Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ty dalej swoje bzdury kompletnie nie mając pojęcia o czymkolwiek.  

Czarne moduły nie działają w niektórych TV nie ze względy na ECP tylko niekompatybilność gniazda ci+ w którym moduł nie zadziała w trybie Legacy z programami 4k bo tak akurat jest związane z zabezpieczeniami ECP modułu. 

 

Dla uproszczenia prawidłowym modelem TV będzie akurat ten w którym jest obsługa nowych certyfikatów w tym ECP. 

 

Abonent kupuje  usługę którą sprzedaje operator a to że coś nie działa to problem abonenta że robi po swojemu a nie zgodnie z zasadami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie TV 4K mają wbudowane tunery satelitarne, to pierwsze, jest gniazdo CI na moduł, brak tuner sat. dajmy.

Są dekodery sat, bez gniazd na moduł, wiele modele, na same karty, nowe 4K też i co na tym  w takim wypadku oglądać? Wyrzucić je?

Starszy dedykowany sprzęt operatora bez ECP też wyrzucić?

Zasady właśnie takie, tylko 3 urządzenia dedykowane: 4K Dulabox+, 4K Ultrabox+, moduł ECP. 

I to ma  być cały rynek TV, sat, dekodery w Polsce w przyszłości ? Bo bez te urządzenia nic nie obejrzysz i będzie blokada ECP na wszystkie kanały.

Tak jak mamy obecnie zrobione na tym CANAL+4K.

To nie to samo znaczy?

Bo dla  producenta ECP tego,operatora to będzie zabezpieczenie zgodzę, a dla abonenta dodatkowa blokada sprzętowa, której nie ominiesz bez dedykowanego sprzętu operatora. I wymiany całego osprzętu od dekodera po telewizor, bo musi być z ECP ich zdaniem.

Już połowa abonentów ma zblokowany ten CANAL+4K co nie mają te 3 urządzenia dedykowane z ECP: 4K Dulabox+, 4K Ultrabox+, moduł ECP.

Czy dalej ktoś tego nie rozumie?

Edytowane przez blondynek102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, blondynek102 napisał(a):

Są dekodery sat, bez gniazd na moduł, wiele modele, na same karty, nowe 4K też i co na tym  w takim wypadku oglądać? Wyrzucić je?

Jak chce się oglądać tv sat kodowaną,  to kupuję się tuner z wejściem CI+. Nie ma się takiego sprzętu,  to bierze się wtedy dekoder od operatora. Operatora nie interesuje co Ty masz w domu. Podpisując umowę z modułem trzeba wiedzieć, że ma go gdzie się wsadzić.  

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś tak było, że były tuner tylko bez moduły, rzadko który miał, teraz nowe 4K i to wiele też nie ma te gniazda na moduły też, z wejścia na moduły są tez o wiele droższe.

W pupę tego modułu nie da niestety wsadzić i oglądać też zwłaszcza z te ECP. I jak sprzęt 4K nie obsługuje te ECP.

Edytowane przez blondynek102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, blondynek102 napisał(a):

Zgadza do kablówki, ale mogłoby być do naziemnej TV, DVB-T2, HEVC i MUX-4 dajmy i modułu do naziemna.

Ale po co do naziemnej,  jak w naziemnej niczego takiego nie ma i nie będzie. I nie pisze tu o ofercie Polsatu,  bo to nieporozumienie na sprzęcie Polsatu. 

5 minut temu, blondynek102 napisał(a):

Kiedyś tak było, że były tuner tylko bez moduły, rzadko który miał, teraz nowe 4K i to wiele też nie ma te gniazda na moduły też, z wejścia na moduły są tez o wiele droższe.

Kiedyś to było kiedyś I inne realia kodowania. Dzisiaj jest dzisiaj i od zawsze sie płaci więcej za sprzęt jak chce się mieć w nim więcej funkcji. Tak jest ze wszystkim....samochodami, mieszkaniami i można wymieniać w nieskończoność. 

Kończę z tobą dyskusję. I inni też powinni juz Ci nie odpisywać. To takie karmienie trolla. Wszystko zostało Tobie wyśnione. Przedszkolak by zrozumiał.

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, maniek357 napisał(a):

O ile wiem, to na moduł bez ECP nie ma opcji dobrania Canal+ 4K do pakietu.

Opcja dobrania jest gorzej z odbiorem. Ja mam tą opcje przy Cameleonie.

7 godzin temu, kedar1 napisał(a):

Ja dalej nie rozumię ile jeszcze będziesz pisał te chaotyczne bzdury.  Na jednym z forum prawie dostałeś bana za spamowanie. Widzę że teraz przeniosłeś się tu.

