temu. Niestety na razie nie mam miejsca na większy telewizor, więc muszę wytrwać na monitorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WP faktycznie w HD, a że ono jest jakie jest to już zapewne nadawca taki sygnał udostępnia. Jak w przypadku większości polskich kanałów. :) W Sosnowcu TV Republika również w HD aczkolwiek jak dla mnie tego kanału może nie być w ogóle.

 

Od 15 maja TV6 i Super Polsat w HD na satelicie. Ciekawe czy w SMS długo będziemy czekać.

 

Edit:

 

I właśnie w tym momencie (00:31) zgasł na chwilę STARS.TV po czym pojawiła się wersja SD by po chwili zgasnąć i pojawić się znowu w HD. Takie rzeczy. :D

Edytowane przez Ipo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...