Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jest to wymarzona usługa pod względem jakości.

Z tego powodu nie zamierzam rozpaczać.

Na Apple jest znośnie, nie dyskwalifikuje to Viaplay.

Płacę za nią dyszkę.Za to co otrzymuję nie narzekam.

Będzie kiedyś lepiej to dobrze.

Głową muru się nie przebije.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Toma441 napisał:

Najlepsze i tak było wróżenie z fusów przez tydzień o podwyżce w Polsce dochodzącej już niemal do dwukrotności ceny bieżącej (60 zł), bo ktoś napisał, że tak jest /będzie za granicą :)

To ma się tak do opinii o usłudze jak pięść do nosa 🙃

Ty o tym że będzie UFC pisałeś jeszcze dłużej😂 Nawet jak było potwierdzenie przez ludzi powiazanych z Polsatem to czekałeś na oficjalna informację bo to dla ciebie nie wiarygodne .Doczekałeś się🤣

  • Popieram 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bgmnt napisał:

@Zuzia Co do mojej opinii na temat tego serwisu, to akurat nie przypominam sobie, żebym ją wyrażał i go oceniał - pisałem zawsze jedynie o faktach.

No ale oczywiście napisanie narzekającemu na 5 Mbps w Viaplay, że na satelicie na Eurosporcie bywało i 3 Mbps przy 1080i, a PSP 3-6 leciał poniżej 2 mega to dla wielu dyletantów "chwalenie czegoś".

 

Kluczowe jest tu słowo BYWAŁO.

 

Zdarzały się i pewnie będą się zdarzać pojedyncze gorszej jakości transmisje niż w Viaplay, natomiast w Viaplay jest to NORMA. PL w C+ przypomnę był co najmniej jeden mecz w tygodniu w 4K HDR więc pewnie jakieś 50mbps, więc też BYWAŁO dużo dużo lepiej 😉

Edytowane przez mejveno
  • Popieram 3
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mejveno Eurosport był nadawany kilka dobrych lat w takiej beznadziejnej jakości, dopiero od kilku tygodni po zmianie transpondera z Polsatu na TVN jakość się poprawiła.

Co do 4K HDR w C+, to mnie nie rozmieszaj, przez kilka lat nadawali ze złymi kolorami i poprawili to 3 mieisące temu... A jakość była kiedyś w okolicach 28 Mbps (i to było maksimum), natomiast dawno już zjechała do średniej ~20.

I taka własnie jest dyskusja, nie wiesz nawet o czym piszesz, ale musisz się koniecznie wypowiedzieć... ;).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to już było i nie wróci ..przez co najmniej kilka lat..

3 minuty temu, mejveno napisał:

 

PL w C+ przypomnę był co najmniej jeden mecz w tygodniu w 4K HDR więc pewnie jakieś 50mbps, więc też BYWAŁO dużo dużo lepiej 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bgmnt Jestem abonentem C+ od ponad roku i nie miałem żadnych problemów z kolorami na tym kanale. To, że 80% użytkowników nie ma skalibrowanego TV, czy w ogóle ustawionego w miarę poprawnie i do tego nie wie jak działa HDR, to inna kwestia.

 

C+ 4K jest w HEVC, więc w przeliczeniu będzie to około 50 mbps w porównaniu z tymi 2, 3 czy 5 mbps, które podałeś. Wyprowadź mnie z błędu, jeśli jest inaczej.

Edytowane przez mejveno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mejveno 95% forumowiczów miało, zachęcam do poczytania właściwego tematu.

 

4K w skandynawskim Viaplay także jest w HEVC (~16 Mbps), więc nie wiem do czego porównujesz...

Ja napisałem o jakości HD w polskim serwisie w H264 i porównałem to do polskich kanałów HD także w H264, które często nadają o wiele gorzej niż Viaplay.

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i napisałeś bzdurę, bo bitrate w H264 nijak ma się do tego w H265. O czym nawet była mowa wyżej... Ale jak zawsze trzy grosze musisz wcisnąć, mimo, że wiedza zerowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bgmnt 95% forumowiczów miało skalibrowany TV 🤣? Błagam, nigdy w to nie uwierzę.

