Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, _Artek_ napisał:

Muszę się wam pochwalić męską decyzją anulowałem viaplay mimo że miałem do lutego po 17zł miesięcznie....... uznałem że nawet 17 to i 7 za dużo za to co tam jest ;D 

I masz rację, bo tam nic nie ma, ja jako kibic Manchesteru United martwię się o przyszły sezon, a teraz w tej jakości, to za darmo bym tego nie chciał, znaczy mam za darmo  ten miesiąc, ale nie oglądam, bo raz, że się nie da, a dwa, że nic tam nie ma, ktoś kto za to płaci 34 zł, to albo jest fanem Bundesligi, albo płaci, żeby się pochwalić, że ma.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość raczej korzysta z darmowych lub promocyjnych możliwości dostępu.

Od sierpnia mam serwis za 0 zł.

Jeśli chodzi o promocję pewnie będę wybierał między UPC a Play.

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

Zależy co kogo interesuje. Dla mnie liczy się tylko NHL, NBA i F1, a resztę mogę przy okazji obejrzeć. NHL już jest, F1 będzie za ponad rok, a NBA być może będzie za dwa lata. To co wyprawia C+ z NBA to jakaś żenada. Nie mogę wybrać dowolnego meczu tylko wybiórczo jakieś transmitują. Viaplay transmituje wszystkie mecze NHL i tutaj mam komfort wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomnożyć 300 tyś x 34 zł ...złoty interes.

😉

Rzeczywistość jest taka, że bez promocji i darmowego dostępu liczba byłaby zdecydowanie mniejsza subskrybcji.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś anulował, ktoś inny wykupi... Mam wrażenie, że wiele osób nadal nie może się pogodzić z funkcjonowaniem tej usługi i po cichu liczyło, że ten hejt, który miał miejsce naprawdę przełoży się na dramatyczny upadek Viaplay. 

Tak nie będzie. Jakiś zalążek bazy klientów już został zbudowany, rozsądny był zakup np. NHL, przyszły rok to też będzie konsekwentne rozszerzenie oferty sportowej. Ta filmowa, mimo narzekań, też się zmienia. Do tego całkiem prawdopodobna jest poprawa jakości transmisji sportowych, biorąc pod uwagę ostatnie "testy". Ciągle uważam, że to nie Viaplay powinien się w Polsce martwić, a jego konkurenci. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viaplay obok Netflixa, HBO GO( w przyszłości Max),jest  jedną z usług z których nie zamierzam rezygnować.

W sumie apka dostacza pewną  porcję rozrywki i chyba lepiej by funkcjowała jako Total: czyli sport i film.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Toma441 napisał:

Ktoś anulował, ktoś inny wykupi... Mam wrażenie, że wiele osób nadal nie może się pogodzić z funkcjonowaniem tej usługi i po cichu liczyło, że ten hejt, który miał miejsce naprawdę przełoży się na dramatyczny upadek Viaplay. 

Tak nie będzie. Jakiś zalążek bazy klientów już został zbudowany, rozsądny był zakup np. NHL, przyszły rok to też będzie konsekwentne rozszerzenie oferty sportowej. Ta filmowa, mimo narzekań, też się zmienia. Do tego całkiem prawdopodobna jest poprawa jakości transmisji sportowych, biorąc pod uwagę ostatnie "testy". Ciągle uważam, że to nie Viaplay powinien się w Polsce martwić, a jego konkurenci. 

No właśnie dobrze powiedziane "usługi"

Miejsce piłki nożnej jest w telewizji.

Czemu piłka nożna jest lubiana?

Bo wydaję się być osiągalna dla każdego 

Internet (póki co) nie jest w Polsce osiągalny dla każdego więc dochodzi do pewnego dysonansu i dlatego ta "usługa" jest nie do zaakceptowania na daną chwilę 

P.S.Odnosnie jakości transmisji.Płaci się za daną usługę bo jest dobra czy płaci się bo może kiedys będzie dobra?

 

 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dixente napisał:

Miejsce piłki nożnej jest w telewizji.

