Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, kingofsouth napisał:

To jest twoja subiektywna opinia. 

 

Bez urazy , ty jesteś zaślepiony forumowym krzykiem rozpaczy.  Też twoja wiarygodność jest dla mnie taka nijaka. 

No tak...

Czyli mamy dwa rodzaje opinii:moja własna i druga jeśli mi się nie podoba to zaraz musi być troll.

Czy to jest demokracja?

To skoro taka technika rozwinięta dobrze by było żeby klient miał wybór gdzie obejrzy ten mecz,a nie nakazuje że tylko internet.

Czy to jest demokracja?

Mogę być w domu i wtedy faktycznie chce to obejrzeć przez internet ale jak np bede gdzieś jechal komunikacja publiczna to taszczyć specjalnie komputer żeby obejrzeć jeden czy dwa meczyki to średnia atrakcja.

Platformy streamingowe miały być przeciwwagą dla skostniałej telewizji bo tamte coś narzucały a tymczasem robią to samo.

No i cena.

34zl za jedną ciekawą ligę piłkarska (proszę z całego serca nie trollowac i nie nakazywać oglądania mi "ciekawych" kryminałów szwedzkich z napisami)

Wychodzi drogo.

Pomnóżmy przez pięć i dodajmy że np będę chciał obejrzeć np NBA.

Jeżeli zaczniemy płacić za viaplay to do tego dojdzie za jakiś czas (kochane platformy streamingowe rozdrobnily rynek).

Ale najprościej napisać "jesteś biedny to nie kupuj,a w ogóle zalatuje cebula"

P.S.

Przepraszam że dopiero założyłem konto na satkurierze w momencie jak dowiedziałem się o jego istnieniu.

 

 

 

 

 

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, dixente napisał:

 

Czyli mamy dwa rodzaje opinii:moja własna i druga jeśli mi się nie podoba to zaraz musi być troll.

Czy to jest demokracja?

 

Masz wybór. Nie chcesz nie subskrybujesz. Oglądanie TV/ streamingu nie jest dobrem koniecznym. Nikt cie do tego nie zmusza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promocja za 17 zł mies. trwa, to jest 8,50 zł na osobę więc po co bawić się w piraty albo kupować na Allegro.
 A jakość jest jaka jest, bo jak może wyglądać 720p z 5 Mbps? Coś tam ruszyło, bo Full HD zdarza się w pojedynczych materiałach, ale z tym samym bitrate. Nie wiadomo co planują. Tymczasem niemiecki DAZN ponoć podnosi jakość do Full HD, na początek w jednej, dość rozbudowanej kategorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, czytnik napisał:

Czy na ich platformie są filmy dla dorosłych .

M-c temu nie było

Godzinę temu, Zuzia napisał:
Spoiler

Promocja za 17 zł mies. trwa

, to jest 8,50 zł na osobę więc po co bawić się w piraty albo kupować na Allegro.
 A jakość jest jaka jest, bo jak może wyglądać 720p z 5 Mbps? Coś tam ruszyło, bo Full HD zdarza się w pojedynczych materiałach, ale z tym samym bitrate. Nie wiadomo co planują. Tymczasem niemiecki DAZN ponoć podnosi jakość do Full HD, na początek w jednej, dość rozbudowanej kategorii.

Na ich platformie,czy w kablówkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zuzia napisał:

Promocja za 17 zł mies. trwa, to jest 8,50 zł na osobę więc po co bawić się w piraty albo kupować na Allegro.
 A jakość jest jaka jest, bo jak może wyglądać 720p z 5 Mbps? Coś tam ruszyło, bo Full HD zdarza się w pojedynczych materiałach, ale z tym samym bitrate. Nie wiadomo co planują. Tymczasem niemiecki DAZN ponoć podnosi jakość do Full HD, na początek w jednej, dość rozbudowanej kategorii.

