Skocz do zawartości

Amazon Fire TV Cube & Fire TV Stick


Toma441
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam fire tv cube (2nd gen), ale jako takie urządzenie dodatkowe/zastępcze obok Apple TV 4k :) Generalnie działa wszystko, ale nie wszystko niestety od ręki - część apek trzeba doinstalować samodzielnie z plików apk. Działa: Netflix, Prime Video, Disney, Canal + (z pełnym 4k), Player, Viaplay. Z rzeczy, które musiałem doinstalować samodzielnie - HBO Max (jest tylko apka MAX-a więc problem za chwilę zniknie jak MAX pojawi się w Polsce) oraz Sky Showtime. 

 

Generalnie śmiga dobrze - płynnie i w miarę szybko (choć oczywiście wolniej niż Apple TV 4k). Jakiś metr od routera na wifi mam ok. 400 Mb/s przy necie 1 GB/s, stojące obok ATV 4k - wyciąga 850.

 

Jeśli komuś przeszkadza to nie ma polskiego języka w menu, tylko angielski (pewnie dlatego że oficjalnie fire tv cube nie jest w Polsce sprzedawany, w przeciwieństwie do firesticków). 


Gdybyś miał jakieś bardziej szczegółowe pytania to daj znać, postaram się w wolnej chwili sprawdzić :) 

 

Edytowane przez Splawik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak szczerze to myślę, że jednak obecne Apple TV 4k to znacznie lepsze rozwiązanie. Ta edycja z 2022 r. to już spoko opcja, a w sumie czekać na kolejne można zawsze ;) Ale gdybyś chciał przeczekać to myślę, że dobrą opcją zamiast Cube byłby Firestick 4k Max, ale ta edycja z 2023 z WIFI 6E. Przede wszystkim jest 3 razy tańszy (Cube jest porównywalny cenowo z ATV 4K).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, _Artek_ napisał(a):

Używa ktoś może fire tv cube? jak to się sprawuje w naszym pięknym kraju co działa a co nie?
 

Dodam tylko do tego co napisał @Splawik, że menu w j. polskim jest dostępne od wersji 3. gen. Jak chciałbyś oglądać kopaną na VP to się mocno rozczarujesz, bo niestety na obydwu generacjach ta apka działa po prostu do d...y, jak na części androidowego sprzętu. Duża zaleta tej przystawki w porównaniu do wszystkich sticków to gniazdo lan. Kabel to jednak kabel. Przy streamingu dla mnie to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten z 2021 ma Wi-Fi 6, ten z 2023 ma Wi-Fi 6E. Dodatkowo ten nowszy ma większą pamięć wewnętrzną (16GB vs 8GB) i trochę szybszy procesor. Nic super spektakularnego, ale biorąc pod uwagę, że na allegro kosztują podobnie to lepiej wziąć ten nowszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo poszaleje na  wodotryskach z WiFi 6E kiedy by działo musi mieć router AC z obsługa pasma 6 GHz. 

To samo z WiFi 6 , niektórzy narzekają ze nie ma wymaganej prędkości połączenia a w domu stary router 2G / 5G N  zamiast przynajmniej jakiś z AC czy jeszcze lepiej z AX. Podwyższanie standardów w routerach i urządzenia nie jest po to by szybciej działał internet czy sieć wewnętrzna tylko by podłączyć większą liczbę na większym obszarze  użytkowników nie wpływając wzajemnie na ich transfery. 

 

Nowszy brać na pewno warto bo wiadomo gwarancja, jeśli komuś zależy na oszczędności i nei instaluje masy aplikacji  może kupić starszy, działają identycznie. 

Jeśli naprawdę zależy na jakości i szybkości  to już lepiej dopłacić, kupić nowego Fire TV Cube albo po prostu rozglądnąć się za innym sprzętem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Splawik napisał(a):

Jeśli komuś przeszkadza to nie ma polskiego języka w menu, tylko angielski (pewnie dlatego że oficjalnie fire tv cube nie jest w Polsce sprzedawany, w przeciwieństwie do firesticków). 

Fire Cube 2gen. mam z angielskim menu ale Fire Cube 3 gen. już z polskim 

Edytowane przez Kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Ktosiu napisał(a):

Podwyższanie standardów w routerach i urządzenia nie jest po to by szybciej działał internet czy sieć wewnętrzna tylko by podłączyć większą liczbę na większym obszarze  użytkowników nie wpływając wzajemnie na ich transfery. 

 

Ale jednak przy okazji zwiększa się szybkość internetu po WiFi.

Pasmo 6 GHz jest praktycznie jeszcze nie wykorzystane więc nie ma zakłóceń od routerów sąsiadów.

