Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pięknie Viaplay nabije sobie statystyki za Q1 2023, dzięki LE i LKE: z jednej strony Lech Poznań (mecz wyjazdowy), z drugiej Robert Lewandowski i FC Barcelona oraz Arek Milik i Juventus. Chyba włodarzom Viaplay tak piękny scenariusz w ogóle się nie śnił. Oby tylko nie było poważnych "wałków" od strony technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mateusz2006 napisał:

Producentem sygnału meczu była Telewizja Polska.

Jestem ciekaw jak wyglądała różnica jakości między TVP 2 z MUX 6 a Viaplay?

Na pewno? Nie jestem pewny, ale chyba Ekstraklasa Live Park obsługuje dla UEFY sygnał z samego meczu? Bo obraz produkuje jedna ekipa na cały świat. TVP podstawia wóz na pewno dla siebie i Viaplay (studio na stadionie, przerwa meczowa itd.).

Coś jak przy Ekstraklasie: sygnał z meczu Ekstraklasa Live Park, a czeski Reckord obsługuje wejścia od Canal+?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Krzysiek1991 napisał:

Nie jestem pewny, ale chyba Ekstraklasa Live Park obsługuje dla UEFY sygnał z samego meczu?

Jak obecnie Ekstraklasa Live Park? Przecież prawa ma Viaplay i TVP zrobiło realizację, jak i miała za to kawałek praw. Ekstraklasa Live Park pewnie kiedyś obsługiwała sygnał, jak LM była w Polsacie lub w C+. Też nie jestem pewien, ale Live Park jest dla mnie nielogiczny obecnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
46 minut temu, grreg2084 napisał:

Pięknie Viaplay nabije sobie statystyki za Q1 2023, dzięki LE i LKE: z jednej strony Lech Poznań (mecz wyjazdowy), z drugiej Robert Lewandowski i FC Barcelona oraz Arek Milik i Juventus. Chyba włodarzom Viaplay tak piękny scenariusz w ogóle się nie śnił. Oby tylko nie było poważnych "wałków" od strony technicznej.

W Q1 startuje też F1, więc ten kwartał będzie wybitnie rekordowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kisiel95 napisał:

Jak obecnie Ekstraklasa Live Park? Przecież prawa ma Viaplay i TVP zrobiło realizację, jak i miała za to kawałek praw. Ekstraklasa Live Park pewnie kiedyś obsługiwała sygnał, jak LM była w Polsacie lub w C+. Też nie jestem pewien, ale Live Park jest dla mnie nielogiczny obecnie.

Sygnał jest robiony na zlecenie UEFA i to jest jako przekaz międzynarodowy. To co jest studiem na stadionie, rozmowami przy murawie itd. to zazwyczaj stacje robią samodzielnie. W Czechach część meczy chyba Reckord ogarniał mimo, że prawa ma ktoś inny (oni tylko broadcast robią). Czyli mówimy o sygnale, który idzie do wszystkich krajów. Gdyby TVP Sport nie miał praw to też Viaplay miałby dostęp do meczu ale do sygnału głównego bez swoich wejść bo tego nie robi główny nadawca. Chyba, że działa to obecnie jeszcze inaczej. Kiedyś przed reformą rozgrywek, jak był finał Ligi Europy to Polsat lub TVP robiło sygnał dla wszystkich. Podobnie przy mundialu jest: jedno to nadawanie meczu (i każda stacja która ma prawa otrzymuje przekaz) a druga to własne wejścia w trakcie spotkania.

Często jest też tak, że jak masz komentarz ze stadionu to robią to dwie firmy: Ekstraklasa Live Park robi sygnał dla wszystkich z samego meczu (zagranicą też kilku nadawców ma prawa), a Reckord podpina pod to scieżkę z komentarzem plus własne wejścia. W przypadku Lecha TVP Sport po prostu umożliwia im komentowanie ze stadionu, żeby Viaplay miało to pod siebie. Inaczej dostaliby główny sygnał, który leci do wszystkich krajów.

Jak gdzieś zrobiłem błąd to sorry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wodnik Szuwarek napisał:

W Q1 startuje też F1, więc ten kwartał będzie wybitnie rekordowy.

 

Takie rekordy, że jeszcze nigdy nie pochwalili się wynikami oglądalności xD

 

Owszem. Niedawno pochwalili się, że mają około 1 mln abonentów w Polsce. Jednak ilu jest faktycznie płacących pełną stawkę, a ilu z promek u operatorów za free na kilka miesięcy (np. Play, UPC) lub kilka złociszy :)

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, utede napisał:

Owszem, ale do lutego można odpalić roczny pakiet w starej cenie. Pewnie dużo ludzi się na to nabierze, więc miarodajne wyniki być może dopiero za ponad rok przyjdą

Do końca grudnia 2022, ale przecież dla fanów subskrypcji zobowiązanie to czyste zło i żeby się nie okazało, że trzeba będzie ratować raporty chipsami. 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Operatorzy płatnej telewizji mają różne umowy z Viaplay, inaczej nie oferowaliby pakietu za free lub za piątka czy dyszkę, dokładając do interesu. Więc jeśli Viaplay otrzymuje coś, to na pewno nie pełną stawkę abonamentową :)

