Skocz do zawartości

Gry - wątek ogólny


Rekomendowane odpowiedzi

Coż. Jednak film z dymiącym Xboxem wcale nie jest fejkiem ;). Prawdopodobnie w Xie wybuchł kondensator...

https://youtu.be/-HiAih9x5qU?t=167

Kuba Klawiter na propsie (zresztą jak zwykle) - zajął się problemem, a nie przepisywał Twittera....

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem idealnie pasuje tutaj jeden z komentarzy: "chłopak się tłumaczy, a niczemu winny nie jest".
Ale dobrze, że ktoś się w końcu skontaktował z tym gościem, zamiast powielać hejt.

Edit: No i szczęśliwy finał tematu, ale niesmak pozostał. Oby tylko to był przypadek incydentalny, a nie jakiś grubszy problem z tymi konsolami.804db5c8dea9913c7ea9070579e49420.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@enski Microsoft flight simulator to raczej gra na PC..choćby weżmy instalację dodatkowych lotnisk czy całych miast spoza marketplace w grze..

 

Nie widzę sensu grania w to na konsoli...zresztą oni jakby nie potrafili tego przenieść na Xboxa a gra nadal ma mnóstwo problemów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pewnie też konsolowy debiut nastąpi później, aby dograć wybrane rzeczy dokładniej. Mimo to jestem zdania, że powinni poczekać z wydaniem na PC tak aby móc wydać tę grę jednocześnie tam oraz na Xbox Series X|S. To samo z Gears Tactics, dla którego dwa różne terminy dla PC i konsol to był błąd. Skoro to była różnica tylko paru miesięcy to stawiam, że mogli śmiało odpuścić premierę w kwietniu i zadebiutować teraz 10 listopada. Zamiast sobie sztucznie to tłumaczyć, że chcieli zrobić coś z myślą o PC.

 

Możliwe, że Age of Empires IV (Relic Entertainment) również jest szykowane na konsole. W grafice z prasówki sprzed miesiąca, widocznej poniżej, symbol komputerka jest widoczny tylko przy Age of Empires III: Definitive Edition. Przy wspominanych wcześniej Microsoft Flight Simulator czy Gears Tactics już nie, bo te dostały zapowiedzi dla konsol, mimo że najpierw zadebiutowały na PC. Także pozostaje liczyć, że przy najnowszej odsłonie kultowej strategii Microsoft z góry pomyślał również o konsolach. Nie brakowało też wpisów proszących o wydanie odświeżonej trylogii na konsole pod ostatnim zwiastunem.

 

TW_FB-Optimized-Titles_now-and-coming_v1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego błąd? Jak pisałem wersja na PC to jest zupełnie co innego i nie wierzę w to iż Xbox na tyle mocny jest...

 

Społeczność tworzy mnóstwo rzeczy na wersję PC i ciężko mi to widzieć by te same pliki można było wrzucać w wersję konsolową a jeśli nie będzie takiej możliwości to gra jest zwyczajnie bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd dlatego, bo skoro konsolowe gry Microsoftu wychodzą równocześnie na PC to w drugą stronę dla tych, które były zapowiadane również pod konsole powinno być tak samo. Trochę to się kłóci z ich taką równością wobec swojego ekosystemu, który jest tak promowany i budowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie zapowiadali że wyjdą równocześnie...zresztą Xbox dopiero wyszedł w szczątkowych ilościach i pewnie w tym roku już wielu nie dostanie tej konsoli więc musieliby czekać zbyt długo a jak mówię to gra niemal stricte na PC..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy MS pozwoli by grzebać w wersji na konsolę...tam nie masz wglądu w pliki które się podmienia itp...i czy społeczność w ogóle nad tym na konsolę będzie pracować..poza tym jaki sens ma takie "latanie" przed tv...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.11.2020 o 14:15, umek napisał:

Nigdy nie zapowiadali że wyjdą równocześnie

Wiem, że nie zapowiadali równoczesnej premiery. Co też skontrowałem mówiąc, że dla mnie to jest po prostu idiotyczne i powinno być jednakowo tak jak jest z grami konsolowymi Microsoftu, które trafiają od razu na PC. Tak aby było zachowane pewne równe traktowanie obu platform i społeczności na nich.

 

19 godzin temu, umek napisał:

Pytanie czy MS pozwoli by grzebać w wersji na konsolę...tam nie masz wglądu w pliki które się podmienia itp.

Z pewnością to ogarną tak, aby było możliwe korzystanie z różnych zewnętrznych dodatków. Typowe pecetowe modowanie, jak podmienianie map czy innych takich rzeczy, raczej nie będzie możliwe. Tak jak z normalnymi grami na konsolach.

 

19 godzin temu, umek napisał:

poza tym jaki sens ma takie "latanie" przed tv...

1 | Ludzie z konsolami grają nie tylko przed telewizorami.

2 | Nie brakuje wśród społeczności Xboksa osób, które czekają na ten tytuł na konsoli. Sam osobiście na to czekam.

3 | Skoro wiele osób ciśnie we wspomniany Farming Simulator to dlaczego też nie w Flight Simulator, który może być chociażby czymś odstresowującym, relaksującym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem ale porównywanie symulatora rolnictwa do tej gry to wyeliminowanie się z dalszej dyskusji...to raz a dwa skoro modowanie nie będzie możliwie to ta gra nie ma najmniejszego sensu..

