Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, vigoo napisał:

Generalnie ciężko mi zrozumieć jaranie się czymś, czego jeszcze nie ma. Nie wiadomo co, nie wiadomo jak, ale na pewno będzie super, hiper zajefajnie, bo w streamingu. Widocznie miłośnicy streamingu już tak mają...

Dla wielu jednak nie ma powodów do skakania pod sufit bo:

1. Mamy kolejne rozdrobnienie praw i kolejny abonament do opłacenia.

2. Nie mamy możliwości wyboru TV - Internet, więc już na starcie część zinteresowamych została skreślona.

 

1.Odróżnij zainteresowanie i ciekawość od "jarania się", zresztą sam cały czas piszę - "zobaczymy jak będzie naprawdę" 

2. Subskrypcja to nie abonament, przynajmniej w moim rozumieniu. 

3. Możliwe, że z czasem powstaną kanały Viaplay w TV Do tej pory nie wiadomo. Nie zostało to wykluczone. Prawa do Bundesligi mają do 2028, bodajże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Toma441 napisał:

Prawa do Bundesligi mają do 2028.

Do 2029.

A co do kanału TV.

Cytat

Nasz debiut w Polsce koncentruje się na naszej platformie streamingowej Viaplay i nie planujemy uruchamiania linearnych kanałów telewizyjnych w Polsce - informuje portal wirtualnemedia_pl Nicholas Smith z NENT Group (Nordic Entertainment Group).

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/kanal-v-sport-jak-odbierac-oferta-viaplay-w-polsce-cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kamil2505 napisał:

 

 

Oferta z Litwy pokazuje, że wcale tak kolorowo może nie być. 

Poczekamy, zobaczymy. Jestem zdania, że lepiej, kiedy serwis X w Polsce jest, niż kiedy go nie ma. Sytuacja z Disney + to pokazuje. Inni mają. My czekamy. Jak zawsze. Możliwe, że start czegoś nowego wpłynie też pozytywnie na inne oferty. 

Przecież wiem, że "na dziś" nie planują otwierania tradycyjnych kanałów, ale za 6, 7 lat mogą zmienić zdanie, prawda? Pod tym względem właśnie na to patrzę, jako początek czegoś nowego, co wpłynie pozytywnie na rynek. Wolę jakiś nowy impuls, w postaci zupełnie nowej platformy streamingowej, niż 27 kanał Winnickiego typu Silver czy Antena, albo Filmax 4k bez 4k, czy 35 przejęcie jakiegoś dobrego kanału przez Polsat i zrobienie z niego śmieciowej tuby do swoich reklam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oczekuję gratulacji. Sam decyduję co wybieram i za co płacę. Nikt mnie nie zmusza W tym sęk. 

Problem w tym, że godzimy się na bylejakość widać to na przykładzie tv naziemnej pozapychanej byle czym. Choćby z tego punktu widzenia wolę serwis płatny, bo cena wymusza dbanie o to co ostatecznie dostarcza się klientowi między konkurującymi platformami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tv naziemnej już chyba od 10 lat nie korzystam. Jednak nie mam zamiaru cieszyć się z tego, że pojawiają się kolejne serwisy stremingowe, które podbierają ofertę innym. Efekt taki, że ci co stracili ceny nie obniżają (im większa konkurencja tym większa cena praw sportowych/filmowych czego rewelacyjnym przykładem jest PGE Ekstraliga, a tym samym obniżek brak, bo za to samo muszą zapłacić więcej), a nowi za cząstkę oferty, która była u poprzedników żądają dodatkowych pieniędzy. To tylko kolejne rozdrobnienie oferty.

 

Patrząc na mój przykład: kanały tematyczne tv + C+ + HBO + Polsat Sport Premium + 4K + Eleven 84,99zł + Netflix 43zł + Player 5zł (średnia cena) daje to 132,99zł/miesięcznie. Dodajmy do tego Amazon Prime Video za 24,99zł + Viaplay za 34zł = 191,98zł. 

Do tego dojdzie jeszcze Disney+ - póki co nie wiadomo ile, ale niech będzie ok. 30zł to już cena 221,98zł. 

 

Oczywiście mój wariant to wersja optymistyczna, bo mało kto ma tak korzystny pakiet tv satelitarnej i płaci więcej. W moim przypadku mamy ponad 200zł miesięcznie za tv. Myślę, że przy polskich zarobkach mało kogo na taki wydatek będzie stać. Z drugiej strony nie każdy ma ochotę wydawać tyle pieniędzy na taką rozrywkę, tym bardziej, że sporo osób współdzieli Netflixa na cztery osoby. 