 

To, że Ty uwielbiasz skansen nie oznacza, że inni ciągle zamierzają żyć w skansenie.

 

W wielu krajach na Zachodzie sport powszechnie przeniósł się do internetu i piłka nożna nie umarła, a wpływy z transmisji sportowych są coraz większe. Powiem Tobie więcej - kwestią czasu jest, aż niektóre mecze piłkarskie będzie można oglądać tylko w ramach ... PPV.

 

Czy Tobie się to podoba czynie, stare "dobre" czasy odchodzą do przeszłości, a Viaplay to dopiero początek. Nikt Tobie nie nakazuje dostosować się do nowej rzeczywistości. Raport za Q3 2021 od Viaplay pokazał dobitnie, jak wielu płacących subskrybentów pozyskał Viaplay (głównie w Polsce). Ty płaczesz, inni płacą (Viaplay żyje z tych drugich, takich jak Ty ma w ......).

Edytowane przez grreg2084
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, grreg2084 napisał:

 

To, że Ty uwielbiasz skansen nie oznacza, że inni ciągle zamierzają żyć w skansenie.

 

W wielu krajach na Zachodzie sport powszechnie przeniósł się do internetu i piłka nożna nie umarła, a wpływy z transmisji sportowych są coraz większe. Powiem Tobie więcej - kwestią czasu jest, aż niektóre mecze piłkarskie będzie można oglądać tylko w ramach ... PPV.

 

Czy Tobie się to podoba czynie, stare "dobre" czasy odchodzą do przeszłości, a Viaplay to dopiero początek. Nikt Tobie nie nakazuje dostosować się do nowej rzeczywistości. Raport za Q3 2021 od Viaplay pokazał dobitnie, jak wielu płacących subskrybentów pozyskał Viaplay (głównie w Polsce). Ty płaczesz, inni płacą (Viaplay żyje z tych drugich, takich jak Ty ma w ......).

Tak,tak,a za 5 lat ludzie będą osiedlać się na Marsie.

Ja nie mówię co mi się podoba a co mniej tylko jak wygląda obiektywna prawda.

Nie musisz się o mnie osobiście martwić bo skoro umiałem w internecie napisać posta to i mecz w viaplay umiałbym obejrzeć (gdyby możliwości techniczne serwisu na to pozwalały)

Jak będę chciał mieć to co na zachodzie to na ten zachód pojadę a póki co takie gadki co jest gdzie indziej to poziom dzieci w przedszkolu "a proszę pani bo on nie chce jeść szpinaku"

Na zachodzie jakość 720 transmisji by nie przeszło ale Polakom można upchnąć byle co,bo to przecież nie jest zachod

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, grreg2084 napisał:

 

To, że Ty uwielbiasz skansen nie oznacza, że inni ciągle zamierzają żyć w skansenie.

 

W wielu krajach na Zachodzie sport powszechnie przeniósł się do internetu i piłka nożna nie umarła, a wpływy z transmisji sportowych są coraz większe. Powiem Tobie więcej - kwestią czasu jest, aż niektóre mecze piłkarskie będzie można oglądać tylko w ramach ... PPV.

 

Czy Tobie się to podoba czynie, stare "dobre" czasy odchodzą do przeszłości, a Viaplay to dopiero początek. Nikt Tobie nie nakazuje dostosować się do nowej rzeczywistości. Raport za Q3 2021 od Viaplay pokazał dobitnie, jak wielu płacących subskrybentów pozyskał Viaplay (głównie w Polsce). Ty płaczesz, inni płacą (Viaplay żyje z tych drugich, takich jak Ty ma w ......).

Ja się nie chcę sprzeczać, ale skansenem to można nazwać jakość 720p oraz brak płynności, można też skansenem nazwać transmisje w Canal plus w 4K i to bez zacinek, ale czy to jest poważne :D 3 dni temu okazało się, że spadek subskrypcji wyniósł 25%, wypadli z 1 dziesiątki serwisów vod, darmówki się skończyły :)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dixente napisał:

No właśnie dobrze powiedziane "usługi"

Miejsce piłki nożnej jest w telewizji.

