Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@kunkore może dlatego wybrali egzotyczny materiał, bo to testy. Sprawdzałam wszystko co leci i nie ma więcej materiałów 1080p. Jutro ponoć ma być w UPC mecz THW Kiel - TSV Hannover Burgdorf. Jeśli faktycznie tak będzie wtedy i w streamie puszczą to w Full HD.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... Oglądam drugi sezon "Pod osłoną mroku" i ani razu kolejny odcinek nie wystartował automatycznie :/

Może WebOS od Smart TV LG ma jakiś błąd w aplikacji? Potestuję inne seriale, jeśli się to nie zmieni to trzeba napisać reklamację.

PS. Podczas napisów końcowych nie ma wygodnej opcji znanej z Netflixa "przejdź do kolejnego odcinka".

Po zakończeniu napisów serial wraca do menu sezonu i trzeba ręcznie nawigować kolejny odcinek

Edytowane przez listek2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, to jest liga piłki ręcznej, doczytałam i przyjrzałam się staranniej :)

Niestety nie ma 1080p więc nie powtarza się sytuacja z poprzednią transmisją dla UPC. 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Zuzia napisał:

Masz rację, to jest liga piłki ręcznej, doczytałam i przyjrzałam się staranniej :)

Niestety nie ma 1080p więc nie powtarza się sytuacja z poprzednią transmisją dla UPC. 

Jakość transmisji jest b.dobra w UPC.

Szkoda, że transmisje są tylko okazjonalne.

Telewizor pokazuje 1080i/ 25Hz.

Jest  bardziej wyraźny obraz i świetna płynność w porównaniu do aplikacji.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zuzia Kanał Galeria UPC jest nadawany w 1920x1080 i ze stałym bitrate 14.8 Mbps. Nie znaczy to jednak, że jest takie źródło, zwłaszcza, że przez 95% czasu na tym kanale lecą zapowiedzi i fragmenty programów i filmów z kanałów tematycznych i nikt tego w takiej jakości też nie produkuje. Po prostu upscalują przekaz 720p i tyle (nie takie rzeczy w kablówkach się robi, choć zazwyczaj w drugą stronę - np. INEA jak i Vectra dają w swoich usługach smart jakieś kanały HD zreskalowane do SD). A bitrate jest takie wysokie, bo kanał leci na praktycznie pustym MUX.

 

Już tydzień temu pisałem, że różnicy w jakości nie ma między apką odpaloną na porządnym sprzęcie a przekazem DVB-C i teraz to @all999 potwierdza.

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pawop napisał:
4 godziny temu, listek2000 napisał:
Dlaczego kolejny odcinek w serialu nie startuje automatycznie?
Smart TV - WebOS od LG, a może ja tylko tak mam?

Może masz tak ustawione w aplikacji, sprawdź

Fucktycznie 😀 Dzięki , działa  👍 ... można spokojnie włączyć i iść spać 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, bgmnt napisał:

 

 

Już tydzień temu pisałem, że różnicy w jakości nie ma między apką odpaloną na porządnym sprzęcie a przekazem DVB-C i teraz to @all999 potwierdza.

 

Aplikacja włączona w tym samym telewizorze daje gorszy obraz w porównaniu do tego z UPC.

Telewizor Sony 55XD9305.

Dla kogoś innego nie ma różnicy , a dla mnie jest. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na poczynania Canal+ to prawdopodobnie będę miał do czynienia z ich apką do końca roku.

Na razie wracając do Viaplay pozostaje dostęp przez Play Boxa 2, i w miarę obraz jest akceptowalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie z tego sprawę.
Szkoda, że w porównaniu do francuskiej konkurencji jest wyraźnie gorszy obraz w aplikacji od wersji linearnej kanału/ programu.

Kup Apple TV 4K 2 gen mam Google tv i Apple TV i jakość aplikacji jak i streamingu z viaplay na tym drugim jest zdecydowanie lepsza a tv mam z tego roku. A tak serio gdyby nie to że mam promocje na viaplay anulował bym to po miesiącu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do maja mam jeszcze umowę z Play.

Do tego czasu może pojawi się 3 generacja Apple TV 4K..;) ,  warto też  poczekać czy aktualizacja Android TV  12 przyniesie pożądany efekt.

Docelowo fajnie byłoby zobaczyć (w przyszłości )4K w tej aplikacji.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...