 

No, ale niech wchodzą nowi. Jeszcze do niedawna wszystko było znacznie taniej, a teraz za to samo będziemy płacić więcej. No, ale kto bogatemu zabroni. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Toma441 napisał:

 

2. Subskrypcja to nie abonament, przynajmniej w moim rozumieniu. 

Jak zwał tak zwał, ale będąc fanem Bundesligi ktoś będzie musiał płacić regularnie przez następne 10 miesięcy dwa razy więcej niż do tej pory. Czy tylko dwa razy więcej?

TV 

Prąd - sprzęt - abonament

STREAMING

Prąd - sprzęt - internet - subskrybcja

 

 Znajdź różnicę... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Toma441 napisał:

Czasy się zmieniają. 

Nie musisz mi tego mówić. Ja piszę o tej "radości" co niektórych z powstawania nowych serwisów streamingowych i placeniu dodatkowo za to samo. 

5 minut temu, Toma441 napisał:

Technologia wymusza zmiany w tym co nazywany konsumpcją treści. Widz nie jest uzależniony od tego, żeby oglądać coś "tylko w telewizji". 

No co Ty nie powiesz. Nie wiem czy zauważyłeś, ale telewizja i internet już współgrają. Oferta C+, HBO już jest nie tylko w tv, ale też internecie. Podobnie z resztą z ofertą Polsatu czy TVN. Nie ma już podziału na "tylko w tv" i "tylko w internecie". W związku z tym abonent i tak będzie stratny, bo to co miał do tej pory u kogoś innego będzie musiał zapłacić więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kamil2505 napisał:

W związku z tym abonent i tak będzie stratny, bo to co miał do tej pory u kogoś innego będzie musiał zapłacić więcej. 

Stratny? Nie chcesz się przystosować , to nie płać i nie oglądaj. Nikt nie zmusza do płacenia.

Jak paliwo , prąd  drożeje to nie jezdzisz autem i gasisz światło rodzinie? ;)

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kingofsouth prawa ekonomii. Prosty przykład. Jeden sklep oferował chleb i masło za 10zł. Teraz oferuje sam chleb za 10zl, a w innym sklepie można kupić masło - też za 10zł. Płacisz razem 20zł. Konsument nie jest stratny? Jest. Płaci dodatkowe 10zł za to samo.

 

Podobnie jest w przypadku kibica ligi niemieckiej, polskiej i włoskiej - w minionym sezonie zapłacił za to 55zł. W następnym 89zł. Jest stratny? Oczywiście, ze tak, bo za to samo będzie musiał zapłacić dodatkowe 34zł. I z czego tutaj się cieszyć? Że muszę dopłacić dodatkowe 34zł za to sam? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak nie rozumiesz. Dlaczego ma być stratny? Wcześniej klient był zmuszony do wykupienia dodatkowej usługi u operatora kablowego i opłacania np HBO przez 2 lata i tym samym płacił większe rachunki za tv i nie miał możliwości wycofania się przed czasem. 

Dzisiaj jest niezależny i może sam regulować czas trwania zobowiązania i dodatkowo oglądać treść na telefonie i/lub tablecie rezygnując z tradycyjnej telewizji. 

Można dowolnie żonglować i zmieniać dostępne usługi, wykupywać treści i zmieniać zawartość pakietów. Dziś to nie dostawca tv narzuca co ogląda klient, na czym i za ile. Dziś klient decyduje o wszystkim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

Jak bundesliga będzie w 4K i dobrej jakości aplikacja na smart TV, to te 34 zł będzie usprawiedliwione. W przeciwnym wypadku szybko się zawiną z Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Toma441 napisał:

Chyba jednak nie rozumiesz. Dlaczego ma być stratny? Wcześniej klient był zmuszony do wykupienia dodatkowej usługi u operatora kablowego i opłacania np HBO przez 2 lata i tym samym płacił większe rachunki za tv i nie miał możliwości wycofania się przed czasem. 

Dzisiaj jest niezależny i może sam regulować czas trwania zobowiązania i dodatkowo oglądać treść na telefonie i/lub tablecie rezygnując z tradycyjnej telewizji. 

Można dowolnie żonglować i zmieniać dostępne usługi, wykupywać treści i zmieniać zawartość pakietów. Dziś to nie dostawca tv narzuca co ogląda klient, na czym i za ile. Dziś klient decyduje o wszystkim. 