 

Także dobrze Ci radzę jak chcesz sobie polatać to kup PC

 

A co do twojego pomysłu na jednoczesne wyjście gier...czytaj co się do Ciebie pisze. To jest gra która będzie wiecznie rozwijana i właśnie taki PC pozwala nie czekać na MS i cieszyć się grą..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u was ale u mie pokazała się promocja na XBOX GAME PASS ULITIMATE   3 miesiące za 4zl ale np:  mój znajomy ma tylko 1 miesiąc za 4zl. Wszystko zależy jak komu wpadnie dana promocja. Promocja jest dla nowych i powracających a ten co ma już to go nie obowiązuje. 

 

 

Ps: 

godz 12:42 

 

Myślę se poczekam do jutra bo pisze że promocja trwa jeszcze 58 dni a tu zoonk wszystko znikło i wróciło do cen standardowych. Nie wiem czy jeszcze wróci ta promocja ale trochę dziwna ta sprawa , bo wygląda jak by tylko jeden dzień ważna była ta promocja :( 

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wspiera menu i reszta ok, ale jak się odpali to lipa.
Edit: Naprawiło się, wejście było skonfigurowane pod "starego" Xboxa i był problem VRR sync, po ponownej konfiguracji wejścia wszystko działa jak należy default_smile.pngaae6879fc92ac8944a765867acb0841e.jpg5bd885d52c5bf28b2e98a3d054834db7.jpg





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mój znajomy chce mi za 500zł odsprzedać Slima z gierkami, ale tylko wtedy, jak pojawi się PS5. Dlatego też spytałem o XBoxa Series S (bez napędu).

W dniu 17.03.2021 o 09:45, Darek z Ozimka napisał:

Jak najbardziej się opłaca inwestować. Mój kolega sam posiada PS4 Slim i je zachwala (mimo że konsola ma już 3 lata).

Napisałem na PW jeszcze jedną wiadomość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, szyzag123 napisał:

Mój znajomy chce mi za 500zł odsprzedać Slima z gierkami, ale tylko wtedy, jak pojawi się PS5. Dlatego też spytałem o XBoxa Series S (bez napędu)

 

 

Series S (biały) ma moc obliczeniową 4 TF, a Series X (czarny) - 12 TF. Czyli spora różnica ....

 

A zamiast PS-Slim`a - polecam Xbox One S 1 TB, używane, ale na 12 m. gwarancji, chodzą po 850 pln. No i Xbox ma Game Pass, a Sony nie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2021 o 08:41, szyzag123 napisał:

Czy ma ktoś z was XBoxa Series S (ten bez napędu) i może podzielić się opinią na jego temat?

Jeśli nie przeszkadza Ci brak napędu, brak rozdzielczości 4K, brak ray tracingu w wybranych grach czy ceny cyfrowych gier to sam sprzęt jest bardzo dobry. Przeważnie utrzymuje 1080p. 60 fps to spora różnica względem 30 fps, którym męczyli graczy przez ostatnie lata. SSD oraz procesor również robią robotę. Konsola działa bardzo szybko z natychmiastową reakcją. Bardzo cicha i praktyczna pod względem wielkości, jeśli ktoś i na to zwraca uwagę. A przede wszystkim bardzo dobrze komponuje się z Xbox Game Pass. Kilkadziesiąt złotych za ponad 200 gier, w tym gry first-party (Xbox Game Studios, Bethesda Softworks) na stałe w dniu premiery oraz wybrane inne gry. Najczęściej indie, ale też w kwietniu wchodzi rodzimy OUTRIDERS na premierę.

 

Zagadką pozostaje to jak ta maszynka poradzi sobie za parę lat. Czy przypadkiem zjeżdżanie z GPU i RAM do 4 TFLOPS i 10 RAM (8 GB dla gier) nie będzie faktycznie przeszkodą dla deweloperów, ale czy też ta specyfikacja wciąż zapewni dobre gry pod kątem technicznym.

 

Problemem może być pojemność dysku. 512 GB, z czego jedynie 364 GB jest dostępne dla użytkownika. Oczywiście można bez problemu korzystać z zewnętrznych dysków HDD, ale jedynie do gier z Xboksa, Xboksa 360 i Xboksa One. Powiększenie pojemności SSD jest dostępne jedynie poprzez dedykowaną kartę, na którą niestety trzeba byłoby wydać troszkę pieniążków. Prawie że drugie tyle co sam goły Xbox Series S. Z czasem pewnie to będzie tańsze, jak pojawi się więcej producentów i jak takie pamięci będą też powszechniejsze.

 

W dniu 17.03.2021 o 08:41, szyzag123 napisał:

czy warto jeszcze inwestować w PS4?

Jeśli masz zaległości w wybranych tytułach? Pewnie. Czemu nie. Teraz Sony kontynuuje akcję Play at Home w ramach której udostępnią z 10 gier kompletnie za darmo na stałe bez potrzeby posiadania PlayStation Plus, m.in. Horizon Zero Dawn z dodatkiem czy parę tytułów na VR. Jeśli liczysz na wsparcie konsoli w przyszłości to tak jeszcze z rok z kilkoma interesującymi grami i już można zacząć zapominać o całej VIII generacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie ogrywam sobie "Śródziemie: Cień Mordoru", prawdziwa gratka dla fanów świata wykreowanego przez J.R.R. Tolkiena. Jest to gra, o której mógłbym powiedzieć, że jest prawdziwym otwartym światem, a to dzięki genialnemu systemowi Nemezis, z którym jeszcze nigdy nie spotkałem się w jakiejkolwiek grze. Produkcja liczy 20 misji głównych, oraz masę zadań pobocznych.  Do tego walki z orkami i Urukami są zupełnie emocjonujące, oraz dające masę frajdy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...