 

Kogo w Polsce obchodzi w jakiej jakości nadaje Viaplay w Skandynawii? Ludzie porównują jakość tego, co oglądali do tej pory do tego jak to wygląda obecnie, a nie Polskę do Skandynawii. Jeżeli Eurosport, na którejś satelicie nadawał 3mbps, to też można to potępiać, tylko tutaj jest trochę inny kontekst. Jak chcesz tylko przekonać, że da gorzej niż w Viaplay, to pewnie masz rację. Ale co to zmienia?  

Edytowane przez mejveno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja wiedza była duża gdy wciskałeś kity o 1.5 mega na PSP na nowych parametrach🤣 Prawda jest taka że dziaduja na jakości i nawet jak będziesz tu dyżurował dniami i nocami to nie przekonasz tu innych że jest inaczej. Ale wiadomo co by nie było to streming najlepszy😂 720 to wygląda odpowiednio ale na Astrze aż się chce oglądać a nie w nowoczesnym Viaplay

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mejveno No tak, sam C+, pisał, że znają temat i się przyznawał do problemu (jest o tym w poście, który wkleiłem), ale Ty miałeś dobrze... :)

 

Ja natomiast parskam śmiechem na to narzekanie na 5 Mbps w Viaplay, kiedy na satelicie z takim samym średnim debitem nadaje Canal+ Sport 5 czy inny Sportklub i tutaj już wszyscy zachwyceni, zapewne tacy sami uważni widzowie jak Ty ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałeś dobrze, bo to nie było dobrze nadawane. Tylko po prostu nie wiedziałeś jak to powinno wyglądać.

Ale zapewne znaczek z plusikiem wszelkie wady usuwał z obrazu. Teraz jeszcze doszły ograniczenia wiekowe na pół ekranu ;).

Tu filmy jeszcze zostały:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bgmnt Tu właśnie wszystko rozchodzi się o kalibrację TV, ale ty uparcie będziesz przekonywał, że jest inaczej, bo większość osób tak na forumku napisała, chociaż sam żadnego doświadczenia z tym nie miałeś. A już najśmieszniejsze jest to, że próbujesz udowadniać, że widziałem coś innego niż widziałem. Jestem bardzo wyczulony na jakość obrazu, oglądam dużo piłki i Viaplay wygląda tragicznie. I powtórzę się, może sobie być na SportKlubie i 1 mbps i co z tego? To ma w jakiś sposób usprawiedliwiać Viaplay? Może nikt na forum o tym nie wspominał, bo mało kto ogląda SportKlub czy inny Canal+ 5 na forum i tyle? 

Edytowane przez mejveno
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, mejveno napisał:

@bgmnt Jestem abonentem C+ od ponad roku i nie miałem żadnych problemów z kolorami na tym kanale. To, że 80% użytkowników nie ma skalibrowanego TV, czy w ogóle ustawionego w miarę poprawnie i do tego nie wie jak działa HDR, to inna kwestia.

Oni nie potrafią poprawnie nadawać  to widz jest temu winny??  Oni powinni oferować gotowy produkt beż żadnych wad technicznych. Idąc twoim tokiem myślenia - kupujesz w sklepie kosiarkę, potem odkręcasz nóż i go ostrzysz a następnie  przykręcasz i dopiero wtedy możesz kosićić??

 

Obstawiam że jak ruszy liga angielska to  całe Viaplay padnie na amen z przeciążenia serwerów. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mejvenoTak jak już napisałem, możesz pobrać filmy i porównać, różnica jest kolosalna i od razu widoczna.

Jeśli tego nie widzisz, to zaufaj mi, problemu z 720p w Viaplay też nie będziesz miał.

No chyba, że będziesz oglądał na 3 megowym łączu jak niektóre asy.

A co z tego, że jakość na satelicei na niektórych kanałach jest niska. To z tego, że właściwie nikomu to nie przeszkadza.

Forumowi koneserzy jakości też nagle się uaktywnili wraz z Viaplay. A, że 3/4 z nich nie widziało na oczy jak to wygląda naprawdę?

No cóż...

Jakby Viaplay nie napisał, że to 720p tylko twierdził, że to FHD, a przy okazji przekazu 1080p dał znaczek 4K to pewnie znalezliby się tacy co by uwierzyli :D.

Tak jak Ty uwierzyłeś, że to [beep] co pokazywał latami C+ 4K to jest dobra jakość i 50 mega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...