Czemu piłka nożna jest lubiana?

Bo wydaję się być osiągalna dla każdego 

Internet (póki co) nie... 

 

 

Kompletnie się z tym nie zgadzam. Telewizja nie ma monopolu na piłkę nożną, ani na żaden sport. W dzisiejszych czasach, żeby śledzić wydarzenia sportowe telewizor oraz telewizja są całkowicie zbędne, bo technologia na to pozwala . Jakość internetu nie ma tu nic do rzeczy, bo streaming sportowy będzie się rozwijał bez względu na to jakie łącze internetowe będą mieli w Polsce Janusz Kowalski czy Antoni Kwiatkowski. 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dixente napisał:

Miejsce piłki nożnej jest w telewizji.

A gdy już Viaplay do niej zawitał jest w Full HD.

Pojutrze mecz Bundesligi Hoffenheim - RB Lipsk w kablówce UPC, za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dixente napisał:

 

Miejsce piłki nożnej jest w telewizji.

 

Miejsce piłki nożnej to stadion lub hala sportowa. Transmisje sportowe w tradycyjnej TV powoli są wypierane przez streaming. Czy to się Kowalskiemu/Nowakowi podoba , czy tez nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze można napisać, że żaden streaming nie ma monopolu na piłkę nożną :)

Z kolei, o ile streaming nadaje się do pokazywania kontentu np. filmowego, którego czas nadawania nie jest istotny, o tyle streaming nie nadaje się do pokazywania sportu na żywo. Opóźnienia w pokazywaniu transmisji "na żywo" w streamingu są absolutnie nie do zaakceptowania, czego najlepszym przykładem jest Viaplay. Viaplay jest także doskonałym przykładem na to, jak streamingu nie należy robić, ponieważ jakość 720p w 2021 roku to jest tak naprawdę skansen i uwstecznienie na polskim rynku mediów. I trzeba mieć naprawdę nierówno pod sufitem, żeby przyrównywać to do Canal+4K, który jest w Polsce prekursorem transmisji w tym właśnie standardzie. Dlatego dziwię się temu permanentnemu podnieceniu kilku osób usługą Viaplay. Viaplay przy serwisach streamingowych takich jak Netflix, HBO Max czy Disney+, to jest zdecydowanie skansen, jakiego u nas jeszcze nie było ;)

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, CashBackPlease napisał:

Viaplay przy serwisach streamingowych takich jak Netflix, HBO Max czy Disney+

Viaplay VS DAZN ( można porównywać) 

Netflix, HBO MAX , Disney+ nie transmitują sportu , zwłaszcza tego na żywo, wiec trochę słabe działa zostały wytoczone przez ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kingofsouth napisał:

Viaplay VS DAZN ( można porównywać) 

DAZN PL i DE - znakomita większość transmisji live w 720p. Z tym, że DAZN DE ma to 720p na wyższym poziomie i wszystko inne też.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, czerstwy napisał:

Jak to za darmo?😂Ekspert zapowiadał PPV i  to już w poprzednim tygodniu😅

Transmisja jest za darmo na kanale "Galeria UPC". Każdy abonent UPC mający pakiet TV może ją obejrzeć i to w Full HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia czasu, jak z rozwojem usług tego typu, dostawcy coraz bardziej będą dbali o to, żeby kontent trafiał tylko do legalnych użytkowników. Na razie jest przeświadczenie, że internetowego dostawcę łatwiej zrobić w trąbę. Ale to wszystko jest do czasu. Im więcej będzie pieniędzy w biznesie streamingu, tym bardziej dbałość o odcięcie cebulaków od treści będzie większa. 

Dodatkowo w Polsce jest przeświadczenie, że ten który oszukuje jest "spoko", a na zachodzie generalnie nawet ściąganie w szkole nie jest dobrze widziane. My po prostu uważamy, że to kombinowanie jest normą,a nie płacenie. 

Edytowane przez Toma441
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...