Skocz do zawartości

DVB-T w woj. Podlaskim


kamil_nowacki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A czy działa Wam EPG (tj. program na następne dni)? Bo ja wczoraj pierwszy raz w życiu odpaliłem DVB-T i po ochłonięciu z radości :) zacząłem się bliżej temu przyglądąć i miałem tylko informację o nadawanym obecnie programie (czyli funkcja INFO chyba).

 

Wyszło na to, że mój Panasonic jest na tyle okrojony, że przy wyborze lokalizacja "Polska" nie działa EPG. Dopiero po wybraniu Finlandii czy Szwecji ta funkcja działa. Widać jak Panasonicowi zależy na polskim rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wgrany najnowszy firmware? Niestety żaden producent nie bierze poważenie pl rynku. LG uważa, że dvb-t to ciągle test, a samsung informuje, że oni sami decydują co poprawią w firmware i kiedy go wypuszczą (w najnowszym do mojego tv są 2 błędy, które poprawienie zajmie programiście kilka minut).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wgrany najnowszy firmware? Niestety żaden producent nie bierze poważenie pl rynku. LG uważa, że dvb-t to ciągle test, a samsung informuje, że oni sami decydują co poprawią w firmware i kiedy go wypuszczą (w najnowszym do mojego tv są 2 błędy, które poprawienie zajmie programiście kilka minut).

 

Tak, mam najnowszy post. Czytałem na innym Forum, że ktoś dowiedział się od serwisu Panasonica, że ten nie wspiera oficjalnie DVB-T i DVB-C w Polsce. Dlatego też w mojej serii TV (S10 z 2009 roku) nie można też uruchomić telewizji kablowej przy lokalizacji "Polska", bo wg tej konfiguracji po prostu jej nie ma. No, ale nie róbmy offtopu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

@edas rozumiem, że chodzi o mux2, który będzie nadawał oficjalnie od 31 lipca. Moc tego nadajnika będzie wynosić 63kW, a więc powinno chodzić na zwykłej siatce z przedwzmacniaczem, ewentualnie w przypadku większej ilości funduszy jakaś antena kierunkowa do której być może wystarczy nawet sam symetryzator. To jeszcze zależy od położenia. Emisja będzie kierunkowa (pewnie będą nieco tłumić sygnał lecący na wschód, w stronę Białorusi). Mapkę zasięgu póki co można traktować bardzo orientacyjnie (właśnie ze względu na to, że nie będą nadawać dookólnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to są jak na razie puste słowa. Nie wiadomo czy w najbliższym czasie cokolwiek zostanie podpisane. Poza tym niezwłocznie to w Polsce pojęcie względne. Tylko Warszawa może być pewna uruchomienia sygnału w pierwszej kolejności. Nie wierzę żeby w 1 dniu pokryli zasięgiem całą Polskę. Województwo podlaskie pewnie tak jak zwykle na szarym końcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszym moim zapytaniu sporo było odpowiedzi ale jak się okazało nie wszyscy umieją czytać ze zrozumieniem i posądzają nie wiadomo o co. Chodziło o to że z początku sygnał DVB-T był super a dopiero pod koniec maja sygnał zaczął skakać albo zanikać i dlatego spytałem dlaczego tak się dzieje gdyż i inni pisali o różnym poziomie sygnału. Na szczęście niektórzy dobrze mi podpowiedzieli i sprawdziłem połączenie antenowe . Okazało się że końcówka przewodu antenowego wchodząca do zwrotnicy antenowej jest przełamana i z tąd problemy. Po naprawieniu sygnał jest 90%. To dzięki za podpowiedź. Mam pytanie do "bodek 84" z Dąbrówek. Proszę podać częstotliwość lub nr kanału do odbioru mux z Białorusi i jakie tam nadają programy-jeśli możesz. Pozdrawiam wszystkich piszących a nie krytykujących. :jupi::brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj próbowałem odebrać telewizje DVB- T z Białegostoku. Panowały doskonałe warunki do dalekich odbiorów. Odbierałem sygnał DVB-T z Grodna kanał 42 odległość do nadajnika ok 90 km i z Świsłoczy kanał 21 odległość do nadajnika ok. 130 km z poziomem sygnału wysokim. Z Białegostoku kanał 38 odebrałem bardzo słaby sygnał pozwalający tylko na sprawdzenie E PG bo obraz był mocno zakłócony. Do nadajnika na ul. Cieszyńskiej mam ok 80 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy

Proszę o podpowiedź czy w lokalizacji Zaścianki/Grabówka będzie możliwy odbiór z nadajnika Świsłocz na np. antena ATX-91 + wzmacniacz ant. Czy warto nabywać w ciemno taką antenę oraz czy mógłby ktoś podac jaką antenę "szerokokątną" nabyć do Krynic i Cieszyńskiej DVBT.

Pozdrawiam All.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@koldek

 

Ze Świsłoczy nadają na kanale 21, jest to początek zakresu częstotliwości jaki obsługuje ATX-91 i zysk anteny może być nieco za słaby. Na ATX-55 + wzmacniacz LNA177 sygnał w B-stoku jest niestety za słaby. Wszystko przez TVP2 z Krynic na sąsiednim kanale. Gdy była konserwacja i z Krynic nie nadawali, białoruski MUX nawet na wspomnianym ATX chodził cały dzień. Gdy skończyła się konserwacja, znowu były problemy. Radziłbym dołożyć kilkadziesiąt zł i kupić antenę Tri Digit (ceny od 90 zł). Ma bardzo dobry zysk już od 21 kanału. Wzmacniacz może być LNA177. Jeśli nie ma żadnych przeszkód na drodze sygnału to antena raczej da radę. Kolega mirex z tego forum właśnie na Tri Digit osiągnął stały odbiór z Białorusi przez całą dobę. Co do anteny szerokokątnej ... wystarczy zwykła siatka nakierowana na Cieszyńską. Krynice będą szły z taką mocą, że spokojnie odbierze bokiem czy tyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak dla precyzji z Grodna do Druskiennik sa 32 km:)

No to jeszcze lepiej. Może ta idea: Białystok - Grodno (Białoruś) - Druskienniki (Litwa) jest jednak realna? W końcu niektórzy piszą, że łapią sygnały z odległości ponad 100 km. Może to kwestia dobrej anteny, położenia i odrobiny szczęścia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...