Oby i tu dostał bo tych bzdur już nie da się czytać. Jeszcze jakiś czas temu to był zabawny teraz robi się żałosny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2023 o 07:40, ircios napisał(a):

Ty żyjesz w innej rzeczywistości.  Bzdury wypisujesz. 

I tu się z Tobą zgodzę. Koleś pyta czy w tym modelu działa canal + 4K, dostaje prostą odpowiedź, że u mnie owszem, tak (mam dokładnie wprawdzie trochę podrasowany EXX 789 z niemieckiej dystrybucji, ale na liście też go nie ma) a on odlatuje. Chyba muszę przeprosić, że odpowiedź niezgodna z jego tezami i nie po jego myśli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteśmy przy temacie na moduły CI+ spytam, może ktoś orientuje,  kto udziela i gdzie gwarancji na te moduły, siadł mi dajmy sam moduł własnościowy na umowa, została karta do moduł i co z tym? Nie wykrywa go wcale telewizor, w menu tv szczelina, info brak modułu. Wyciągałem z telewizora rozpadło to chińskie g...... na 3 części, płytka i dwie blachy obudowy. Nie potrafię tego złożyć teraz. Zostało widzę 3 miesiące gwarancji na to, czyli ten moduł. Skleiłem taśma to, ale rozpada  to, raz łapie, raz nie, nie łączy, blachy te suwają, końcówki od gniazdo odpadają i to nie łączy gniazdo w ten moduł, mało mi telewizor nie zapalił.

Sprawdzałem na inny nowy moduł to gniazdo telewizora i telewizor jest w porządku. Wina tego samego modułu nc+, rozpada się, klej fabryczny puszcza czy jak po jakimś okresie, wyrabia to wkładaniem wyciąganiem, elektronika siada tam w te moduły , po aktualizacje, zabezpieczenia ECP?

 

W książeczka dołączona z ten zestaw gwarancja jest firma nc+, której już nie ma oraz it neovision też jej chyba nie ma . Jest to na umowa jeszcze ponad rok to i spore koszta mi naliczą za zakup, nowy od nich sprzęt i wymiany, aktywacje, najem.  Gdzie to odsyłać? Czy są serwisy tego? Jest to sprzęt własnościowy zakupiony w znanym sklepie RTV AGD niecały rok temu, który poszedł z oferty na karta, potem na umowa i abonament. Tak składają te moduły, że po kilka miesiące użytkowania to rozpada na kilka części i przestaje działać, gniazdo wyrabia , nie łączy, brak słowa na to.

Bo przy takim sprzęcie wadliwym, rozpadającym , z wadliwymi aktualizacjami, zabezpieczeniami,  uwalającymi też te urządzenia, pozostaje tylko abonament płacić i nic nie obejrzysz. I trzeba wymieniać kupować drugie cały czas i chodzić cały czas  po sklepy, serwisy, punkty. Bo będziesz płacił, inwestował i nic nie obejrzysz. Albo trzeba umowy od razu rozwiązywać, ale to kary umowne naliczają za zerwanie przed terminem.

Co z tym robić? Kto to naprawi lub wymieni i za ile? Bo jest to czytałem w książeczka jeszcze 3 miesiące na gwarancji z okresu 12 miesięcy ta gwarancja na ten moduł, a umowa na abonament trwa 24 miesiące. Kto obecnie udziela ta gwarancja jaka firma, serwis i gdzie? Proszę o pomoc i konkretne  odpowiedzi.

Musiałem kombinerki, penseta końcówki z ten moduł z gniazdo z telewizor wyciągać, tak się porobiło,

I co teraz mi gwarancja uznają rozpadło, powiedzą moje uszkodzenie mechaniczne i płać lub kupuj drugie, a tak składają to i sprzedają, że rozpada po kilka razy użytkowania lub siada całkiem po ich aktualizacje.

I trzeba drugie kupować, inwestycja cały czas  lub naprawiać na własny koszt i kto jeszcze naprawi? Rozpadło powiedzą uszkodzenie mechaniczne moje i mi gwarancja nie uwzględnią też, dadzą wadliwą aktualizację, że te tego modułu nie będzie wykrywać w telewizor, powiedzą to też nie oni. Ja już mam dość i płacenia abonementu, a oglądać nie mogę albo takie feralne sztuki mi trafiają, ale oni też kombinują ECP, bez ECP i wymieniaj tylko cały czas. Jak ci jeszcze nie siądzie lub jakiejś feralnej sztuki nie dostaniesz.