Zuzia gdzie można ją włączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Arkon napisał:

Bez urazy, ale Ty i paru ludzi na tym forum jesteście zaślepieni i nawet średniej jakości na meczach nie widzicie, więc Wasza wiarygodność jest dla mnie znikoma. Nikt mi też nie powie, że na moim tv to słabo wygląda, a na innych sprzętach super, bo po pierwsze mam nowy, naprawdę dobry sprzęt, na którym inne kanały wyglądają dużo lepiej. Prosty wniosek- ktoś kto pisze, że jakość jest dobra po prostu manipuluje. To tyle ja już tu nie wchodzę, bo nie mam zamiaru kopać się z koniem(a nawet paroma końmi). Pozdrawiam

Po pierwsze napisałem o Twojej subiektywnej opinii, bo taką jest z definicji każda opinia, a Ty w drugim zdaniu piszesz w liczbie mnogiej "waszą", w trzecim zarzucasz mi manipulację, wiedząc, że oglądam Viaplay na sprzęcie, który pozwala na najlepszą możliwą jakość obrazu nawet przy obecnych parametrach, bez utraty płynności. Co zostało nawet tutaj potwierdzone. Używasz porównań per "kopanie się z koniem" w odpowiedzi na mój normalny, stonowany wpis. Także odpowiedz sobie na pytanie kto bardziej sprowadza dyskusję w tym wątku do niskiego poziomu, wychodzi z założenia, że może napisać wszystko, czyli zarzucić komuś wprost manipulację, brak wiarygodności, a na końcu stwierdzić, że samemu jest tutaj w zasadzie tylko przypadkowo, odwrócić się na pięcie i napisać "pozdrawiam". 

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Toma441 napisał:

oglądam Viaplay na sprzęcie, który pozwala na najlepszą możliwą jakość obrazu nawet przy obecnych parametrach, bez utraty płynności. 

Płynność mam w Kodi, za darmo.

Co takiego uzyskujesz ponad to co mają inni?  Na czym polega wyższa jakość. Filtry? Bo strumień masz ten sam co wszyscy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Zuzia napisał:

Na czym polega wyższa jakość. Filtry? Bo strumień masz ten sam co wszyscy.

 

Poczytaj o różnicach  pomiędzy tvOS, a androidem, które pozwalają na osiągnięcie lepszej jakości, lepszego komfortu w oglądaniu, mimo identycznych parametrów dla każdego. Nie mam zamiaru wchodzić w kolejną dyskusję o tym samym, której finałem będzie "przeciąganie liny" przez dwie godziny, a na końcu ktoś znowu napisze, pod moim adresem to samo co zwykle. Postów o tym na forum jest mnóstwo. Chwała Ci za to, że używasz Kodi do streamingu. Dla mnie z kolei nie jest to, żaden punkt odniesienia w dyskusji w tym wątku, bo traktuje to jako specyficzny "wynalazek". 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałam serio, co konkretnie daje w przypadku Viaplay, za dużo nie wyjaśniłeś. Twierdzisz, że jest lepiej, ale z czego to wynika, jakieś konkrety napisz z własnego podwórka. Mnie akurat temat jakości interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym wielokrotnie. Oglądanie Viaplay (ale nie tylko Viaplay) na Apple tv 4k jest zupełnie innym doświadczeniem, niż na Androidzie czy tizenie. Treści ładują się bardzo szybko i bez przeszkód, aplikacja nigdy mi się nie zawiesiła. Nie ma przy oglądaniu tzw. "efektu komety" czy kilkusekundowych "zawieszek" obrazu. Nie ma problemu z buforowaniem treści, klatkowaniem. Żaden z tych uciążliwych problemów wpływających na jakość nie występuje. Są na forum osoby, które doskonale znają uwarunkowania techniczne, "bebechy" każdego z urządzeń i zapewne pod kątem technicznym bardziej ode mnie "w temacie", ja pisze od strony i z punktu widzenia codziennego użytkowania oraz jak to wpływa na korzystanie z treści i aplikacji. Dla mnie, tak jak pisałem ATV pozwala na uzyskanie najlepszej możliwej jakości, biorąc pod uwagę to co dostajemy, czyli parametry wspólne dla wszystkich. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Toma441 napisał:

