Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@lakiman Kilka spotkań 4K to było i jest ekstraklasy ;).

PL live w porywach były może dwa na kolejkę, a często zero. Rozpiski można sprawdzić w odpowiednim dziale na forum, cały czas są.

A cena 20-50 zł najwyraźniej nie starczyła na utrzymanie praw.

I już widzę te tłumy płacące 150 zł za DAZN, nawet gdyby miał szerszą ofertę i to 720p 8 Mbps. 

Z dniem wejścia tego serwisu na serio do Polski byłby wrogiem numer jeden, a Viaplay nagle stałoby się fajniusie.

Tak samo jak było przy Eleven...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, bgmnt napisał(a):

Ja bym prawie 150 zł nie dał za poprawę widoczną jedynie, jeśli siedzi się z nosem w tv

Polecam udać się do okulisty jeśli widzisz różnicę pomiędzy bitrate 5 a 8 Mbps tylko wtedy gdy siedzisz z nosem w tv. Zbada wzrok, bo ewidentnie coś jest nie tak 😉

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, czerstwy napisał(a):

No popatrz a tu łaskawie nie chca naprawić jakości. Bo gdyby naprawili to wołali by za miesiac 150 zł🤣 Ja bym proponował na równo 200zł wtedy by zawojowali u nas rynek jak wspomniany DAZN🤣

Należą im się podziękowania bo bez poprawy jakości jest względnie tanio jak na światowe standardy. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lakiman napisał(a):

Jeśli nie byłoby przycięte to w efekcie nie byłoby obecnej stabilności streamu?

Oszczędzać transfer można też dając bardziej wydajny wspomniany wcześniej kodek HEVC. Choć DAZN nie oszczędza tylko nawet do 720p daje już 8 Mbps, żeby ładniej wyglądało. Wspomniane przez Ciebie polskie UPC TV Go, które ma trochę kanałów sportowych w ofercie też podbiło jakość więc nie zawsze wszyscy tylko obniżają.

1 godzinę temu, lakiman napisał(a):

Brak porządnej konkurencji w streamie sportowym w krajach, w których Viaplay podjął ekspansję?

Viaplay wszędzie nadaje w przeważającym 720p przy okazji wykupując ile mogą, to jest ich model biznesowy. Dlatego zmian na lepsze nie ma co oczekiwać. Ale padały tu kiedyś argumenty, że niby nie ma lepszych źródeł streamu, a jak widać są, bo ta sama transmisja, gdzie indziej wygląda o niebo lepiej.

Godzinę temu, lakiman napisał(a):

Nastąpiła zamiana na internet- 34 zł za powiedzmy nie rewelacyjną jakość, a gdyby się komuś zamarzyło coś lepszego to może kosztować  150zł.

Przecież jesteśmy zamożnym krajem z gospodarką na miarę Szwecji, Niemiec czy Szwajcarii.

Jeszcze trzeba wziąć pod uwagę ile Niemiec, Szwajcar pracuje na usługę za 30 euro, czy 20 franków, bo tu punktem odniesienia są zarobki w danym kraju, a nie tylko ile dla nas wyjdzie w złotówkach.

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minutes ago, mingo said:

Polecam udać się do okulisty jeśli widzisz różnicę pomiędzy bitrate 5 a 8 Mbps tylko wtedy gdy siedzisz z nosem w tv. Zbada wzrok, bo ewidentnie coś jest nie tak 😉

Taa. Ty na tym swoim 40 calowym olbrzymie to zapewne z 10 metrów widzisz 🤣.

 

"Telewizor 4K o przekątnej 55 cali powinien znajdować się najdalej 2,31 m od odbiorcy, aby jego zakup miał sens. Jeśli oglądający siedzi dalej, to nie ma fizycznie możliwości odróżnić ekranu 4K od Full HD. Wynika to z ograniczeń ludzkiego wzroku w rozróżnianiu detali."

https://www.komputerswiat.pl/artykuly/partnerskie/telewizor-4k-czy-jeszcze-full-hd/4ft6l89

 

I mówimy tu o istnotnej różnicy 4K/FHD, a nie 5/8 Mbps przy HD...

A mój wzrok akurat ma się dobrze - jako jedna z raptem kilku osob na forum zwracam uwagę na rzeczywistą jakość, rozpoznaje upscaling itd, a nie tylko przeklejam cyferki.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, tenktoś napisał(a):

SKY Sport CH pokazuje całą Bundesligę.

Nie potrzeba wykupywać BLUE.

Serio porównujesz franki do złotówek? Prawa nie kosztują wszędzie tyle samo, tylko są sprzedawane jako możliwość na danym rynku. Poza tym dla Szwajcara 20 czy 30 franków to jest mniej więcej godzina pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bredny napisał(a):

Serio porównujesz franki do złotówek? Prawa nie kosztują wszędzie tyle samo, tylko są sprzedawane jako możliwość na danym rynku. Poza tym dla Szwajcara 20 czy 30 franków to jest mniej więcej godzina pracy.