 

Od kilku miesięcy Play cz UPC wciskają Viaplay do każdego pakietu z telewizją. I taki Kowalski kupuje pakiet mimo, że nie interesuje go Viaplay. Więc nabija się baza abonencka Viaplay, Kowalski i tak nie ogląda, więc po darmowym okresie i tak mu automatycznie włączają :)

 

To jaka ta oglądalność tych wypasionych meczyków? xD

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, muza_tv napisał:

Operatorzy mają różne umowy z Viaplay, inaczej nie oferowaliby pakietu za free lub za piątka czy dyszkę, dokładając do interesu :)

Powtórzę pytanie: uważasz, że skoro nic nie płacę za Viaplay w C+ to C+ nic im z tego tytułu nie płaci? :D 

 

Nie chcę mi się kopać w tym temacie bo ktoś już to wyjaśniał, że operatorzy mogą nawet dokładać do tej paczki byle tylko utrzymać abonenta. Obstawiam, że tak właśnie jest w C+. Ja teoretycznie mam usługę za darmo, C+ na pewno z tego tytułu płaci jakąś kwotę Szwedom. Po prostu przerzucą te koszty na inne pakiety, na których zarobią mniej. 

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
18 minut temu, muza_tv napisał:

Od kilku miesięcy Play cz UPC wciskają Viaplay do każdego pakietu z telewizją. I taki Kowalski kupuje pakiet mimo, że nie interesuje go Viaplay. Więc nabija się baza abonencka Viaplay, Kowalski i tak nie ogląda, więc po darmowym okresie i tak mu automatycznie włączają :)

Nie do każdego, tylko do dwóch najdroższych. Tak się składa, że oprócz Viaplay za 10 zł, jest tam też C+, PSP i Eleven, wszystkie trzy za 1 zł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Krzysiek1991 napisał:

Sygnał jest robiony na zlecenie UEFA i to jest jako przekaz międzynarodowy. To co jest studiem na stadionie, rozmowami przy murawie itd. to zazwyczaj stacje robią samodzielnie. W Czechach część meczy chyba Reckord ogarniał mimo, że prawa ma ktoś inny (oni tylko broadcast robią). Czyli mówimy o sygnale, który idzie do wszystkich krajów. Gdyby TVP Sport nie miał praw to też Viaplay miałby dostęp do meczu ale do sygnału głównego bez swoich wejść bo tego nie robi główny nadawca. Chyba, że działa to obecnie jeszcze inaczej. Kiedyś przed reformą rozgrywek, jak był finał Ligi Europy to Polsat lub TVP robiło sygnał dla wszystkich. Podobnie przy mundialu jest: jedno to nadawanie meczu (i każda stacja która ma prawa otrzymuje przekaz) a druga to własne wejścia w trakcie spotkania.

Często jest też tak, że jak masz komentarz ze stadionu to robią to dwie firmy: Ekstraklasa Live Park robi sygnał dla wszystkich z samego meczu (zagranicą też kilku nadawców ma prawa), a Reckord podpina pod to scieżkę z komentarzem plus własne wejścia. W przypadku Lecha TVP Sport po prostu umożliwia im komentowanie ze stadionu, żeby Viaplay miało to pod siebie. Inaczej dostaliby główny sygnał, który leci do wszystkich krajów.

Jak gdzieś zrobiłem błąd to sorry :)

TVP Sport jest producentem transmisji na podstawie umowy z Viaplay, sam Szkolnikowski wczoraj mówił o tym w wywiadzie na tej stronie

https://www.sportmarketing.pl/wywiady/45323/marek-szkolnikowski-wiem-jak-zogniskowac-uwage-milionow-widzow-wokol-wielkich-wydarzen-sportowych/

Edytowane przez kunkore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, grreg2084 napisał:

Pięknie Viaplay nabije sobie statystyki za Q1 2023, dzięki LE i LKE [...]

No co Ty, jeszcze tydzień temu jakiś zakompleksiony znaffca tu stwierdził że tylko LM się liczy, a LE i LKE to dno, więc taki Polsat obecnie to "rządzi na rynku" 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze rozumiem, że Viaplay sobie dowolnie zmienia rozdzielczość na filmach bądź serialach?

Dany tytuł może być w HD,  a potem za  jakiś czas zyskać  4K..ale nie na stałe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, dsd napisał:

No co Ty, jeszcze tydzień temu jakiś zakompleksiony znaffca tu stwierdził że tylko LM się liczy, a LE i LKE to dno, więc taki Polsat obecnie to "rządzi na rynku" 😆

I dobrze że nie mają też LM przynajmniej nie zepsują kolejnych transmisji. Mimo że w Polsacie jakość transmisji mogła by być lepsza ale poza tym nie ma żadnych innych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że nikt nie ma problemów że obraz niestabilny, rozjazd obrazu z dźwiękiem i inne tego typu dziwne problemy. U wszystkich jakoś działa, a tu ciągle coś na tyle że UOKIK musiał się tym zainteresować. Miało być lepiej niż przez tv sat, a jest zdecydowanie gorzej. Tego nie da się inaczej wytłumaczyć jak bezradność Viaplay.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...