Po pierwsze napisałem o Twojej subiektywnej opinii, bo taką jest z definicji każda opinia, a Ty w drugim zdaniu piszesz w liczbie mnogiej "waszą", w trzecim zarzucasz mi manipulację, wiedząc, że oglądam Viaplay na sprzęcie, który pozwala na najlepszą możliwą jakość obrazu nawet przy obecnych parametrach, bez utraty płynności. Co zostało nawet tutaj potwierdzone. Używasz porównań per "kopanie się z koniem" w odpowiedzi na mój normalny, stonowany wpis. Także odpowiedz sobie na pytanie kto bardziej sprowadza dyskusję w tym wątku do niskiego poziomu, wychodzi z założenia, że może napisać wszystko, czyli zarzucić komuś wprost manipulację, brak wiarygodności, a na końcu stwierdzić, że samemu jest tutaj w zasadzie tylko przypadkowo, odwrócić się na pięcie i napisać "pozdrawiam". 

A co mam napisać, jak ciągle te same osoby wypowidają się pozytywnie o jakości nadawania przez Viaplay. Na początku nie miałem tej usługi i tylko bazowałem na opiniach osób, które wcześniej ją miały. Od niemal miesiąca mam możliwość oglądania, a w zasadzie nieoglądania, bo zawartość jest marniutka, a pisanie że jakość jest dobra to najdelikatniej mówiąc manipulacja.

@kingofsouthZnowu złośliwości i delikatnie mówiąc nieprawdziwe informacje. Nigdy nie płakałem nad utratą PL przez C+ i wielokrotnie pisałem, że będę miał Viaplay jak liga angielska tam wyląduje i dobrze o tym wiesz. Tak nie rozumiem dlaczego piszesz, że jakość jest dobra. To jaka jest u konkurencji? Krytykujesz choćby Eleven, a on jakością miażdży Viaplay, ale jest za tani, żeby go chwalić.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jaka jest na Netflixie, Eleven czy Polsat Sport Premium jeśli tu jest dobra? Po co bronisz Viaplay? I to ja manipuluję, bo piszę prawdę? Nagle na moim Philipsie wszystkie w/w programy wyglądają znakomicie, a Viaplay średnio? Przecież to absurd, po co tak piszesz? Ty piewca 4K, HDR i innych bajerów nagle piszesz, że jakość jest dobra. Naprawdę dochodzę do wniosku, że ktoś przejął Twoje konto, bo od paru miesięcy Cię nie poznaję.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że jeśli ktoś napisze, że jakość jest  dobra, a Ty 

@Arkon  uważasz, że wręcz przeciwnie nie oznacza to z góry, że ten ktoś manipuluje, a jedynie, że ma odmienne zdanie od Twojego. A to co do zasady nie daje Ci automatycznie prawa do sugerowania czyichś złych intencji. Użytkownik X może mieć inne wymagania, inny sprzęt, inne łącze internetowe. Jesteśmy na Forum. A jak sama nazwa wskazuje można, a nawet trzeba wyrażać tu różne zdania i opinie, czy komentarze. O tym jest ten wątek. A nie o tym, kto bardziej wyzwie kogoś od "takich"czy "owakich". 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, czerstwy napisał:

Tylko mały szczegół większość pisze że jakość nie jest dobra😂Dobra jakość od początku była tylko u ciebie i @kingofsouth😅

To ta większość co subskrybuje Viaplay ? Czy ta , co wypowiedziała się w ankiecie,  czyli ile osób? 5?10?20? Liczba niezadowolonych ma się nijak do tego ile osób posiada Viaplay. Dalej sobie krzycz ile tam sobie chcesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Arkon napisał:

Dlatego napisałem, że jest średnia, na pewno nie dobra w porównaniu z Netflixem, Eleven czy PSP wygląda gorzej i to są fakty. Pisanie, że jest dobra to manipulacja, zgodzisz się?

Dobra jest nawet na 55 calach ale FUL HD, na 4K jest słaba. 

Ale nie można uogólniać ponieważ poszczególne mecze na Eleven czy PSP też potrafią wyglądać słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...