By oglądać sport trzeba abonować HBO?😂Gdzie tak jest?😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Toma441 napisał:

Chyba jednak nie rozumiesz. Dlaczego ma być stratny? Wcześniej klient był zmuszony do wykupienia dodatkowej usługi u operatora kablowego i opłacania np HBO przez 2 lata i tym samym płacił większe rachunki za tv i nie miał możliwości wycofania się przed czasem. 

Dzisiaj jest niezależny i może sam regulować czas trwania zobowiązania i dodatkowo oglądać treść na telefonie i/lub tablecie rezygnując z tradycyjnej telewizji. 

Można dowolnie żonglować i zmieniać dostępne usługi, wykupywać treści i zmieniać zawartość pakietów. Dziś to nie dostawca tv narzuca co ogląda klient, na czym i za ile. Dziś klient decyduje o wszystkim. 

No chyba Ty nie rozumiesz. Masz wyżej przykład liczbowy czemu będzie stratny. 

Wcześniej może i był zmuszony do wykupienia usługi na 2 lata, ale teraz (od roku) może "żąglować" usługami - zarówno C+, jak i HBO czy Eleven można kupić bez zobowiązania. I żaden Viaplay nie jest tu do niczego potrzebny. No chyba, że do wydania dodatkowej kasy za to samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kamil2505 napisał:

No chyba Ty nie rozumiesz. Masz wyżej przykład liczbowy czemu będzie stratny. 

Ty uważasz, że będzie i masz swoje argumenty, ja uważam, że będzie miał dodatkowy wybór, z którego może skorzystać lub nie. Część kibiców tak czy inaczej się skusi, dużo zależy od oferowanej jakości. Jeśli będzie zauważalnie lepsza od tego co oferował Eleven to klient zapewne będzie gotów dopłacić za korzystanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Toma441 napisał:

Ty uważasz, że będzie i masz swoje argumenty, ja uważam, że będzie miał dodatkowy wybór, z którego może skorzystać lub nie. 

Ale czego dodatkowy wybór? Przecież podebrali prawa, które do tej pory były u innych nadawców. Bo powiedzmy sobie szczerze, że fanów żeńskiej Serie A to fanów w Polsce jest w granicach błędu statystycznego. 

 

Nadal nie rozumiem z czego mam się cieszyć? Naprawdę mam się cieszyć, że zapłacę 34zł za to co mam obecnie w pakiecie? Jak ktoś lubi zwiększać ilość usług w swojej przystawce tv to niech się cieszy. Ja nie mam zamiaru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kamil2505 napisał:

 

 

Nadal nie rozumiem z czego mam się cieszyć? Naprawdę mam się cieszyć, że zapłacę 34zł za to co mam obecnie w pakiecie? Jak ktoś lubi zwiększać ilość usług w swojej przystawce tv to niech się cieszy. Ja nie mam zamiaru. 

Podebrali tak samo, jak kiedyś podebrał Eleven 🙂 Nie byłoby sprawy gdyby Viaplay ogłosił, że np. uruchamia kanały  dajmy na to o nazwie V1, V2, V3 i tam daje ofertę z uwzględnieniem kabla . Oni stwierdzili, że tego nie zrobią i o to de facto rozbija się temat. Nie ma obowiązku skakać z radości, tak samo jak nie ma obowiązku posiadania tego samego zdania w temacie. Jak usługa okaże się kichą to pierwszy napisze, że jestem rozczarowany i nie zobaczą więcej mojej kasy 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem taki, że mało kogo cieszy dopłacenie za to samo co do tej pory. Ty się cieszysz, chociaż nawet nie wiesz jaka będzie oferta serialowo-filmowa (no przecież widziałeś na stronie szwedzkiej wypasioną ofertę :D  ale, że w łotewskiej jest kiepsko to już nie widziałeś). 

I ta radość z tych "originalsów", których na CANAL+ i Ale Kino+ nikt nie widział, ale za 34zł extra płatne na pewno zechcą zobaczyć. :D

Sportowa oferta - to już wiemy jaka będzie - płacenie za to samo co u innych +34zł. Kibice sportowi zawiedzeni (w większości), może fani filmów i seriali odetchną z ulgą. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liga włoska zostaje w Eleven?

Jak widać w obecnej kwocie abonamentu Eleven( niektórzy pakiet mają za kilka zł) musiał odpuścić Bundesligę  na rzecz Viaplay. Klienci juz przyzwyczaili się do obecnej kwoty za abonament.

Za to zostaje Liga francuska , hiszpańska w jakości Super HD.

Poza tym może w końcu zobaczymy natywne 4K w usłudze przez Internet.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...