A potem nie nikogo na gwarancja kto to robi i komu tego naprawić lub dać drugie dobre nowe w ramach rekompensaty, a taki moduł 200 zł przecież też kosztuje.

Edytowane przez blondynek102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość betonowy89

Jeśli jest to moduł w ofercie na abonament to w każdym punkcie Canal+ powinni Ci go wymienić. Gwarancja i tak nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych więc możesz zostać obciążony karą za zniszczenie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, rozumiem, a koszta jakie będą tej wymiany w każdym punkcie przy umowie na sprzęcie własnościowym? Sprzęt jest własnościowy zepsuty  to rozumiem zostaje dla mnie, a dobranie do tej umowa drugi moduł z drugą kartą lub bez kata. Karta chyba jest sprawna, ale bez tego modułu rozpadniętego nie będzie to działać. Ile to będzie mniej więcej kosztować?

Bo wkładaniem wyciąganiem i tym uszkodzenie mechaniczne, zniszczenie sprzętu i że to się rozpada, chińskie słabo sklejone, puszcza po jakimś czasie ten klej,  wtyki końcówki w środek telewizor zostają tak z ciekawości pytam, kto tą gwarancją zajmuje teraz te moduły i gdzie te punkty serwisowe te moduły mają i są? Można obciążyć tym producenta te moduły za zniszczenie telewizora całego, że tak na odwal to składają i to wyrabia marnie, po jakimś czasie i psuje, nie działa i przestaje i rozpada całe.

Bo słać tego nie będę, bo koszta wysyłki teraz będą teraz duże w dwie strony i nie wiadomo czy to uwzględnią. I lepiej pójść kupić w sklep drugi ten moduł, ale to ponowny koszt 200 zł.

I przy umowa mi tego sprzętu ze sklepu jak kupię, mi nie doda, do tej lecącej umowa.

Edytowane przez blondynek102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blondynek102  Karta jest parowana z modułem więc osobno nie da rady.

10 minut temu, blondynek102 napisał(a):

Bo wkładaniem wyciąganiem i tym uszkodzenie mechaniczne i że to się rozpada

Wkładać i wyciągać to można co innego a nie moduł, i na pewno sam się nie rozpadnie tak jak piszesz. To tylko nieznajomość sprzętu i nieumiejętne obchodzenie się z nim.

Edytowane przez Jaś Fasola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest klika telewizory, dekodery, w  kilka pokoje dajmy to chyba łatwiej moduł wyjąc wsadzić w drugie urządzenie jak przenosić cały sprzęt, jak uważasz?

Rozpadać nie rozpada całkiem,  mi feralnie tak przytrafiło, ale rozkleja, odstaje to i z czasem wszystko idzie i suwają metale z obu strony. Z ciekawości też można rozłożyć co tam w środku jest zobaczyć, zwłaszcza jak to nie działa i telewizor tego nie wykrywa po aktualizacji wcale, bo to też suwa nie dociska i nie działa czemuś wcale jak powinno. Chińska tandeta jest sprzedawana po prostu, żebyś drugie zaraz musiał iść kupować ponownie! Jeszcze jak nie uwali ci całego telewizora lub dekodera. I kto wtedy te koszta naprawy, wymiany całego telewizora,dekodera, tego drugiego urzadzenia poniesie?

Bo karta sam plastik, to ci nic nie psuje rozumiem, ale te moduły to nie wiadomo metale, gniazda w środku zostają i końcówki, rozpada, wyjąć nie można po kilkukrotnym użyciu przestaje do czegokolwiek nadwać i moze popsuć telewizor.

Temu opisałem  co mi przytrafiło, żeby zwrócili na to uwagę jak to produkują i żeby trzeba było kombinerkami i pensetami z telewizor to wyciągać........i rozpadało całe. Nie dziwne, że potem wcale telewizor tego nie wykrywa brak modułu jak taką lipę na raz sprzedają, a ktoś musi potem abonament za to 2 lata płacić, gdzie gwarancja jest tylo 12 miesiący na te moduły i nie wiadomo kto to naprawie jeszcze i gdzie? I nie wiadomo, czy to uwzględnią.

Takie są zabezpieczenia ich teraz z ECP, bez Canal+ 4K i brakiem możliwości tego dokupienia w oferta na kartę i w żadnym pakiecie tam.

Edytowane przez blondynek102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten gość jest niemożliwy😄.   Ja już sam nie wiem czy on wymyśla te niestworzone historie żeby tylko coś pisać , czy może wkładał ten moduł za pomocą młotka i przecinaka do telewizora.  Bo żeby moduł się rozpadł na części to naprawdę trzeba mieć niesamowite zdolności manualne😄

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...