Tutaj chyba powinieneś zacytować  @bgmnt a nie mnie.

Ja wychodzę z tego samego założenia co Ty.

Nie ma co przeliczać na złotówki.

Wiadomo, że dla przeciętnego polaka każda zagraniczna usługa będzie traktowana jako "rarytas" ale np. taki pierwszy z brzegu szwajcar potrzebuje przerobić jedynie 40 minut by wykupić miesięczny dostęp do SKY Sport.

A wracając do polskich realiów to wolę wydać więcej kasy i cieszyć się z każdej transmisji niż skąpić i ogladać w 720.

Takie jest moje zdanie a inni niech czynią to co uważają za słuszne.

Tyle !!

Dla jednego Viaplay pozostanie najlepszą i bezproblemową usługą a dla innego największym badziewiem które zawitało do Polski.

TAKE YOUR PICK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bgmnt napisał(a):

Ty na tym swoim 40 calowym olbrzymie to zapewne z 10 metrów widzisz 🤣.

Mam 46 cali, jeśli na takim z odległości 2 metrów ktoś nie widzi różnicy pomiędzy meczami w dobrej jakości na np. C+ Premium (o 4K nie wspominam) a 720p 5 mbps na Viaplay to powinien udać się do okulisty ;) 

Zresztą zdarza mi się też oglądać na TV 55" ale jak widać dla Ciebie to trudne do pojęcia, że mogę się odnosić do obrazu też na innym TV niż posiadany przeze mnie obecnie. 

 

8 godzin temu, bgmnt napisał(a):

A mój wzrok akurat ma się dobrze - jako jedna z raptem kilku osob na forum zwracam uwagę na rzeczywistą jakość, rozpoznaje upscaling itd, a nie tylko przeklejam cyferki.

I jako jedna z raptem kilku osób na forum masz syndrom viaplay. Co kto nie napisze, od razu jesteś i ich wybielasz. Początkowo pisałeś żeby dać im czas bo startują i nie wolno krytykować, teraz zmieniłeś narrację że u innych jest gorzej i też nie wolno krytykować. Wybacz, ale odbiór Twojej osoby jest taki, że musisz być z nimi powiązany. Mi by się zwyczajnie nie chciało za darmo tak zażarcie bronić przez półtora roku tak przegranej sprawy. 

 

EOT z mojej strony. Znowu niepotrzebnie wszedłem z Tobą w dyskusję, która do niczego nie prowadzi, bo jak zawsze Viaplay jest świetne. Obraz nie taki - inni mają gorszy. Lagi na meczach - to wina serwerów(wiadome przecież, że viaplay nie jest odpowiedzialne za to, jaką infrastrukturę sobie zapewni ;) ). Słabo działająca aplikacja na Androidzie - wina systemu.  

 

Mam nadzieję, że chociaż dobrze Ci płacą bo za grosze nie wypada robić z siebie takiego [beep]a. 

Edytowane przez mingo
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
1 godzinę temu, listek2000 napisał(a):

Czy dostaliście taką informację?

07dbc448773ff899med.jpg

Nie. Jeśli regularnie logujesz się z polskiego IP, to prawdopodobnie ktoś próbował wielokrotnie zalogować się z zagranicznego IP na twojego prawdziwego maila i błędne hasło, bo go nie zna. Ewentualnie je zna, ale takie logowanie np. z IP Hondurasu jest automatycznie klasyfikowane jako podejrzane. Dlatego zresetowali. ci hasło To standardowa procedura w tego typu usługach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mingo napisał(a):

Być może, niemniej [beep]nie irytujące jest kiedy jak tylko ktoś napisze cokolwiek negatywnego o Viaplay to pojawia się strażnik i od razu tłumaczy, że gdzie indziej też biją więc nie ma co narzekać tylko trzeba z uśmiechem mówić, jak jest dobrze. 

Idąc w ostatnie "trendi" z Minecrafta :
O wspaniały Viaplay...dziękujemy Ci za wspaniałe i cudowne transmisje z Premier League.

Żadna platforma nie potrafi w tak przeuroczy sposób pokazać smugi przelatującej w 720p piłki.

O wielki Viaplay dziękujemy Ci że wczorajszy mecz Arsenalu z Man United  nawet ani razu się nie zaciął..

Choć w każdej chwili mogła paść transmisja.. pamiętam o tym przy płaceniu faktury  :D Aleluja !

Edytowane przez danielpes5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrazy wdzięczność do nich kierujmy, że bez poprawy jakości ich oferta jest dziś w super cenach.

