Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Potrzebuje Waszej pomocy. Po 3 dniach walki z ustawieniami mam dość.

Posiadam łącze internetowe 800/800, TV LG Oled 65cx oraz Fire TV Stick 4K Max.

Może ktoś ma podobną konfiguracje i podpowie jak poprawnie to ustawić.

Zarówno na Viaplay jak i na C+Online podczas oglądania sportu mam klatkowanie lub zwalnianie. Nie wiem jak to opisać obraz nie jest płynny. 

Ktoś coś ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr. Brooks Jak Viaplay się nie poprawi pod kątem jakości, to moim zdaniem żadna przystawka tu nie pomoże. Coś czuję, że będziemy z nostalgią wracać do czasów, kiedy Premier League transmitowana była w Canal+. Natomiast, wracając do Twojego pytania, ja myślę nad Chromecast 4 - podobno chodzi fajnie i płynnie, no i ta wersja tego urządzenia ma w zestawie pilota. Zresztą, możesz sam obejrzeć recenzję:

 

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr. Brooks Najgorsze w tym wszystkim jest to, że my na forum możemy sobie jedynie pogadać, a Viaplay ma nasze opinie w du-pie. Człowiek nawet chciałby zapłacić więcej, żeby oglądać Premier League w telewizji, bez zacięć, w wyższej rozdzielczości, a oni kompletnie nie słuchają tych opinii. Oni narzucają ludziom oglądanie Premier League w jakości "kalkulatora", "bo tak". Nawet nie chce mi się na ten temat dyskutować, bo mam takie nerwy jak sobie pomyślę, że jesteśmy skazani na ten amatorski streaming i to przez tyle lat. Nie wiem czy na polskim rynku była obecna kiedykolwiek firma bardziej nieszanująca klientów i niewsłuchująca się w oczekiwania widzów, jak Viaplay. Moim zdaniem, czegoś tak dziadowskiego i infantylnego w komunikacji z odbiorcami, jeszcze na polskim rynku nie było.

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cambos Ciężko logicznie zrozumieć postępowanie tej pseudo profesjonalnej firmy. Chyba faktycznie jedyne rozsądne wytłumaczenie to takie iż kupili by za jakiś czas odsprzedać. Nie uwierzę, że Premier League, Bundesliga czy F1 będzie na lata w streamingu. W dodatku z takimi ograniczeniami i problemami Viaplay. Jedynie rozsądne rozwiązanie to uruchomienie kanałów satelitarnych lub dogadanie się z kimś na sublicencję.

Edytowane przez Mr. Brooks
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mr. Brooks napisał:

Jaką przystawkę polecacie do Viaplay? Mam 5 letni telewizor Philips na Androidzie, ale ciągłe problemy z klatkowaniem a czasem dochodzą i inne problemy.

Kalkulator. Nowoczesny. Bez problemu tę jakość przesyłu powinien uciągnąć.

A najśmieszniejsze jest to, że aby oglądać ten niszowy serwis co niektórzy muszą dokupywać przystawki za równowartość półtorarocznej subskrypcji tego coś

 

Edytowane przez tomciu
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej raczej z 4K o ile Viaplay pokaże takà jakość w meczach- nie powinno być problemu.

Mogę się mylić, ale np.starsze wersje android będą miały z tym problem.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Wodnik Szuwarek napisał:

Ustaw odświeżanie obrazu na 50 Hz.

O ile się da to zrobić w Fire OS.

Ustawiałem 50 MHz, 60 MHz ale to nie wiele poprawia. W TV bawiłem się opcją TruMotion ale niewiele wskórałem. Ręce opadają. Chyba tak to ma wyglądać. Dzisiaj puszczę sobie stream z enigmy 2 i zobaczę jak to wyglada. Bo jak już moja piękniejsza połówka widzi, że jest coś nie tak i pyta się mnie czy teraz tak będę oglądał mecze to jestem załamany. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ja również będę musiał się przerzucić z Canal+ na viaplay. Mam starszy plazmowy TV Panasonic 42 cale Full HD, nie oglądam więc nic 4K i nie zależy mi na tym.

Czytam ten temat i wychodzi na to, że najlepszą opcją, choć drogą, jest zakup dostawki Apple TV 4K, a jak sprawdza się tańszy chromecast 4 z viaplay? Zależy mi tylko na oglądaniu viaplay, więc wszelkie HDR-y, youtuby czy netfliksy są bez znaczenia.

Zależałoby mi jedynie, oprócz poziomu streamingu, na możliwości nagrywania konkretnego spotkania gdy nie ma mnie w domu. Czy Apple TV 4K lub chromecast mają takie możliwości nagrywania treści z viaplay?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chromcast 4 jak najbardziej się sprawdza. Nie tylko zresztą do oglądania streamingu od Szwedów. Apple TV ma tę przewagę, że streamy dla sprzętu Apple mają wyższy bitrate. Niestety cena tej przystanki jest znacznie wyższa. Na żadnym sprzęcie nie ma cudów ponieważ Szwedzi zwyczajnie nie ogarniają zarówno pod względem jakości jak i stabilności działania serwisu.

O nagrywaniu zapomnij. Żaden streaming nie da Ci legalnie takiej możliwości. Mecze są dostępne z odtworzenia chyba (nie pamiętam dokładnie) do dwóch dni po transmisji na żywo.

Edytowane przez matinen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz korzystać z aplikacji nie tylko Viaplay, ale tych bardziej "wymagających" to polecam do takiego telewizora Apple TV 4K.

A cena..zawsze jest związana z jakością towaru.

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, piterk10 napisał:

Zależy mi tylko na oglądaniu viaplay, więc wszelkie HDR-y, youtuby czy netfliksy są bez znaczenia.

Wystarczy Ci w zupełności nawet tani Chromecast 3. Będziesz castował treści z aplikacji w telefonie na tv. Mam tak na starej plazmie LG i działa świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman

Czyli jesteś zadowolony 😬?

Rozdzielczość "skrojona" na miarę przekątnej ekranu.

:-D

* przynajmniej część filmowa serwisu jako-tako wygląda.

 

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...