U mnie w niskim bloku Ultra WIfI analyzer pokazuje 18 sieci w paśmie 2,4 GHz, 7 sieci 5 GHz i tylko jedną

( moją ) w paśmie 6 GHz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, ja mam to samo 20-30 sieci w okolicy w tym chyba z 5-6 sieci z własnego  routera :) . Nie rozwijam sieci WiFi 6E i 7   tylko dla jednej karty sieciowej co mam, wystarczy mi ten 1-2 Gbps po o wifi 6. W sumie nie powiem nic złego na nowe technologie  w testach sieć 6E miała przepustowość do 10 Gbps a na WiFi 7 ok 24 Gbps.  

 

Internet po WIFi tak działa jaki jest podłączony router i jak daleko jest urządzenie od routera czy satelity.

 Jak dla mnie kompletnie nie ma żadnej różnicy pomiędzy WiFi 4/5/6 poza tylko cyferkami szybkości maksymalnej połączenia. Zwykle karty WiFi działają  w granicach 100-300 Mbps w trakcie korzystania z internetu.    :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, jeśli w maju nie pojawi się nowa wersja   tv to chyba zdecyduje się na cube gen 3 ze względu na dostępność canal+4k. Myślę, że to teraz najlepsze urządzenie tego typu na "android TV"  jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości ,do tego fajnie wygląda i dodaje głośnik i asystenta  głosowego w trybie hands free. :)
Niestety jeśli chodzi o popularność to w Polsce android tv nadal wygrywa z TVOS od apple choć już nie tak znacząco jak kiedyś.
Ciekawe czy ktoś próbował na cube gen 3 zainstalować "czysty" google tv. ;))

Edytowane przez Kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@_Artek_ - myślę, że jak przebolejesz drobne niedogodności urządzeń z rodziny Fire, to będziesz zadowolony:) Generalnie nawet na 2 gen jest całkiem spoko, a z testów widać że 3-ka jest wyraźnie szybsza. No i Canal+ 4k działa bezproblemowo, m.in. dlatego ciągle Cube'a trzymam obok ATV 4K ;) W zasadzie jak już wejdzie na polski rynek Max to z głównych apek nie będzie tylko natywnej Sky Showtime.

 

Muzyczne streamingowe też są niemal wszystkie - ale brakuje Apple Music, jeśli to dla Ciebie ma znaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/amazon-fire-tv-cube-3-gen-15072170565?utm_feed=3dca5096-1f0f-4ca6-9f37-f55ca2fec4f7&utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_campaign=feed&ceneo_cid=cdfafd65-c5a6-d021-1b5c-c7b1c5311726 jak za darmo.......aż trudno uwierzyć w taką cenę. 

4k/30 i wszystko jasne..... chyba kupie najnowsze apple tv 4k 64GB i  tak doczekam do nowej wersji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, _Artek_ napisał(a):

Dzięki za odpowiedzi, jeśli w maju nie pojawi się nowa wersja   tv to chyba zdecyduje się na cube gen 3 ze względu na dostępność canal+4k. Myślę, że to teraz najlepsze urządzenie tego typu na "android TV"  jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości ,do tego fajnie wygląda i dodaje głośnik i asystenta  głosowego w trybie hands free. :)
Niestety jeśli chodzi o popularność to w Polsce android tv nadal wygrywa z TVOS od apple choć już nie tak znacząco jak kiedyś.
Ciekawe czy ktoś próbował na cube gen 3 zainstalować "czysty" google tv. ;))

Mam Cube 2 w pokoju syna, strasznie denerwują mnie reklamy na stronie głównej i małe przyciski na pilocie oraz w ogóle nadmiar przycisków porównując np. z pilotem z Chromecast. System też jest ograniczony w stosunku do czystego androida. Lepiej albo iść w sprzęt Apple (wyższy bitrate w streamingu, super pilot) albo czekać na nową Nvidię Shield (pewnie za rok wyjdzie najwcześniej, tam jest upscaling do 4K, pilot też solidny, podświetlany)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@_Artek_ myślę, że jeśli jesteś w ekosystemie Apple, to ATV 4k z 2022 jest naprawdę spoko wyborem. Jeśli używasz Apple music to też świetna sprawa z tą przystawką, dźwięk bezstratny, można go przesłać w tym trybie np. do Sonosa. Inne aplikacje do streamingu muzyki kompresują dźwięk, nawet przy planach lossless. 

 

Z mojej perspektywy, to przystawka niemal kompletna, jedyny problem to brak 4k w Canal+, to faktycznie denerwuje i jest irytujące. Aczkolwiek same urządzenia Fire TV też są ok i wielu przypadkach jako urządzenie 1-go wyboru też mogłoby być ok (oczywiście pod warunkiem, że ktoś potrafi sam niektóre apki doinstalować). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...