Mniej ogólnie zarabiamy, więc należy się nam obecna jakość i nie śmiemy prosić o więcej. 😉

Dzięki temu nie mamy oferty sportowej za 150 zł. jak w innych krajach.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, lakiman napisał(a):

Przecież jesteśmy zamożnym krajem z gospodarką na miarę Szwecji, Niemiec czy Szwajcarii

Serio? 

 

9 godzin temu, Zuzia napisał(a):

Jeszcze trzeba wziąć pod uwagę ile Niemiec, Szwajcar pracuje na usługę za 30 euro, czy 20 franków, bo tu punktem odniesienia są zarobki w danym kraju, a nie tylko ile dla nas wyjdzie w złotówkach.

I mit o zamożnym kraju na miarę np Niemiec runął. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aandin no raczej nie serio ;-)

Może takie usługi streamingowe, gdzie prawa sportowe dużo kosztują, CDNy pożerają dużo prądu i za jakość odpowiednio się płaci  a kryzys, inflacja w mniejszym stopniu dotyka dochody mają większą rację bytu w bogatszych krajach..

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, mingo said:

Mam 46 cali, jeśli na takim z odległości 2 metrów ktoś nie widzi różnicy pomiędzy meczami w dobrej jakości na np. C+ Premium (o 4K nie wspominam) a 720p 5 mbps na Viaplay to powinien udać się do okulisty ;) 

Nie pisałem o FHD i 4K, a o różnicy 5 Mbps/8 Mbps przy 720p. Więc czytaj ze zrozumieniem.

 

2 hours ago, mingo said:

I jako jedna z raptem kilku osób na forum masz syndrom viaplay. Co kto nie napisze, od razu jesteś i ich wybielasz. Początkowo pisałeś żeby dać im czas bo startują i nie wolno krytykować, teraz zmieniłeś narrację że u innych jest gorzej i też nie wolno krytykować. Wybacz, ale odbiór Twojej osoby jest taki, że musisz być z nimi powiązany. Mi by się zwyczajnie nie chciało za darmo tak zażarcie bronić przez półtora roku tak przegranej sprawy. 

Ty masz syndrom nieudolnego odgryzania się i w dodatku kłamiesz. Nigdy nie pisałem, że trzeba komuś dawać czas na start, bo jestem zdania, że od początku wszystko powinno być w stanie docelowym. Mylisz mnie może z kolegą, co po dwóch latach uważa, że Antena TV dopiero wystartowała i trzeba dać im czas na rozwój :D.

 

2 hours ago, mingo said:

EOT z mojej strony. Znowu niepotrzebnie wszedłem z Tobą w dyskusję, która do niczego nie prowadzi, bo jak zawsze Viaplay jest świetne.

No widzisz, czyli to jednak nie ja mam syndrom Viaplay ;).

 

2 hours ago, mingo said:

Obraz nie taki - inni mają gorszy. Lagi na meczach - to wina serwerów(wiadome przecież, że viaplay nie jest odpowiedzialne za to, jaką infrastrukturę sobie zapewni ;) ). Słabo działająca aplikacja na Androidzie - wina systemu.  

I znowu mylisz osoby, bo nigdy nie pisałem nic o tym, że to jest wina systemu.

 

2 hours ago, mingo said:

Mam nadzieję, że chociaż dobrze Ci płacą bo za grosze nie wypada robić z siebie takiego [beep]a. 

Jeśli ty naprawdę uważasz (i to za darmo!), że międzynarodowa platforma płaciłaby komuś za poztywne pisanie o sobie na forum, gdzie się aktywnie udziela 50 osób to sam się zastanów kto robi z siebie takiego beep (cokolwiek tam miałeś na myśli :D).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, bgmnt napisał(a):

Nie pisałem o FHD i 4K, a o różnicy 5 Mbps/8 Mbps przy 720p. Więc czytaj ze zrozumieniem.

Właśnie dlatego napisałem Ci, że o 4K nie wspominam tylko porównuję C+ Premium(mecz przy bitrate ok. 8 mbps, zdarzają się takie) do Viaplay. Zacznij wdrażać ostatnie zdanie z powyższego cytatu w życie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mały problem w tym, że dyskusja do której się niepotrzebnie wcinasz była o DAZN 720p 8 Mbps vs. Viaplay 720p 5 Mbps... ;)

I cenie 30 euro za ten pierwszy serwis i 34 zł (niedługo 55) za drugi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co doda Viaplay w marcu, może to 4K co jak na razie nie ma go nawet dla oryginalnych produkcji, a co dopiero mówić o live. W DAZN po podwyżce dodano przynajmniej wyższe bitrate.


I jeszcze małe porównanie.

DAZN-004.jpg

 

Viaplay-004.jpg

 

DAZN-003.jpg

 

Viaplay-003.jpg

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...