Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli te brednie są jednak autorstwa przedstawicieli Viaplay? Bo tak wynika z artykułu.

 

Cytat

 

Przedstawiciele serwisu odnieśli się też do kwestii jakości i maksymalnej rozdzielczości, w jakiej można oglądać treści sportowe na żywo w Viaplay:

“Wydarzenia sportowe transmitowane na żywo na platformie Viaplay dostępne są w rozdzielczości do Full HD (1080p) i odtwarzane z prędkością 50 klatek na sekundę (fps). Oznacza to, że widzowie otrzymują najlepszą możliwą jakość streamingu sygnału danej transmisji. Należy pamiętać, że obsługa 50 kl./s zależy również od konkretnego urządzenia, dlatego jeśli urządzenie użytkownika nie obsługuje tej liczby klatek, otrzyma on 25 kl./s. Transmisje niektórych wydarzeń produkowane i dostarczane są w rozdzielczości 720p. Jednocześnie warto podkreślić, że niemal wszystkie przeglądarki internetowe ograniczają jakość transmisji do 720p – sytuacja jest w tym przypadku podobna dla wszystkich serwisów streamingowych. Pokazywanie wydarzeń sportowych na żywo w rozdzielczości Full HD 1080p daje wysoką jakość odbioru streamingu, szczególnie jeśli transmisje oglądane są na urządzeniach, które mogą obsługiwać 50 klatek na sekundę.”

 

 

FPS już było wyjaśniane, a co do przeglądarek to np. DAZN, czy Sky przez przeglądarkę daje 1080p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, lakiman napisał:

Tym samym apka dołączyła do takich usług jak Canal+ Online, UPC TV GO, czy Polsat Box GO które dają sobie radę z Android TV.

Może jest tak na sprzęcie z Android TV 7, którego użytkujesz. U mnie na Chromecast 4 wygląda to tak:

 

Viaplay - przycina tak jak wcześniej, nie da się oglądać, muszę używać KODI

Polsat BOX GO - obraz na Polsat Sport Premium w aplikacji rwie jeszcze bardziej niż w Viaplay, muszę używać KODI

Canal + Online - przycinki są, ale rzadkie, nawet bardzo. Szarpnięcie obrazu zdarza się raz na 2-3 minuty. Nie jest to coś bardzo uciążliwego, niemniej i tak oglądam przez KODI bo tam problem w ogóle nie występuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zuzia napisał:

Viaplay znowu nadaje przez kanał Galeria UPC, jutro o 15:20 będzie transmisja Bundesligi.

Nowy sezon na promocję w kablówkach można zatem uważać za otwarty. 😉

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecz mnie nie interesuje, ale z ciekawości sprawdzę opóźnienie między UPC TV Go w Kodi, a aplikacją Viaplay. Bo tutaj ktoś mówił o 60 sekundach, a mnie się wydaje, ze to można poprawić w Kodi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minutes ago, lakiman said:

Nowy sezon na promocję w kablówkach można zatem uważać za otwarty. 😉

Bundesliga leci na Galerii UPC od 5 sierpnia (wtedy był mecz Wolfsburg - Bremen).

Tylko jakoś się tym UPC specjalnie nie chwali.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecz mnie nie interesuje, ale z ciekawości sprawdzę opóźnienie między UPC TV Go w Kodi, a aplikacją Viaplay. Bo tutaj ktoś mówił o 60 sekundach, a mnie się wydaje, ze to można poprawić w Kodi.
60 sekund opóźnienia w apce Viaplay? Niemożliwe. Ja korzystając z Chromecasta przez apkę mam przeważnie koło 15 sekund opożnienia. Porównując z sofascore. Szybszą apką jeśli chodzi o wyniki niż flashscore.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
10 godzin temu, Jack777 napisał:

Tu też piszą o tej badziewnej usłudze zwanej Viaplay:

https://hdtvpolska.com/viaplay-premier-league-awaria-nie-dziala-jakosc-ksw-73-polsat-box-ekstraklasa/

oni naprawdę robią z ludzi [beep].

PR mają typowy dla hegemonów branży IT, ale nim nie są 😀

10 godzin temu, mingo napisał:

Może jest tak na sprzęcie z Android TV 7, którego użytkujesz. U mnie na Chromecast 4 wygląda to tak:

 

Viaplay - przycina tak jak wcześniej, nie da się oglądać, muszę używać KODI

Polsat BOX GO - obraz na Polsat Sport Premium w aplikacji rwie jeszcze bardziej niż w Viaplay, muszę używać KODI

Canal + Online - przycinki są, ale rzadkie, nawet bardzo. Szarpnięcie obrazu zdarza się raz na 2-3 minuty. Nie jest to coś bardzo uciążliwego, niemniej i tak oglądam przez KODI bo tam problem w ogóle nie występuje. 

U mnie na Chromecast 4 wygląda to tak:

Viaplay - było dobrze, ale ostatnia aktualizacja to popsuła. Wróciły przycinki co kilka sekund.

PBG - jakość dramatyczna, ale od jakiegoś czasu ten serwis jest zbędny, więc nie wiem co się tam pogorszyło lub poprawiło.

Canal + online - minimalne przycinki jak były, tak dalej są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...